Nirvana Project Müzikseverlerle Buluştu - Son Dakika

Nirvana Project Müzikseverlerle Buluştu

07.11.2015 23:39
Nirvana Project Müzikseverlerle Buluştu

Sanatçı Ayşe Deniz Gökçin ve arkadaşları, 1990'ların rock grubu Nirvana'nın solisti Cobain'in, son 5 senesini anlatan Nirvana Project ile izleyicilerin karşısına çıktı.

Sanatçı Ayşe Deniz Gökçin ve arkadaşları, 1990'ların rock grubu Nirvana'nın solisti Kurt Cobain'in, hayatını kaybetmeden önceki 5 senesini anlatan "Nirvana Project" ile izleyicilerin karşısına çıktı.

Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'ndeki konserde sahne alan Gökçin piyano, Ivan Shopov elektronik müzik, Ekin Bernay ise dans performansı sergiledi.

İlk konserini 9 yaşındayken veren ve bugüne kadar dünyanın birçok ülkesinde sahne alan, projenin sahibi Gökçin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce çıkardığı Pink Floyd albümünün ardından daha farklı şeyler yapmak istediğini söyledi.

Gökçin, "grunge rock"ı seçtiğine dikkati çekerek, "Kurt Cobain'e ithaf ettiğim bir proje bu. 27 yaşında kendini öldürerek, dünyaya 'Güle güle' diyen bir rock ikonuydu ve beni de ergenlik çağımda çok etkileyen bir müzik grubuydu ve baş sanatçısı Kurt Cobain. Şimdi ben de 27 yaşındayım ve projemin böyle çok değişik bir şey olmasını istedim" diye konuştu.

Bütün klasik bestecilerden esinlendiğini vurgulayan genç sanatçı, "Virtüöz piyano partilerini yazdım ve sonra Bulgar DJ ve müzik yapımcısı Ivan Shopov'u gruba aldım. Yani iki kişi olduk. Sonra da çok yetenekli dansçı arkadaşım Ekin Bernay ile çalışmaya başladık" ifadelerini kullandı.

Gökçin, tam tanımlayamadıkları müzik türüyle izleyicilerin karşısına çıktıklarını dile getirerek, klasik, elektronik ve "grunge" müziğin karışımını müzikseverlerin beğenisine sunduklarını anlattı.

Topluluk, beğenilen konserde Gökçin'in bestelerinin yanı sıra Nirvana'nın "Something In The Way", "Come As You Are", "Heart Shaped Box" gibi eserlerini yorumladı.

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Nirvana Project Müzikseverlerle Buluştu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement