Madde Bağımlısı Çocuklara Polis Sahip Çıktı - Son Dakika

Madde Bağımlısı Çocuklara Polis Sahip Çıktı

07.03.2013 16:00
Madde Bağımlısı Çocuklara Polis Sahip Çıktı

"Yarınlara Umut Projesi" kapsamında madde bağımlısı 40 çocuk, rehabilite edilerek mesleki kurslarına yönlendiriliyor.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen

"Yarınlara Umut Projesi" kapsamında madde bağımlısı 40 çocuk, rehabilite edilerek mesleki kurslarına yönlendiriliyor.

Çocuk Şube Müdürlüğünün hazırladığı proje kapsamında, madde bağımlısı olan ve risk altında bulunan 18 yaşından küçük 40 çocuğun, aileleriyle birebir yapılan görüşmenin ardından ikna edilerek mesleki eğitim kursları ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılımı sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Oya Bahadır Yüksel Gençlik Merkezi'ne yönlendirilen çocuklardan 10'u "ilk tedavi" dönemini tamamlayarak, proje kapsamında kiralanan "Umut Evi"ne yerleştirildi.

"Umut Evi"nde de madde kullanımından uzak tutulan çocuklar, çalıştıkları iş yerlerine ve tedavi gördükleri merkezlere de Emniyet Müdürlüğü tarafından kiralanan araçlarla götürülüyor.

Proje kapsamında açılan "Metal Şekillendirme Kursu" çerçevesinde 20 çocuğa, Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölyesinde 3 ay süreli kaynakçılık kursu verildi. Rehberlik dersini başarıyla tamamlayan çocukların işe yerleştirmesi için de çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Çocuklara ayrıca değer eğitimi, öfke kontrolü, stres ve başa çıkma teknikleri, iletişim, bireysel danışma, toplumsal yaşam uyum konularını içeren rehberlik, danışmanlık ve topluma adaptasyon dersleri de verildiği belirtildi.

Emniyet Müdürü Ömer Aydın, çocuk ve gençleri madde kullanımından uzak tutmak ve tekrar toplumu kazandırmak için kentteki tüm kuruluşlarla ve yerel yönetimlerle işbirliği halinde çalıştıklarını kaydetti.

Muhabir: Kaan Bozdoğan/ Veli Gürgah

Yayıncı: Sevil Çelik - GAZİANTEP

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Madde Bağımlısı Çocuklara Polis Sahip Çıktı - Son Dakika


Advertisement