Marmaris Maksim dere yatağında çalımalar sürüyor - Son Dakika

Marmaris Maksim dere yatağında çalımalar sürüyor

16.05.2022 15:54
Marmaris Maksim dere yatağında çalımalar sürüyor

Çıldır Mahallesi'nde Maksim Deresi olarak bilinen derede Marmaris Belediyesi ekipleri temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Çıldır Mahallesi'nde Maksim Deresi olarak bilinen derede Marmaris Belediyesi ekipleri temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü; Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı MUSKİ ekipleriyle birlikte dere yataklarına yönelik geniş bir çalışma başlattı. MUSKİ'nin ekipman desteği verdiği çalışmada vinç yardımıyla dere içine indirilen bir kepçe ve özel aparatlı bir araç, yağışların azalmasıyla birlikte biriken yosun ve balçık gibi pislikleri temizledi. Öte yandan kış aylarında yağmur sularıyla sürüklenerek dere tabanında biriken kumlar da toplandı. Böylece denize ulaşamayan suyun oluşturduğu koku ve sivrisinek oluşumu engellenirken, derede yaşayan canlıların hayatlarını sürdürebilmeleri için denize ulaşmaları sağlandı.

Çalışmaların yapılan program dahilinde tüm derelerde devam edeceğini belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, "Temiz ve çevre sorunlarından arınmış bir Marmaris için personellerimiz görevinin başında. Dere yataklarında gerçekleştirdiğimiz çalışmayla hem kötü görüntünün hem de sivrisinek oluşumunun önüne geçiyoruz. Derelere atılan çöpleri de bertaraf ederek, denize ulaşmalarını engelliyoruz" şeklinde bilgi verdi. - MUĞLA

YORUMLAR
500
Marmaris'teki orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor Marmaris'teki orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor Marmaris'te Yangın Söndürme Çalışmaları Sürüyor: 103 Hane 274 Kişi Tahliye Edildi Marmaris'te Yangın Söndürme Çalışmaları Sürüyor: 103 Hane 274 Kişi Tahliye Edildi Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay: Genel Başkan'ımıza, Verdikleri Destek İçin Marmaris Halkı Adına Teşekkürlerimi Sunarım Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay: Genel Başkan'ımıza, Verdikleri Destek İçin Marmaris Halkı Adına Teşekkürlerimi Sunarım
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Marmaris Maksim dere yatağında çalımalar sürüyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement