Son dakika Karadeniz haberleri, Karadeniz son dakika, son dakika Karadeniz
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika Karadeniz Haberleri

Son dakika Karadeniz haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son karadeniz haberleri anında burada.


 • 18:03 Yelkenliyle Türkiye Turu Rekoru için denize açıldı Yelkenliyle Türkiye Turu Rekoru için denize açıldı

  Açık deniz yelken sporcusu Atilla Gökova ve 5 kişilik ekibi, yelkenliyle Türkiye'nin dört denizini geçeceği yolculuğa çıktı. Yelken sporuna dikkat çekmek amacıyla yapılan bu etkinlik, Türkiye Yelken Federasyonu temsilcisinin gözetiminde gerçekleştiriliyor. Ekip, Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz'i geçerek İskenderun Limanı'nda sona erecek yolculuklarını durmadan, yelken gücüyle en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyor.

 • 17:36 580 Yıllık Keşan'dan yapılan kıyafetler Rize'de sergilendi 580 Yıllık Keşan'dan yapılan kıyafetler Rize'de sergilendi

  Rizeli moda tasarımcısı Hacere Orhan'ın Karadeniz'e özgü keşan'dan yaptığı kıyafetler, düzenlenen defile ile beğeniye sunuldu.

 • 17:25 TCG Nusret Müze Gemisi'ne Vatandaşlardan Yoğun İlgi TCG Nusret Müze Gemisi'ne Vatandaşlardan Yoğun İlgi

  Milli Savunma Bakanlığı, İnebolu Limanı'nda bulunan TCG Nusret Müze Gemisi'ne vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini bildirdi. TCG Nusret Müze Gemisi, İnebolu Limanı'nda her yaştan vatandaşın yoğun ilgisiyle liman ziyaretine devam ediyor.

 • 17:14 Şemdinli'de çiftçilere küçükbaş hayvan desteği Şemdinli'de çiftçilere küçükbaş hayvan desteği

  Hakkari Valiliği tarafından "Hayvancılığı Geliştirme Projesi" kapsamında, 25 çiftçiye 20'şer koyun teslim edildi.

 • 17:13 ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kosova ve Sırbistan'a 'gerilimi azaltma' çağrısı yaptı ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kosova ve Sırbistan'a 'gerilimi azaltma' çağrısı yaptı

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Norveç'te düzenlenen gayriresmi nitelikli dışişleri bakanları toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Kosova ve Sırbistan'ın yanlış yönde hareket ettiğini belirterek, taraflara 'gerilimi azaltma' çağrısı yaptı.

 • 17:11 Dersim Dernekleri Federasyonu, Can Dersim Tunceliler Otobüsüne Yapılan Saldırıya Tepki Gösterdi Dersim Dernekleri Federasyonu, Can Dersim Tunceliler Otobüsüne Yapılan Saldırıya Tepki Gösterdi

  Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF), 28 Mayıs seçim gecesinde, Gümüşhane-Trabzon şehirler arasında yolcu taşıyan Can Dersim Tunceliler otobüsüne yapılan saldırıya tepki gösterdi. Dernek yöneticisi Ali Rıza Bilir, "Bölgeye ait bir kooperatif aracı minibüs, firmamızın otobüsünü takip edip bir süre sonra durdurmuştur. Kooperatif aracının üzerinde MHP bayraklarının asılı olduğunu ve bu araçtan inen kişilerin aracı yakacaklarını ve araçta bulunan kişilerin inmesini istemişledir. Olay yerine polisler gelmiş ancak yolu kesen saldırganların kimlik tespitini yapmamış ve herhangi bir işlem uygulamamışlardır" dedi.

 • 16:02 Samsun'un Yakakent ilçesinde çiftçilere 28 ton katı organik gübre dağıtıldı Samsun'un Yakakent ilçesinde çiftçilere 28 ton katı organik gübre dağıtıldı

  Samsun'un Yakakent ilçesinde çiftçilere 28 ton katı organik gübre dağıtıldı. Karadeniz'in gıda ambarı Samsun'da çiftçilerin desteklenmesi çerçevesinde gübre dağıtımları devam ediyor. Son olarak Yakakent'te 23 üreticiye dekar başına yaklaşık 50 kg olmak üzere toplamda 28 ton katı organik gübre dağıtıldı. Proje ile Yakakent çiftçisine 296 bin 800 TL girdi temini sağlanması bekleniyor.

 • 14:31 Rizeli modacı Hacere Orhan'ın keşan konseptli defilesi Rizeli modacı Hacere Orhan'ın keşan konseptli defilesi

  Rize'de modacı Hacere Orhan tarafından tasarlanan keşan konseptli defile, mankenler tarafından Çay Çarşısı'nda tanıtıldı. Keşan kültürünü gelecek nesillere aktarmak isteyen Orhan, 580 yıllık hayatı olan örtüyü elbiselere uyarladı.

 • 14:31 Rizeli modacı Hacere Orhan'dan keşan konseptli defile Rizeli modacı Hacere Orhan'dan keşan konseptli defile

  Rize'de modacı Hacere Orhan tarafından tasarlanan keşan konseptli defile, mankenler tarafından Çay Çarşısı'nda tanıtıldı. Moda tasarımcısı Rizeli Hacere Orhan, annesinden anı kalan ve Karadeniz kültürünün sembollerinden 'keşan'ı, elbiselere uyarladı.

 • 14:31 Osmaneli karpuzunun ekiliş alanı 10 bin dönüme çıktı Osmaneli karpuzunun ekiliş alanı 10 bin dönüme çıktı

  Bilecik'in Osmaneli ilçesinde üretimi cumhuriyetin ilk yıllarına kadar uzanan ve yöre için ekonomik değeri yüksek, coğrafi işaret tescilli Osmaneli karpuzunda bu yıl ekiliş alanı 10 bin dönüme çıktı. Osmaneli Belediyesince, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümünün destekleriyle Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvuru sonucu coğrafi işaret tescili alan Osmaneli karpuzunun ekonomik değerinin artacağı, üretiminin artırılarak yeni pazarlarda yerini alacağı değerlendiriliyor.

 • 13:08 Keşandan yapılan kıyafetler defilede sergilendi Keşandan yapılan kıyafetler defilede sergilendi

  Rizeli moda tasarımcısı Hacere Orhan, keşan dokumalarını modern tasarımlara uyarlayarak Rize'de düzenlediği defilede sergiledi. Keşan ve dantelden yapılmış giysiler vatandaşların beğenisine sunuldu. Orhan, keşanın unutulmaya yüz tutmuş kültürünü yeni nesillere sevdirmek amacıyla çalışmalar yaptığını belirtti.

 • 11:30 TPAO, Hazar Havzasında Yeni Projeler Geliştirmeyi Hedefliyor TPAO, Hazar Havzasında Yeni Projeler Geliştirmeyi Hedefliyor

  TPAO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Hazar havzasında yeni projeler geliştirmeyi ve bağlantılarını güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Ayrıca Türkiye'nin Karadeniz'de doğalgaz üretimine ilişkin faaliyetlerine de değinen Bilgin, çalışmaların kademe kademe planlandığını ve ortak proje arayışlarının her iki ülkeye ve TPAO ve SOCAR'a menfaat sağlayacak şekilde geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

 • 11:28 Endeksa, Avrupa piyasasına açılmaya hazırlanıyor Endeksa, Avrupa piyasasına açılmaya hazırlanıyor

  Endeksa Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt, yapay zeka ve makine öğrenimi yöntemleriyle gayrimenkul değeri hesaplayan ve geleceğe dair değer tahmin hizmeti sunan Endeksa'nın yıl sonuna kadar öncelikle Avrupa piyasasına açılacağını açıkladı.

 • 11:24 Zonguldak'ta Otomobilin Motor Kısmına Sıkışan Kedi Yavrusu İtfaiye Tarafından Kurtarıldı Zonguldak'ta Otomobilin Motor Kısmına Sıkışan Kedi Yavrusu İtfaiye Tarafından Kurtarıldı

  Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, otomobilin motor kısmına sıkışan kedi yavrusunun yardımına itfaiye ekipleri yetişti. Olayda kedi yavrusu itfaiye tarafından kurtarıldı. Araç sahibinin haber vermesi üzerine bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık 1,5 saat süren çalışmanın ardından kediyi sıkıştığı yerden kurtardı.

 • 10:28 Ukrayna'nın Tahıl ve Yağlı Tohum İhracatında Üçte Bir Oranında Azalma Bekleniyor Ukrayna'nın Tahıl ve Yağlı Tohum İhracatında Üçte Bir Oranında Azalma Bekleniyor

  Ukrayna Tarım Politikaları ve Gıda Bakanı Mykola Solsky, Ukrayna'nın toplam tahıl ve yağlı tohum ihracatının bu yıl üçte bir oranında azalmasının beklendiğini belirtti. Solsky, Ukrayna'nın sadece tahıl ihracatının bu yıl yüzde 40 azalacağını ifade etti. Nedeni ise Karadeniz tahıl koridorunun işleyişindeki aksamalar ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından Ukrayna'dan tarımsal ürün ithal edilmesine getirilen kısıtlamalar.

 • Dün Dün 21:08 ABD'nin eski DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi James Jeffrey: Türkiye bağımsız dış politika izlemeye devam edecek ABD'nin eski DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi James Jeffrey: Türkiye bağımsız dış politika izlemeye devam edecek

  ABD'nin eski DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi James Jeffrey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki dönemde bağımsız dış politika izlemeye devam etmesini beklediğini, Türkiye'nin büyüklüğü ve kabiliyetleri dikkate alındığında bunun rasyonel bir tercih olduğunu söyledi.

 • Dün Dün 21:05 Emekli öğretmen Metin Lokumcu anıldı Emekli öğretmen Metin Lokumcu anıldı

  Artvin Hopa'da 31 Mayıs 2011'de dönemin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan'ın yaptığı ziyaret sırasında çıkan olaylarda polisin biber gazlı müdahalesi sonucu hayatını kaybeden emekli öğretmen Metin Lokumcu ölümünün 12. yılında anıldı.

 • Dün Dün 17:13 Bafra Ovası'nda çeltik tohumları toprakla buluşuyor Bafra Ovası'nda çeltik tohumları toprakla buluşuyor

  Türkiye'nin en uzun akarsuyu olan Kızılırmak Nehri'nin Karadeniz'e döküldüğü yerde taşıdığı alüvyonlarla oluşan Bafra Ovası'nda bu yıl çeltik ekim alanının 150 bin dekar olması bekleniyor.

 • Dün Dün 17:00 12 milyonluk 'Karadeniz'de Pedal Çevirelim' festivali başladı 12 milyonluk 'Karadeniz'de Pedal Çevirelim' festivali başladı

  Sakarya'nın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerin tanıtımının yanı sıra bisiklet destinasyonlarının da paylaşımının yapılacağı ve 12 milyon liraya mal olan 'Karadeniz'de Pedal Çevirelim' festivali başladı.

 • Dün Dün 17:00 Giresun'da trafik kazalarında 3 kişi yaralandı Giresun'da trafik kazalarında 3 kişi yaralandı

  Giresun'un Keşap ve Espiye ilçelerinde meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi yaralandı.

 • Dün Dün 16:20 Meteoroloji Uzmanı: Yurt genelinde yağışlar azalacak Meteoroloji Uzmanı: Yurt genelinde yağışlar azalacak

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji Uzmanı Cengiz Çelik, yurt genelinde devam eden yağışların pazartesiden itibaren alansal olarak azalacağını kaydetti. Yağışların pazar gününe kadar yurdun büyük bölümünde devam etmesi bekleniyor.

 • Dün Dün 15:23 Samsun'da GES projesine karşı köylülerin direnişi sürüyor Samsun'da GES projesine karşı köylülerin direnişi sürüyor

  Samsun'un Ladik ilçesinde Tatlıcak köyü sakinlerinin mera alanına Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan güneş enerji santraline (GES) karşı direnişi sürüyor. Köylüler, projenin hayata geçirilmesiyle mera alanlarının ellerinden alınacağından endişe ediyor.

 • Dün Dün 14:52 Trabzonspor, Alanyaspor maçı hazırlıklarına başladı Trabzonspor, Alanyaspor maçı hazırlıklarına başladı

  Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 37'nci haftasında sahasında konuk edeceği Alanyaspor maçı hazırlıklarına ara vermeden başladı. Bordo-mavili ekip, Alanyaspor maçı hazırlıkların yarın yapılacak antrenmanla sürdürecek. Biletler de satışa çıktı.

 • Dün Dün 13:57 Trabzonspor 242 gün sonra deplasmanda kazandı Trabzonspor 242 gün sonra deplasmanda kazandı

  Spor Toto Süper Lig'in 36. haftasında Giresunspor'a konuk olan Trabzonspor, müsabakadan 4-2'lik skorla galip ayrıldı. Bordo-mavili takımın başında ilk dış saha galibiyetini elde eden Nenad Bjelica ise suskun golcü Umut Bozok'u coşturdu.

 • Dün Dün 13:12 Karabük İdman Yurdu Başkanı Adem Aydım: Bu sene destek çok daha önemli Karabük İdman Yurdu Başkanı Adem Aydım: Bu sene destek çok daha önemli

  Karabük İdman Yurdu Başkanı Adem Aydım, yeni sezon için önceki zamanlardan daha da çok desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi. Profesyonel liglerin maliyetinin çok daha farklı olduğunu belirten Aydım, transferlerle ilgili olarak her ligin kendine göre futbolcuları olduğunu vurguladı.

 • Dün Dün 13:10 Karabük İdman Yurdu Başkanı Adem Aydım: 'Profesyonel liglerde daha çok desteğe ihtiyacımız var' Karabük İdman Yurdu Başkanı Adem Aydım: 'Profesyonel liglerde daha çok desteğe ihtiyacımız var'

  Karabük İdman Yurdu Başkanı Adem Aydım, yeni sezonda daha fazla desteğe ihtiyaçları olduğunu söyledi ve profesyonel liglerin maliyetinin amatör liglere göre çok daha yüksek olduğunu belirtti.

 • Dün Dün 13:02 Trabzonspor, Giresunspor'u deplasmanda 4-2 mağlup etti Trabzonspor, Giresunspor'u deplasmanda 4-2 mağlup etti

  Spor Toto Süper Lig'in 36'ncı haftasında Trabzonspor, Giresunspor'u 4-2 mağlup etti ve 8 ay sonra deplasmanda galibiyet sevinci yaşadı. Umut Bozok'un 2 gol ve 1 asistle oynadığı maçta Trabzonspor, deplasman fobisini aşmayı başardı.

 • Dün Dün 11:59 Trabzon'da trafik kazası geçiren kadın resim kursuna devam ediyor Trabzon'da trafik kazası geçiren kadın resim kursuna devam ediyor

  Trabzon'da yaya geçidinde otomobilin çarpması sonucu yaralanan ve konuşma bozukluğu başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunları yaşayan Gülşah Özkan, tedavisine destek amacıyla resim kursuna devam ediyor.

 • Dün Dün 11:39 Trabzonspor, Bjelica ile iyi sonuçlar almaya başladı Trabzonspor, Bjelica ile iyi sonuçlar almaya başladı

  Spor Toto Süper Lig'in 36. haftasında deplasmanda Bitexen Giresunspor'u 4-2 yenen Trabzonspor, Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile iyi sonuçlar almaya başladı.

 • Dün Dün 11:03 Doğu Karadeniz'de dalış turizmi için 43 nokta belirlendi Doğu Karadeniz'de dalış turizmi için 43 nokta belirlendi

  Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aydın'ın öncülüğünde yürütülen 'Ordu'dan Hopa'ya Mavi Yol Projesi' kapsamında Doğu Karadeniz'de dalış turizmine uygun 43 nokta belirlendi. Proje kapsamında su altında karşılaşılabilecek denizel canlılar ve biyoçeşitlilik gün yüzüne çıkarıldı. Katalog, ilerleyen süreçlerde online ortama aktarılıp Doğu Karadeniz'de dalış yapmak isteyenlerin hizmetine sunulacak.

 • Dün Dün 10:55 Karadeniz'de Bölgesel Sanal İstihdam Fuarı Düzenlendi Karadeniz'de Bölgesel Sanal İstihdam Fuarı Düzenlendi

  İŞKUR tarafından düzenlenen Bölgesel Sanal İstihdam Fuarı, iş arayanları ve işverenleri çevrim içi ortamda bir araya getirdi. Kastamonu, Trabzon, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Çorum ve Amasya'da istihdam oluşturma potansiyeli yüksek olan sektörlerde faaliyet gösteren firmaların katıldığı fuar, 2 gün boyunca ücretsiz olarak devam edecek.

 • Dün Dün 10:54 Doğu Karadeniz Bölgesinde Turizm Yoğunluğu Yemek Kurslarına Olan İlgiyi Artırıyor Doğu Karadeniz Bölgesinde Turizm Yoğunluğu Yemek Kurslarına Olan İlgiyi Artırıyor

  Doğu Karadeniz Bölgesinde turizm yoğunluğuna paralel olarak yeme içme kurslarına olan ilgi artıyor. Bölgede Arap turizmiyle birlikte özellikle aşçılık kurslarına yoğun talep olurken bazen bu talebin karşılanamadığı belirtildi.

 • Dün Dün 10:53 Doğu Karadeniz'de dalış turizmine uygun 43 nokta belirlendi Doğu Karadeniz'de dalış turizmine uygun 43 nokta belirlendi

  Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aydın, Doğu Karadeniz'de dalış turizmine uygun 43 nokta belirlediklerini açıkladı. 'Ordu'dan Hopa'ya Mavi Yol Projesi' kapsamında yürütülen çalışmalar sonucunda belirlenen dalış rotaları, oluşturulan katalogda bir araya getirilerek online ortama aktarılacak.

 • Dün Dün 10:15 Doğu Karadeniz'de Turizmle Birlikte Yeme İçme Kurslarına Yoğun Talep Doğu Karadeniz'de Turizmle Birlikte Yeme İçme Kurslarına Yoğun Talep

  Doğu Karadeniz Bölgesinde turizm yoğunluğuna paralel olarak yeme içme kurslarına olan ilgi artıyor. Bölgede Arap turizmiyle birlikte özellikle aşçılık kurslarına yoğun talep olurken bazen bu talebin karşılanamadığı belirtildi.

 • Dün Dün 09:36 13 kent sağanak yağışa teslim! Meteoroloji'den 'sarı' kodlu uyarı 13 kent sağanak yağışa teslim! Meteoroloji'den "sarı" kodlu uyarı

  Türkiye'yi etkisi altına alan ve birçok ilde sele neden olan sağanak yağış 13 kentte devam edecek. Meteoroloji 13 kenti "sarı" kodla uyarırken bu iller; Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa ve Uşak olarak sıralandı.

 • Dün Dün 09:26 Sarıkamış'ta Ayılar Kış Uykusundan Uyandı Sarıkamış'ta Ayılar Kış Uykusundan Uyandı

  Sarıkamış'ta boz ayılar kış uykusundan uyandı ve yiyecek aramak için ilçe çöplüğüne gidiyor. Kameralara yansıyan ayılardan birisi ise Artvin Ardanuç'ta geçiren 'arkadaş' isimli boz ayı olduğu ortaya çıktı.

 • 30.05.2023 30 May 20:04 Karadeniz Ereğli'de motosikletle araç çarpıştı: 1 yaralı Karadeniz Ereğli'de motosikletle araç çarpıştı: 1 yaralı

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Kaza, saat 15.30 sularında Orhanlar Mahallesi Atatürk Bulvarı üzeri Polisevi mevkiinde meydana geldi.

 • 30.05.2023 30 May 20:04 Farklı illerden gelen ressamlar Rize'yi resmetti Farklı illerden gelen ressamlar Rize'yi resmetti

  Türkiye'nin birçok ilinden Rize'ye gelen 9 ressam kentin tarihi ve doğal güzelliklerini tuvale işlediler. Ressamlar, Rize'nin doğal güzelliklerini ve tarihi ile ilgili yerleri gezip kendilerine ilham kaynağı olarak belirledi. Daha sonrasında Rize Çay Çarşısına gelen ressamlar kendilerine ilham kaynağı olarak gördükleri, şelaleleri, çaylıkları, yöresel kıyafeterini, coğrafi işaretli ürünleri, Rize'nin yeşilini ve mavisini tuvale yansıttılar.

 • 30.05.2023 30 May 19:16 Karadeniz Ereğli'de motosikletle araç çarpıştı: 1 yaralı Karadeniz Ereğli'de motosikletle araç çarpıştı: 1 yaralı

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Kaza saat 15.30 sularında Orhanlar Mahallesi Atatürk Bulvarı üzeri Polisevi mevkiinde meydana geldi.

 • 30.05.2023 30 May 17:52 'Karadeniz'de Pedal Çevirelim' Projesi Kapsamında Sakarya'da Festival Düzenlenecek 'Karadeniz'de Pedal Çevirelim' Projesi Kapsamında Sakarya'da Festival Düzenlenecek

  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 'Karadeniz'de Pedal Çevirelim' projesi çerçevesinde düzenlenecek festivalde 3 gün boyunca Sakarya'nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin tanıtımının yanı sıra bisiklet destinasyonlarının da paylaşımının yapılacağını belirtti.

 • 30.05.2023 30 May 17:44 Erdoğan: Muhalefet partileri gerilimi körüklemeyi bırakmalı Erdoğan: Muhalefet partileri gerilimi körüklemeyi bırakmalı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonrası açıklamalarda bulundu. Muhalefet partilerine çağrıda bulunan Erdoğan, depremzedelerin sorunlarına da değindi.

 • 30.05.2023 30 May 17:11 Erdoğan, TOBB Genel Kurulu'nda seçim sürecini değerlendirdi Erdoğan, TOBB Genel Kurulu'nda seçim sürecini değerlendirdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 79. Genel Kurulu'nda seçim sürecini değerlendirdi ve vatandaşları enflasyona ezdirmeme politikasına sıkı sıkıya bağlı olduklarını belirtti.

 • 30.05.2023 30 May 16:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Refah kayıplarını telafi edecek adımları atmakta kararlıyız Cumhurbaşkanı Erdoğan: Refah kayıplarını telafi edecek adımları atmakta kararlıyız

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB 79. Genel Kurulu kapsamında düzenlenen Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni'nde yaptığı konuşmada, depremzedelere yapılan haksızlıkları unutmayacaklarını ve afetin yıktığı şehirleri en kısa sürede yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi. Ayrıca, enflasyona ezdirmeme politikalarına sıkı sıkıya bağlı olduklarını ve refah kayıplarını telafi etmek için adımlar atacaklarını belirtti.

 • 30.05.2023 30 May 16:41 Galatasaray'ın şampiyonluk maçı öncesi Ankara'da afet uyarısı: Ekiplerin tüm izinleri kaldırılmıştır Galatasaray'ın şampiyonluk maçı öncesi Ankara'da afet uyarısı: Ekiplerin tüm izinleri kaldırılmıştır

  Galatasaray'ın MKE Ankaragücü ile oynayacağı karşılaşma öncesinde Ankara'da afet uyarısı yapıldı. Sarı-kırmızılıların kazanması durumunda şampiyonluğunu ilan edeceği maçın oynanacağı Eryaman'da zaman zaman sağanak yağış etkili oluyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise, "Bugün Ankara'da aynı anda afet düzeyinde yağışlar beklenmektedir. Belediyemizde ilgili ekiplerin tüm izinleri kaldırılmıştır." denildi.

 • 30.05.2023 30 May 16:35 Galatasaray'ın şampiyonluk maçı öncesi Ankara'da afet uyarısı: Ekiplerin tüm izinleri kaldırılmıştır Galatasaray'ın şampiyonluk maçı öncesi Ankara'da afet uyarısı: Ekiplerin tüm izinleri kaldırılmıştır

  Galatasaray'ın MKE Ankaragücü ile oynayacağı karşılaşma öncesinde Ankara'da afet uyarısı yapıldı. Sarı-kırmızılıların kazanması durumunda şampiyonluğunu ilan edeceği maçın oynanacağı Eryaman'da zaman zaman sağanak yağış etkili oluyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise, "Bugün Ankara'da aynı anda afet düzeyinde yağışlar beklenmektedir. Belediyemizde ilgili ekiplerin tüm izinleri kaldırılmıştır." denildi.

 • 30.05.2023 30 May 16:32 Meteoroloji uyardı: Sağanak yağışlar hafta başına kadar devam edecek Meteoroloji uyardı: Sağanak yağışlar hafta başına kadar devam edecek

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji Uzmanı Fevzi Burak Tekin, yurt genelinde devam eden sağanağın hafta başına kadar etkisini sürdüreceğini söyledi. Ülke genelinde bugün için kuvvetli yağış uyarısı yaptıklarını hatırlatan Tekin, "Bu hafta boyunca ülkemiz bahar yağışlarını almaya devam edecek ve ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışları göreceğiz. Özellikle ülkemizin batı kesimlerinde yağışların etkisini artıracağını tahmin etmekteyiz." dedi.

 • 30.05.2023 30 May 16:22 Zihinsel engelli 2 oğluyla kahvehaneye sığınan kadına devlet sahip çıktı Zihinsel engelli 2 oğluyla kahvehaneye sığınan kadına devlet sahip çıktı

  Manisa'da kira artışında ev sahibiyle anlaşamayınca, 2 zihinsel engelli çocuğuyla mahalledeki kahvehaneye sığınan Gülnaz Sever'e (48), devlet sahip çıktı. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz'in talimatıyla ulaştıkları aileyi ikna eden ekipler, ilçedeki bir otele yerleştirdi.

 • 30.05.2023 30 May 13:03 Ünye Limanı'nda Rıhtım Sayısı Artıyor Ünye Limanı'nda Rıhtım Sayısı Artıyor

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in çabalarıyla son iki yıldır gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda Ro-Ro seferleri, konteyner taşımacılığı ve kruvaziyer turizmine hizmet verecek duruma getirilen Ünye Limanı'nda rıhtım sayısının arttırılması ve yüksek tonajlı gemilerin demirlemesi amacıyla çalışmalar sürüyor.

 • 30.05.2023 30 May 12:17 Tahıl Koridoru Anlaşması üçüncü kez uzatıldı Tahıl Koridoru Anlaşması üçüncü kez uzatıldı

  Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Haluk Tezcan, Tahıl Koridoru Anlaşması'nın üçüncü kez 2 ay daha uzatılmasının Türkiye'nin bir başarısı olduğunu ve buğdayın tonunun 500 dolardan, 250 dolara gerilemesini sağladığını söyledi. Anlaşmanın buğday fiyatlarına da etki ettiğini belirten Tezcan, Türkiye'nin jeopolitik ve siyasi avantajları sayesinde dünya sofralarında Türk ununun yer aldığını ifade etti.

 • 30.05.2023 30 May 11:16 Tahıl Koridoru Anlaşması üçüncü kez uzatıldı Tahıl Koridoru Anlaşması üçüncü kez uzatıldı

  Tahıl Koridoru Anlaşması'nın üçüncü kez 2 ay daha uzatılmasının Türkiye'nin bir başarısı olduğunu ve buğdayın tonunun 500 dolardan, 250 dolara gerilemesini sağladığını söyledi.

Advertisement