Kozan'da Okullardaki Trafik Eğitimi - Son Dakika

Kozan'da Okullardaki Trafik Eğitimi

16.02.2012 14:40
Kozan'da Okullardaki Trafik Eğitimi

Kozan'da ilköğretim okullarındaki trafik derslerine tecrübeli trafik polislerinin girdiği bildirildi.

Kozan'da ilköğretim okullarındaki trafik derslerine tecrübeli trafik polislerinin girdiği bildirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği'nde görevli 19 yıllık memur Başpolis Ziya Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, meslektaşları ile uzun süredir okullarda düzenli trafik eğitimleri verdiklerini, okul idarecileri ve velilerden gelen talep üzerine dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilerinin haftada bir gün olan trafik derslerine de girmeye başladıklarını belirtti.

Öğrencilere, ders kitaplarında teorik anlatılan konuları, trafikte karşılaştıkları olaylardan edindikleri tecrübeleri de katarak görseller ile anlattıklarını ifade eden Özdemir, kurduğu www.trafikci.biz internet sitesi ile de trafik eğitimine katkı yapmayı sürdürdüğünü belirtti.

Trafik kurallarının küçük yaşta öğretilmesinin ve alışkanlık haline getirilmesinin insandan kaynaklanan kazaları büyük ölçüde azaltacağına dikkat çeken Özdemir, "İnsan hayatı her şeyin üzerindedir. Küçük yaşta bu eğitimi alan çocukların ilerleyen yaşamlarında alışkanlık haline getirdikleri bu kuralları uygulamaları, arzulamadığımız can ve mal kayıplarının en az inmesine olanak sağlayacaktır. Bu sebeple okullarda verilen eğitimi önemsiyoruz ve bizlerde katkı koymaya çalışıyoruz. Bir sınavda yapılan 3 veya 4 yanlış bir doğruyu götürüyor, trafikte yapılan bir yanlış ise bütün doğruları" dedi.

- ADANA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Adana Kozan'da bir şahsın cesedi bulundu Adana Kozan'da bir şahsın cesedi bulundu Tarihi kalenin surunun yakınında erkek cesedi bulundu Tarihi kalenin surunun yakınında erkek cesedi bulundu TARİHİ KOZAN KALESİ SURLARINDA ERKEK CESEDİ BULUNDU TARİHİ KOZAN KALESİ SURLARINDA ERKEK CESEDİ BULUNDU

Son Dakika Yerel Kozan'da Okullardaki Trafik Eğitimi - Son Dakika


Advertisement