SON DAKİKA ANEMİ HABERLERİ

Son Dakika Anemi Haberleri

 • 18 Eylül 2018 14:54 Başkan Öztürk: Başkan Öztürk: "Yahyalı'da Elma Üretimi Modernleşmeli" Yahyalı İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yahyalı Ziraat Odası tarafından düzenlenen Toprak Günü ve Elma Hasat Başlangıcı Etkinliğine katılan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Dünya’nın en tatlı elması ilçemizde yetişiyor.
 • 17 Eylül 2018 19:15 Günde 1 Bardak İçerseniz Karaciğeri Temizliyor! Günde 1 Bardak İçerseniz Karaciğeri Temizliyor! Anemiyi önlerMaydanoz ıspanakta bulunan demir miktarının iki katını içermektedir
 • 07 Eylül 2018 09:11 Okul Başarısını Etkileyen 6 Öneri Okul Başarısını Etkileyen 6 Öneri Okul öncesi bu muayeneler ihmale gelmez…
 • 06 Eylül 2018 11:56 Ege Üniversitesi İlaç Araştırmalarında da Dikkat Çekiyor Ege Üniversitesi İlaç Araştırmalarında da Dikkat Çekiyor Çünkü bu araştırma merkezimizde yabancı birçok firmanın yatırım ve destekleriyle Hemofili, Damar Tıkanıklığı ve Akdeniz Anemisine yönelik araştırmalar gerçekleştiriliyor
 • 06 Eylül 2018 11:27 Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe Teknoloji bağımlısı nesil mutasyona gebeİlknur SARGUT- Hüseyin ÇAKMAK/İSTANBUL, (DHA)- ÇOÇUK Sağlığı Uzmanı Dr. Alper Özkılıç, anne adaylarının hamilelik döneminde elektronik cihaz kullanımının, bebek üzerinde olumsuz etkilerine dikkat çekti.
 • 06 Eylül 2018 11:12 Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe Teknoloji Bağımlısı Nesil Mutasyona Gebe ÇOÇUK Sağlığı Uzmanı Dr. Alper Özkılıç, anne adaylarının hamilelik döneminde elektronik cihaz kullanımının, bebek üzerinde olumsuz etkilerine dikkat çekti.
 • 06 Eylül 2018 10:07 Lösemi Hastası 2 Çocuk Babası, Evde Ölümü Bekliyor Lösemi Hastası 2 Çocuk Babası, Evde Ölümü Bekliyor Adana'da böbrek şikayetiyle gittiği hastanede lösemi teşhisi konulan iki çocuk babası Levent Karadağ, evlerinde oksijen makinesine bağlı yaşam mücadelesi veriyor.
 • 04 Eylül 2018 18:15 Patates Bakın Hangi Hastalığa Neden Oluyormuş! Patates Bakın Hangi Hastalığa Neden Oluyormuş! Safra kesesi, karaciğerin hemen altında bulunan küçük bir kesedir. Safra kesesi karaciğer tarafından üretilen safrayı depolar. Safra kesesinde çeşitli nedenlere bağlı olarak taş oluşumu meydana gelir. Safra kesesi taşı belirtileri çeşitli belirtilerle kendini göstermektedir. Safra kesesi taşı belirtilerini merak ediyorsanız sizler Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Kemal Dolay’ın açıklamalarını inceleyebilirsiniz. İşte safra kesesi taşı belirtileri.
 • 29 Ağustos 2018 15:22 Araştırma: Yükselen Karbondioksit Düzeyi Beslenme Yetersizliği Riskini Arttıyor – Harvard Üniversitesi tarafından yayınlanan bir araştırmanın sonuçlarına göre, fosil yakıt tüketimiyle yükselen karbondioksit düzeyi, temel gıda besinlerinin besleyiciliğini de azaltıyor.
 • 27 Ağustos 2018 14:43 Uzmanlardan Uzmanlardan "Her Gün Bir Avuç Fıstık Tüketin" Önerisi Dolayısıyla antepfıstığı bu yönüyle ve içerdiği bitkisel protein, doymamış yağ asitleri, antioksidan, flavonoidler ve posa nedeniyle tüm insanlar ve özellikle de vejetaryenler için oldukça iyi bir besin kaynağıdır" şeklinde konuştu Kan şekerinin yükselmesini önlüyor Diyetisyen Güler, antep fıstığının tokluk kan şekerinin de yükselmesini önlediğini vurgulayarak, "Antepfıstığının tokluk kan şekerinin yükselmesini önlediği, karbonhidrat toleransını düzelttiği ve diyabetik komplikasyonları önlediği Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı ile Kardiyoloji Anabilim Dalı'nın yaptığı ortak bir çalışmayla belirlenmiştir" ifadelerini kullandı Aneminin önlenmesinde bol tüketilmeli Güler, özellikle kadın ve çocuklarda görülen anemi hastalığının önlenmesinde antep fıstığı tüketilmesinin önemli bir tercih olacağını söyleyerek, "Ülkemizdeki kadınlar ve çocuklarda önemli bir problem olan aneminin önlenmesinde, osteoporozun korunmasında zengin demir, B vitaminleri ve kalsiyum içeriği ile antepfıstığı, güzel bir seçim olacaktır ve sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak tüketiminden çekinilmemelidi" dedi
 • 27 Ağustos 2018 12:12 Ek Gıdaya Geçişte Bunlara Dikkat Edin! Ek Gıdaya Geçişte Bunlara Dikkat Edin! Makarna Lütfen! Kurucusu ve Gıda Mühendisi Tuğba Bayburtluoğlu ek gıdaya geçişte panik olunmaması gerektiğini söylüyor.
 • 18 Ağustos 2018 11:55 Kırmızı Et, Kansızlıkta Altın Kadar Değerli Kırmızı Et, Kansızlıkta Altın Kadar Değerli" - Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, kırmızı etin tam bir kansızlık ilacı olduğunu belirterek, "Kırmızı et, kansızlıkta ve B12 vitamini açısından altın kadar değerli." dedi.
 • 13 Ağustos 2018 18:28 Konya'da 4. Talasemi Şenliği Gerçekleştirildi Konya'da 4. Talasemi Şenliği Gerçekleştirildi Konya’da talasemi hastaları ve aileleri düzenlenen şenlikte bir araya geldi.
 • 06 Ağustos 2018 21:00 Vücudunuzda Parazit(Kurt,tenya) Olduğunu Gösteren 9 Belirti ve Onları Yok Edecek 5 Gıda ??Vücudunuzda parazit kurt, tenya varmı bilebilir.
 • 06 Ağustos 2018 10:41 Tika'dan Bangladeş'e Sağlık Desteği Tika'dan Bangladeş'e Sağlık Desteği Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’in güney batısında bulunan ve yaklaşık 3 milyon nüfusa hizmet veren Jessore Devlet Hastanesine teknik ekipman ve donanım desteği sağlandı.
 • 03 Ağustos 2018 12:46 Kadın Girişimcinin Başarısı Kadın Girişimcinin Başarısı Kadın girişimci Tijen Ziyal, kurduğu marka ile tüketiciye içerisinde kimyasal bulunmayan dut ürünleri sunuyor.
 • 03 Ağustos 2018 08:23 Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği BRAF-mutant kolorektal kanserinde encorafenib, binimetinib ve cetuximab birleşiminin Faz 3 BEACON Çalışması'nda bir yıllık genel sağkalım oranının yüzde 62 olarak gözlendiği açıklandı.
 • 03 Ağustos 2018 08:23 Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Pierre Fabre İlaç ve Array BioPharma'nın kolorektal kanserde ortaklaşa gerçekleştirdikleri araştırma sonuçları, geçtiğimiz günlerde İspanya'nın Barselona şehrinde yapılan ESMO 20. Dünya Gastrointestinal Kanser Kongresi'nde açıklandı.
 • 02 Ağustos 2018 11:07 Talas'ın Yöresel Lezzeti 'Karadut' Zamana Direniyor Talas'ın Yöresel Lezzeti 'Karadut' Zamana Direniyor Kayseri’de çoğunlukla Talas ilçesinde yetişen ve kaybolmaya yüz tutan meyvelerinden Karadut, zamana direniyor.
 • 01 Ağustos 2018 14:51 Girişimci Tijen Ziyan Beyaz Dut ile Yurtdışına Açılmaya Hazırlanıyor Girişimci Tijen Ziyan Beyaz Dut ile Yurtdışına Açılmaya Hazırlanıyor – Erzincan ziyareti sırasında tesadüfen ilgisini çeken beyaz dut üzerine araştırmalar yapmaya başlayan girişimci Tijen Ziyal I·stanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, I·stanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi ve Tübitak Gıda Enstitüsü...
 • 31 Temmuz 2018 17:25 Sorgun'da Kur'an Kurslarında Sağlık Eğitimi Sorgun İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince Kur'an kursuna giden çocuklara sağlık eğitimi veriliyor.
 • 27 Temmuz 2018 17:00 Sadece 3 Günde Tüm Vücudu Temizleyen Detoks Çorbası Sadece 3 Günde Tüm Vücudu Temizleyen Detoks Çorbası Detoks çorbası ile yazı fit bir şekilde geçirmek isteyenlerdenseniz tam olarak doğru yerdesiniz. Uzman Şebnem Kandıralı'nın detoks çorbası tarifine bayılacaksınız.
 • 25 Temmuz 2018 19:30 Erkeklere Uyarı! Sertleşme Problemi Varsa... Erkeklere Uyarı! Sertleşme Problemi Varsa... İktidar hapı, cinsel ilişkilerde erkeklerin yaşadığı sertleşme sorununa karşı kullanılan ilaçlardır. İktidar hapı hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz, iktidar hapı nedir, iktidar hapı ne işe yarar diye merak ediyorsanız cevapları haberimizin detaylarında.
 • 24 Temmuz 2018 19:15 Patlıcanı Bu Şekilde Yemek Kalp Krizinden Koruyormuş! Patlıcanı Bu Şekilde Yemek Kalp Krizinden Koruyormuş! Anemiyi önler Demir eksiliği beraberinde ölümcül hastalıkları da getirebilir
 • 23 Temmuz 2018 08:23 Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Kolorektal Kanserde Umut Vaat Eden Yeni Tedavi Seçeneği Pierre Fabre İlaç ve Array BioPharma'nın kolorektal kanserde ortaklaşa gerçekleştirdikleri araştırma sonuçları, geçtiğimiz günlerde İspanya'da yapılan ESMO 20. Dünya Gastrointestinal Kanser Kongresi'nde açıklandı.
 • 18 Temmuz 2018 19:30 Aşırı Terliyorsanız Dikkat! Nedeni... Aşırı Terliyorsanız Dikkat! Nedeni... İç kanama vücutta meydana gelen bir kanamadır. İç kanama teşhis edilmediği takdirde ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. İç kanama nedir, iç kanama belirtileri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için araştırıp bir araya getirdik. İşte iç kanama belirtileri ve iç kanama nedir sorularının cevapları…
 • 17 Temmuz 2018 11:16 Angelina Jolie, Yardıma Muhtaç Aileyi Yalnız Bırakmadı Angelina Jolie, Yardıma Muhtaç Aileyi Yalnız Bırakmadı Dünyaca ünlü yıldız Angelina Jolie, Irak'taki Domiz Mülteci Kampını üçüncü kez ziyaret etti. Kampta yardıma muhtaç bir ailenin sorunlarını dikkatle dinleyen ünlü yıldız acil yardım çağrısında bulundu.
 • 17 Temmuz 2018 11:14 BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Suriyeli Mültecilerin Yaşadığı Kampı Ziyaret Etti BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Suriyeli Mültecilerin Yaşadığı Kampı Ziyaret Etti - BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Suriyeli mültecilerin yaşadığı kampı ziyaret ettiBAĞDAT - Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Irak'taki Domiz mülteci kampını ve Suriyeli bir mülteci aileyi ziyaret etti.
 • 17 Temmuz 2018 11:00 BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Suriyeli Mültecilerin Yaşadığı Kampı Ziyaret Etti Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Irak’taki Domiz mülteci kampını ve Suriyeli bir mülteci aileyi ziyaret etti.
 • 14 Temmuz 2018 13:23 Vertigo Hissedildiğinde Hareketsiz Olmak Önemli Medicana International İstanbul Hastanesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bedri Özer, "Vertigonun hissedilmesi durumunda öncelikle güvenli bir alana çekilip hareketsiz oturulması yeterli olacaktır.
 • 12 Temmuz 2018 19:30 Uzmanlar Uyardı! Severek Yiyoruz Ama Sakın! Uzmanlar Uyardı! Severek Yiyoruz Ama Sakın! Uzmanlar tükettiğimiz et ve süt ürünlerinin nasıl tüketilmesi gerektiğini açıkladı...
 • 11 Temmuz 2018 11:45 Gluten Yararlı Mı, Zararlı Mı? Gluten Yararlı Mı, Zararlı Mı? Diyetisyen Gülşen Kadri, gluten hakkında doğru bilinen yanlışları sıralıyor. Peki gluten vücudumuz için yararlı mı yoksa zararlı mı?
 • 09 Temmuz 2018 16:26 Tükürük Miktarının Azalması Bazı Hastalıkların Habercisi Olabilir Tükürük Miktarının Azalması Bazı Hastalıkların Habercisi Olabilir Tükürüğün tat almayı kolaylaştırdığını, ağız mukozasını nemli tutarak mukozayı koruduğunu, içindeki amilaz, lipaz enzimi ile sindirime yardım ettiğini, diş minesini koruduğunu ve bakterilere karşı koruma etkisi olduğunu söyleyen Medicana Çamlıca Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr.
 • 09 Temmuz 2018 09:30 Yaz Meyvelerinde Sihirli Rakamlara Dikkat! Yaz Meyvelerinde Sihirli Rakamlara Dikkat! Acıbadem Maslak Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan, içerdikleri vitaminler ve minerallerle her biri şifa deposu olan meyvelerin buna karşın aşırı tüketildiğinde fayda yerine zarar verdiğini vurguladı.
 • 02 Temmuz 2018 13:28 Çocuklarda Anemi Hastalığına Dikkat Çocuklarda Anemi Hastalığına Dikkat ÇOCUKLARDA en sık görülen kan hastalığının anemi olduğunu belirten Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Aziz Polat, "Bunun en önemli sebebi yetersiz ve dengesiz beslenme sonucu oluşan demir eksikliği ve vitamin B12 eksikliğidir" dedi.
 • 22 Haziran 2018 10:37 Skolyoz Gelişme Çağındaki Çocukları Tehdit Ediyor Skolyoz Gelişme Çağındaki Çocukları Tehdit Ediyor" OMURGA eğriliği olarak bilinen skolyoz, tedavi edilmediğinde solunum güçlüğünden depresyona kadar pek çok ciddi sağlık sorununa neden oluyor.
 • 16 Haziran 2018 10:51 Babalar Günü'nde Evlatlarına Böbreklerini Verdiler Böbreklerini evlatlarına bağışlayan Mustafa Hasanlı ve Adem Yahşi’nin Babalar Günü hediyesi, evlatlarının sağlıkla gülümsemesi oldu.
 • 12 Haziran 2018 11:58 Kan Uyuşmazlığı Bebeklerde Kalıcı Sakatlığa Yol Açabilir! Kan Uyuşmazlığı Bebeklerde Kalıcı Sakatlığa Yol Açabilir! Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Yavuz Yurtsever, kan uyuşmazlığı hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.
 • 08 Haziran 2018 23:53 İsim Benzerliği Hatasından 7 Yıldır Emekli Olmayı Bekliyor İsim Benzerliği Hatasından 7 Yıldır Emekli Olmayı Bekliyor Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yaşayan 53 yaşındaki Alime Coşkun, beraber çalıştığı arkadaşı Halime Coşkun ile olan isim benzerliği yüzünden 7 yıldır emekli olamıyor.
 • 08 Haziran 2018 22:16 İsim Benzerliği Hatasından 7 Yıldır Emekli Olmayı Bekliyor Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yaşayan 53 yaşındaki Alime Coşkun, beraber çalıştığı arkadaşı Halime Coşkun ile olan isim benzerliği yüzünden 7 yıldır emekli olamıyor.
 • 05 Haziran 2018 14:28 Dr. Karaca: Kansızlık, Birçok Hastalığın Habercisi ACIBADEM Kayseri Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Zahide Karaca, kansızlık hastalığının toplumda en sık görülen kan hastalıklarının başında geldiğini ve birçok hastalığın da habercisi olduğunu söyledi.
 • 29 Mayıs 2018 11:53 Kazada Ölen Oyuncu Arda Öziri İçin Okulunda Tören Aynı zamanda 'Anemi' isimli grupta vokallik yaptı
 • 29 Mayıs 2018 11:49 Oyuncu Arda Öziri İçin Duygulandıran Cenaze Töreni Törende ayrıca Öziri'nin öğrencilik ve oyunculuk yıllarından fotoğraflar ekrana yansıtılırken, Öziri'nin 'Anemi' isimli grupta vokallik yaptığı dönemlerde kaydedilen şarkılar da dinletildi
 • 29 Mayıs 2018 11:48 İzmir Kazada Ölen Oyuncu Öziri İçin Tören Düzenlendi İzmir Kazada Ölen Oyuncu Öziri İçin Tören Düzenlendi Aynı zamanda 'Anemi' isimli grupta vokallik yaptı
 • 28 Mayıs 2018 15:58 Bilecik'te "Güvenli Kan Bağışı" Semineri Osmaneli Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesi tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik "Güvenli Kan Bağışı" semineri düzenlendi.
 • 28 Mayıs 2018 11:47 Osmaneli'de Öğrencilere Kan Bağışı Semineri Osmaneli'de Öğrencilere Kan Bağışı Semineri Osmaneli Selahattin Çetintaş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Güliz Bilgiç Özyaşar tarafından, Şehit Osman Er İmam Hatip Ortaokulu 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ‘Güvenli Kan Bağışı’ semineri düzenlendi.
 • 27 Mayıs 2018 12:31 Ünlü Oyuncu Arda Öziri Motosiklet Kazasında Hayatını Kaybetti Ünlü Oyuncu Arda Öziri Motosiklet Kazasında Hayatını Kaybetti Anemi Grubundada vokalistlik yapmaktadır
 • 25 Mayıs 2018 13:09 Geçmeyen Ağrılar Huzursuz Bacak Sendromunun Habercisi Olabilir Geçmeyen Ağrılar Huzursuz Bacak Sendromunun Habercisi Olabilir Uyanıklıkta ve özellikle istirahat sırasında, bacaklarınızda ve ayaklarınızda tarif etmekte zorlandığınız anormal hisler, bu hislere bağlı oluşan hareket etme ihtiyacı nedeniyle uykuya dalma ya da uykuyu sürdürme zorluğu çekenleri, Uzman Dr. Aslı Şentürk uyardı.
 • 25 Mayıs 2018 10:02 Aplastik Anemi Hastası 15 Yaşındaki Cavit, 457 Bin TL ile Hayata Tutunacak Aplastik Anemi Hastası 15 Yaşındaki Cavit, 457 Bin TL ile Hayata Tutunacak Antalya’da, aplastik anemi (kemik iliğinin yeni hücre üretememesi) hastası 15 yaşındaki Azerbaycanlı Cavit’in tedavisinin tamamlanabilmesi için 457 bin liraya ihtiyaç var.
 • 22 Mayıs 2018 09:51 Soğuk Hava Deposunu Mantarhane Yaptı Soğuk Hava Deposunu Mantarhane Yaptı Balıkesir’in Bandırma ilçesine bağlı Aksakal Mahallesi’nde buzhaneden dönüştürülen profesyonel mantar yetiştirme tesisi ilk hasadını yaparak satışlarına başladı.