Tokatlı Yazarlar Gençlerle Buluştu - Son Dakika

Tokatlı Yazarlar Gençlerle Buluştu

18.05.2017 10:50
Tokatlı Yazarlar Gençlerle Buluştu

Tokat’ın Pazar ilçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Okullu-okulsuz okuyoruz’ projesi kapsamında yerel yazarlar gençlerle buluştu.

Tokat'ın Pazar ilçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Okullu-okulsuz okuyoruz' projesi kapsamında yerel yazarlar gençlerle buluştu.

Gerçekleştirilen etkinlikte İşitme Engelli Yazar Turan Yalçın, Eğitimci Yazar Ali Bal ve Şair Mustafa Uçurum, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizesiyle Ayşe Ak- Seda Sayan Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. 12 yaşındayken geçirdiği şiddetli menenjit sonrasında işitme yetisini kaybeden Turan Yalçın, bu durumun kendisine engel olmadığını söyleyerek, gençlerin de hangi şartta olurlarsa olsunlar kendilerini geliştirmeye yönelik faaliyetler içerisinde bulunmaları gerektiğini söyledi.

Eğitimci Yazar Ali Bal ise konuşmasında kitap medeniyetine sahip bir ecdadın çocukları olduklarını ifade ederek,""İlk emri oku olan bir dine sahip olan ve medrese kültürü ile edindiği birikimi sonraki nesillere aktaran ecdadın çocuklarının 7'den 70'e okuması gerekir" dedi.

Şair Mustafa Uçurum ise öğrencilere günlük tutmaları tavsiyesinde bulunarak,"Ortaokul yıllarında Türkçe Öğretmenim okuma ve şiir tutkusunu bana aşıladı. Kesinlikle günlük tutun şairleri okuyun ve sizler de günlük tutun. Yazmaya bir kez başladıktan sonra bu aşktan vazgeçemezsiniz. Yazdıkça da kendinizi geliştirirsiniz" diye konuştu.

Etkinlik yazarların kitaplarını imzalamalarıyla sona erdi. - TOKAT

Tokatlı Yazarlar Gençlerle Buluştu
Tokatlı Yazarlar Gençlerle Buluştu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tokatlı Yazarlar Gençlerle Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

TSK, terör örgütü PKK'nın yöneticilerinin kaldığı 11:40 TSK, terör örgütü PKK'nın yöneticilerinin kaldığı "Girilemez" denilen mağarayı yerle bir etti Seyhan Soylu'dan gündem olacak iddia: Serpil Çakmaklı, Nihat Doğan'dan hamile kalıp çocuk aldırdı 11:30 Seyhan Soylu'dan gündem olacak iddia: Serpil Çakmaklı, Nihat Doğan'dan hamile kalıp çocuk aldırdı Tartışmada sular durulmuyor! CHP'den Bakan Soylu'ya cevap: 2021 Eylül'ünde yapılan mitingi unutmuş 11:26 Tartışmada sular durulmuyor! CHP'den Bakan Soylu'ya cevap: 2021 Eylül'ünde yapılan mitingi unutmuş
Son dakika! Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi: Biri ağır 22 yaralı var 09:37 Son dakika! Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi: Biri ağır 22 yaralı var Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştü! Mutabık kaldıkları konular AK Partilileri kızdıracak 07:31 Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştü! Mutabık kaldıkları konular AK Partilileri kızdıracak Sergen Yalçın'ın istifası kapıda! Yerine düşünülen iki hoca da kulübü yakından tanıyor 00:38 Sergen Yalçın'ın istifası kapıda! Yerine düşünülen iki hoca da kulübü yakından tanıyor
Giresunspor'dan Beşiktaş'a tarihi fark 21:06 Giresunspor'dan Beşiktaş'a tarihi fark Kemal Kılıçdaroğlu: Yapacağız, Vali de Erdoğan da görecek 16:35 Kemal Kılıçdaroğlu: Yapacağız, Vali de Erdoğan da görecek
Advertisement