Son dakika Bursa Büyükşehir Belediyesi haberleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi son dakika, son dakika Bursa Büyükşehir Belediyesi

Son Dakika Bursa Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Son dakika Bursa Büyükşehir Belediyesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son bursa büyükşehir belediyesi haberleri anında burada.

 • 19:24 Başkan Aktaş: Başkan Aktaş: "Kimse tribünlere oynamasın"

  BUSKİ su faturalarından katı atık bedellerinin kaldırılmasının yasalara aykırı olduğunu öne süren muhalefet partili meclis üyelerine yanıt veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "İyi niyetle getirilmiş tüm eleştirilere çok büyük saygı duyuyorum.

 • 18:32 Bursa'da sağlık çalışanlarına ulaşım ücretsiz Bursa'da sağlık çalışanlarına ulaşım ücretsiz

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, sağlık çalışanlarının toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanması için bizzat kendi imzasıyla önerge verdiklerini söyledi.

 • 14:56 Başkanların ortak hedefi Bursa'ya hizmet Başkanların ortak hedefi Bursa'ya hizmet

  Başkanların ortak hedefi Bursa'ya hizmet Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i ziyaret ederek Nilüfer'de yapılacak çalışmaları ele aldı.

 • 10:32 Çalgıcı Mektebi'nden Çalgıcı Mektebi'nden "Sonbahar Tadında Nağmeler"

  Çalgıcı Mektebi'nden "Sonbahar Tadında Nağmeler" Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası, sevilen eserleri "Sonbahar Tadında Nağmeler" konseriyle seslendirdi.

 • Dün 11:07 TOGG'dan yerli otomobilin fabrikasının inşaatıyla ilgili paylaşım: Çalışmalar hızla devam ediyor TOGG'dan yerli otomobilin fabrikasının inşaatıyla ilgili paylaşım: Çalışmalar hızla devam ediyor

  Yerli otomobilinin üretileceği fabrika inşaatında çalışmalar sürüyor. TOGG'nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, çalışmaların hızla devam ettiği belirtilerek fabrika inşaatında şimdiye kadar 100 bin metreküp kazı yapıldığı, 9 bin 400 zemin güçlendirme kolonu üretildiği ve 46 bin ton çimento kullanıldığı ifade edildi.

 • Dün 10:08 Bursa'da öğrencilere eğitimde uzakları yakın eden destek Bursa'da öğrencilere eğitimde uzakları yakın eden destek

  - Bursa'da öğrencilere eğitimde uzakları yakın eden destek Korona virüs salgını yüzünden üniversitelerin de yeni döneme uzaktan eğitimle başlaması özellikle internet ve bilgisayarı bulunmayan gençler için önemli bir sorun oluştururken, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla devreye...

 • 20.10.2020 13:56 Kültür Akademisi yeni döneme hazır Kültür Akademisi yeni döneme hazır

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kültür Akademisi Sanat Seminerlerinde yeni dönem başlıyor.

 • 20.10.2020 12:57 Hamarat sincap kışlık yiyeceğini böyle gömdü Hamarat sincap kışlık yiyeceğini böyle gömdü

  Bursa Hayvanat Bahçesinin maskotu haline gelen sincap, kışa hazırlık yaparken vatandaşlar tarafından görüntülendi.

 • 20.10.2020 11:38 Demirtaşpaşa Konakları'nda sona doğru Demirtaşpaşa Konakları'nda sona doğru

  - Demirtaşpaşa Konakları'nda sona doğru Bitinya döneminden günümüze bütün tarihi ve kültürel mirası ayağa kaldırarak Bursa'yı bir açık hava müzesine dönüştürmeyi hedefleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Demirtaşpaşa Hamamı karşısında bulunan Demirtaşpaşa Konakları'nı da ilk günkü...

 • 19.10.2020 17:07 "Ana Kucağı" Bursa'yı sarıyor

  "Ana Kucağı" Bursa'yı sarıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının da okul öncesi eğitim hizmetlerinden faydalanabilmesi maksadıyla başlattığı Ana Kucağı Eğitim Merkezlerine Gürsu da eklendi.

 • 19.10.2020 12:28 Başkan Aktaş, demokrasinin uç beylerini ağırladı Başkan Aktaş, demokrasinin uç beylerini ağırladı

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, demokrasinin uç beyleri olan muhtarların taleplerini önemsediklerini ve her zaman destekçileri olduklarını belirtti.

 • 19.10.2020 11:41 Son dakika haber! Kovid-19 kahramanlarına ithaf edilen sergiden Son dakika haber! Kovid-19 kahramanlarına ithaf edilen sergiden "Gaflete düşmeyelim" mesajı

  Son dakika haberine göre Bursa Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halim Ömer Kaşıkcı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede gevşemeye meydan verilmemesi, gaflete düşülmemesi uyarısında bulundu.

 • 19.10.2020 00:59 Son dakika haber | Bursa Ulu Cami göründü, sıra hanlarda

  Son dakika gelişmesine göre Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, kentin geleceğine damga vuracak Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım projesinde Kızılay, Merkez Bankası ve İşkur binalarının yıkılmasıyla 600 yıllık tarihi Ulu Cami, Cemal Nadir Caddesi üzerinden de görünmeye başladı.

 • 17.10.2020 16:43 - Marmara'nın deprem planı yapıldı - Marmara'nın deprem planı yapıldı

  Marmara'nın deprem planı yapıldı AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu: "Bursa'nın güvenliği Türkiye'nin güvenliği açısından önemli bir noktada" AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu Marmara ve Ege bölgeleri arasında geçiş kapısı olan Bursa'nın afet güvenliğinin, Tükiye'nin güvenliği açasından önemli bir...

 • 17.10.2020 11:10 Bursa'da 5 asırlık tarih ayağa kalktı Bursa'da 5 asırlık tarih ayağa kalktı

  Bursa'da 5 asırlık tarih ayağa kalktı Bursa'nın Yenişehir ilçesinde tarihi Sinan Paşa Külliyesi, tamamlanan restorasyon çalışmalarının ardından hizmete açıldı.

 • 17.10.2020 10:29 10. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali sanal ortamda başladı 10. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali sanal ortamda başladı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi tarafından Bursa Fotoğraf Sanatı Derneğinin (BUFSAD) destekleriyle bu yıl 10'uncusu düzenlenen Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), bu sene "uzak/yakın" temasıyla sanal ortamda kapılarını açtı.

 • 17.10.2020 09:45 Bursa'da ulaşım filosuna takviye için sözleşme imzalandı Bursa'da ulaşım filosuna takviye için sözleşme imzalandı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni alınacak 85 araçla ilgili ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzaladı.

 • 16.10.2020 11:43 Esgin mecliste CHP'ye yüklendi Esgin mecliste CHP'ye yüklendi

  BUDO'ya yapılan indirimden dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi yerine İBB yönetimine teşekkür eden CHP'li Nilüfer, Mudanya ve Gemlik belediye başkanlarını tenkit eden Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "Algı illüzyonları ve sanal siyasetle şehirler yönetilmez.

 • 16.10.2020 11:25 Bursa 6 asırlık mimarîyle Avrupa vitrininde Bursa 6 asırlık mimarîyle Avrupa vitrininde

  Avrupa Tarihi Termal Kentler Ağı'nda (EHTTA) Türkiye'yi temsil eden şehirlerden biri olan Bursa, her yıl 16 Ekim'de düzenlenen ve ana konusu 'termal mimari' olan Avrupa Termal Miras Günü etkinliklerinde 1385 yılında çifte hamam olarak yaptırılan Eski Kaplıca ile Avrupa vitrinine çıkıyor.

 • 16.10.2020 09:47 Başkan Aktaş, mesaiye Kent ve Balık Hali'nden başladı Başkan Aktaş, mesaiye Kent ve Balık Hali'nden başladı

  - Başkan Aktaş, mesaiye Kent ve Balık Hali'nden başladı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tarım AŞ tarafından işletilen Hikmet Şahin Kent Hali ve Balık Hali'ni ziyaret ederek esnafın talep ve düşüncelerini dinledi.

 • 16.10.2020 09:32 Bursa'da memur adaylarına ücretsiz eğitim Bursa'da memur adaylarına ücretsiz eğitim

  Bursa'da memur adaylarına ücretsiz eğitim Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından KPSS sınavına girecek olan lise ve ön lisans mezunlarına yönelik düzenlenen 'Genel tekrar eğitim kampı', yoğun katılımla başladı.

 • 14.10.2020 16:11 Tarihi mektep, eski ihtişamına kavuşuyor Tarihi mektep, eski ihtişamına kavuşuyor

  - Tarihi mektep, eski ihtişamına kavuşuyor Bursa'nın en köklü eğitim ve öğretim kurumlarından olan Ziraat Mektebi, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen restorasyon çalışmalarıyla eski ihtişamına kavuşuyor.

 • 14.10.2020 16:05 Mudanya'ya yatırım yağmuru Mudanya'ya yatırım yağmuru

  Son 3 yılda toplam 200 milyon TL'yi aşan ve ilçe belediyesinin yıllık bütçesinin 2 katı yatırımı Mudanya'ya kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya'nın çehresini her geçen gün daha da güzelleştiriyor.

 • 14.10.2020 01:45 Bursa'da Bursa'da "Bir Nefes Karadeniz" Konseri

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü ses ve saz sanatçılarının katılımıyla "Bir Nefes Karadeniz" Konseri düzenlendi.

 • 13.10.2020 16:57 Yıldırım için güç birliği Yıldırım için güç birliği

  Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ağırladı.

 • 13.10.2020 15:25 BBDSO orkestra şefi Naci Özgüç ve keman sanatçısı Özcan Ulucan'ı ağırlayacak BBDSO orkestra şefi Naci Özgüç ve keman sanatçısı Özcan Ulucan'ı ağırlayacak

  Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), Türkiye'nin sevilen orkestra şeflerinden Naci Özgüç ve keman sanatçısı Özcan Ulucan'ı ağırlayacak.

 • 13.10.2020 11:17 Medya Okulu'nda sertifika heyecanı Medya Okulu'nda sertifika heyecanı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle Gençlik Merkezi'nde düzenlenen Medya Okulu, sertifika töreni ile son buldu.

 • 13.10.2020 09:55 Bursa'da bir kamyon ve bir minibüs alev alev yandı Bursa'da bir kamyon ve bir minibüs alev alev yandı

  Bursa'da aynı gün farklı noktalarda bir minibüs ve kamyonda yangın çıktı.

 • 12.10.2020 14:55 Büyükşehir Belediyesinden Büyükşehir Belediyesinden "Psikososyal Destek Hattı" ile öğrenci ve velilere destek

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle eğitim sisteminde yaşanan değişiklerle ilgili Psikososyal Destek Hattı ile öğrenci ve velilere destek sağlıyor.

 • 12.10.2020 14:26 Deveci armudunda hasat bereketi Deveci armudunda hasat bereketi

  Deveci armudunda hasat bereketi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Tarım A.Ş. aracılığıyla katma değeri yüksek tarım ürünlerini dünya pazarlarına ulaştırma çalışmaları kapsamında ahuhudu, yaban mersini ve siyah incirden sonra Bursa'nın bir diğer marka ürünü deveci armudunda da hasat sevinci yaşandı.

 • 12.10.2020 11:14 Son dakika haberi... Türkiye'nin ilk mikromekanik ve saatçilik bölümü kapılarını açıyor Son dakika haberi... Türkiye'nin ilk mikromekanik ve saatçilik bölümü kapılarını açıyor

  Son dakika gündem haberine göre - Türkiye'nin ilk mikromekanik ve saatçilik bölümü kapılarını açıyor Bursa'daki Tophane Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde, Mikromekanik ve Saat Teknolojileri Eğitim Araştırma Vakfı tarafından hazırlanan müfredat ile önemli bir mesleki eğitim başlıyor.

 • 12.10.2020 10:08 Bursa'da Vlogger Akademisi başlıyor Bursa'da Vlogger Akademisi başlıyor

  Türkiye'de kurumsal olarak geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve yoğun ilgi gören Vlogger Workshop Akademi'ye imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Vlogger Akademisi düzenliyor.

 • 11.10.2020 17:04 Muhalefet uğruna yaşadıkları şehri unuttular Muhalefet uğruna yaşadıkları şehri unuttular

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa Deniz Otobüsleri'nin (BUDO) yolcu bilet fiyatlarında yüzde 40 indirim yapması yolcular tarafından memnuniyetle karşılanırken, Mudanya Belediye Başkanı ve partisinin il başkanının indirim için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür etmesi...

 • 11.10.2020 11:18 Bursa'da 6 ayda İHA ile 26 bin 973 kat artışı tespit edildi Bursa'da 6 ayda İHA ile 26 bin 973 kat artışı tespit edildi

  Bursa Büyükşehir Belediyesinin, kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için devreye aldığı İnsansız Hava Aracı (İHA), son 6 ayda taradığı 405 bine yakın binada kat artışı belirledi.

 • 10.10.2020 13:23 Bursa'da Yeni Atatürk Spor Salonu yarışmayla belirlenecek Bursa'da Yeni Atatürk Spor Salonu yarışmayla belirlenecek

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, yıkımı tamamlanan Atatürk Spor Salonu, yüzme havuzu ve müştemilatların bulunduğu alanda uygulanacak yeni projeyi, Mimarlar Odası işbirliğinde düzenlenen yarışma ile belirleyecek.

 • 10.10.2020 13:12 Yenişehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü emekli oldu Yenişehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü emekli oldu

  Yenişehir Belediyesi'nde yaklaşık 25 yıldır görev yapan İmar ve Şehircilik Müdürü Süleyman Sinan Süzgün emekli oldu.

 • 10.10.2020 12:23 Buğdayın atası artık Bursa'da üretiliyor Buğdayın atası artık Bursa'da üretiliyor

  Buğdayın atası artık Bursa'da üretiliyor Hititler ve Frigler tarafından da tarımı yapılmış, genetiği değişmeden günümüze kadar gelmiş ve günümüz buğdayının atası kabul edilen Siyez buğdayı, Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle artık Bursa'da üretiliyor.

 • 09.10.2020 16:49 Kış Spor Okulları başladı Kış Spor Okulları başladı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kış Spor Okulları 3 Ekim'de başladı.

 • 09.10.2020 12:54 Türkiye'nin ilk sanal fotoğraf festivali başlıyor Türkiye'nin ilk sanal fotoğraf festivali başlıyor

  Türkiye'nin ilk sanal fotoğraf festivali başlıyor Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi tarafından Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği'nin destekleriyle düzenlenen Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (Bursa Foto Fest), bu sene pandemi dolayısıyla format değiştirerek kapılarını sanal...

 • 09.10.2020 09:33 BUSKİ'nin online hizmet ağı genişliyor BUSKİ'nin online hizmet ağı genişliyor

  Bursa'da hizmeti vatandaşların ayağına götürmek için bugüne kadar internet ve mobil platformlardan hizmet veren "e-buski ve e-buski Mobil" uygulamaları ile aboneline kolaylıklar sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, e-devlet üzerindeki hizmet ağını da genişletiyor.

 • 08.10.2020 11:43 - Bursalı gençler Teknofest'e damga vurdu - Bursalı gençler Teknofest'e damga vurdu

  - Bursalı gençler Teknofest'e damga vurdu Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde farklı kategorilerde derece elde eden Bursalı gençlerle bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye'nin teknoloji alanında öncü ülkelerden biri haline geleceğini söyledi.

 • 07.10.2020 16:01 İznik'te mezarlık düzenlemesi İznik'te mezarlık düzenlemesi

  İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, ilçe mezarlığındaki çalışmaları yerinde inceledi.

 • 07.10.2020 15:57 Mudanya'da anlamlı açılış Mudanya'da anlamlı açılış

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle temeli 2016'da atılan ve hayırseverlerin katkılarıyla tamamlanan Mudanya Mehmet Akif Ersoy Camii ibadete açıldı.

 • 07.10.2020 14:36 - BUDO'da damping: Yüzde 40 indirim - BUDO'da damping: Yüzde 40 indirim

  - BUDO'da damping: Yüzde 40 indirim Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve İstanbul ile Bursa arasında kaliteli, ekonomik ve güvenli deniz ulaşımının önemli bir markası haline gelen BUDO'da yolcu bilet fiyatlarında yüzde 40 indirim yapıldı.

 • 06.10.2020 14:00 Mezarlıklarda bakım sürüyor Mezarlıklarda bakım sürüyor

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçe 1058 mahalledeki toplam 1300 mezarlıkta bakım çalışmalarını kesintisiz sürdürürken, tarihi Cumalıkızık köyündeki kabristanı da bakımdan geçirdi.

 • 06.10.2020 12:02 Raylarda konforlu ulaşım mesaisi Raylarda konforlu ulaşım mesaisi

  Raylarda konforlu ulaşım mesaisi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından raylı sistemde bekleme süresini 2 dakikaya indirerek aynı hatta yolcu kapasitesini yüzde 60 artırmak maksadıyla hayata geçirilen Bursaray sinyalizasyon sistemi revizyonunda birinci etap tamamlandı.

 • 06.10.2020 11:09 Büyükşehirli Atıcılardan 3 madalya Büyükşehirli Atıcılardan 3 madalya

  Bursa Büyükşehir Belediyespor Atıcılık sporcuları 1 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük madalyasının sahibi oldu.

 • 05.10.2020 19:19 Bursa'da 5 katlı binadaki yangında korku dolu anlar yaşandı Bursa'da 5 katlı binadaki yangında korku dolu anlar yaşandı

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bir apartmanda ihmal sonucu binanın girişindeki kağıt ve suntaların tutuşması ileyangın çıktı.

 • 05.10.2020 18:13 Son dakika: Bursa'da apartman yangını Son dakika: Bursa'da apartman yangını

  Son dakika haberlerine göre Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bir apartmanda çıkan yangında mahsur kalan anne ve oğlu kurtarıldı, kolunda yanık oluşan bir kişi hastaneye kaldırıldı.

 • 05.10.2020 15:30 Mustafakemalpaşa'da yılların hasreti bitiyor Mustafakemalpaşa'da yılların hasreti bitiyor

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ilçesinde yılların özlemi olan Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesislerinin ikinci etap inşaatı için müteahhit firmaya yer teslimi yaptı.