Vakfıkebir'de Kurtuluş Günü - Son Dakika

Vakfıkebir'de Kurtuluş Günü

14.02.2012 16:40
Vakfıkebir'de Kurtuluş Günü

Vakfıkebir ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94.yıldönümü törenle kutlandı.

Vakfıkebir ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü törenle kutlandı.

Hükümet Binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Garnizon Komutanı Savaş Çağlar, Belediye Başkan Vekili Kemal Sağlam halkın ve öğrencilerin kurtuluş gününü kutladı.

Sağlam, törende yaptığı konuşmada, çok hassas bir dönemden geçildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen güçler bugün de işbaşındadır. Gerek ilçemizde gerekse yurdumuzda birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Unutmayalım ki bölünmek yok olmak demektir. Şunu çok iyi bilmek zorundayız. Kendi iradesi olmayan bir millet başka milletlerin oyuncağı olur. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkalım. Milli benliğini yitiren bir ulus yok olmaya mahkumdur. Canlarını bu uğurda feda eden şehit ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

Öğrencilerin şiirler okuduğu ve halk oyunları gösterileri sunduğu törende, Trabzon Belediyesi mehteran takımı konser verdi.

- TRABZON

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AKUT gönüllüleri, Zigana Dağı'nda Kış Dağ Arama Kurtarma Temel Eğitimini gerçekleştirdi AKUT gönüllüleri, Zigana Dağı'nda Kış Dağ Arama Kurtarma Temel Eğitimini gerçekleştirdi Mustafa ustanın elinden çıkan pideler ramazan sofralarına lezzet katacak Mustafa ustanın elinden çıkan pideler ramazan sofralarına lezzet katacak Jeoloji Mühendisi Prof.Dr.Osman Bektaş'tan korkutan uyarı: İstanbul'da beklerken Trabzon'da her an deprem olabilir Jeoloji Mühendisi Prof.Dr.Osman Bektaş'tan korkutan uyarı: İstanbul'da beklerken Trabzon'da her an deprem olabilir

Son Dakika Yerel Vakfıkebir'de Kurtuluş Günü - Son Dakika


Advertisement