Mudurnu'ya Modern Kümes - Son Dakika
Yerel

Mudurnu'ya Modern Kümes

Mudurnu\'ya Modern Kümes

Mudurnu'da, 1 milyon 50 bin lira maliyetle inşa edilen 54 bin tavuk kapasiteli müdern kümes bir hafta içinde faaliyete geçecek.

04.01.2012 13:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mudurnu'da, 1 milyon 50 bin lira maliyetle inşa edilen 54 bin tavuk kapasiteli müdern kümes bir hafta içinde faaliyete geçecek.

Taşkesti beldesine bağlı Karacasu köyünde 10 dönümlük arazide inşa edilen kümeste, broiler (etli tavuk) türü piliç yetiştirilecek.

2011 yılının Ağustos ayında yapımına başlanan kümesin 4 ay gibi kısa sürede tamamlandığı, bir hafta içinde ilk civcivlerin alınacağı belirtildi.

Yatırımı gerçekleştiren Recai ve kardeşi İsmail Tosunoğlu, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, tam otomatik olan kümese, merkezi soba, çatı panel, çelik konstrüksiyon, ekipman, beton ve işçilik için 1 milyon 50 bin lira harcandığını söyledi.

İlçe Tarım Müdürü Erdoğan Gül ise Mudurnu bölgesinde 1200 kümes bulunduğunu belirterek, "İlçemizde modern kümes yapımları devam ediyor. Yeni üretim için 49 kümes sahibi müracaat ediyorlar. Bölgede 1 milyon 250 bin adet tavuk, 45 günde kesilecek duruma geliyor" dedi.

- BOLU

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mudurnu'ya Modern Kümes - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement