Vali Tekbıyıkoğlu, kadınlara KADES uygulamasını anlattı - Son Dakika

Vali Tekbıyıkoğlu, kadınlara KADES uygulamasını anlattı

14.01.2022 11:20

Vali Tekbıyıkoğlu, kadınlara KADES uygulamasını anlattı Kırıkkale'de hizmete açılan mahalle konağını ziyaret eden Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, kadınlara KADES uygulamasının önemini anlattı.

Vali Tekbıyıkoğlu, kadınlara KADES uygulamasını anlattı

KIRIKKALE - Kırıkkale'de hizmete açılan mahalle konağını ziyaret eden Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, kadınlara KADES uygulamasının önemini anlattı.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, belediye tarafından ev kadınlarının hizmetine açılan Aşağımahmutlar Mahalle Konağını ziyaret etti. Tekbıyıkoğlu, kursiyerlere Kadın Acil Destek Uygulamasını anlattı. Kadına yönelik şiddet olaylarında KADES sayesinde polis veya jandarmanın olay yerine 3 dakika içerisinde ulaştığını belirten Vali Tekbıyıklıoğlu, uygulamanın önemine dikkat çekti.

Kursiyer kadınların KADES uygulamasını cep telefonlarına yüklemesini isteyen Tekbıyıkoğlu, "Geçenlerde de böyle bir olayda emniyet kuvvetleri 3 dakika içerisinde intikal etti. Kötü bir olayın önüne geçmiş oldu. Bizim valiliğimizin de bakanlığımızın da önemsediği bir proje" dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise, "Mahalle konaklarımızda dini eğitimler veriyoruz. Psikologlar ve sosyologlar geliyor. Burası bir aile merkezi gibi çalışıyor. Ama daha çok üretim yapsınlar istiyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR
500
'Kilit kavşak' olarak adlandırılan Kırıkkale'de artık bayram trafiği yaşanmayacak 'Kilit kavşak' olarak adlandırılan Kırıkkale'de artık bayram trafiği yaşanmayacak Aydın'ın demir yumrukları, şampiyonadan madalyalarla döndü Aydın'ın demir yumrukları, şampiyonadan madalyalarla döndü 43 ilin geçiş noktasına neşter vuruluyor... Bu görüntüler tarih olacak 43 ilin geçiş noktasına neşter vuruluyor... Bu görüntüler tarih olacak
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Vali Tekbıyıkoğlu, kadınlara KADES uygulamasını anlattı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement