SON DAKİKA BİYOMİMETİK HABERLERİ

Son Dakika Biyomimetik Haberleri

 • 17 Ekim 2018 15:14 Tügva'da Nanoteknoloji Gündemi Tügva'da Nanoteknoloji Gündemi ETÜ Öğretim üyesi Prof. Dr. Türkez, ‘Türkiye, nanoteknoloji alanında 2018 itibari ile büyük başarı göstererek ilk 20 ülke içerisine girmiştir.
 • 11 Temmuz 2018 13:15 Bronzlaşmak İsteyenler İçin Photoderm Bronz Dry Oil Bronzlaşmak İsteyenler İçin Photoderm Bronz Dry Oil Photoderm Bronz Dry Oil, güçlü filtre sistemi ve benzersiz hücresel koruma özelliğiyle, hücre DNA’sını korurken aynı zamanda bronzlaşma mekanizmasını hızlandırarak sağlıklı bronzluğu garanti ediyor.
 • 04 Haziran 2018 16:35 Herkes İçin Anlaşılır Bilim" Konferansları Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 10-15 yaş aralığındaki çocuklara doğa ve çevreyi koruma bilincini erken yaşta aşılamak hedefiyle Doğa Bilimleri Derneği ile işbirliği gerçekleştirdi.
 • 07 Mayıs 2018 09:36 Bilim ve Teknolojiyi Odağına Alan Sanat Programı... ArtBizTech tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen bang. Art Innovation Prix'nin, 2018 yılı ana sergisi 42 Maslak Art!SPACE Gallery'de açıldı.
 • 28 Şubat 2018 12:27 Sualtında Yeni Nesil Atlantis Tasarladılar Sualtında Yeni Nesil Atlantis Tasarladılar sınıf öğrencileriyle birlikte "Mission Aquarius: Biyomimetik yapısal bir organizma" adlı iki haftalık bir çalıştay düzenlediklerni kaydeden Pasin, "Öğrencilerimiz su altındaki yaşam formlarından yola çıkarak okyanus derinliklerinde yaklaşık 80 bin metrekarelik bir alanda çoğalıp hareket edebilen yaşam üniteleri tasarladı" diye konuştu
 • 27 Şubat 2018 14:44 Öğrencilere "Doğa ve Teknoloji" İlişkisi Anlatıldı Biyomimetik ise canlıların tasarımlarını taklit ederek doğaya zarar vermeyen teknolojiler üretmemizi sağlıyor
 • 12 Şubat 2018 10:41 Türk Mühendisler Su Altının Yeni Kaşifini Üretti! Akıllı Robot Balık Sularda Türk Mühendisler Su Altının Yeni Kaşifini Üretti! Akıllı Robot Balık Sularda Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümündeki 7 öğretim elemanı, TUBİTAK projesi kapsamında biyomimetik akıllı robot balık geliştirdi.
 • 12 Şubat 2018 10:29 Robot Balık, Su Altının Yeni Keşifçisi Olacak Robot Balık, Su Altının Yeni Keşifçisi Olacak Robot balık, su altının yeni keşifçisi olacakELAZIĞ - Fırat Üniversitesinde öğretim elemanları, gerçek bir balığın sinir sistemi ve tuna balığını model alarak 3 boyutlu yazıcıyla 3 boyutlu hareket kabiliyetine sahip keşif, gözlem, araştırma ve askeri amaçlı kullanılabilecek 'Robot Balık' üretti.
 • 12 Şubat 2018 10:13 Akıllı Robot Balık, Su Altının Yeni Keşifçisi Olacak Akıllı Robot Balık, Su Altının Yeni Keşifçisi Olacak Fırat Üniversitesinde (FÜ) öğretim elemanları, gerçek bir balığın sinir sistemi ve tuna balığını model alarak 3 boyutlu yazıcıyla 3 boyutlu hareket kabiliyetine sahip keşif, gözlem, araştırma ve askeri amaçlı kullanılabilecek "Robot Balık" üretti.
 • 11 Ağustos 2017 11:53 Mitsubishi Electric'ten Btü'lü Öğrencilere Destek Mitsubishi Electric'ten Btü'lü Öğrencilere Destek Endüstriyel Manipülatörler için Biyomimetik Kontrolör TasarımıMitsubishi Electric'in insan kolu hassasiyetindeki 6 eksenli robotu ile hayata geçirilen çalışmalar arasında "Endüstriyel Manipülatörler için Biyomimetik Kontrolör Tasarımı" adlı proje öne çıkıyor
 • 28 Haziran 2017 10:40 Üniversite Öğrencisi Robot Kol Yaptı Üniversite Öğrencisi Robot Kol Yaptı Üniversite öğrencisi robot kol yaptıBURSA - Bursa'da, mekatronik bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisi, kendi kolu ile kontrol edilebilen robot kol geliştirdi.
 • 28 Haziran 2017 09:53 Üniversite Öğrencisi Robot Kol Yaptı Üniversite Öğrencisi Robot Kol Yaptı Bursa’da, mekatronik bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisi, kendi kolu ile kontrol edilebilen robot kol geliştirdi.
 • 07 Şubat 2017 10:40 Atık Gazların Doğaya Salınımını Atık Gazların Doğaya Salınımını "Bakteriler" Engelleyecek Gebze Teknik Üniversitesinde (GTÜ) TÜBİTAK desteğiyle yürütülen proje kapsamında atık gazların bakteriler tarafından arıtılması hedefleniyor.
 • 07 Şubat 2017 08:41 Bakteriler havamızı temizleyecek Gebze Teknik Üniversitesinde geliştirilen proje tamamlanınca atık gazlar bakteriler tarafından arıtılacak.
 • 28 Kasım 2016 20:04 Bioform Iv Bioform Iv Peki sizi neler bekliyor? Şirket ve Akademisyen OturumlarıStant AlanlarıDeney Noktaları Kimler var? BİOFARMAİKMİBPOPULAR SCIENCEPFIZERBIÇAKCILARBIYOMUHENDISLIK MEZUNLARIAYSEL OZPINARILKOGENPOZİTİF YAŞAM DERNEĞİATA AKINALTUĞ REVNAK ETİOSMAN TÜRKYILMAZOYTUN ERBAŞ-SİNAN CANAN ABDULLAH REHA NAZLI SAMIR IQBAL-TEXAS UNIVERSITY Hangi konulara yer vereceğiz? Türk Ilaç Sanayisi ve Türk Ilaç Sanayisinin 2023 VizyonuBiyoteknolojide Güncel YaklaşımlarErken Kanser Tanısı İçin NanoteknolojiSosyal Ağlar ve Beyin Arasındaki Sistematik BenzerlikGerçek Bir Biyoinformatik Uygulaması: MPCRYetenek ve Başarının Sinir Bilimi Üzerine EtkisiBilim Gelecekte Hayatımızı Nasıl Değiştirecek?Sektörde Yer Edinmenin Altın KurallarıSalgının Eşiğinde: Türkiye'de HIV/AIDSTürkiye'de Klinik Amaçlı Hücre ÜretimiKordon Kanı ve Doku BankacılığıTıbbi Cihazlar ve Tek Kullanımlık Tıbbi ÜrünlerProteomik ve Yeni GelişmelerBiyomimetik Canlılardaki TeknolojiGıda Mühendisi Gibi Düşünmek Hayatta Ne Işe Yarar? Sen de bu etkinliği kaçırmak istemiyorsan,adresinden online kayıt yaptırmayı unutma!
 • 19 Ağustos 2016 13:44 Sikorsky Helikopterin Esin Kaynağı Yusufçuk Böceği - Erzurum Özellikle su kenarlarında yaşayan ve güzelliği nedeniyle Yusuf Peygambere benzetilen "yusufçuk" böceği, mühendislere de Skorsky helikopterlerin üretiminde esin kaynağı oldu.
 • 19 Ağustos 2016 12:57 Skorsky Helikopterin Esin Kaynağı Yusufçuk Böceği Özellikle su kenarlarında yaşayan ve güzelliği nedeniyle Yusuf Peygambere benzetilen "yusufçuk" böceği, mühendislere de Skorsky helikopterlerin üretiminde esin kaynağı oldu.
 • 21 Aralık 2015 17:52 350 Derece Fırında Ölmeyen Böcek 350 Derece Fırında Ölmeyen Böcek Samsun'da, öğrencilere doğadaki canlılardan uyarlanan teknolojilerin anlatıldığı "Biyomimetik" konferansı düzenlendi
 • 10 Aralık 2015 16:51 Doğa ve Teknoloji Konferansı Çankırı'da Yoğun İlgi Gördü Doğa ve Teknoloji Konferansı Çankırı'da Yoğun İlgi Gördü Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen, Doğa ve Teknolojiye farklı bir bakış açısı sunan 'Yaratılış Mucizeleri' konferansına Çankırılılar yoğun ilgi gösterdi.
 • 30 Haziran 2015 10:05 Tepav ve TOBB'dan 'Sanayi 4.0' İçin Yol Çalışması Tepav ve TOBB'dan 'Sanayi 4.0' İçin Yol Çalışması Biyomimetik (doğayı taklit etme-doğa takliti) ve eski fonksiyonu (aynen) sağlayacak eklemeler (function-restoring implants) 6
 • 30 Kasım 2013 14:29 Bü'de Biyomühendislik Konuşuldu Bü'de Biyomühendislik Konuşuldu Altuğ Revnak Eti, hızla gelişen teknolojik aletlerin doğayı taklit ederek tasarlandığını, Biyomimetik biliminin doğadan modelleme yöntemiyle ölçü ve akıl bağlamında öğreneceklerimizi konu edindiğini anlattı
 • 14 Kasım 2013 15:25 Fü Mühendislik Fakültesi Öğrencisinin Proje Başarısı Ne Üretelim?' etkinlikleri ve proje yarışmasında, Fırat Üniversitesi (FÜ) Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü öğrencisi Mete Bütün "Mini Biyomimetik Operasyon Robotları" projesiyle ödüle layık görüldü
 • 27 Ekim 2013 15:56 İyte'de Ne Üretelim Yarışması Sona Erdi İyte'de Ne Üretelim Yarışması Sona Erdi İkincilik ödülü Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencisi Yasin Can'ın "Civciv Engelli Aracı Proje Atölyesi" projesine, üçüncülük ödülü ise Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü öğrencisi Mete Bütün'ün "Mini Biyomimetik Operasyon Robotları" projesine verildi
 • 23 Mayıs 2013 15:29 Blu'da Nano Teknoloji Anlatıldı Nigar Merdan ve Araştırma Görevlisi Mehmet Kılınç tarafından 'Biyomimetik – Doğayı Taklitle Elde Edilen Tekstil Materyalleri' ve Kaplama ve Teknik Tekstil Uzmanı Sadun Baybal tarafından ise 'Kaplama Tekniklerinde Yeni Uygulamalar' konulu birer sunum gerçekleştirildi
 • 10 Temmuz 2012 12:14 Dünyadaki Türk Bilim İnsanları İstanbul'da Buluşacak Dünyadaki Türk Bilim İnsanları İstanbul'da Buluşacak Dünyadaki Türk bilim adamları, kendi aralarında network oluşturmak, Ar-Ge, inavosyon ve teknoloji konusunda Türkiye'ye yapacakları katkıyı masaya yatırmak üzere ilk kez bir araya geliyor.
 • 28 Aralık 2011 11:33 Yıllara Meydan Okuyan Yeni Uygulamalar Yıllara Meydan Okuyan Yeni Uygulamalar Yaşımızın ilerlemesi, sigara, alkol, hava kirliliği gibi dış faktörler cildimizin yaşlanmasına yol açıyor.
 • 21 Aralık 2011 13:23 Ahi Evran Üniversitesi'nde "Doğa ve Teknoloji" Konferansı Ahi Evran Üniversitesi'nde "Doğa ve Teknoloji" konulu konferans düzenlendi.