Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti - Son Dakika

Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti

18.08.2021 21:34

- Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti Başpehlivanlığı Fatih Atlı kazandı Samsun'un Alaçam ilçesinde Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği işbirliği ile düzenlenen "2. Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşleri" bölge halkı tarafından büyük ilgi gördü.

- Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti

Başpehlivanlığı Fatih Atlı kazandı

SAMSUN - Samsun'un Alaçam ilçesinde Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği işbirliği ile düzenlenen "2. Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşleri" bölge halkı tarafından büyük ilgi gördü.

1 yıl aradan sonra bu yıl Geyikkoşan mevkisinde 2.'si düzenlenen etkinliklerde güreşlere katılan 33 Kırkpınar baş pehlivanı kıran kırana mücadele etti. 'Karadeniz'in Kırkpınar'ı olarak adlandırılan güreşlere toplamda 600 güreşçi katıldı. Tozkoparan güreşleriyle start alan güreşlerde yarı finalde Fatih Atlı, 2021 Kırkpınar birincisi Ali Gürbüz'le karşılaştı. Müsabakada sakatlanan Ali Gürbüz güreşi yarıda bıraktı. Yarı finalin diğer ayağında Mehmet Yeşil Yeşil'i yenen Tanju Gemici finale kaldı. Final müsabakasında normal sürede yenişemeyen güreşçiler puanlamaya gitti. Puanlamada Fatih Atlı rakibini yenerek başpehlivanlığı kazandı.

15 kişinin katıldığı ağalık yarışını iş adamı Turgut Şahin 555 bin lira ile kazandı. Ağalık koçu ise İlçe Emniyet Müdürlüğüne verildi. Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği tarafından selde zarar gören vatandaşlar için hazırlanan yardım kutusuna vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Toplanan 12 bin 165 lira kaymakamlığa teslim edildi.

Ağalığı kazanan iş adamı Turgut Şahin, "Bu ağalık değil gönül işidir. Benim için herkes ağa. O yüzden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, "Çevre il ve ilçelerimizde sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Vefat edenlere de Allah'tan rahmet diliyoruz. Acıları acımız. Bu faaliyet bir eğlence faaliyeti değil. Tarihler boyunca savaş dönemlerinde dahi moral motivasyon açısından özellikle ata sporumuz, Peygamber sporu iptal edilmemiş. Bazen farklı bir algı oluşuyor ki bu bir eğlence programı değil. Alaçam Kırkpınar ve Elmalı'dan sonra tarihinde en uzun süre etkinlik yapan ilçe Alaçam. 32 tane son 20 yılda kemer alan pehlivanları buraya davet ettik ve tamamı geldi. Burası Karadeniz'in Kırkpınar'ı" şeklinde konuştu.

Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti
Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti
Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti
Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti
Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti
Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti
Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Karadeniz'in Kırkpınar'ı nefes kesti - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Erdoğan'ın faizle mücadelesine Tanju Özcan'dan destek: En yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım 15:30 Erdoğan'ın faizle mücadelesine Tanju Özcan'dan destek: En yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım Adı 15:25 Adı "katil kuyruk"! 74 milyon yıl önce yaşayan dinozoru Şilili bilim adamları ortaya çıkardı! Sağlık sendikaları iş bırakıyor: Tüm illerde eylem kararı 15:22 Sağlık sendikaları iş bırakıyor: Tüm illerde eylem kararı Kaldırımda yürüyen 17 yaşındaki genç, silahlı saldırıda öldürüldü 14:36 Kaldırımda yürüyen 17 yaşındaki genç, silahlı saldırıda öldürüldü Babasını öldüren gencin ifadesi ortaya çıktı: Kendimi korumak için yaptım! 13:02 Babasını öldüren gencin ifadesi ortaya çıktı: Kendimi korumak için yaptım! Son Dakika: PKK'nın sözde üst yöneticilerinden Emrah Adıgüzel Türkiye'ye getirildi 12:54 Son Dakika: PKK'nın sözde üst yöneticilerinden Emrah Adıgüzel Türkiye'ye getirildi
İntihar eden gencin görüntüsü infial yarattı 12:03 İntihar eden gencin görüntüsü infial yarattı Gustavo, Fenerbahçe'den gönderilmesi gündemde olan Pereria'yı kurtarabilecek mi? 11:56 Gustavo, Fenerbahçe'den gönderilmesi gündemde olan Pereria'yı kurtarabilecek mi?
12:58
Advertisement