Yosk'un Challange Kupası'ndarakipleri Belli Oldu - Son Dakika
Yerel

Yosk'un Challange Kupası'ndarakipleri Belli Oldu

Yosk\'un Challange Kupası\'ndarakipleri Belli Oldu

Hollanda’da da düzenlenecek Challange Kupası’nda mücadele edecek Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nün rakipleri belli oldu.

17.03.2015 14:12

Hollanda'da da düzenlenecek Challange Kupası'nda mücadele edecek Yalova Ortopedikler Spor Kulübü'nün rakipleri belli oldu.

23-26 Nisan tarihleri arasında Hollanda'nın Arnhem kentinde yapılacak müsabakalarda Yalova ekibi A Grubu'nda CTO Papendal, Oldham Owls ve Interwetten-Coloplast Sitting Bulls ile mücadele gösterecek. B Grubu ise bir diğer Türk takımı KKTC Turkcell'in yanı sıra Meylan Grenoble Handibasket, ASD Handicap Sport Varese ve Club BSR Amiab Albacete bulunuyor. Yalova Ortopedikler Spor Kulübü Başkanı Alpaslan Erkoç, "Yalova'da ilki gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz.Tarihimiz boyunca ikinci kez katıldığımız Avrupa Kupalarında evimizde oynadığımız maçlar sonunda namaglup olarak Challange Kupası'na katılma hakkı elde ettik. Hollanda'nın ev sahipliğini yapacağı turnuvada CTO Papendal, Oldham Owls ve Interwetten-Coloplast Sitting Bulls gibi güçlü rakiplerle aynı gruba düştük. Hedefimiz burada ilk 3'e girmek. Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu'nun Dünya çapında açıkladığı takım sıralamasında 68. sırada bulunuyorduk. Bu sırayı da üst sıralara çekmek istiyoruz. Başta ülkemizi ve Yalova'yı Avrupa'da başarıyla temsil etmek istiyoruz" dedi.

Challange Kupası'na en iyi şekilde hazırlanacaklarını belirten Yalova Ortopedikler Spor Kulübü

Antrenörü Murat Saltan, "Yalova'da elde ettiğimiz başarı ortada. Challange Kupası maçlarını 23-26 Nisan tarihleri arasında Hollanda'nın Arnhem kentinde oynayacağız. Burada Avrupa'nın önde gelen ekipleri CTO Papendal, Oldham Owls ve Interwetten-Coloplast Sitting Bulls karşılaşacağız. Hedefimiz ilk 3 içerisinde yer almak. Önümüzde bir aylık süreç var. Bu süreçte Süper Ligde 3 önemli maç yapacağız. Önce Galatasaray'ı ağırlayacağız. Ardından KKTC Turkcell'e ve İzmir Büyükşehir Belediyespor'a konuk olacağız" şeklinde konuştu. - YALOVA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yosk'un Challange Kupası'ndarakipleri Belli Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement