Kent ve Kültür Söyleşilerinin Bu Ay Ki Konuğu Vecdi Sayar - Son Dakika
Yerel

Kent ve Kültür Söyleşilerinin Bu Ay Ki Konuğu Vecdi Sayar

Kent ve Kültür Söyleşilerinin Bu Ay Ki Konuğu Vecdi Sayar

Tepebaşı Belediyesi tarafından Şair Haydar Ergülen yönetiminde düzenlenen, Kent ve Kültür Söyleşileri’nin bu ay konuğu eleştirmen, yazar ve yönetmen Vecdi Sayar olacak.

26.03.2016 11:25

Tepebaşı Belediyesi tarafından Şair Haydar Ergülen yönetiminde düzenlenen, Kent ve Kültür Söyleşileri'nin bu ay konuğu eleştirmen, yazar ve yönetmen Vecdi Sayar olacak.

Sanatın farklı alanlarında ürün veren yazar, şair, müzisyenler ayda bir kez düzenlenecek kent ve kültür söyleşilerinin konuğu olarak Eskişehirlilerle buluşmaya devam ediyor. 28 Mart Pazartesi günü saat 19.30'da Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi'nde gerçekleştirilecek etkinlik, ücretsiz ve halka açık olacak.

VECDİ SAYAR KİMDİR?

Sayar; 1972 ODTÜ Mimarlık Fakültesini bitirmesinin ardından, mesleğine yönelmedi. Sinema, tiyatro ve yazı yazmaya olan ilgisi nedeniyle bu alanlara yönelen Sayar, Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) ve Şehir Tiyatroları gibi topluluklarda sahne tasarımcılığı, birçok gazete ve dergide tiyatro eleştirmenliği yaptı. Sayar; Bir yayınevince çıkarılan bir sinema dergisinin yayın yönetmenliğini, Ankara Çağdaş Sahne Tiyatrosu'nun, Şehir Tiyatroları'nın kültürel etkinlik yöneticiliği, Ankara ve İstanbul Sinematek'lerinin yönetmenliğini üstlendi. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kent ve Kültür Söyleşilerinin Bu Ay Ki Konuğu Vecdi Sayar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement