Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Atila Sertel haberleri, Atila Sertel son dakika, son dakika Atila Sertel

Son Dakika Atila Sertel Haberleri

Son dakika Atila Sertel haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son atila sertel haberleri anında burada.


 • 05.04.2023 05 Nis 13:53 Atila Sertel: "Trt, Halkın TRT'si Değil; Tamamen Recep Tayyip Erdoğan'ın Televizyonu Olmuş, Tayyip Radyo Televizyon Hâline Gelmiş"

  Atila Sertel: 'Trt, Halkın TRT'si Değil; Tamamen Recep Tayyip Erdoğan'ın Televizyonu Olmuş, Tayyip Radyo Televizyon Hâline Gelmiş' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TRT’nin 2017-2021 yılları arasında 6 milyar 539 milyon lirayı dış yapımlara harcadığını fakat TRT Genel Müdürü’nün bu paranın akıbetini “ticari sır” gerekçesi ile açıklamadığını belirtti. Sertel, TBMM Genel Kurulu'nda, dün; “7 milyar lirayı siz beş yıl içerisinde ne yaptınız ey TRT yönetimi? Hangi kuruluşlara dizi filmler çektirdiniz? TRT, halkın TRT'si değil arkadaşlar; tamamen Recep Tayyip Erdoğan'ın televizyonu olmuş, Tayyip radyo televizyon hâline gelmiş. Bunu da söylüyorum; halktan topladıkları vergileri, halkın tümünden aldıkları vergileri çok orantısız bir biçimde propaganda aracı hâline getirmişler TRT'yi” dedi.

 • 27.03.2023 27 Mar 13:37 Atila Sertel: "Eski Sivil Havacılık Genel Müdürü'nün, Ciner Havacılık Hisselerini Satın Aldığı Doğru mu? Erdağı, Hapis Cezası Almasına Rağmen...

  Atila Sertel: 'Eski Sivil Havacılık Genel Müdürü'nün, Ciner Havacılık Hisselerini Satın Aldığı Doğru mu? Erdağı, Hapis Cezası Almasına Rağmen... CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na; “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü eski Genel Müdür Yardımcısı Oktay Erdağı’nın Ciner Havacılık hisselerini satın aldığı doğru mudur? Oktay Erdağı’nın 2007 yılında meydana gelen 57 kişinin yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan uçak kazasında yargılandığı için bir yıl sekiz ay hapis cezası aldığı ve bu nedenle yasaklandığı doğru mudur? Oktay Erdağı’nın havacılık sektörü ile ilgili hapis cezası almasına rağmen havacılık sektöründe faaliyet göstermeye ilişkin ruhsatı nasıl almıştır?” sorularını yöneltti.

 • 16.03.2023 16 Mar 12:39 Atila Sertel: TRT'ye Düşen Görev, Kurum İçi Yükselmenin Eşitliğe ve Liyakate Dayalı Olarak Yapılmasını ve İş Barışını Sağlamaktır

  Atila Sertel: TRT'ye Düşen Görev, Kurum İçi Yükselmenin Eşitliğe ve Liyakate Dayalı Olarak Yapılmasını ve İş Barışını Sağlamaktır CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, AKP döneminde TRT’de işe alımlarda ve kurum içi yükselmede liyakatin ve eşitliğin tamamen ortadan kalktığını, bu durumun iş barışını bozduğunu söyledi. Sertel, “Anayasa’dan kaynaklanan eşitlik ilkesine aykırılık ve yeni yönetmelik ile kazanılmış hakların ihlal edilmesi gerekçeleriyle 2017 yılındaki yönetmeliğin iptal edilmesi, eski yönetmelikte olduğu gibi liyakat, kariyer ve eşitlik ilkeleri gereğince kurum içi yükselmenin yapılabilmesi ve TRT çalışanlarının mağduriyetin giderilmesi gerekmektedir. TRT’ye düşen görev, bu haksızlığı en kısa sürede sonlandırmasıdır ve iş barışını sağlamaktır” dedi.

 • 07.02.2023 07 Şub 12:47 7.7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Sertel ve Gaytancıoğlu, Kahramanmaraş Göksun'da: "İnsanlar Zor Durumda. Yardımlar Çok Ağır Geliyor"

  7.7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Sertel ve Gaytancıoğlu, Kahramanmaraş Göksun'da: 'İnsanlar Zor Durumda. Yardımlar Çok Ağır Geliyor' Kahramanmaraş depreminin ardından Göksun ilçesine giden CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ve CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, vatandaşların zor durumda olduğunu ve yardımların geciktiğini belirtti. Gaytancıoğlu, "Çok katlı binalarda özellikle çatlaklar gördük. İnsanlar arabalarda, minibüslerde, kamyonlarda kalıyorlar. Özellikle çocukları gördük oralarda kalıyorlar. Isınmaya çalışıyorlar, ateş yakıyorlar" dedi. Bir vatandaş ise, "Bize en geç sabah yemek gelecek denildi ama hala hiçbir şey gelmedi" diye konuştu.

 • 04.01.2023 04 Oca 13:54 Atila Sertel: Gerçekleri Yazan İnternet Siteleri Basın İlan Kurumu Tarafından Cezalandırılacak ve Resmi İlanlar Verilemeyecek

  Atila Sertel: Gerçekleri Yazan İnternet Siteleri Basın İlan Kurumu Tarafından Cezalandırılacak ve Resmi İlanlar Verilemeyecek CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Basın İlan Kurumu’nun internet medyasına verilecek resmi ilan ve reklamların koşullarını belirleyen bir teklif hazırladığını belirterek, “Gerçekleri yazan ve gerçekleri dile getiren internet siteleri Basın İlan Kurumu tarafından tıpkı gazetelerde olduğu gibi cezalandırılacak ve resmi ilanlar verilemeyecek. Verecekleri resmi ilanın aylık olarak 15-20 bin lirayı geçmediği illerde çalışanlarına 60-70 bin lira ödemek zorunda kalan internet sitesi sahipleri, bu parayı nereden bulacak, nasıl hayatta kalacak ve nasıl yayıncılık yapacak? Aslında yayıncılık yapmanın ve reklamların önüne geçmenin yolu ve yöntemi olarak bu yolu seçmişler” dedi.

 • 02.01.2023 02 Oca 14:29 Atila Sertel'den 2021 Yılında 503 Milyon TL Zarar Eden Çaykur ile İlgili Hükümete Çağrı: "Çaykur'un Faiz Borcunu Bitirin"

  Atila Sertel'den 2021 Yılında 503 Milyon TL Zarar Eden Çaykur ile İlgili Hükümete Çağrı: 'Çaykur'un Faiz Borcunu Bitirin' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Çaykur’un Sayıştay’ın 2021 yılı raporlarına yansıyan borçlarına ilişkin “Sayıştay’ın uyarılarına rağmen borçlarını çeviremediği için kredilere yüklenen Çaykur, 2021 yılında da 503 milyon TL zarar etti. Böylece Çaykur’un son 5 yıllık zararı 2 milyar 600 milyon lirayı aştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum; Çaykur’un faiz borcunu bitirin. Eğer bunu yapmazsanız ilk seçimden sonra Çaykur ile ilgili bütün faizlerini, borçlarını silecek uygulamaya geçilmesini ve Çaykur’un bölge halkı için güçlendirilmesini biz talep edeceğiz” dedi.

 • 29.12.2022 29 Ara 12:15 Tcdd'den Kiraladıkları Araziyi Sözleşmeye Aykırı Şekilde Başka Firmalara Kiralayıp Ayda 596 Bin Lira Haksız Kazanç Sağladılar.

  Tcdd'den Kiraladıkları Araziyi Sözleşmeye Aykırı Şekilde Başka Firmalara Kiralayıp Ayda 596 Bin Lira Haksız Kazanç Sağladılar. İzmir'in Aliağa ilçesinde, TCDD Genel Müdürlüğü’nün mülkiyetinde bulunan toplam 52 bin 284 metrekarelik iki arazi, yük taşıma hizmetlerinde kullanılmak üzere 2015 ve 2017 yıllarında bir firmaya kiralandı. TCDD'ye toplam 41 bin 854 TL kira ödeyen firma, arazileri sözleşmeye aykırı şekilde başka şirketlere taşımacılık, yükleme, boşaltma, emtia depoculuğu ve lojistik hizmetleri karşılığında toplam 638 bin TL bedelle kiraladı. Firmanın bu yolla aylık 596 bin TL haksız kazanç sağlandığı, Sayıştay raporlarına da yansıdı. Kiralanan araziye giden CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, "Nasıl bir soygundur bu? Nasıl bir vicdandır bu? Bu alanı kime peşkeş çektiniz? Bunların hesabını mutlaka soracağız" dedi.

 • 28.12.2022 28 Ara 13:16 Atila Sertel: PTT'nin 3 Yıllık Zararı 2,3 Milyar TL'yi Geçti, Öz Sermayesi Yüzde 85 Azaldı

  Atila Sertel: PTT'nin 3 Yıllık Zararı 2,3 Milyar TL'yi Geçti, Öz Sermayesi Yüzde 85 Azaldı CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Sayıştay'ın 2021 yılı raporuna göre, PTT'nin son 3 yıldaki zararının 2 milyar 346 milyon TL'ye ulaştığını, öz sermayesinin ise yüzde 85.8 oranında azalarak 386 milyon liraya gerilediğini duyurdu.

 • 18.12.2022 18 Ara 12:43 Atila Sertel'den Kamu Çalışanlarına Kira Yardımı Yapılması İçin Kanun Teklifi

  Atila Sertel'den Kamu Çalışanlarına Kira Yardımı Yapılması İçin Kanun Teklifi CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, ‘büyük şehir’ statüsündeki kentlerde, kamu kurumları ve yerel yönetimlerde görev yapan memur ve sözleşmeli personele aylık net 2 bin TL kira yardımı yapılması için kanun teklifi verdi.

 • 17.12.2022 17 Ara 11:43 Atila Sertel'in Soruna Yanıt Veren Bakan Koca, İzmir'in 4 İlçesinde Beyin Cerrahı ile Nöroloji ve Gastroenteroloji Uzmanı Olmadığını Açıkladı

  Atila Sertel'in Soruna Yanıt Veren Bakan Koca, İzmir'in 4 İlçesinde Beyin Cerrahı ile Nöroloji ve Gastroenteroloji Uzmanı Olmadığını Açıkladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in soru önergesine verdiği yanıtta; İzmir'in Bayındır, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerindeki hastanelerde beyin cerrahı, nöroloji ve gastroenteroloji uzmanı olmadığını açıkladı. Bu hastanelerde anjiyo merkezi de olmadığını belirten Sertel, "İzmir’de dahi bu doktorlar yoksa Kars’ta, Ağrı’da, Hakkari’de, Van’da, Şırnak’ta, Yozgat’ta yaşayanların doktor bulma ihtimalleri de giderek düşmüş demektir" dedi.

 • 13.12.2022 13 Ara 13:46 Atila Sertel'den Kız Yurdu İçin Bağışlanan Araziyi Satan Deü'ye Tepki: "Özel İmar İzniyle Yurt Yapılabilirdi"

  Atila Sertel'den Kız Yurdu İçin Bağışlanan Araziyi Satan Deü'ye Tepki: 'Özel İmar İzniyle Yurt Yapılabilirdi' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü'nün, kız yurdu yapılması şartıyla bağışlanan 3 bin metrekarelik araziyi satmasına yönelik tepkisini sürdürdü. DEÜ Rektörlüğü'nün daha önce imarı olmadığı için bu araziyi sahibine iade etmeye çalıştığını aktaran Sertel, "Bakanlık, İzmir’de hemen her yeri, istediği kat yüksekliğinde, nokta imar planları ile belirleyerek inanılmaz bir rant sağlıyor. Peki o araziye kız yurdu yapılmasını niye sağlamadı? O arazinin imara açılmasını ve kız yurdu yapmayı niçin istemediniz? O bölgeye özel imar verilseydi ve oraya kız yurdu yapılsaydı buna kim karşı çıkardı? Hangi İzmirli karşı çıkardı” dedi.

 • 08.12.2022 08 Ara 17:21 Atila Sertel: "Bakan Yardımcılarının, Bakanların, Milletvekillerinin ve Üst Düzey Bürokratların Çocukları RTÜK'te Çalışıyor"

  Atila Sertel: 'Bakan Yardımcılarının, Bakanların, Milletvekillerinin ve Üst Düzey Bürokratların Çocukları RTÜK'te Çalışıyor' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM Genel Kurulu’nda; “Sayın Bakana buradan ihbar ediyorum: RTÜK’ün içinde 40’a yakın Ebubekir Şahin döneminde göreve başlamış olan ve değişik makamlarda çalışan üst düzey bürokrat yakınları, bakan yakınları ve bakan yardımcıları yakınları var. Bakan yardımcılarının, bakanların, milletvekillerinin ve üst düzey bürokratların çocukları RTÜK’te çalışıyor haram olsun, zıkkım olsun” dedi.

 • 06.12.2022 06 Ara 01:19 TBMM Genel Kurulunda, CHP'li Atila Sertel'e kınama cezası verildi

  TBMM Genel Kurulunda, CHP'li Atila Sertel'e kınama cezası verildi TBMM Genel Kurulunda, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'e kınama cezası verildi.

 • 02.12.2022 02 Ara 12:12 Dokuz Eylül Üniversitesi, Kız Yurdu İçin Bağışlanan Araziyi Satışa Çıkardı. Bağışçının Oğlu Dava Açacağını Duyurdu

  Dokuz Eylül Üniversitesi, Kız Yurdu İçin Bağışlanan Araziyi Satışa Çıkardı. Bağışçının Oğlu Dava Açacağını Duyurdu Eski AKP milletvekili Fatma Seniha Nükhet Hotar’ın rektörlüğünü yaptığı Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), kız öğrencilere yurt yapımı için bir hayırsever tarafından bağışlanan İzmir İnciraltı’ndaki 3 bin metrekarelik araziyi satışa çıkardı. Satış ihalesi bugün yapılacaktı, ancak araziyi bağışlayan Ferhan Şahinci’nin ABD'de yaşayan oğlu Erin Şahinci, satışın durdurulması için avukatı aracılığıyla başvurdu ve dava açacaklarını bildirdi. Konuyu gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ise "Bu satış hukuksuzdur. Satış derhal durdurulmalıdır” dedi.

 • 01.12.2022 01 Ara 12:17 Atila Sertel'den Hükümete Tütün Eleştirisi: "Amerika'nın Uşaklığını Yapıyorsunuz"

  Atila Sertel'den Hükümete Tütün Eleştirisi: 'Amerika'nın Uşaklığını Yapıyorsunuz' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM Genel Kurulu'nda; tütün üreticilerinin yaşadığı sıkıntılara değindi. Sertel, “Yerli ve milliyiz diyenlere şunu söylemek istiyorum. Amerika'ya teslim olmuşsunuz. Türkiye'de içinde ne olduğunu bilmediğiniz o tütünü Türk içicisine sunan Amerika'nın uşaklığını yapıyorsunuz. Türk içicisine de ceza kesiyorsunuz" dedi.

 • 30.11.2022 30 Kas 13:59 Atila Sertel'den Hükümete Düzce Üzerinden Eleştiri: "İzmir'i Niye Afet Bölgesi İlan Etmediniz? İzmir'e, İzmirli'ye Kastınız Nedir"

  Atila Sertel'den Hükümete Düzce Üzerinden Eleştiri: 'İzmir'i Niye Afet Bölgesi İlan Etmediniz? İzmir'e, İzmirli'ye Kastınız Nedir' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5.9'luk deprem yaşanan Düzce'yi, "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan ettiklerini açıklamasının ardından CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 2020 İzmir depremini anımsattı. Sertel, "30 Ekim 2020’de çok şiddetli bir deprem yaşayan, ölümlerle sarsılan, yıkılan binaları ile perişan olan İzmir’i niye afet bölgesi ilan etmediniz? İzmir’e, İzmirli’ye kastınız nedir, açıklayın" dedi.

 • 25.11.2022 25 Kas 16:01 Atila Sertel: "Basın Kartının Sadece Rengini Değiştirmediler.

  Atila Sertel: 'Basın Kartının Sadece Rengini Değiştirmediler. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlarının bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; basın kartıyla ilgili yaşanan sorunlara dikkat çekti. Sertel, “Basın kartının sadece rengini değiştirmediler. Sarı basın kartını turkuaz yaptılar. Ama asıl yaptıkları, istediklerine basın kartını verdikleri ve gerçekten gazetecilik yapan ancak muhalif duruşlarıyla bilinen ya da değişik nedenlerle fişlenen kişilerin basın kartlarını vermemek” dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 12:05 Atila Sertel'den TBMM'ye Çağrı: "İnfaz Koruma Memurları, İtfaiyeciler ve Zabıtaların Hakları 27. Dönem Bitmeden Verilmeli"

  Atila Sertel'den TBMM'ye Çağrı: 'İnfaz Koruma Memurları, İtfaiyeciler ve Zabıtaların Hakları 27. Dönem Bitmeden Verilmeli' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, infaz ve koruma memurlarının güvenlik sınıfına geçirilmesi, itfaiyecilik ve zabıtalığın da meslek olarak kabul edilmesi için TBMM'ye çağrı yaptı. Sertel, “Bu üç meslek grubunun hakları 27. Dönem bitmeden verilmelidir” dedi.

 • 23.11.2022 23 Kas 16:08 Atila Sertel: "Akp İktidarında Polislerin Sorunlarının Katlanarak Arttığını Görüyoruz"

  Atila Sertel: 'Akp İktidarında Polislerin Sorunlarının Katlanarak Arttığını Görüyoruz' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM Genel Kurulu’nda; Polis Yüksek Öğretim Kanun Teklifi’yle ilgili “Polislerimizin yaşadığı hiçbir sorunu çözmeyen bir kanun teklifini burada tartışıyoruz. Polisler çok ağır koşullar altında çalışıyorlar. Günde on iki saat ve amirlerin baskısı altında hiç talep etmeseler, istemeseler de halkla karşı karşıya getirilerek çok zor koşullar altında insafsızca davranmaya sevk ediliyorlar. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarında polislerin sorunlarının katlanarak arttığını görüyoruz” dedi.

 • 08.11.2022 08 Kas 14:01 Atila Sertel:  Vergi Kanunu'ndaki Değişiklikle Yerel Gazetelerin İlanları Azalacak. Çok Sayıda Kuruluş Kapısına Kilit Vurmak Zorunda Kalacak

  Atila Sertel:  Vergi Kanunu'ndaki Değişiklikle Yerel Gazetelerin İlanları Azalacak. Çok Sayıda Kuruluş Kapısına Kilit Vurmak Zorunda Kalacak CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, AKP iktidarı tarafından getirilen ve komisyonda görüşülen Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile yerel basının tamamen bitirilmek istendiğini söyledi. Bu kanun ile Kamu İhale Kanunu’nda değişiklik yapılarak bazı ihale ilanlarının Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yayınlanmasının amaçlandığını belirten Sertel, “Getirilen bu düzenleme yasalaşırsa gazetelerin resmi ilanları ve dolayısıyla gelirleri önemli ölçüde azalacak, çok sayıda basın kuruluşu da kapısına kilit vurmak zorunda kalacaktır. Basın ve ifade özgürlüğüne yönelik engellemeler, sansüre yönelik adımlar derken şimdi de bunu çıkardılar. Türk basını hiçbir şeyden çekmedi, AKP iktidarından çektiği kadar” dedi.

 • 03.11.2022 03 Kas 11:57 Atila Sertel'den TBMM Başkanı Şentop'a: "Milletvekillerinin Halk Adına Sorduğu Soruların Niçin Cevaplanmadığını Muhataplarına Soracak Mısınız?"

  Atila Sertel'den TBMM Başkanı Şentop'a: 'Milletvekillerinin Halk Adına Sorduğu Soruların Niçin Cevaplanmadığını Muhataplarına Soracak Mısınız?' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in soru önergesine yanıt veren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerinin soru önergelerine neden süresi içinde yanıt verilmediği konusunda “Ne var ki uygulamada bu konuda çeşitli sebeplerle aksaklıklar yaşanabildiği gözlemlenmektedir” dedi. Şentop’un yanıtını değerlendiren Sertel, "Milletvekillerinin sorduğu sorular halk adına sorulmuş sorulardır. Bu soruların niçin cevaplanmadığını muhataplarına soracak mısınız?” dedi.

 • 02.11.2022 02 Kas 14:29 CHP'li Sertel'den RTÜK Üyeliği ile İlgili AKP'ye Tepki: "Rtük'te Görev Gören 771 Kişi Sadece 6 Kanalı İzliyor"

  CHP'li Sertel'den RTÜK Üyeliği ile İlgili AKP'ye Tepki: 'Rtük'te Görev Gören 771 Kişi Sadece 6 Kanalı İzliyor' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, RTÜK’te 771 kişinin çalıştığını, bu 771 kişinin görevinin de sadece iktidara muhalif gördüğü altı kanalı izlediğini söyledi. Sertel, “Bakın, 771 kişi RTÜK'te görev görüyor. 771 kişi; Halk TV'yi izliyor, TELE1'i izliyor, KRT'yi izliyor, FOX TV'yi izliyor, Flash Haber'i izliyor, TV5'i izliyor. RTÜK 2022 yılının ilk 9 ayında bu kanallara toplam 38 ceza olmak üzere 11.5 milyon TL ceza kesti” dedi.

 • 26.10.2022 26 Eki 11:52 Atila Sertel: Uzman Çavuşlara Kadro Güvencesi Verilsin

  Atila Sertel: Uzman Çavuşlara Kadro Güvencesi Verilsin CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, uzman erbaşların özlük haklarının iyileştirilmesi için verdiği kanun teklifinin doğrudan gündeme alınması önerisinin TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesine tepki gösterdi. Sertel, "Uzman erbaşların her geçen gün büyüyen sorunlarına ne yazık ki bu Meclis kalıcı bir çözüm bulamadı. Uzman çavuşlara kadro mutlaka verilmelidir" dedi.

 • 21.10.2022 21 Eki 11:29 İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde tepki çeken görüntü! Rektör, öğrencilere ücretsiz yemek getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni üniversiteye sokmadı

  İzmir Katip Çelebi Üniversitesinde tepki çeken görüntü! Rektör, öğrencilere ücretsiz yemek getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni üniversiteye sokmadı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, rektör Saffet Köse'nin kararıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin öğrencilerine ücretsiz yemek hizmetine için gelen ekipleri üniversiteye almadı. Kampüs içine girmelerine izin verilmeyen belediye ekipleri, üniversite kapısı önünde yemek dağıtımını sürdürürken, yüzlerce metre kuyrukta bekleyip yemek alan öğrenciler; kaldırımda ve araba lastiklerinin üzerine oturarak toz içinde yemeklerini yemek zorunda kaldı.

 • 07.10.2022 07 Eki 17:13 Atila Sertel: "Maske Cezalarını Ödeyenlerin Paraları da Faiziyle İade Edilmeli"

  Atila Sertel: 'Maske Cezalarını Ödeyenlerin Paraları da Faiziyle İade Edilmeli' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, AKP’nin torba kanun teklifinde yer alan pandemi sürecinde maske takmayanlara verilen para cezalarının silinmesine ilişkin düzenlemeyi 6 ay önce kendisinin teklif ettiğini belirterek, “Geç de olsa seçim dönemine girince iktidara bizim önerimizi aynen uygulamak düştü. Hayırlısı olsun. Ancak geçmişte bu cezayı ödeyenlerin paralarının mutlaka faiziyle birlikte geri ödenmesi gerekir” dedi.

 • 29.09.2022 29 Eyl 12:12 "Ödemiş Cezaevi'nin Lağım Suları Tarım Arazilerine Boşaltılıyor" İddiası. Atila Sertel: "Bu Çevre Katliamına Dur Deyin"

  'Ödemiş Cezaevi'nin Lağım Suları Tarım Arazilerine Boşaltılıyor' İddiası. Atila Sertel: 'Bu Çevre Katliamına Dur Deyin' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Kaymakçı'da bulunan Ödemiş T Tipi Cezaevi'nin kanalizasyon atıklarının 7 yıldır tarım arazilerine boşaltıldığını öne sürdü. Bölgeye giderek incelemelerde bulunan Sertel, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a çağrı yaparak, "Bu çevre katliamına bir an önce dur deyin" diye konuştu.

 • 26.09.2022 26 Eyl 15:23 Atila Sertel'den Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya: "Niçin Okullara Arapça Metin Gönderiyorsunuz?"

  Atila Sertel'den Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya: 'Niçin Okullara Arapça Metin Gönderiyorsunuz?' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Sağlık Bakanlığı tarafından birinci sınıf öğrencileri için "İşitme tarama uygulaması" duyurusunun okullara Türkçe'nin yanı sıra Arapça metinle yapılmasına tepki gösterdi. Sertel, "Arapça metin niye gönderiliyor bunu anlamak mümkün değil. Bunu Sağlık Bakanı'na soruyorum. Niçin Arapça metni okullara gönderiyorsunuz?" diye konuştu.

 • 23.09.2022 23 Eyl 13:33 Atila Sertel: 500 Bin Kişinin Yaşadığı Bölgede Anjiyo Merkezi Yok. Hastalar ya Hastanelerde Vefat Ediyor ya da Ambulansta Can Veriyor

  Atila Sertel: 500 Bin Kişinin Yaşadığı Bölgede Anjiyo Merkezi Yok. Hastalar ya Hastanelerde Vefat Ediyor ya da Ambulansta Can Veriyor CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 500 binden fazla kişinin yaşadığı İzmir'in 6 ilçesindeki hastanelerin hiçbirinde anjiyo merkezi olmadığını öne sürdü. Sertel, "Kalp krizi geçiren hastalar, ilçelerinde anjiyo merkezi olmadığı için ya hastanede vefat ediyor ya da İzmir merkezdeki hastanelere giderken yolda, ambulansta can veriyor" dedi.

 • 20.09.2022 20 Eyl 12:39 Atila Sertel: "Akp İktidarı Hastane ve Sağlık Çalışanları Arasında Ayrımcılık Yapıyor. Bu Yanlışa Derhal Son Verilmeli"

  Atila Sertel: 'Akp İktidarı Hastane ve Sağlık Çalışanları Arasında Ayrımcılık Yapıyor. Bu Yanlışa Derhal Son Verilmeli' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği’nin sağlık çalışanları arasında ayrımcılık yarattığı, tüm kamu kurumlarında görev yapan sağlık çalışanlarını kapsamadığına dikkat çekti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soru önergesi veren Sertel, “AKP iktidarı, hastane ve sağlık çalışanları arasında da ayrımcılık yapıyor. Bu yanlışa derhal son verilmeli” dedi.

 • 01.09.2022 01 Eyl 12:02 Atila Sertel: "Akp İktidarlarında Aoç Arazisi 382 Dekar Azaldı. Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği'ne Yazık Ettiler"

  Atila Sertel: 'Akp İktidarlarında Aoç Arazisi 382 Dekar Azaldı. Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği'ne Yazık Ettiler' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Atatürk Orman Çiftliği'nin 2002 yılında 33 bin 487 dekar olan arazisinin AKP iktidarı döneminde 382 dekar azalarak 33 bin 105 dekara düştüğünü söyledi. Sertel, "AKP iktidarının yetkilileri başta Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin büyükşehir belediye başkanı olmak üzere Atatürk Orman Çiftliği'ne göz koydular. Her alanını betonlaştırmaya çalıştılar. Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği'ne yazık ettiler" dedi.

 • 25.08.2022 25 Ağu 14:26 Atila Sertel: "Yurtdışı Eğitim Bursu Alıp Tazminata Düşen Öğrenciler Ortalama 200 Bin Dolar Tazminat Çıkarılıyor"

  Atila Sertel: 'Yurtdışı Eğitim Bursu Alıp Tazminata Düşen Öğrenciler Ortalama 200 Bin Dolar Tazminat Çıkarılıyor' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, yurtdışı lisansüstü eğitim bursu alarak tazminat yükümlülüğü altına giren öğrencilerin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Sertel, devlet bursu ile yurtdışına eğitime gönderilen ve çeşitli sebeplerle devlet kadrolarında hizmet vermeyen öğrencilere ortalama 200 bin dolar tazminat çıkarıldığını dile getirdi.

 • 20.08.2022 20 Ağu 10:58 Atila Sertel: "52.8 Milyon Euroya Yapılan Zafer Havalimanı İçin Vatandaşın Vergilerinden 206.6 Milyon Euro Ödenecek"

  Atila Sertel: '52.8 Milyon Euroya Yapılan Zafer Havalimanı İçin Vatandaşın Vergilerinden 206.6 Milyon Euro Ödenecek' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Kütahya'da bulunan ve Türkiye'nin kamu-özel iş birliği finansman modeliyle yapılan ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı için IC İçtaş firmasına garanti edilen yolcu sayısının yüzde 1'ine dahi ulaşılamadığını söyledi. Sertel, "52,8 milyon euroya yapılan Zafer Havalimanı için vatandaşlarımızın vergilerinden kesilen paralarla bu şirkete 206,6 milyon euro para ödenecek. Halkımız Yap-İşlet-Devret projeleri adı altında adeta soyuluyor" dedi.

 • 15.08.2022 15 Ağu 13:02 Atila Sertel: Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı İçin 33 Milyon 352 Bin Dolar Yolcu Garantisi Ödendi

  Atila Sertel: Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı İçin 33 Milyon 352 Bin Dolar Yolcu Garantisi Ödendi CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, son dokuz yılda 24 milyar 254 milyon TL zarar eden TCDD'nin, Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı'nın yolcu garantisi için son beş yılda Kolin-Limak-Cengiz İnşaat grubuna 33 milyon 352 bin 545 dolar artı KDV ödediğini açıkladı.

 • 14.08.2022 14 Ağu 14:45 Atila Sertel'den Özelleştirilen Limanlarda 'Yandaş Kadrolaşma' Tepkisi: "Kendi Yandaşlarını Sürekli Yönetim Kurulu Üyeliklerine Getirip Ek Maaş...

  Atila Sertel'den Özelleştirilen Limanlarda 'Yandaş Kadrolaşma' Tepkisi: 'Kendi Yandaşlarını Sürekli Yönetim Kurulu Üyeliklerine Getirip Ek Maaş... CHP İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Atila Sertel, Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) bünyesindeyken özelleştirilen 11 limanın yönetim kurullarına AKP’lilerin doldurulduğunu belirterek, "Kendi yandaşlarını, eski milletvekillerini, AKP eski belediye başkanlarını, eski ilçe yönetim kurulu üyelerini, sürekli yönetim kurulu üyeliklerine getiriyorlar ve onların ek maaş almasını sağlıyorlar" dedi.

 • 23.07.2022 23 Tem 11:14 Atila Sertel: "Akp, Lozan Konusunda Yalan ve Tevatür Üretiyor"

  Atila Sertel: 'Akp, Lozan Konusunda Yalan ve Tevatür Üretiyor' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Lozan Barış Antlaşması’nın 99’ncu yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Türkiye’de Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Lozan Barış Antlaşması’nın gizli maddeleri olduğu, bu nedenle madenlerimizin çıkarılamadığı, bulunan petrolün işleme sokulamadığı konusunda yalan ve tevatür üretiliyor. Lozan Barış Antlaşması’nın hiçbir gizli maddesi yok. Lozan Barış Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti’nin onur, şerefi ve haysiyeti olarak tarihe geçmiştir” dedi.

 • 21.07.2022 21 Tem 12:32 Atila Sertel: "32 Kit'in Yönetiminde 40 Trabzonlu 22 Rizeli Var. Kit'leri Trabzon ve Rizeliler Yönetiyor Dersek Yanlış Olmaz"

  Atila Sertel: '32 Kit'in Yönetiminde 40 Trabzonlu 22 Rizeli Var. Kit'leri Trabzon ve Rizeliler Yönetiyor Dersek Yanlış Olmaz' CHP İzmir Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, KİT’lerin 32'sinin yönetim kurulları ve üst düzey yönetiminde 40 Trabzonlu ve 22 Rizeli olduğunu belirterek, “Türkiye’deki KİT’leri Trabzon ve Rizeliler yönetiyor dersek yanlış olmaz. Şimdi buradan sormak gerekiyor. Diğer kentlerimizden çok az sayıda genel müdür, genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi var iken KİT’lerin üst düzey yöneticilerin neredeyse yüzde 50’sinin Rizeli ve Trabzonlulardan oluşması normal mi? Yoksa Sayın Cumhurbaşkanı kendi kentinden olanlara pozitif ayrımcılık mı yapıyor?” dedi.

 • 10.07.2022 10 Tem 11:30 Yıkılan 100'den Fazla Okulun Yenilenmeyi Beklediği İzmir'de Yapılan Yeni Müftülük Binası Tepki Çekti.

  Yıkılan 100'den Fazla Okulun Yenilenmeyi Beklediği İzmir'de Yapılan Yeni Müftülük Binası Tepki Çekti. İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), İzmir İl Müftülüğü için kentin en işlek merkezlerinden Çankaya'da 10 katlı lüks bir yeni bina yaptırdı. 20 milyon 770 bin TL harcanan bina, 3,5 yılda tamamlandı. İzmir'de 30 Ekim 2020 depremi sonrası yıkılan 100'den fazla okulun yenilenmediğine dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, yeni müftülük binasıyla ilgili "Türkiye ekonomik kriz içerisinde iken böyle ihtişamlı bir binayı yapmak kimin aklı ise önce onu sorgulamak lazım. Binanın içerisine de ne kadar harcadınız henüz bilmiyoruz ama okulların durumu ne olacak? Camilerin durumları ne olacak? Yüce dinimiz İslam’da çok önemli bir noktadır. Müsriflikten, israftan uzak durmanız gerekir" dedi.

 • 02.07.2022 02 Tem 15:16 Atila Sertel: "Şans Oyunları İki Yıldır Denetlenmiyor"

  Atila Sertel: 'Şans Oyunları İki Yıldır Denetlenmiyor' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Varlık Fonu tarafından 2020 yılı ağustos ayında Sisal-Şans ortak grubuna devredilen şans oyunlarının iki yıldır denetlenmediğini belirterek, "Sanki bilinçli olarak denetimden kaçılıyormuş izlenimi uyanıyor" dedi.

 • 01.07.2022 01 Tem 13:58 Atila Sertel, Ziraat Bankası Yönetimine Sordu: "Demirören'e Verdiğiniz Krediyi Bana da Verir Misiniz?"

  Atila Sertel, Ziraat Bankası Yönetimine Sordu: 'Demirören'e Verdiğiniz Krediyi Bana da Verir Misiniz?' CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Ziraat Bankası'nın bilanço ve hesaplarının görüşüldüğü TBMM'deki KİT Komisyonu’nda Demirören Grubu'na verilen 750 milyon dolarlık krediyi eleştirdi. 45 yılı aşkın süredir gazeteci olduğunu anımsatan Sertel, Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar’a “Medyanın içinden gelen bir insan olarak size gelsem, desem ki: ‘Bana iki yıl ödemesiz on yıl kredi verir misiniz” diye sordu. Ziraat Bankası Yönetim Kurulu üyesi Serruh Kaleli ise “Değerlendiririz. Bu normal bir hak” yanıtını verdi.

 • 30.06.2022 30 Haz 11:31 Atila Sertel: "Eski TRT Genel Müdürü İbrahim Eren Son 6 Ayında Binin Üzerinde Anlaşma Yapmış"

  Atila Sertel: 'Eski TRT Genel Müdürü İbrahim Eren Son 6 Ayında Binin Üzerinde Anlaşma Yapmış' TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in sorusu üzerine eski Genel Müdür İbrahim Eren’in görevden alınmadan önceki son 6 ayında 932’si haber paketi ve canlı yayın hizmeti, barter ve sponsorluk; 120’si program olmak üzere 1052 anlaşma yaptığını açıkladı. Sertel, “Üstelik 2021 yılında TRT tarafından yalnızca 5 ihale yapılmış. Yani binin üzerinde anlaşma yapılmış ancak yalnızca 5’i ihale yöntemiyle gerçekleştirilmiş. Sadece bu durum dahi TRT’nin parasının yandaşa aktarıldığının işaretidir” dedi.

 • 23.06.2022 23 Haz 14:48 TBMM Kit Komisyonu'nda 'İzmir Tarımı' Tartışması Çıktı, Atila Sertel Komisyonu İzmir'e Davet Etti

  TBMM Kit Komisyonu'nda 'İzmir Tarımı' Tartışması Çıktı, Atila Sertel Komisyonu İzmir'e Davet Etti Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) bilanço ve hesaplarının görüşüldüğü TBMM KİT Komisyonu toplantısında, İzmir’de uygulanan tarım modeli tartışma konusu oldu. AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun “İzmir Büyükşehir Belediyesi son zamanlarda tarıma ne gibi bir destek verdi? İzmir Büyükşehir Belediyesi mısır mı ekti, buğday mı ekti, arpa mı ekti? Ne ekti, onları bir ortaya çıkarın, biz de görelim” sözlerine yanıt veren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, tüm komisyon üyelerini tarımsal kalkınmayı görmeleri için İzmir’e davet etti.

 • 16.06.2022 16 Haz 12:13 Atila Sertel: Uydu Kiraları TL'ye Çevrilip Ödenebilir Seviyeye Çekilsin, Televizyonlar Yaşasın

  Atila Sertel: Uydu Kiraları TL'ye Çevrilip Ödenebilir Seviyeye Çekilsin, Televizyonlar Yaşasın TÜRKSAT’ın bilanço ve hesaplarının görüşüldüğü TBMM'deki KİT Komisyonu toplantısında, televizyon kanallarından dolar üzerinden alınan uydu kiralarının Türk lirasına çevrilmesi ve fiyatlarda indirime gidilmesi gündeme geldi. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in önerisine MHP ve AKP milletvekilleri de destek verdi. Sertel, "Kiralar ödenebilir seviyeye çekilsin, televizyonlar yaşasın" dedi. Ancak TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, mevcut uygulamayı savundu.

 • 10.06.2022 10 Haz 13:46 Atila Sertel: Türkiye Şeker Fabrikaları, Sıcak Çaya Düşmüş Kesme Şeker Gibi Eriyor

  Atila Sertel: Türkiye Şeker Fabrikaları, Sıcak Çaya Düşmüş Kesme Şeker Gibi Eriyor CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 15 fabrikası özelleştirilen, faaliyetlerini kalan 15 fabrika ile sürdüren Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’nin 2019 ve 2020 yılları için 1 milyar liraya yakın zarar açıkladığını ve şirketin öz sermayesinin eksi 1 milyar 71 milyona düştüğünü söyledi. Sertel, "Türkiye Şeker Fabrikaları, sıcak çaya düşmüş kesme şeker gibi eriyor" dedi.

 • 10.06.2022 10 Haz 12:56 Atila Sertel Yeni Görüntü Paylaştı. O Araç Meclis'e Alınmamış

  Atila Sertel Yeni Görüntü Paylaştı. O Araç Meclis'e Alınmamış CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM'nin Dikmen kapısında fotoğrafını çektiği ve arka camında “Son Padişah RTE” yazılı özel plakalı araçla ilgili yeni bir görüntü paylaştı. TBMM İdare Amiri Erkan Haberal'ın Sertel'e gönderdiği güvenlik kamerası kaydında, o aracın Meclis’e alınmadan çıkışa yönlendirildiği görüldü.

 • 09.06.2022 09 Haz 20:38 TBMM Genel Sekreterliğinden CHP'li Sertel'in sosyal medyadaki iddiasına yanıt Açıklaması

  TBMM Genel Sekreterliğinden CHP'li Sertel'in sosyal medyadaki iddiasına yanıt Açıklaması TBMM Genel Sekreterliği, yabancı plakalı araçla ve kayıtsız ziyaretçi olarak gelen aracın, Meclise girmeden nizamiye noktasından çıkış yapmasının sağlandığını bildirdi.

 • 09.06.2022 09 Haz 11:10 Atila Sertel: Meclis'e Üzerinde Atatürk Resmi Bulunan Tişört ile Girmek Yasak Ama Padişahlığını İlan Ettikleri Rte Yazısı ile Girmek Serbest

  Atila Sertel: Meclis'e Üzerinde Atatürk Resmi Bulunan Tişört ile Girmek Yasak Ama Padişahlığını İlan Ettikleri Rte Yazısı ile Girmek Serbest CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, arka camında 'Son Padişah RTE' yazan özel plakalı bir aracın TBMM’den çıkarken çektiği fotoğrafını paylaştı ve "Meclis’e üzerinde Atatürk resmi bulunan tişört ile girmek yasak ama padişahlığını ilan ettikleri RTE yazısı ile girmek serbest" dedi.

 • 08.06.2022 08 Haz 13:20 Atila Sertel: "Botaş Yöneticileri Kendi Kendilerine Para Ödülü Vermiş"

  Atila Sertel: 'Botaş Yöneticileri Kendi Kendilerine Para Ödülü Vermiş' CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, “2 bin 991 personelin olduğu BOTAŞ’ta aralarında müdür ve daire başkanlarının da olduğu yönetici pozisyonundaki 171 kişi para ile ödüllendirilirken, bazı personele sadece başarı belgesi verilmiş, geriye kalan 2 bin 599 işçi ise tabiri yerindeyse avuçlarını yalamış. Ödül komisyonunda yer alan bazı üst düzey yöneticiler de kendi kendilerini ödüllendirmiş” dedi.

 • 06.06.2022 06 Haz 17:48 CHP Milletvekilleri Atila Sertel ve Özkan Yalım, Banaz'ı ziyaret etti

  CHP Milletvekilleri Atila Sertel ve Özkan Yalım, Banaz'ı ziyaret etti CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel ve CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Banaz ilçesinde incelemelerde bulundu.

 • 28.05.2022 28 May 14:27 Gazeteci Ziynet Sertel Mezarı Başında Anıldı

  Gazeteci Ziynet Sertel Mezarı Başında Anıldı İzmirli gazeteci Ziynet Sertel, vefatının birinci yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Eşini anarken güçlükle ayakta duran CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, "Eksikliği çok büyük. Anlatmak mümkün değil. İstiyoruz ki Türkiye güzel günler görsün. İstiyoruz ki bizim çocuklarımız, gençlerimiz, gelecek nesiller sıkıntı çekmesin. Onun için bu mücadele beni ayakta tutuyor. Siyasi mücadele ile ayakta durdum ve duracağım" dedi.

 • 28.05.2022 28 May 12:24 TBMM Kit Komisyonu'nda 'Trt'nin Bandrol Ücretlerindeki Artış' Tartışma Yarattı... Atila Sertel: "Milletin Sırtına Kambur Olmuşsunuz"

  TBMM Kit Komisyonu'nda 'Trt'nin Bandrol Ücretlerindeki Artış' Tartışma Yarattı... Atila Sertel: 'Milletin Sırtına Kambur Olmuşsunuz' TBMM KİT Komisyonu’nda, TRT’nin bandrol ücretlerine yapılan artış tartışma yarattı. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın “TRT’nin kamu paylarından yararlanması son derece anlamlı, son derece makul” açıklamasına tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 2004-2020 yılları arasında halkın cebinden TRT’ye 10 milyar 800 milyon dolar çıktığını belirterek, “Siz halkın cebine elinizi sokmuşsunuz, milletin sırtına kambur olmuşsunuz” dedi.

Advertisement