Teleferiğin Rengini Halk Seçiyor - Son Dakika

Teleferiğin Rengini Halk Seçiyor

10.05.2013 16:14
Teleferiğin Rengini Halk Seçiyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, teleferik hattındaki kabinlerin renginin vatandaşlar tarafından belirlenmesi için anket çalışması başlattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, inşaatı devam eden yeni teleferik hattındaki kabinlerin renginin vatandaşlar tarafından belirlenmesi için anket çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, istasyon binaları ile yeni hattın montajına ilişkin çalışmalar devam ederken, Büyükşehir Belediyesi,kentin simgesi olan teleferik kabinlerinin yeni rengini Bursalılar'ın belirlemesi için kendi sitesi üzerinden anket başlattı.

Ankete katılmak isteyen vatandaşlar,

"http://www.bursa.bel.tr/teleferik-anket/" adresine girerek, "Yeşil", "Kırmızı" ve "Yeşil-Beyaz" olmak üzere 3 ayrı renk seçeneğinden birini tercih edebilecek. 15 gün devam edecek olan ankette en fazla oyu alan renk, yeni teleferik kabinlerinin rengi olacak.

Şu ana kadar 6 bine yakın oyun kullanıldığı ankette, "Kırmızı" renk yüzde 59 ile birinci sırada, "Yeşil-Beyaz" yüzde 34 ile ikinci sıra yer alıyor.

Açıklamada, Büyükşehir Belediyesi'nin teleferiği yenilemek ve hattı Oteller Bölgesi'ne kadar ulaştırmak için başlattığı proje kapsamında mevcut hattın söküm işlemlerinin devam ettiği belirtilirken, 1963 yılında işletmeye açılan ve geçen 50 yılda adeta Bursa ile özdeşleşen mevcut hattın Sarıalan'a kadar olan bölümünde yeni direklerin dikileceği yerlerin de hazırlandığı ifade edildi. - BURSA

YORUMLAR
500
Meralarına Yapılacak Katı Atık Tesisine Karşı Çıkan Erdoğanköylüler Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne Gitti: 'Bizi Başlarından Savdılar' Meralarına Yapılacak Katı Atık Tesisine Karşı Çıkan Erdoğanköylüler Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne Gitti: 'Bizi Başlarından Savdılar'
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Teleferiğin Rengini Halk Seçiyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement