SON DAKİKA ANEMİ HABERLERİ

Son Dakika Anemi Haberleri

 • 17 Kasım 2018 12:12 Prematüre Doğum, 5 Yaş Altı Çocuk Ölüm Nedenleri Arasında İkinci Sırada' Prematüre Doğum, 5 Yaş Altı Çocuk Ölüm Nedenleri Arasında İkinci Sırada' DÜNYADA prematüre doğum oranının yüzde 11'lerde olduğunun tahmin edildiğini söyleyen Medicana Bursa Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mesut Arslan, "Prematüre doğum, 5 yaş altı çocuk ölümlerinde zatürreden sonra ikinci sırada yer alıyor" dedi.
 • 16 Kasım 2018 18:45 Ayaklarınız Sürekli Üşüyorsa Dikkat! Ayaklarınız Sürekli Üşüyorsa Dikkat! AnemiAnemi, kırmızı kan hücreleri eksikliğiniz olduğunda gelişir
 • 14 Kasım 2018 17:26 Demir Eksikliğini Önlemek İçin Ispanağı Yoğurtla Değil, Yumurtalı Yiyin! Demir Eksikliğini Önlemek İçin Ispanağı Yoğurtla Değil, Yumurtalı Yiyin! Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Güzin Oğuz Yıldırım, demir eksikliğinin yanlış beslenme veya bazı hastalıklar sebebiyle vücuttaki demir mineralinin yetersizliği anlamına geldiğini söyledi.
 • 13 Kasım 2018 16:35 Akdeniz Anemisinden Ölen Sezer, Gözyaşlarıyla Defnedildi Akdeniz Anemisinden Ölen Sezer, Gözyaşlarıyla Defnedildi ZONGULDAK'ın Çaycuma ilçesinde, Akdeniz anemisi tedavisi gören, evde fenalaşınca kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Sezer Kalaycıoğlu (18), gözyaşlarıyla toprağa verildi.
 • 13 Kasım 2018 15:11 Akdeniz Anemisi Rahatsızlığından Hayatını Kaybeden Lise Öğrencisi Genç Son Yolcuğuna Uğurlandı Akdeniz Anemisi Rahatsızlığından Hayatını Kaybeden Lise Öğrencisi Genç Son Yolcuğuna Uğurlandı Akdeniz Anemisi rahatsızlığından hayatını kaybeden lise öğrencisi genç son yolcuğuna uğurlandıZONGULDAK - Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Akdeniz Anemisi tedavisi gören 18 yaşındaki Sezer Kalaycıoğlu, fenalaşarak hayatını kaybetti.
 • 13 Kasım 2018 14:44 Lise Öğrencisi Son Yolculuğuna Uğurlandı Çaycuma ilçesinde hayatını kaybeden 12. sınıf öğrencisi Sezer Kalaycıoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 13 Kasım 2018 14:33 Lise Öğrencisi Genç Son Yolcuğuna Uğurlandı Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Akdeniz Anemisi tedavisi gören 18 yaşındaki Sezer Kalaycıoğlu, fenalaşarak hayatını kaybetti.
 • 13 Kasım 2018 12:45 Veganlar İçin Beslenme Önerileri Veganlar İçin Beslenme Önerileri Anemi varsa takibi yapılmalıVücudun gerekli enerjisini sağlayabilmek için ise günde 4 bütün ceviz içi veya 12-15 adet çiğ badem tüketiminin de oldukça önemli olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir, "Bunların yanı sıra süt ürünleri tüketimi yerine Hindistan cevizi sütü veya tofu gibi bitkisel süt ve peynir alternatifleri de oldukça önemli" şeklinde konuştu
 • 13 Kasım 2018 10:18 Lise Öğrencisi Lavaboda Ölü Bulundu Lise Öğrencisi Lavaboda Ölü Bulundu İddiaya göre; Akdeniz Anemisi teşhisi konulan ve tedavi gören lise son sınıf öğrencisi Sezer Kalaycıoğlu, sabah okula gitmek için uyandı
 • 12 Kasım 2018 20:19 Okula Gitmeye Hazırlanırken Yaşamını Yitirdi Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, evinde okula gitmeye hazırlanan bir lise öğrencisi, aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti.
 • 09 Kasım 2018 14:41 Kütahya'da Kök Hücre Bağışçılığı İçin Kampanya Torununun tedavisi için mücadele ettiklerini anlatan Ertürk, şöyle konuştu: "Torunumun 3 yıl önce burun kanamasıyla ortaya çıkan hastalığına 'Fanconi Anemisi' tanısı konuldu
 • 03 Kasım 2018 15:18 Gönüllü Palyaçolar Lösemili Çocukları Güldürdü Gönüllü Palyaçolar Lösemili Çocukları Güldürdü Acıbadem Adana Hastanesi 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında pediatrik hematoloji hasta ve hasta yakınlarına özel etkinlik düzenledi.
 • 02 Kasım 2018 14:12 Çocuklarda Demir Eksikliği Anemisi Belirtileri Çocuklarda Demir Eksikliği Anemisi Belirtileri Anemiyle birlikte lenf bezelerinin, karaciğer ve dalağın da büyük olması durumunda  alvuyar yıkımına bağlı anemiler ve lösemi mutlaka araştırılmalıdır
 • 31 Ekim 2018 10:03 Löseminin 10 Önemli Belirtisine Dikkat! Löseminin 10 Önemli Belirtisine Dikkat! "2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası" kapsamında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Atilla Tanyeli, löseminin 10 önemli belirtisi hakkında bilgi verdi ve ailelere uyarılarda bulundu.
 • 30 Ekim 2018 17:56 Akdeniz Ateşi Anemisi ve Beslenme Merhaba! Kanalıma hoşgeldiniz.
 • 28 Ekim 2018 14:36 Yaşlandığınızı Gösteren 9 Biyolojik Emare Yaşlandığınızı Gösteren 9 Biyolojik Emare Bilim insanları ve doktorlar, yaşlandıkça vücüdumuzda ortaya çıkan dokuz süreci listeledi.
 • 26 Ekim 2018 11:49 Vegan Beslenmede Ölüm Riski Vegan Beslenmede Ölüm Riski Vegan beslenmede ölüm riski Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gastroenteroloji Bölümü Öğretim Üyesi Çakmak: "Çok şiddetli bir alım yetersizliği olursa hasta kendini çok fazla sınırlarsa çeşitli ruhsal ve nörolojik problemlere neden olabilmektedir"SİVAS - Sivas Cumhuriyet Üniversitesi...
 • 24 Ekim 2018 13:44 Akraba Evlilikleri Koruyucu Hekimlik Kapsamında Önlenmeli Akraba Evlilikleri Koruyucu Hekimlik Kapsamında Önlenmeli" Uzmanlara göre, Türkiye'de yüksek oranda görülen akraba evliliklerinin önlenmesi, genetik hastalıkların ortadan kaldırılmasında en ucuz ve faydalı tedavi olarak değerlendiriliyor.
 • 24 Ekim 2018 12:10 Akraba Evlilikleri Koruyucu Hekimlik Kapsamında Önlenmeli" Uzmanlara göre, Türkiye'de yüksek oranda görülen akraba evliliklerinin önlenmesi, genetik hastalıkların ortadan kaldırılmasında en ucuz ve faydalı tedavi olarak değerlendiriliyor.
 • 22 Ekim 2018 17:02 Gaucher Hastalığı Türkiye'de En Fazla Güneydoğu'da Görülüyor ÇOCUK Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, kanama, morarma, kansızlık, çabuk kırılan zayıf kemikler, kemik ve eklem ağrıları gibi belirtilerle ortaya çıkan nadir hastalık Gaucher'nin Türkiye'de en fazla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde görüldüğünü söyledi.
 • 22 Ekim 2018 16:24 Gaucher Hastalığı Türkiye'de En Fazla Güneydoğu'da Görülüyor ÇOCUK Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, kanama, morarma, kansızlık, çabuk kırılan zayıf kemikler, kemik ve eklem ağrıları gibi belirtilerle ortaya çıkan nadir hastalık Gaucher'nin Türkiye'de en fazla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde görüldüğünü söyledi.
 • 22 Ekim 2018 16:23 İstanbul Gaucher Hastalığı Türkiye'de En Fazla Güneydoğu'da Görülüyor İstanbul Gaucher Hastalığı Türkiye'de En Fazla Güneydoğu'da Görülüyor Gaucher hastalığı Türkiye'de en fazla Güneydoğu'da görülüyorMerve DUNDAR-Özgür KUMANOVALI / İSTANBUL, (DHA)- ÇOCUK Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. H.
 • 22 Ekim 2018 15:48 Gaucher Hastalığı Türkiye'de En Fazla Güneydoğu'da Görülüyor Gaucher Hastalığı Türkiye'de En Fazla Güneydoğu'da Görülüyor ÇOCUK Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, kanama, morarma, kansızlık, çabuk kırılan zayıf kemikler, kemik ve eklem ağrıları gibi belirtilerle ortaya çıkan nadir hastalık Gaucher'nin Türkiye'de en fazla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde görüldüğünü söyledi.
 • 22 Ekim 2018 15:05 Gaucher Hastalıgˆı, C¸ocukluk ya da Yetis¸kinlik Do¨neminde Fark Edilir" C¸ocuk Beslenme ve Metabolizma Dernegˆi Yo¨netim Kurulu Bas¸kanı Prof. Dr. Turgay Coşkun, "Gaucher hastalıgˆının belirtileri, Gaucher hu¨crelerinin vu¨cutta birikerek artmasına bagˆlı olarak ortaya c¸ıkmaktadır. Gaucher hu¨creleri genellikle dalak, karacigˆer ve kemik iligˆinde birikir.
 • 21 Ekim 2018 14:48 Yozgat'ta Onkoloji ve Hematoloji Hizmeti Yozgat Şehir Hastanesi'nde, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Özgen Ahmet Yıldırım ve Dr. Melih Şimşek ile Tıbbi Hematoloji Uzmanı Dr. Fatma Aykaş hasta kabulüne baladı.
 • 20 Ekim 2018 11:55 İlik Bekleyen "Can Umut"Un Umudu Oldular Kars'ta, sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup, 4 yıldır ilik nakli bekleyen 12 yaşındaki Can Umut Taşkan'ın sağlığına kavuşması için "Bir Can'a bir umut olmak için herkes Kızılaya" sloganıyla kampanya başlattı.
 • 19 Ekim 2018 18:30 En Yaygın 14 Otoimmün Hastalık ve Belirtileri En Yaygın 14 Otoimmün Hastalık ve Belirtileri En yaygın 14 tanesi olarak şunları sayılabilir: Tip 1 Diyabet, Romatoid Artrit (RA) (Eklem İltihabı), Sedef Hastalığı (Psöriyazis/Psöriyatik Artrit), Multipl Skleroz (MS), Sistemik Lupus Eritematozus, İnflamatuvar Bağırsak Hastalığı (İBH), Addison Hastalığı, Graves Hastalığı, Sjögren Sendromu, HaşimatoTiroiditi, Myasthenia Gravis, Vaskülit, Pernisiyöz Anemi, Çölyak HastalığıOtoimmün hastalıkların ortak belirtileriOtoimmün hastalıklarda ortak olan bazı belirtiler olduğunu belirten Nasırcılar, bu ortak belirtileri şöyle sıraladı: Yorgunluk, ağrıyan kaslar, şiş ve/veya kızarmış eklemler veya dokular, düşük ateş, konsantrasyon zorlukları, eller ve/veya ayaklarda karıncalanma ve/veya uyuşma, saç dökülmesi ve deri döküntüleri
 • 17 Ekim 2018 15:49 Eczacılar, Sandoz ile İlacın Tarihine Yolculuk Yapacak Sandoz, ilk olarak 1986 yılında gerçekleştirdiği "Eczacılık ve İlaç Toplantıları" serisinin 4. Türkiye turunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
 • 17 Ekim 2018 11:36 Türk Bilim İnsanının Ödüllü Projesi Kanser Tedavisinde Umut Oldu İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü Araştırma Grup Lideri Doç. Dr. Can Küçük, mevcut şartlarda "agresif" kansere dönüşme riski tahmin edilemeyen iki "öncül" hastalık üzerinde yürüttüğü proje ile dünyada 8 bilim insanına verilen "Küresel Araştırma Ödülü"ne layık görüldü.
 • 16 Ekim 2018 15:31 Genetik Mühendisliği Yeni İş Alanları Yaratıyor Genetik Mühendisliği Yeni İş Alanları Yaratıyor Genetik mühendisliği hem bugün hem de gelecekte birçok yeni mesleğe kapıları açacak.
 • 16 Ekim 2018 11:06 Eczacılar, Sandoz ile İlacın Tarihine Yolculuk Yapacak İlaç pazarının global lideri Sandoz, ilk olarak 1986 yılında gerçekleştirdiği "Eczacılık ve İlaç Toplantıları" serisinin 4. Türkiye turunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
 • 11 Ekim 2018 13:30 Çölyak Hastalarına Altın Öneriler Çölyak Hastalarına Altın Öneriler Anemi, kemik erimesi (osteoporoz), hipokalsemi (kandaki kalsiyum seviyesinin düşük olması), karaciğer enzim yüksekliği ve bazı nörolojik hastalıklarda bu durumları yapan neden olarak ayırıcı tanıda çölyak hastalığı da düşünülmelidir
 • 09 Ekim 2018 10:07 Buz Yeme İsteği Kansızlık Sebebi! Buz Yeme İsteği Kansızlık Sebebi! Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her yıl dünya nüfusunun neredeyse yüzde 30'unu etkileyen kansızlık, saç dökülmesi, çarpıntı ve halsizlik gibi birçok rahatsızlığa neden oluyor.
 • 05 Ekim 2018 18:19 Akdeniz Anemisi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavi Edilebilir Mi Yoksa Ölümcül Mü? Akdeniz Anemisi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Tedavi Edilebilir Mi Yoksa Ölümcül Mü? Son zamanların merak edilen konusu Akdeniz anemisi hastalığı oldu.Akdeniz anemisi nedir? Nasıl anlaşılır? Belirtileri nelerdir? Tedavisi mümkün mü?
 • 05 Ekim 2018 16:02 1. Hematoloji Sempozyumu" Başladı Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Kliniği Sorumlusu ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr.
 • 05 Ekim 2018 10:34 Emzirmek Kanser Riskini Azaltıyor Emzirmek Kanser Riskini Azaltıyor Özel Gaziantep Anka Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Yasemin Dokuzoğlu Tanın,1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında anne sütünün önemine dikkat çekti.
 • 05 Ekim 2018 09:51 Bünyamin'e Annesinden Böbrek Nakledildi, Sırada İlik Var Bünyamin'e Annesinden Böbrek Nakledildi, Sırada İlik Var Siirt'te oturan Cemalettin ve Safiye Polat'ın 5 çocuğundan Bünyamin Polat'a, 7 yaşındayken Adana'da götürüldüğü hastanede, genetik 'Fanconi Aplastik Anemi' hastalığı teşhisi konuldu
 • 01 Ekim 2018 15:50 Kök Hücre Bağışıyla Yüzde 75 Oranında Başarı Sağlanıyor Kök Hücre Bağışıyla Yüzde 75 Oranında Başarı Sağlanıyor" Talasemi (Akdeniz Anemisi)gibi hastalıklar ise kronik, sürekli tedavi gerektiren, iyileştirici tedavisi kemik iliği nakli olan hastalıklardır
 • 01 Ekim 2018 13:32 İzmir Talasemi Hastası Raneem Nakille Sağlığına Kavuştu İzmir Talasemi Hastası Raneem Nakille Sağlığına Kavuştu Suriye'deki savaştan çıkıp İstanbul'a yerleşen 3 çocuklu bir ailenin en küçük kızı Raneem Al Muhammed Ali, 'Akdeniz Anemisi' olarak bilinen talasemi hastalığını, İzmir'de gerçekleştirilen başarılı kemik iliği nakliyle yendi.
 • 01 Ekim 2018 11:29 Talasemi Hastası Raneem, Nakille Sağlığına Kavuştu SURİYE'deki savaştan çıkıp İstanbul'a yerleşen 3 çocuklu ailenin en küçük kızı Raneem Al Muhammed Ali, 'Akdeniz Anemisi' olarak bilinen talasemi hastalığını, İzmir'de gerçekleştirilen başarılı kemik iliği nakliyle yendi.
 • 01 Ekim 2018 09:58 Talasemi Hastası Raneem, Nakille Sağlığına Kavuştu Talasemi Hastası Raneem, Nakille Sağlığına Kavuştu SURİYE'deki savaştan çıkıp İstanbul'a yerleşen 3 çocuklu ailenin en küçük kızı Raneem Al Muhammed Ali, 'Akdeniz Anemisi' olarak bilinen talasemi hastalığını, İzmir'de gerçekleştirilen başarılı kemik iliği nakliyle yendi.
 • 28 Eylül 2018 13:58 Sevgilisinin Kızına Cinsel İstismardan 25 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı ESKİŞEHİR'de, sevgilisi Z.K.'nin kızı G.K.'ye (18) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Oğuz E. (43), 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 18 Eylül 2018 14:54 Başkan Öztürk: Başkan Öztürk: "Yahyalı'da Elma Üretimi Modernleşmeli" Yahyalı İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yahyalı Ziraat Odası tarafından düzenlenen Toprak Günü ve Elma Hasat Başlangıcı Etkinliğine katılan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Dünya’nın en tatlı elması ilçemizde yetişiyor.
 • 17 Eylül 2018 19:15 Günde 1 Bardak İçerseniz Karaciğeri Temizliyor! Günde 1 Bardak İçerseniz Karaciğeri Temizliyor! Anemiyi önlerMaydanoz ıspanakta bulunan demir miktarının iki katını içermektedir
 • 07 Eylül 2018 09:11 Okul Başarısını Etkileyen 6 Öneri Okul Başarısını Etkileyen 6 Öneri Okul öncesi bu muayeneler ihmale gelmez…
 • 06 Eylül 2018 11:56 Ege Üniversitesi İlaç Araştırmalarında da Dikkat Çekiyor Ege Üniversitesi İlaç Araştırmalarında da Dikkat Çekiyor Çünkü bu araştırma merkezimizde yabancı birçok firmanın yatırım ve destekleriyle Hemofili, Damar Tıkanıklığı ve Akdeniz Anemisine yönelik araştırmalar gerçekleştiriliyor
 • 06 Eylül 2018 11:27 Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe Teknoloji bağımlısı nesil mutasyona gebeİlknur SARGUT- Hüseyin ÇAKMAK/İSTANBUL, (DHA)- ÇOÇUK Sağlığı Uzmanı Dr. Alper Özkılıç, anne adaylarının hamilelik döneminde elektronik cihaz kullanımının, bebek üzerinde olumsuz etkilerine dikkat çekti.
 • 06 Eylül 2018 11:12 Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe ÇOÇUK Sağlığı Uzmanı Dr. Alper Özkılıç, anne adaylarının hamilelik döneminde elektronik cihaz kullanımının, bebek üzerinde olumsuz etkilerine dikkat çekti.
 • 06 Eylül 2018 10:07 Lösemi Hastası 2 Çocuk Babası, Evde Ölümü Bekliyor Lösemi Hastası 2 Çocuk Babası, Evde Ölümü Bekliyor Adana'da böbrek şikayetiyle gittiği hastanede lösemi teşhisi konulan iki çocuk babası Levent Karadağ, evlerinde oksijen makinesine bağlı yaşam mücadelesi veriyor.
 • 04 Eylül 2018 18:15 Patates Bakın Hangi Hastalığa Neden Oluyormuş! Patates Bakın Hangi Hastalığa Neden Oluyormuş! Safra kesesi, karaciğerin hemen altında bulunan küçük bir kesedir. Safra kesesi karaciğer tarafından üretilen safrayı depolar. Safra kesesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak taş oluşumu meydana gelir. Safra kesesi taşı belirtileri çeşitli belirtilerle kendini göstermektedir. Safra kesesi taşı belirtilerini merak ediyorsanız sizler Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Kemal Dolay’ın açıklamalarını inceleyebilirsiniz. İşte safra kesesi taşı belirtileri.