SON DAKİKA ANEMİ HABERLERİ

Son Dakika Anemi Haberleri

 • 17 Ekim 2018 15:49 Eczacılar, Sandoz ile İlacın Tarihine Yolculuk Yapacak Sandoz, ilk olarak 1986 yılında gerçekleştirdiği "Eczacılık ve İlaç Toplantıları" serisinin 4. Türkiye turunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
 • 17 Ekim 2018 11:36 Türk Bilim İnsanının Ödüllü Projesi Kanser Tedavisinde Umut Oldu İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü Araştırma Grup Lideri Doç. Dr. Can Küçük, mevcut şartlarda "agresif" kansere dönüşme riski tahmin edilemeyen iki "öncül" hastalık üzerinde yürüttüğü proje ile dünyada 8 bilim insanına verilen "Küresel Araştırma Ödülü"ne layık görüldü.
 • 16 Ekim 2018 15:31 Genetik Mühendisliği Yeni İş Alanları Yaratıyor Genetik Mühendisliği Yeni İş Alanları Yaratıyor Genetik mühendisliği hem bugün hem de gelecekte birçok yeni mesleğe kapıları açacak.
 • 16 Ekim 2018 11:06 Eczacılar, Sandoz ile İlacın Tarihine Yolculuk Yapacak İlaç pazarının global lideri Sandoz, ilk olarak 1986 yılında gerçekleştirdiği "Eczacılık ve İlaç Toplantıları" serisinin 4. Türkiye turunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
 • 11 Ekim 2018 13:30 Çölyak Hastalarına Altın Öneriler Çölyak Hastalarına Altın Öneriler Anemi, kemik erimesi (osteoporoz), hipokalsemi (kandaki kalsiyum seviyesinin düşük olması), karaciğer enzim yüksekliği ve bazı nörolojik hastalıklarda bu durumları yapan neden olarak ayırıcı tanıda çölyak hastalığı da düşünülmelidir
 • 09 Ekim 2018 10:07 Buz Yeme İsteği Kansızlık Sebebi! Buz Yeme İsteği Kansızlık Sebebi! Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her yıl dünya nüfusunun neredeyse yüzde 30'unu etkileyen kansızlık, saç dökülmesi, çarpıntı ve halsizlik gibi birçok rahatsızlığa neden oluyor.
 • 05 Ekim 2018 18:19 Akdeniz Anemisi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavi Edilebilir Mi Yoksa Ölümcül Mü? Akdeniz Anemisi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavi Edilebilir Mi Yoksa Ölümcül Mü? Son zamanların merak edilen konusu Akdeniz anemisi hastalığı oldu.Akdeniz anemisi nedir? Nasıl anlaşılır? Belirtileri nelerdir? Tedavisi mümkün mü?
 • 05 Ekim 2018 16:02 1. Hematoloji Sempozyumu" Başladı Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Kliniği Sorumlusu ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr.
 • 05 Ekim 2018 10:34 Emzirmek Kanser Riskini Azaltıyor Emzirmek Kanser Riskini Azaltıyor Özel Gaziantep Anka Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Yasemin Dokuzoğlu Tanın,1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında anne sütünün önemine dikkat çekti.
 • 05 Ekim 2018 09:51 Bünyamin'e Annesinden Böbrek Nakledildi, Sırada İlik Var Bünyamin'e Annesinden Böbrek Nakledildi, Sırada İlik Var Siirt'te oturan Cemalettin ve Safiye Polat'ın 5 çocuğundan Bünyamin Polat'a, 7 yaşındayken Adana'da götürüldüğü hastanede, genetik 'Fanconi Aplastik Anemi' hastalığı teşhisi konuldu
 • 01 Ekim 2018 15:50 Kök Hücre Bağışıyla Yüzde 75 Oranında Başarı Sağlanıyor Kök Hücre Bağışıyla Yüzde 75 Oranında Başarı Sağlanıyor" Talasemi (Akdeniz Anemisi)gibi hastalıklar ise kronik, sürekli tedavi gerektiren, iyileştirici tedavisi kemik iliği nakli olan hastalıklardır
 • 01 Ekim 2018 13:32 İzmir Talasemi Hastası Raneem Nakille Sağlığına Kavuştu İzmir Talasemi Hastası Raneem Nakille Sağlığına Kavuştu Suriye'deki savaştan çıkıp İstanbul'a yerleşen 3 çocuklu bir ailenin en küçük kızı Raneem Al Muhammed Ali, 'Akdeniz Anemisi' olarak bilinen talasemi hastalığını, İzmir'de gerçekleştirilen başarılı kemik iliği nakliyle yendi.
 • 01 Ekim 2018 11:29 Talasemi Hastası Raneem, Nakille Sağlığına Kavuştu SURİYE'deki savaştan çıkıp İstanbul'a yerleşen 3 çocuklu ailenin en küçük kızı Raneem Al Muhammed Ali, 'Akdeniz Anemisi' olarak bilinen talasemi hastalığını, İzmir'de gerçekleştirilen başarılı kemik iliği nakliyle yendi.
 • 01 Ekim 2018 09:58 Talasemi Hastası Raneem, Nakille Sağlığına Kavuştu Talasemi Hastası Raneem, Nakille Sağlığına Kavuştu SURİYE'deki savaştan çıkıp İstanbul'a yerleşen 3 çocuklu ailenin en küçük kızı Raneem Al Muhammed Ali, 'Akdeniz Anemisi' olarak bilinen talasemi hastalığını, İzmir'de gerçekleştirilen başarılı kemik iliği nakliyle yendi.
 • 28 Eylül 2018 13:58 Sevgilisinin Kızına Cinsel İstismardan 25 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı ESKİŞEHİR'de, sevgilisi Z.K.'nin kızı G.K.'ye (18) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Oğuz E. (43), 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 18 Eylül 2018 14:54 Başkan Öztürk: Başkan Öztürk: "Yahyalı'da Elma Üretimi Modernleşmeli" Yahyalı İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yahyalı Ziraat Odası tarafından düzenlenen Toprak Günü ve Elma Hasat Başlangıcı Etkinliğine katılan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Dünya’nın en tatlı elması ilçemizde yetişiyor.
 • 17 Eylül 2018 19:15 Günde 1 Bardak İçerseniz Karaciğeri Temizliyor! Günde 1 Bardak İçerseniz Karaciğeri Temizliyor! Anemiyi önlerMaydanoz ıspanakta bulunan demir miktarının iki katını içermektedir
 • 07 Eylül 2018 09:11 Okul Başarısını Etkileyen 6 Öneri Okul Başarısını Etkileyen 6 Öneri Okul öncesi bu muayeneler ihmale gelmez…
 • 06 Eylül 2018 11:56 Ege Üniversitesi İlaç Araştırmalarında da Dikkat Çekiyor Ege Üniversitesi İlaç Araştırmalarında da Dikkat Çekiyor Çünkü bu araştırma merkezimizde yabancı birçok firmanın yatırım ve destekleriyle Hemofili, Damar Tıkanıklığı ve Akdeniz Anemisine yönelik araştırmalar gerçekleştiriliyor
 • 06 Eylül 2018 11:27 Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe Teknoloji bağımlısı nesil mutasyona gebeİlknur SARGUT- Hüseyin ÇAKMAK/İSTANBUL, (DHA)- ÇOÇUK Sağlığı Uzmanı Dr. Alper Özkılıç, anne adaylarının hamilelik döneminde elektronik cihaz kullanımının, bebek üzerinde olumsuz etkilerine dikkat çekti.
 • 06 Eylül 2018 11:12 Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe ÇOÇUK Sağlığı Uzmanı Dr. Alper Özkılıç, anne adaylarının hamilelik döneminde elektronik cihaz kullanımının, bebek üzerinde olumsuz etkilerine dikkat çekti.
 • 06 Eylül 2018 10:07 Lösemi Hastası 2 Çocuk Babası, Evde Ölümü Bekliyor Lösemi Hastası 2 Çocuk Babası, Evde Ölümü Bekliyor Adana'da böbrek şikayetiyle gittiği hastanede lösemi teşhisi konulan iki çocuk babası Levent Karadağ, evlerinde oksijen makinesine bağlı yaşam mücadelesi veriyor.
 • 04 Eylül 2018 18:15 Patates Bakın Hangi Hastalığa Neden Oluyormuş! Patates Bakın Hangi Hastalığa Neden Oluyormuş! Safra kesesi, karaciğerin hemen altında bulunan küçük bir kesedir. Safra kesesi karaciğer tarafından üretilen safrayı depolar. Safra kesesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak taş oluşumu meydana gelir. Safra kesesi taşı belirtileri çeşitli belirtilerle kendini göstermektedir. Safra kesesi taşı belirtilerini merak ediyorsanız sizler Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Kemal Dolay’ın açıklamalarını inceleyebilirsiniz. İşte safra kesesi taşı belirtileri.
 • 29 Ağustos 2018 15:22 Araştırma: Yükselen Karbondioksit Düzeyi Beslenme Yetersizliği Riskini Arttıyor – Harvard Üniversitesi tarafından yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre, fosil yakıt tüketimiyle yükselen karbondioksit düzeyi, temel gıda besinlerinin besleyiciliğini de azaltıyor.
 • 27 Ağustos 2018 14:43 Uzmanlardan Uzmanlardan "Her Gün Bir Avuç Fıstık Tüketin" Önerisi Dolayısıyla antepfıstığı bu yönüyle ve içerdiği bitkisel protein, doymamış yağ asitleri, antioksidan, flavonoidler ve posa nedeniyle tüm insanlar ve özellikle de vejetaryenler için oldukça iyi bir besin kaynağıdır" şeklinde konuştu Kan şekerinin yükselmesini önlüyor Diyetisyen Güler, antep fıstığının tokluk kan şekerinin de yükselmesini önlediğini vurgulayarak, "Antepfıstığının tokluk kan şekerinin yükselmesini önlediği, karbonhidrat toleransını düzelttiği ve diyabetik komplikasyonları önlediği Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı ile Kardiyoloji Anabilim Dalı'nın yaptığı ortak bir çalışmayla belirlenmiştir" ifadelerini kullandı Aneminin önlenmesinde bol tüketilmeli Güler, özellikle kadın ve çocuklarda görülen anemi hastalığının önlenmesinde antep fıstığı tüketilmesinin önemli bir tercih olacağını söyleyerek, "Ülkemizdeki kadınlar ve çocuklarda önemli bir problem olan aneminin önlenmesinde, osteoporozun korunmasında zengin demir, B vitaminleri ve kalsiyum içeriği ile antepfıstığı, güzel bir seçim olacaktır ve sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak tüketiminden çekinilmemelidi" dedi
 • 27 Ağustos 2018 12:12 Ek Gıdaya Geçişte Bunlara Dikkat Edin! Ek Gıdaya Geçişte Bunlara Dikkat Edin! Makarna Lütfen! Kurucusu ve Gıda Mühendisi Tuğba Bayburtluoğlu ek gıdaya geçişte panik olunmaması gerektiğini söylüyor.
 • 18 Ağustos 2018 11:55 Kırmızı Et, Kansızlıkta Altın Kadar Değerli Kırmızı Et, Kansızlıkta Altın Kadar Değerli" - Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, kırmızı etin tam bir kansızlık ilacı olduğunu belirterek, "Kırmızı et, kansızlıkta ve B12 vitamini açısından altın kadar değerli." dedi.
 • 13 Ağustos 2018 18:28 Konya'da 4. Talasemi Şenliği Gerçekleştirildi Konya'da 4. Talasemi Şenliği Gerçekleştirildi Konya’da talasemi hastaları ve aileleri düzenlenen şenlikte bir araya geldi.
 • 06 Ağustos 2018 21:00 Vücudunuzda Parazit(Kurt,tenya) Olduğunu Gösteren 9 Belirti ve Onları Yok Edecek 5 Gıda ??Vücudunuzda parazit kurt, tenya varmı bilebilir.
 • 06 Ağustos 2018 10:41 Tika'dan Bangladeş'e Sağlık Desteği Tika'dan Bangladeş'e Sağlık Desteği Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’in güney batısında bulunan ve yaklaşık 3 milyon nüfusa hizmet veren Jessore Devlet Hastanesine teknik ekipman ve donanım desteği sağlandı.
 • 03 Ağustos 2018 12:46 Kadın Girişimcinin Başarısı Kadın Girişimcinin Başarısı Kadın girişimci Tijen Ziyal, kurduğu marka ile tüketiciye içerisinde kimyasal bulunmayan dut ürünleri sunuyor.
 • 03 Ağustos 2018 08:23 Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği BRAF-mutant kolorektal kanserinde encorafenib, binimetinib ve cetuximab birleşiminin Faz 3 BEACON Çalışması'nda bir yıllık genel sağkalım oranının yüzde 62 olarak gözlendiği açıklandı.
 • 03 Ağustos 2018 08:23 Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Pierre Fabre İlaç ve Array BioPharma'nın kolorektal kanserde ortaklaşa gerçekleştirdikleri araştırma sonuçları, geçtiğimiz günlerde İspanya'nın Barselona şehrinde yapılan ESMO 20. Dünya Gastrointestinal Kanser Kongresi'nde açıklandı.
 • 02 Ağustos 2018 11:07 Talas'ın Yöresel Lezzeti 'Karadut' Zamana Direniyor Talas'ın Yöresel Lezzeti 'Karadut' Zamana Direniyor Kayseri’de çoğunlukla Talas ilçesinde yetişen ve kaybolmaya yüz tutan meyvelerinden Karadut, zamana direniyor.
 • 01 Ağustos 2018 14:51 Girişimci Tijen Ziyan Beyaz Dut ile Yurtdışına Açılmaya Hazırlanıyor Girişimci Tijen Ziyan Beyaz Dut ile Yurtdışına Açılmaya Hazırlanıyor – Erzincan ziyareti sırasında tesadüfen ilgisini çeken beyaz dut üzerine araştırmalar yapmaya başlayan girişimci Tijen Ziyal I·stanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, I·stanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi ve Tübitak Gıda Enstitüsü...
 • 31 Temmuz 2018 17:25 Sorgun'da Kur'an Kurslarında Sağlık Eğitimi Sorgun İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince Kur'an kursuna giden çocuklara sağlık eğitimi veriliyor.
 • 27 Temmuz 2018 17:00 Sadece 3 Günde Tüm Vücudu Temizleyen Detoks Çorbası Sadece 3 Günde Tüm Vücudu Temizleyen Detoks Çorbası Detoks çorbası ile yazı fit bir şekilde geçirmek isteyenlerdenseniz tam olarak doğru yerdesiniz. Uzman Şebnem Kandıralı'nın detoks çorbası tarifine bayılacaksınız.
 • 25 Temmuz 2018 19:30 Erkeklere Uyarı! Sertleşme Problemi Varsa... Erkeklere Uyarı! Sertleşme Problemi Varsa... İktidar hapı, cinsel ilişkilerde erkeklerin yaşadığı sertleşme sorununa karşı kullanılan ilaçlardır. İktidar hapı hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz, iktidar hapı nedir, iktidar hapı ne işe yarar diye merak ediyorsanız cevapları haberimizin detaylarında.
 • 24 Temmuz 2018 19:15 Patlıcanı Bu Şekilde Yemek Kalp Krizinden Koruyormuş! Patlıcanı Bu Şekilde Yemek Kalp Krizinden Koruyormuş! Anemiyi önler Demir eksiliği beraberinde ölümcül hastalıkları da getirebilir
 • 23 Temmuz 2018 08:23 Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Pierre Fabre İlaç ve Array BioPharma'nın kolorektal kanserde ortaklaşa gerçekleştirdikleri araştırma sonuçları, geçtiğimiz günlerde İspanya'da yapılan ESMO 20. Dünya Gastrointestinal Kanser Kongresi'nde açıklandı.
 • 18 Temmuz 2018 19:30 Aşırı Terliyorsanız Dikkat! Nedeni... Aşırı Terliyorsanız Dikkat! Nedeni... İç kanama vücutta meydana gelen bir kanamadır. İç kanama teşhis edilmediği takdirde ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. İç kanama nedir, iç kanama belirtileri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için araştırıp bir araya getirdik. İşte iç kanama belirtileri ve iç kanama nedir sorularının cevapları…
 • 17 Temmuz 2018 11:16 Angelina Jolie, Yardıma Muhtaç Aileyi Yalnız Bırakmadı Angelina Jolie, Yardıma Muhtaç Aileyi Yalnız Bırakmadı Dünyaca ünlü yıldız Angelina Jolie, Irak'taki Domiz Mülteci Kampını üçüncü kez ziyaret etti. Kampta yardıma muhtaç bir ailenin sorunlarını dikkatle dinleyen ünlü yıldız acil yardım çağrısında bulundu.
 • 17 Temmuz 2018 11:14 BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Suriyeli Mültecilerin Yaşadığı Kampı Ziyaret Etti BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Suriyeli Mültecilerin Yaşadığı Kampı Ziyaret Etti - BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Suriyeli mültecilerin yaşadığı kampı ziyaret ettiBAĞDAT - Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Irak'taki Domiz mülteci kampını ve Suriyeli bir mülteci aileyi ziyaret etti.
 • 17 Temmuz 2018 11:00 BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Suriyeli Mültecilerin Yaşadığı Kampı Ziyaret Etti Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Irak’taki Domiz mülteci kampını ve Suriyeli bir mülteci aileyi ziyaret etti.
 • 14 Temmuz 2018 13:23 Vertigo Hissedildiğinde Hareketsiz Olmak Önemli Medicana International İstanbul Hastanesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bedri Özer, "Vertigonun hissedilmesi durumunda öncelikle güvenli bir alana çekilip hareketsiz oturulması yeterli olacaktır.
 • 12 Temmuz 2018 19:30 Uzmanlar Uyardı! Severek Yiyoruz Ama Sakın! Uzmanlar Uyardı! Severek Yiyoruz Ama Sakın! Uzmanlar tükettiğimiz et ve süt ürünlerinin nasıl tüketilmesi gerektiğini açıkladı...
 • 11 Temmuz 2018 11:45 Gluten Yararlı Mı, Zararlı Mı? Gluten Yararlı Mı, Zararlı Mı? Diyetisyen Gülşen Kadri, gluten hakkında doğru bilinen yanlışları sıralıyor. Peki gluten vücudumuz için yararlı mı yoksa zararlı mı?
 • 09 Temmuz 2018 16:26 Tükürük Miktarının Azalması Bazı Hastalıkların Habercisi Olabilir Tükürük Miktarının Azalması Bazı Hastalıkların Habercisi Olabilir Tükürüğün tat almayı kolaylaştırdığını, ağız mukozasını nemli tutarak mukozayı koruduğunu, içindeki amilaz, lipaz enzimi ile sindirime yardım ettiğini, diş minesini koruduğunu ve bakterilere karşı koruma etkisi olduğunu söyleyen Medicana Çamlıca Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr.
 • 09 Temmuz 2018 09:30 Yaz Meyvelerinde Sihirli Rakamlara Dikkat! Yaz Meyvelerinde Sihirli Rakamlara Dikkat! Acıbadem Maslak Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan, içerdikleri vitaminler ve minerallerle her biri şifa deposu olan meyvelerin buna karşın aşırı tüketildiğinde fayda yerine zarar verdiğini vurguladı.
 • 02 Temmuz 2018 13:28 Çocuklarda Anemi Hastalığına Dikkat Çocuklarda Anemi Hastalığına Dikkat ÇOCUKLARDA en sık görülen kan hastalığının anemi olduğunu belirten Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Aziz Polat, "Bunun en önemli sebebi yetersiz ve dengesiz beslenme sonucu oluşan demir eksikliği ve vitamin B12 eksikliğidir" dedi.