Son dakika İzmir Büyükşehir Belediyesi haberleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi son dakika, son dakika İzmir Büyükşehir Belediyesi

Son Dakika İzmir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Son dakika İzmir Büyükşehir Belediyesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son izmir büyükşehir belediyesi haberleri anında burada.


 • 18:28 Aydın Büyükşehir 'İzmir Turizm Fuarı'nda Yerini Aldı Aydın Büyükşehir 'İzmir Turizm Fuarı'nda Yerini Aldı

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen, '16. Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi'ndeki yerini aldı.

 • 16:22 Edirne Belediye Başkanı Gürkan, 'İzmir Turizm Fuarı'na Katıldı Edirne Belediye Başkanı Gürkan, 'İzmir Turizm Fuarı'na Katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen, ‘16. Travel Turkey İzmir (TTI) Fuarı’nın açılışına, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da katıldı. Başkan Gürkan, Edirne’nin tarihi itibariyle her zaman turizme ve turizm yatırımlarına açık bir kent olduğunu belirtti.

 • 16:15 16. Uluslararası Travel Turkey İzmir'de Ayvalık standına ilgi büyük 16. Uluslararası Travel Turkey İzmir'de Ayvalık standına ilgi büyük

  Ayvalık Belediyesi'nin bu yıl yeniden yer aldığı, 16. Uluslararası Travel Turkey İzmir (TTI İzmir) fuarı kapılarını açtı.

 • 16:10 6. Ege Ekonomik Forum Başladı. Başkan Soyer: 'İzmir, Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Olarak Geleceğin İnşasında da Bir Rol Üstlenmek Mecburiyetinde' 6. Ege Ekonomik Forum Başladı. Başkan Soyer: "İzmir, Kuruluşun ve Kurtuluşun Şehri Olarak Geleceğin İnşasında da Bir Rol Üstlenmek Mecburiyetinde"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ege Ekonomik Forum’da konuştu. İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi için yapılan hazırlıklara ve İzmir’de düzenlenecek tarihi kongreye değinen Başkan Soyer, “İzmir, kuruluşun ve kurtuluşun şehri olarak geleceğin inşasında da bir rol üstlenmek mecburiyetinde. Bunu İzmir’den başka hiçbir şehirden bekleyemezsiniz. Bu İzmir’in hem hakkı hem sorumluluğudur. Biz bu gerekçe ve özgüven ile geçmişten aldığımız görev duygusuyla bunu gerçekleştirmek için yola çıktık” dedi.

 • 15:55 Marmaris Belediyesi Turizm Fuarı'nda. Mehmet Oktay: 'Tüm Olumsuz Süreçler Marmaris Adına Geride Kaldı' Marmaris Belediyesi Turizm Fuarı'nda. Mehmet Oktay: "Tüm Olumsuz Süreçler Marmaris Adına Geride Kaldı"

  Muğla Marmaris Belediyesi, İzmir'de düzenlenen 16. TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı'nda yerini aldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, pandeminin ardından yangın ve sel gibi felaketlere maruz kaldıklarını anımsatarak, "Tüm olumsuz süreç, Marmaris adına geride kaldı. Genel olarak yaz sezonumuz iyi geçti. İngiltere'den oldukça talep vardı. 2023 için de ilginin artmaya başladığını gördük" dedi.

 • 13:34 Turizm fuarında Bayraklı standına yoğun ilgi Turizm fuarında Bayraklı standına yoğun ilgi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Turizm ve Ticaret Fuarına katılan Bayraklı Belediyesi, standıyla ilk günden ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

 • 10:26 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Whatsapp Hizmet Hattı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Whatsapp Hizmet Hattı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte yaşayanların hizmetlere ulaşımını kolaylaştırmak için 05309194035 numaralı kurumsal WhatsApp Danışma Hattı’nı hizmete aldı. Yurttaşlar bu numara üzerinden belediye ile ilgili talep ve şikayetlerini iletebilecek, başvuruda bulunup bilgi edinebilecek.

 • 07.12.2022 07 Ara 17:38 Tunç Soyer: 'Bu Yoksulluk ve Perişanlık Hali Memlekette Huzuru da Barışı da İstikrarı da Bozar' Tunç Soyer: "Bu Yoksulluk ve Perişanlık Hali Memlekette Huzuru da Barışı da İstikrarı da Bozar"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile Buca’da 6. Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi. Esnafın sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Tunç Soyer, "Giderek artan bir yoksulluk ve kriz var. Hala çok yüksek seyreden bir enflasyon var. Bunlar, bu memleketin geleceğini ipotek altına almak demektir. Bu yoksulluk ve perişanlık hali bu memlekette huzuru da barışı da bozar, istikrarı da bozar" dedi.

 • 07.12.2022 07 Ara 16:29 İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 Bin Öğrenciye Kuru Üzüm ve Fındık Dağıtacak İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 Bin Öğrenciye Kuru Üzüm ve Fındık Dağıtacak

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ihtiyaç sahibi öğrencilere beslenme desteği çağrısı üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. İzmir Büyükşehir Belediyesi 25 ortaokul ve 40 ilkokulda toplam 50 bin öğrenci için haftada iki kez kuru üzüm ve fındık dağıtma kararı aldı. İlçe belediyeleri de yılbaşından itibaren beslenme çantası desteği için çalışmalara başladı.

 • 07.12.2022 07 Ara 14:35 Edirne'den kısa kısa Edirne'den kısa kısa

  Edirne Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında "Belediye Su Kardeşliği" protokolü imzalandı.

 • 07.12.2022 07 Ara 13:43 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan İzmir'deki arıtma tesisi için müjde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan İzmir'deki arıtma tesisi için müjde

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü'nün Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi 4. faz 2. ikmal inşaatında kullanılması planlanan hazine garantisiz dış kredi kullanma yetkisine onay verdiğini açıkladı.

 • 07.12.2022 07 Ara 13:02 İzmir Basın Ligi'nin şampiyonu TSYD İzmir İzmir Basın Ligi'nin şampiyonu TSYD İzmir

  İZMİR Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen İzmir Basın Ligi 2022 Hüseyin Yangır Sezonu Halı Saha Futbol Turnuvası'nın şampiyonu Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi takımı oldu.

 • 07.12.2022 07 Ara 13:01 İşten çıkarılan işçiler İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde yeniden eylemde İşten çıkarılan işçiler İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde yeniden eylemde

  İzmir Büyükşehir Belediyesinin taşeron firmasında işten çıkarılan evde sağlık ve bakım işçileri, belediye yönetiminin kendilerine verdiği sözü tutmadığı gerekçesiyle yeniden eyleme başladı.

 • 07.12.2022 07 Ara 12:45 İzmir'de Gönüllüler Günü Buluşması. Tunç Soyer: 'İzmir Felaketleri Gönüllülükle Aştı' İzmir'de Gönüllüler Günü Buluşması. Tunç Soyer: "İzmir Felaketleri Gönüllülükle Aştı"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kent Konseyi’nin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü buluşmasında İzmir’in son üç buçuk yılda yaşadığı felaketleri gönüllülük esasıyla atlattıklarını söyledi. Soyer, “Krizleri aştık, geriye gönüllülük ve dayanışma ruhumuz kaldı” dedi. Başkan Soyer ayrıca İzmirlileri Bereket Hareketi dayanışmasına da katılmaya çağırdı.

 • 07.12.2022 07 Ara 11:37 Konyaaltı Kadın Hentbol Takımı, İzmir Gsk'yı Konuk Edecek Konyaaltı Kadın Hentbol Takımı, İzmir Gsk'yı Konuk Edecek

  Avrupa Kupası’nda adını son 16 takım arasına yazdıran Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, Süper Lig’in 8’inci haftasında, İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK takımını konuk edecek.

 • 07.12.2022 07 Ara 10:03 Basın Ligi'nin Dostluk Maçında Başlama Vuruşunu Tunç Soyer Yaptı Basın Ligi'nin Dostluk Maçında Başlama Vuruşunu Tunç Soyer Yaptı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Basın Ligi 2022 Hüseyin Yangır Sezonu Halı Saha Futbol Turnuvası’nın ödül törenine katıldı. Birinci olan TSYD İzmir Spor’a kupasını takdim eden Başkan Soyer, Konak Belediyesi ve Bornova Belediyesi’nin turnuvanın kapanışına özel dostluk maçının başlama vuruşunu yaptı.

 • 05.12.2022 05 Ara 18:30 Tunç Soyer: Toplumdaki Kadın İzini Büyütmek Zorundayız Tunç Soyer: Toplumdaki Kadın İzini Büyütmek Zorundayız

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 88. yıl dönümünde, “Daha adil bir yaşam sürmek için toplumdaki kadın izini büyütmek zorundayız. Kadınların iz bırakamadığı bir toplumda daima yarımız. Hayallerimiz yarım. Adaletimiz yarım. Üretimimiz ve geleceğimiz yarım. İşte bu yüzden kadınlara gölge etmekten vazgeçmek ve önlerine çıkardığımız tüm engelleri derhal kaldırmak zorundayız” dedi.

 • 05.12.2022 05 Ara 13:13 Menemen, İzmir Büyükşehir'i mağlup etti Menemen, İzmir Büyükşehir'i mağlup etti

  Menemen Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, sezonun ikinci maçında İzmir Büyükşehir Belediyespor'u 69-62 yenerek kazanan taraf oldu.

 • 04.12.2022 04 Ara 13:39 Yaşar Kemal Sempozyumu, Kardeş Türküler Konseri ile Son Buldu Yaşar Kemal Sempozyumu, Kardeş Türküler Konseri ile Son Buldu

  Yaşar Kemal’in edebiyatının ‘doğa’ ve ‘insan’ eksenleri üzerinden tartışıldığı “Yaşar Kemal ile Bin Bir Çiçekli Bahçede” sempozyumu, Kardeş Türküler’in seslendirdiği Anadolu türküleriyle son buldu.

 • 04.12.2022 04 Ara 11:22 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Aileler ve Öğrenciler İçin 'Bereket Hareketi' Kampanyası İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden İhtiyaç Sahibi Aileler ve Öğrenciler İçin 'Bereket Hareketi' Kampanyası

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, giderek ağırlaşan ekonomik krizin etkilediği ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler için Bereket Hareketi kampanyası başlattı. Dünyanın her yerinden katılıma açık kampanyaya yurttaşlar da www.bizizmir.com ve berekethareketi.izmir.bel.tr üzerinden destek olabilecek. Başkan Tunç Soyer, “İzmir'de, bereketi paylaşarak çoğalttığımız büyük bir hareket başlatıyoruz. ‘Bir sizden, bir bizden’ diyoruz. Sizlerden gelen destek miktarı kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi de kampanyaya desteğini koyacak. Böylelikle desteği iki katına çıkararak ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştıracağız” dedi.

 • 04.12.2022 04 Ara 10:16 AK Parti'li Sürekli'den İzmir Büyükşehir Belediyesine KÖY-KOOP eleştirisi AK Parti'li Sürekli'den İzmir Büyükşehir Belediyesine KÖY-KOOP eleştirisi

  AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliğinin (KÖY-KOOP İzmir) iş yaptığı tek idarenin İzmir Büyükşehir Belediyesi olduğunu belirterek, çiftçinin tek kooperatiften yapılan alımlarla desteklenemeyeceğini belirtti.

 • 03.12.2022 03 Ara 15:17 İzmir'de Tarihi Basmane Kültür Sanat Adası Olacak İzmir'de Tarihi Basmane Kültür Sanat Adası Olacak

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kamulaştırarak kente kazandırdığı Yıldız Sineması ile Bıçakçı Han’ın ardından aynı bölgedeki üzerinde eski Sosyal Güvenlik Kurumu binasının bulunduğu arazi de kentlilerin kullanımına sunuluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Hazine’den satın aldığı binayı yıkarak özel proje alanına dahil etti. Yıkılan binanın yerine yeşil alan yapılacak ve Bıçakçı Han’a ulaşım kolaylaştırılacak. Tarihi Basmane semti için kaldıraç niteliğindeki projeyle, özel proje alanı olarak belirlenen 7 bin metrekarelik bölge bir kültür sanat adası haline getirilecek.

 • 03.12.2022 03 Ara 11:39 İzsu, Paket İçme Suyu Arıtma Tesislerini Kendi İmkanlarıyla Kurarak Tasarruf Edecek İzsu, Paket İçme Suyu Arıtma Tesislerini Kendi İmkanlarıyla Kurarak Tasarruf Edecek

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, ağırlaşan ekonomik koşulların kurum bütçesinde yarattığı yükü hafifletmek için paket içme suyu arıtma tesislerinin yapımını kendi imkanları ve personeliyle tamamlama kararı aldı. İlk uygulama Tire’de başlarken, ihaleye çıkılması halinde 1.5 milyon liradan daha fazlaya mal olması öngörülen tesis, İZSU’nun işletme imkanlarıyla 590 bin liraya bitirilecek. Bu sayede tasarruf edilen 1 milyon lira tutarında kamu kaynağı diğer yatırımlarda kullanılacak.

 • 03.12.2022 03 Ara 10:56 Sarnıç Toplum Merkezi, Kırmızı Bayrağına Kavuştu Sarnıç Toplum Merkezi, Kırmızı Bayrağına Kavuştu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yürütülen Engelsiz İzmir Projesi kapsamında fiziki koşullarını engelli yurttaşların kullanımına uygun hale getirmek amacıyla yeniden düzenlenen Sarnıç Toplum Merkezi, Kırmızı Bayrak almaya hak kazandı. Bayrağın merkeze asıldığı törende konuşan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Bu bayrak İzmir'in engelsiz kent vizyonunu kazanması için çok önemli bir gösterge. Erişilebilirlik için çalışmaları yürütüyoruz. Amacımız Gaziemir'de dezavantajlı bireylerin sosyal hayata katılımının artması” dedi.

 • 03.12.2022 03 Ara 10:50 İzdeniz Seferlerinde Kış Tarifesi Başladı İzdeniz Seferlerinde Kış Tarifesi Başladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZDENİZ A.Ş. deniz ulaşımında kış tarifesine geçti.

 • 03.12.2022 03 Ara 10:47 İzmir Büyükşehir Belediyesi hentbolda tur kapısını araladı İzmir Büyükşehir Belediyesi hentbolda tur kapısını araladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Hentbol Kadın takımı EHF Avrupa Kupası üçüncü tur ilk maçında Portekiz temsilcisi Ada de Sao Pedro Do Sul'u 30-25 yenmeyi başardı.

 • 03.12.2022 03 Ara 10:39 Bayraklı'nın Sokakları Kilit Parke ile Yenileniyor Bayraklı'nın Sokakları Kilit Parke ile Yenileniyor

  Bayraklı Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçenin ihtiyaç olan sokak ve caddelerinde yürüttüğü yol yenileme çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu kapsamda son olarak Adalet Mahallesi’nde bozulan yollarda çalışmalarını sürdüren ekipler, son 3 yılda ilçenin ihtiyaç olan tüm cadde ve sokaklarına 44 bin 171 metrekare kilit parke döşedi. Başkan Sandal, “Daha modern ve yaşanabilir bir Bayraklı için her mahallemizde var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

 • 02.12.2022 02 Ara 17:03 İzmir'de 'Yaşar Kemal ile Bin Bir Çiçekli Bahçede' Sempozyumu Yapıldı. Tunç Soyer: 'Yaşar Kemal Bu Toplumun Vicdanıydı' İzmir'de "Yaşar Kemal ile Bin Bir Çiçekli Bahçede" Sempozyumu Yapıldı. Tunç Soyer: "Yaşar Kemal Bu Toplumun Vicdanıydı"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Yaşar Kemal Vakfı tarafından düzenlenen “Yaşar Kemal ile Bin Bir Çiçekli Bahçede” sempozyumu başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Yaşar Kemal bu toplumun vicdanıydı. O yaşamı boyunca öyle bir eser ortaya koydu ki ömrü yaşam süresini aştı" dedi. Yaşar Kemal’in eşi ve Yaşar Kemal Vakfı Başkanı Ayşe Semiha Baban Gökçeli de usta yazarın sözlerinden alıntı yaparak sempozyumun önemine değindi. İlk oturuma konuşmacı olarak katılan sanatçı Türkan Şoray ile davetliler ise sahnede hep birlikte İzmir Marşı'nı okudu.

 • 02.12.2022 02 Ara 15:54 Yerli kuru fasulyeyle çiftçiye 1,5 milyon liralık destek Yerli kuru fasulyeyle çiftçiye 1,5 milyon liralık destek

  İzmir Büyükşehir Belediyesinin alım garantisiyle yaz başında ilk kez dağıttığı yerli kuru fasulye tohumu, kara kış öncesi çiftçinin yüzünü güldürdü.

 • 02.12.2022 02 Ara 10:21 Sanata engelsiz dokunuş: Dünyaca ünlü tabloları kabartma tekniği ile yeniden ürettiler Sanata engelsiz dokunuş: Dünyaca ünlü tabloları kabartma tekniği ile yeniden ürettiler

  Sanata engelsiz dokunuş: Dünyaca ünlü tabloları kabartma tekniği ile yeniden ürettilerİZMİR İzmir Dokunulabilir Engelsiz Sanatlar Müzesi (İZDEM), görme engelli bireylerin sanatı dokunarak hissetmesi amacıyla dünyaca ünlü tabloları kabartma tekniği ile yeniden üretti.

 • 02.12.2022 02 Ara 09:51 Sanatı dokunarak hissettiler Sanatı dokunarak hissettiler

  İzmir Dokunulabilir Engelsiz Sanatlar Müzesi (İZDEM), görme engelli bireylerin sanatı dokunarak hissetmesi amacıyla dünyaca ünlü tabloları kabartma tekniği ile yeniden üretti.

 • 01.12.2022 01 Ara 17:24 İzmir'de İktisat Kongresi İçin Son Paydaş Buluşması Sanayici, Tüccar ve Esnaf Temsilcileriyle Yapıldı İzmir'de İktisat Kongresi İçin Son Paydaş Buluşması Sanayici, Tüccar ve Esnaf Temsilcileriyle Yapıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat 2023’te İzmir’de düzenleyeceği İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin hazırlık çalışmaları kapsamında son paydaş buluşması sanayici, tüccar ve esnaf grubuyla yapıldı. Toplantının açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugünün siyasal ikliminde, geleceğin siyasetini ve iktisat politikalarını belirleyecek kararlar almayı istiyoruz. Bu kadar geniş katılımlı bir yapıdan çıkacak kararların kimse tarafından yabana atılmayacağını düşünüyoruz" dedi.

 • 01.12.2022 01 Ara 17:22 Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Sahiplerini Buldu Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Haber için göreve giderken 1994 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 23’üncüsünü düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.

 • 01.12.2022 01 Ara 17:03 Turgutlu'da Potada ve Filede Çifte Heyecan Turgutlu'da Potada ve Filede Çifte Heyecan

  Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol ve Voleybol Takımları bu haftaki maçlarını 3 Aralık Cumartesi günü deplasmanda oynayacak. Kadın Voleybol Takımı’nın mücadelesi saat 14.00’te, Kadın Basketbol Takımı’nın mücadelesi ise saat 15.00’te başlayacak.

 • 01.12.2022 01 Ara 16:44 İzmir'de 'Halkın Kasabı' Yurttaşları Uygun Fiyatlı Et Ürünleriyle Buluşturacak İzmir'de "Halkın Kasabı" Yurttaşları Uygun Fiyatlı Et Ürünleriyle Buluşturacak

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Halkın Bakkalı mağazaları Halkın Kasabı reyonlarıyla yenileniyor. Artan enflasyona karşı sağlıklı ve uygun fiyatlı eti İzmirliler ile buluşturacak şubelerden ilki yarın Bornova Doğanlar’da açılacak.

 • 01.12.2022 01 Ara 15:59 İZTO MECLİS ÜYESİ SAĞIR DEVLET DESTEĞİ OLMASA EKMEK 7 TL OLURDU İZTO MECLİS ÜYESİ SAĞIR DEVLET DESTEĞİ OLMASA EKMEK 7 TL OLURDU

  İZMİR Ticaret Odası (İZTO) Meclisi'nde alınan zam kararı sonrası konuşan İZTO Ekmek ve Unlu Mamuller Komitesi Meclis Üyesi Hüseyin Sağır, Devlet desteği olmasaydı; ekmeği 7 TL yapmamız gerekiyordu.

 • 01.12.2022 01 Ara 12:49 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur: Kentsel Dönüşümde Kararlıyız Konak Belediye Başkanı Abdül Batur: Kentsel Dönüşümde Kararlıyız

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Kent Kültürü ve Gelişimi Platformu (İZGEP) üyeleriyle bir araya gelerek belediyenin çalışmalarını anlattı, önerileri dinledi. Belediyenin projeleriyle ilgili bilgi veren Başkan Batur, Konak'ın bina envanterinin çok eski olduğuna dikkat çekerek, "Kenti yenilemekte kararlı bir belediye başkanı ve belediye meclisi var" diye konuştu.

 • 01.12.2022 01 Ara 11:42 Kadınları ve gençleri meslek sahibi yapacak iş birliğinde imzalar atıldı Kadınları ve gençleri meslek sahibi yapacak iş birliğinde imzalar atıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Fabrikası ile İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu (İKMYO) arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

 • 01.12.2022 01 Ara 11:31 Tunç Soyer'den Gençlere Yaşar Kemal Sempozyumu'na Katılım Çağrısı Tunç Soyer'den Gençlere Yaşar Kemal Sempozyumu'na Katılım Çağrısı

  “Yaşar Kemal ile Bin Bir Çiçekli Bahçede” sempozyumu yarın Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 11.00’de başlayacak. Yaşar Kemal’in anlatı dünyasındaki “doğa” ve “insan” öğelerine odaklanacak  sempozyuma ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmirli edebiyatseverleri ve özellikle gençleri sempozyuma katılmaya çağırdı. Sempozyum herkesin katılımına açık olacak ve 3 Aralık 2022 Cumartesi akşamı ücretsiz Kardeş Türküler konseriyle sona erecek.

 • 01.12.2022 01 Ara 11:19 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2023 Yılı Bütçesi 25 Milyar 900 Milyon TL Olarak Kabul Edildi... Tunç Soyer: 'İzmir, Düşman Toprağı Değil' İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2023 Yılı Bütçesi 25 Milyar 900 Milyon TL Olarak Kabul Edildi... Tunç Soyer: "İzmir, Düşman Toprağı Değil"

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesinin 25 milyar 900 milyon TL olarak kabul edildiği belediye meclisi toplantısında konuşan Başkan Tunç Soyer, bakanlıklar ve bürokrasi tarafından hizmetlerinin engellendiğini öne sürdü. Engellemelerin sonucu oluşan zararın hesabının yargı tarafından sorulması gerektiğini savunan Soyer, “Hizmetin nasıl olup da bu kadar siyasete alet edilebildiği bir noktaya geldik, bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Siyaset kurumu böyle bir şey değildir. Vatandaşın aleyhine siyaset yapamazsınız. Şunu lütfen unutmayın; İzmir, düşman toprağı değildir. İzmirliye bunlar reva görülemez” dedi.

 • 01.12.2022 01 Ara 08:47 İzmir'de ekmeğe yüzde 25 zam İzmir'de ekmeğe yüzde 25 zam

  İzmir Ticaret Odası (İZTO) Kasım ayı olağan meclis toplantısında, 4 TL'den satılan 210 gram ekmeğin yeni fiyat tarifesi oy birliğiyle kabul edildi.

 • 30.11.2022 30 Kas 20:14 İzmir'de 210 gram ekmeğin fiyatı 5 TL oldu İzmir'de 210 gram ekmeğin fiyatı 5 TL oldu

  İZMİR Ticaret Odası (İZTO) Kasım ayı olağan meclis toplantısında, 210 gramı 4 TL'den satılan ekmeğin yeni fiyat tarifesi oy birliğiyle kabul edildi.

 • 30.11.2022 30 Kas 13:59 Tunç Soyer, Gürcistan Büyükelçisi Giorgi Janjgava'yı Ağırladı Tunç Soyer, Gürcistan Büyükelçisi Giorgi Janjgava'yı Ağırladı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava’yı makamında ağırladı. Başkan Soyer, ülkeler arası iyi ilişkileri şehirlere de taşımak gerektiğini belirterek, “Her konuda iş birliğine hazırız” dedi.

 • 30.11.2022 30 Kas 13:42 İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Genç İstihdamını Artırmak İçin Protokol İmzaladı İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Genç İstihdamını Artırmak İçin Protokol İmzaladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu ile görsel ve işitsel medya alanında kadın ve genç istihdamı yaratmak amacıyla protokol imzaladı.

 • 30.11.2022 30 Kas 11:30 İzmir'de Düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'ne Üç Ana Sponsor İzmir'de Düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'ne Üç Ana Sponsor

  “Geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz” sloganıyla Şubat 2023’te İzmir’de düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin ana sponsorları Türkiye’nin üç köklü şirketi olan Arkas Holding, Türkiye İş Bankası ve Yaşar Holding oldu.

 • 30.11.2022 30 Kas 11:15 Buca Metrosunda ilk kazık çakıldı Buca Metrosunda ilk kazık çakıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca Metrosu'nun inşaat alanına giderek, ilk kazığın çakıldığını ve inşaatın başladığını duyurdu.

 • 30.11.2022 30 Kas 10:38 Tunç Soyer, Göztepe ve Altay'ın Yöneticilerini Konuk Etti: 'Yaşanan Olaylar Dostluğu Zedelemez, Güçlendirir' Tunç Soyer, Göztepe ve Altay'ın Yöneticilerini Konuk Etti: "Yaşanan Olaylar Dostluğu Zedelemez, Güçlendirir"

  İzmir'in tarihi iki kulübü Göztepe ile Altay arasında oynanan derbi maçta yaşanan olayların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, iki kulübün başkanlarını Egemenlik Evi'nde konuk etti. Soyer, "Yaşadığımız münferit ancak ders alınması gereken iki olay, İzmir kulüpleri arasında yüz yıldır devam eden dostluğu asla zedelemez aksine güçlendirir" diye konuştu.

 • 29.11.2022 29 Kas 14:40 İzmir'in başkanlarından sürdürülebilirlik taahhüdü İzmir'in başkanlarından sürdürülebilirlik taahhüdü

  İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen "İlçe Sürdürülebilirlik Ofisleri Çalıştayı" başladı.

 • 29.11.2022 29 Kas 13:24 Danıştay, Çeşme Projesi'ne 'Dur' Dedi Danıştay, Çeşme Projesi'ne 'Dur' Dedi

  Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, "İzmir'in Kanal İstanbul'u" olarak adlandırılan Çeşme Projesi'ne ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verdi.

 • 29.11.2022 29 Kas 11:46 İzsu'dan Menderes'te Taşkın Önlemi İzsu'dan Menderes'te Taşkın Önlemi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, şiddetli yağışların sel ve taşkınlara neden olduğu Menderes’te altyapı güçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. İlçede yaz aylarından itibaren süren çalışmalarla 14 mahalledeki sel riski ortadan kaldırıldı.

Advertisement