Özel çocuklardan ailelerine özel gösteri - Son Dakika

Özel çocuklardan ailelerine özel gösteri

17.05.2022 09:58
Özel çocuklardan ailelerine özel gösteri

Ordu'nun Ünye ilçesinde Engelliler Haftası dolayısı ile gösteri hazırlayan çocuklar, ailelerine duygusal anlar yaşattı.

Ordu'nun Ünye ilçesinde Engelliler Haftası dolayısı ile gösteri hazırlayan çocuklar, ailelerine duygusal anlar yaşattı.

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Engelliler Haftası' nedeniyle Şehit Harun Ateş Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, hazırladıkları tiyatro, şiir ve türkü gösterilerini ailelerine sundu. Öğrencilerin sergilediği performans katılımcılar tarafından beğenilirken, aileler ise duygusal anlar yaşadı.

Programda konuşan Şehit Harun Ateş Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Şinasi Coşkan, her insanın birer engelli adayı olduğunu ifade ederek, "Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemelidir. Engellilere sahip çıkmak ve onların sorunlarına çözüm bulmak hepimizin ortak sorunudur. Eğitimden, sağlığa, kültür ve sanat gibi bir çok desteğe ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın her daim yanında olmalıyız" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından özel öğrenciler birbirinden farklı hazırladıkları gösterileri ailelerine sundu. Bazı aileler ise çocukları karşısında duygusal anlar yaşadı. - ORDU

YORUMLAR
500
Son dakika haberi | Ordu'da 5 katlı binada yangın Son dakika haberi | Ordu'da 5 katlı binada yangın Ordu'da fındık dalda kalmıyor Ordu'da fındık dalda kalmıyor İngiliz ordusunun sosyal medya hesapları hacklendi İngiliz ordusunun sosyal medya hesapları hacklendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Özel çocuklardan ailelerine özel gösteri - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement