Coğrafi işaretle tescillenen "Sivas pastırması" etkinlikte tanıtılacak - Son Dakika

Coğrafi işaretle tescillenen "Sivas pastırması" etkinlikte tanıtılacak

28.06.2022 16:22
Coğrafi işaretle tescillenen "Sivas pastırması" etkinlikte tanıtılacak

Türk Patent ve Marka Kurumundan coğrafi işaret tescil belgesi alan Sivas pastırmasının tanıtımı için çalışma başlatıldı.

Türk Patent ve Marka Kurumundan coğrafi işaret tescil belgesi alan Sivas pastırmasının tanıtımı için çalışma başlatıldı.

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, yazılı açıklamasında, coğrafi işaret tescil belgesi ile Sivas pastırmasının resmi anlamda markalaştığını belirtti.

Pastırmanın lezzetini kentte yetiştirilen büyükbaş hayvan etinden, Sivas tuzundan ve çemeninden aldığını aktaran Hastaoğlu, "Sivas pastırması için Türk Patent ve Marka Kurumundan coğrafi işaret belgesini aldık. Sivas Ticaret Borsası olarak yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde artık Sivas pastırması hak ettiği yere ulaştı." ifadesini kullandı.

Kente özgü pastırmanın tanıtımı için yapılacak etkinlikler hakkında bilgi veren Hastaoğlu, şunları kaydetti:

"Sivas pastırmasının tüm Türkiye'ye tanıtılması noktasında valiliğimiz himayelerinde, belediyemiz, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüz ile Ticaret Borsası koordinesinde 4 Temmuz'da Atatürk ve Kongre Müzesi bahçesinde tanıtım etkinliği düzenleyeceğiz. Etkinlikte, Sivas'ta pastırma üretimi yapan firmalarımız stant açacak ve tadımlık pastırma ikramında bulunacak. Etkinliğimize halkımızı davet ediyoruz."

YORUMLAR
500
Kim Milyoner Olmak İster'e katılan yarışmacının anısı, Kenan İmirzalıoğlu'nu bile güldürdü! Kim Milyoner Olmak İster'e katılan yarışmacının anısı, Kenan İmirzalıoğlu'nu bile güldürdü! Millet ve Cumhur'dan sonra üçüncü ittifak da kuruldu! İlk toplantı Ankara'da yapacak Millet ve Cumhur'dan sonra üçüncü ittifak da kuruldu! İlk toplantı Ankara'da yapacak Şarkıcı Ceylan, imaj değişikliğine gitti! Son hali hayranlarını şaşırttı Şarkıcı Ceylan, imaj değişikliğine gitti! Son hali hayranlarını şaşırttı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Coğrafi işaretle tescillenen 'Sivas pastırması' etkinlikte tanıtılacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement