Kbü Rektörü Uysal Açıklaması - Son Dakika

Kbü Rektörü Uysal Açıklaması

14.02.2012 14:49
Kbü Rektörü Uysal Açıklaması

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof.Dr.Burhanettin Uysal, "Karabük'te vatandaş-devlet iş birliğinin en büyük göstergesi üniversitemizdir" dedi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, "Karabük'te vatandaş-devlet iş birliğinin en büyük göstergesi üniversitemizdir" dedi.

Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2007 yılında KBÜ'ünün kurulduğunu ve hızlı bir şekilde emeklediğini, yürüdüğünü ve koşmaya başladığını söyledi.

Çağın gerektirdiği yeni alanlara yönelerek ve yeni kulvarlar açarak büyüdüklerini ve hiçbir yerde olmayan bölümleri açtıklarını anlatan Uysal, şunları kaydetti:

"Üniversitemizde yabancı dile çok önem veriyoruz. Bu bizim dünyayla entegre olmamızı sağlıyor. 21 Avrupa üniversitesinden üniversitemizde öğrenci ve öğretim üyesi bulabilirsiniz. Bizim raylı sistemler konusunda en iyi mühendisi yetirme gibi bir iddiamız var. Biz bölgemizdeki dinamiklerle kalkınabiliriz. Bu bağlamda Demir Çelik Enstitüsü 3 Nisan'da açılacak. Bu enstitü de ülkemizde bir ilktir. Bizim en büyük destekçimiz bu kadar kısa sürede bu derece büyümemize katkı sağlayan Karabüklülerdir. Karabük'te vatandaş-devlet iş birliğinin en büyük göstergesi üniversitemizdir. Biz de eğitim alan bu gençlerimiz ülkemizin geleceğine yön verecek."

- KARABÜK

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Karabük'te seçmen listeleri askıya çıkarıldı Karabük'te seçmen listeleri askıya çıkarıldı AK Parti'de gençlerde boy göstermeye başladı AK Parti'de gençlerde boy göstermeye başladı AK Parti'de gençlerde boy göstermeye başladı AK Parti'de gençlerde boy göstermeye başladı

Son Dakika Yerel Kbü Rektörü Uysal Açıklaması - Son Dakika


Advertisement