Mak'dan Miniklere Deprem Bilinci - Son Dakika

Mak'dan Miniklere Deprem Bilinci

11.01.2013 11:27
Mak'dan Miniklere Deprem Bilinci

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birimi (MAK), minik öğrencilere deprem bilinçlendirme eğitimi verdi.

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birimi (MAK), minik öğrencilere deprem bilinçlendirme eğitimi verdi.

MAK ekibi, Mudanya Özel İlkem Anaokulu yöneticisi Tuğba Düzenli'nin isteği doğrultusunda miniklere deprem sırasında yapılması gerekenleri ve afet anında bulundukları binayı panik yapmadan en kısa sürede nasıl tahliye edebileceklerini öğretti.

Ekip üyeleri tarafından yapılan tatbikatta, çocuklara deprem anında yere çökme, kapanma ve tutunma konuları uygulamalı olarak anlatıldı. Daha kalıcı olacağı düşünülerek çocukların yanı sıra düzenlenen eğitime öğretmenler de dahil edildi.

Çocuklara deprem bilincini aşılamak için onların anlayacağı dilde hazırlanan

"Afet Başa Gelmedikçe" adlı oyunla kreş çocukları bilgilendirildi. MAK lideri Aykut Şener, "Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Birimi olarak okullarımızdan gelen eğitim taleplerini yerine getirerek eğitimlerimizi okullarımızda da sürdürüyor, öğretmen ve öğrencilerin deprem konusunda bilgilendirilmesini sağlıyoruz" dedi.

Muhabir: Ömer Bilik/ İsmail Ersan

Yayıncı: Haluk Yüksel - BURSA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Ekrem İmamoğlu: Beni Bir Avuç İnsan Mutsuz Edemez Ekrem İmamoğlu: Beni Bir Avuç İnsan Mutsuz Edemez İBB Başkanı İmamoğlu Bursa'da halkla buluştu İBB Başkanı İmamoğlu Bursa'da halkla buluştu Bursa'da hırsızlıktan 9 kişi tutuklandı Bursa'da hırsızlıktan 9 kişi tutuklandı

Son Dakika Yerel Mak'dan Miniklere Deprem Bilinci - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement