Sağlamtaş Beldesi İlçe Olmak İstiyor - Son Dakika

Sağlamtaş Beldesi İlçe Olmak İstiyor

18.02.2012 15:40
Sağlamtaş Beldesi İlçe Olmak İstiyor

Malkara'ya bağlı Sağlamtaş Belde Belediye Başkanı Ahmet Bedel, ilçe olmak için başvuru hazırlıklarında olduğunu belirtti.

Malkara'ya bağlı Sağlamtaş Belde Belediye Başkanı Ahmet Bedel, ilçe olmak için başvuru hazırlıklarında olduğunu belirtti.

Bedel, yaptığı açıklamada, ilçeye 35 kilometre uzaklıkta olduklarını ve kendilerine mahalle kadar yakın köylerin bulunduğunu belirterek, şunları aktardı:

"Çevremizde 15'e yakın köy var. Bu köylerle birlikte ilçe olmak istiyoruz. Belediye Meclisi'nde yapacağımız Mart ayı meclis toplantısında bunun kararını alacak ve İçişleri Bakanlığına başvuracağız. Belde halkı ve civar köylerimiz bizim ilçe olmamızı istiyor."

Beldede yaşayan vatandaşlar da ilçe olmayı istediklerini ve Tekirdağ Milletvekilleri ile hükümetten bu konuda destek beklediklerini ifade etti.

- TEKİRDAĞ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Kurtulmuş, gazinin bebeğinin kulağına dualarla ismini okudu Kurtulmuş, gazinin bebeğinin kulağına dualarla ismini okudu Tekirdağ'da kendilerini polis olarak tanıtıp para talep eden 2 zanlı tutuklandı Tekirdağ'da kendilerini polis olarak tanıtıp para talep eden 2 zanlı tutuklandı Tekirdağ'da eski emniyet binasına giren hırsızlar yakayı ele verdi Tekirdağ'da eski emniyet binasına giren hırsızlar yakayı ele verdi

Son Dakika Yerel Sağlamtaş Beldesi İlçe Olmak İstiyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement