Küçükçekmece'de Genç Yeteneklerden 'Olay Yeri' Resim Sergisi - Son Dakika

Küçükçekmece'de Genç Yeteneklerden 'Olay Yeri' Resim Sergisi

17.05.2022 10:44
Küçükçekmece'de Genç Yeteneklerden 'Olay Yeri' Resim Sergisi

Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi’nde eğitim gören 9 genç yetenek, bir yıllık çalışmalarının ürünü olan eserlerini, “Olay Yeri” isimli resim sergisinde bir araya getirdi. Sokak kültüründen yola çıkılarak hazırlanan sergi, Güzel Sanatlar Akademisi Galeri Salonu’nda sanatseverlere kapılarını açtı.

Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi'nde eğitim gören 9 genç yetenek, bir yıllık çalışmalarının ürünü olan eserlerini, "Olay Yeri" isimli resim sergisinde bir araya getirdi. Sokak kültüründen yola çıkılarak hazırlanan sergi, Güzel Sanatlar Akademisi Galeri Salonu'nda sanatseverlere kapılarını açtı.

Güzel Sanatlar Akademisi'nin alanında uzman eğitmenlerinin Küçükçekmece'de birbirinden yetenekli lise öğrencilerini keşfetmesiyle ortaya çıkan "Olay Yeri" sergi projesi, meyvelerini verdi.

"GENÇLERİ TEBRİK EDİYORUM, SANATA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Birbirinden başarılı çalışmalara imza atan öğrencileri tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "Sergi, ilçemizde ikamet eden 9 lise öğrencimizin çalışmalarından oluşuyor. Tüm sanatseverlerimiz davetlidir.  Lise diyoruz ancak lise düzeyinden çok üstte son derece profesyonel performanslar karşılayacak sanatseverleri. Yetenek sınavından ve mülakat değerlendirmesinden geçen öğrencilerimiz aynı zamanda Güzel Sanatlar Akademimizde üç yıl süren bir eğitimden faydalanıyor. Küçükçekmece'de sanatı ve sanatçıyı desteklemeyi sürdüreceğiz. Genç yeteneklere emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

14 HAZİRAN'A DEK AÇIK

Sergi Küratörü Eğitmen Ayşe Vatansever ise "İlçemizde görsel sanatlara ilgilenen çok fazla öğrencimiz var. Yapmış olduğumuz saha gezilerinde bu verileri elde ettik. Yetenekli öğrencilere ulaşıp, sınava hazırlık süreçlerinde onlara kaliteli bir sanat eğitimiyle yardım etmeyi, yol göstermeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz bu sergiye geçtiğimiz yıl Eylül ayından bu yana hazırlık yaptılar" diye konuştu.

Öğrencilerin kendi ilgi alanlarına yönelik hazırladığı suluboya, yağlıboya, karakalem resim çalışmalarına ev sahipliği yapan sergi, 14 Haziran'a dek Güzel Sanatlar Akademisi'nde görülebilir.

YORUMLAR
500
TCDD'ye ait 450 bin lira değerindeki bakır kabloları çaldı TCDD'ye ait 450 bin lira değerindeki bakır kabloları çaldı İso İmalat Pmı, Haziranda 48,1'e Geriledi İso İmalat Pmı, Haziranda 48,1'e Geriledi Küçükçekmece'deki ibadethanelerde bayram öncesi hijyen mesaisi Küçükçekmece'deki ibadethanelerde bayram öncesi hijyen mesaisi
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Küçükçekmece'de Genç Yeteneklerden 'Olay Yeri' Resim Sergisi - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement