Seramik Atölyesi Çalışmaları Ödüllendirilecek - Son Dakika

Seramik Atölyesi Çalışmaları Ödüllendirilecek

05.05.2012 10:35
Seramik Atölyesi Çalışmaları Ödüllendirilecek

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde seramik kursu eğitmeni Pervin Özdemir'in öğrencilerinin yıl boyu yaptıkları seramikleri hem sergiledi hem de seçici kurul tarafından ödüllendirildi.3.Geleneksel Pervin Özdemir Seramik...

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde seramik kursu eğitmeni Pervin Özdemir'in öğrencilerinin yıl boyu yaptıkları seramikleri hem sergiledi hem de seçici kurul tarafından ödüllendirildi.3. Geleneksel Pervin Özdemir Seramik Atölyesi kursiyerlerinin 270 eseri arasından sergilenmeye değer bulunan, 155 eser başta Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan olmak üzere, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Dekanı Prof. Dr. Halil Yoleri, DEÜ GSF Grafik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yakup Öztuna, DEÜ GSF Heykel Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Arzu Atıl ve DEÜ GSF Resim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Feyzi Korura'dan oluşan seçici kurul oylama sonucu ilk üç, mansiyon ve özel ödül alanları belirledi. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan bu yıl dereceye girenlere para ödülü de verileceğini belirterek, birinciye 2 bin lira, ikinciye bin lira, üçüncüye 750 lira, mansiyon alanlara ise 250 lira verileceğini söyledi. Mask seramik çalışmalarının ise önümüzdeki günlerde ayrı bir kategori de değerlendirilerek; birinciye 750 lira, ikinciye 500 lira, üçüncüye 250 lira, mansiyon alanlara ise 100'er lira verileceği belirtildi.Tartan, "Pervin Özdemir Atölyesi kursiyerleri birbirinden özgün ve güzel eserler ortaya koymuşlar. Seçim yapmakta çok zorlandık. Bu yıldan itibaren dereceye girenlere plaketin yanı sıra para ödülü de vermeye karar verdik. Ödül alan, almayan tüm kursiyerleri kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu. Ödül töreninin ise önümüzdeki günlerde yapılacağı ifade edildi.

(SŞ

05.05.2012 09: 54: 33

TSI

NNNN - İZMİR

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Seramik Atölyesi Çalışmaları Ödüllendirilecek - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement