Son Dakika Haberleri: Karayollarında Son Durum

Karayollarında Son Durum

Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle, ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

18.08.2012 11:00
Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle, ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün günlük yol durumu bültenine göre, Bakanlar Kurulu kararı ile Ramazan Bayramı tatili nedeniyle 22 Ağustos Çarşamba günü saat 07.00'ye kadar otoyolları, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri trafiğe açık ve ücretsiz olacak.

Yine Ramazan Bayramı nedeniyle mutlaka yapılması gereken yapım, bakım ve onarım dışında kalan ihaleli, emanet, püremanet gibi yol yapım, üst yapı sathi kaplama gibi yol yapım çalışmalarına 23 Ağustos Perşembe gününe kadar ara verildi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yenileme ve bakım çalışmaları nedeniyle kuzey taşıma (Anadolu-Avrupa istikameti) yolunda iki şerit trafiğe kapatılarak

(20-21 Ağustos 2012 tarihlerinde bir şerit daha trafiğe kapatılacak olup, 22 Ağustos 2012 tarihinde 3. şerit tekrar trafiğe açılacak) ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.

Gerede-Çerkeş yolunun (İsmetpaşa-Çerkeş arası) 0-32. kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde asfalt, yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Bartın-Safranbolu yolunun 8-15. kilometreleri arasında 22 Ağustos 2012 tarihinden itibaren başlayacak asfalt sathi kaplama çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Ankara-İstanbul Otoyolu'nun Düzce Kavşağı mevkisinde enerji nakil hattı çalışmaları nedeniyle 28 Ağustos 2012 tarihinde otoyol çift yönlü olarak 15'er dakikalık periyotlar halinde trafiğe kapatılacak.

Söke-Milas yolunun 0-19. kilometreleri arasında (Bafa Gölü-Karacabel Tüneli mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 6-16 ve 80-87. kilometreleri arasındaki muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında, Söke-Milas Ayr.-Akbük-Didim yolunun 6-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 14.00-16.00 saatleri arasında, Korkuteli-Antalya yolunun 16-19. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13: 00-15: 00 saatleri arasında, Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç mevkisi, Boğayokuşu mevkisi ve Karaltı mevkisi) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yollar trafiğe kapatılacak.

Artvin-Erzurum yolunun 1-18. kilometreleri arasındaki (Ardanuç il yolu ayrımı-Oruçlu mevkisi arası) Deriner Barajı'nın su tutması nedeniyle yol trafiğe kapanmış olup, ulaşım Artvin Sanayi Mahallesi Oruçlu mevikisi arasındaki servis yolundan sağlanıyor.

Dumlupınar-Altıntaş yolu arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım otobüs, kamyon ve çekici gibi araçlara kapatılmış olup, binek araçların (otomobil, pikap, vs.) geçişlerine ise kontrollü olarak izin veriliyor.

Muhabir: Recep Demir

Yayıncı: Abdullah Kıratlı - ANKARA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.03.2015 13:37:39. #1.12#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Karayollarında Son Durum
  [Hata Bildir]