Mardin'de Genç Girişimciler Sertifikalarını Aldı - Son Dakika
Yerel

Mardin'de Genç Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Mardin\'de Genç Girişimciler Sertifikalarını Aldı

Mardin'de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdare Başkanlığı (KOSGEB), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) ve Genç MÜSİAD işbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayanlar sertifikalarını aldı sona erdi.

03.01.2012 15:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mardin'de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdare Başkanlığı (KOSGEB), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) ve Genç MÜSİAD işbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayanlar sertifikalarını aldı sona erdi.

MÜSİAD Mardin Şubesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen sertifika töreninde konuşan Vali Turhan Ayvaz, girişimciliğin cesaret ve risk olduğunu ancak, cesaretli ve riski göze alan girişimcilerin kendisini ve ülkesini geliştirebileceğini ifade etti.

Girişimciliğin sosyal hayatı etkileyen önemli bir faktör olduğunu belirten Ayvaz, şöyle dedi:

"Batı ülkeleri cesaret ve riski göze alıp zengin oldular. Hala bu avantajları devam ediyor. Bizim iş adamlarımız bakıldığı zaman maceracı olmamış. Kabuğunu kıramamış. Ama son zamanlarda Anadolu Kaplanları diye bilinen iş adamları da bu kabuğu kırarak dünyaya açıldı. Bir kişi bile ülkenin durumunu değiştirebilir. Mesela Nuri Demiralp, 60 sene önceleri kimsenin hayal bile edemeyeceği işe girdi. Uçak yapmayı kafasına koydu ve başarılı oldu. Ankara- İstanbul arsında bir kaç defe yolcu taşımacılığı yaptı. Ama maalesef biz aşırı ideolojik bir millet olduğumuz için adamın önü kesildi. İsimlerden kurumlardan vesaireler den bahsetmiyorum. Çünkü sözlerimiz başka yerlere çekiliyor. Sonunda siparişleri iptal edilerek o sektör tam ortadan kesildi. Böyle acı ızdıraplı olaylarımız var. Ama yine biz ümitsiz değiliz" dedi.

Konuşmaların ardından, Ayvaz ve MÜSİAD Mardin Şube Başkan Kazım Aksoy, eğitimi tamamlayan 120 kursiyere sertifikalarını verdi.

- MARDİN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mardin'de Genç Girişimciler Sertifikalarını Aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement