Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika cadı avı haberleri, cadı avı son dakika, son dakika cadı avı

Son Dakika Cadı Avı Haberleri

Son dakika Cadı Avı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son cadı avı haberleri anında burada.


 • 10:38 Trump, sivil dolandırıcılık davasında ifade vermeyecek

  Trump, sivil dolandırıcılık davasında ifade vermeyecek ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, sivil dolandırıcılık davasında yeniden ifade vermeyeceğini açıkladı. Trump'ın avukatı, davayla ilgili konuşma yasağı getiren yargıca eleştirilerde bulundu. New York Başsavcısı ise Trump'ın ifade versin veya vermesin, dolandırıcılık suçlamalarının kanıtlarla desteklendiğini belirtti.

 • 07.12.2023 07 Ara 21:19 Trump: Bu bir cadı avı ve son derece yozlaşmış bir dava

  Trump: Bu bir cadı avı ve son derece yozlaşmış bir dava Eski ABD Başkanı Donald Trump, New York'taki mahkemede dolandırıcılık suçlamasıyla yargılandığı davayla ilgili, 'Bu bir cadı avı ve son derece yozlaşmış bir dava' dedi. Trump, Yargıç Arthur Engoron'un 'Temyiz Dairesi'nde kazanılan zaferi' kabul etmeyi reddetmesini eleştirdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:25 ABD'de Temsilciler Meclisi, George Santos'un Üyeliğini Düşürdü

  ABD'de Temsilciler Meclisi, George Santos'un Üyeliğini Düşürdü ABD'de Temsilciler Meclisi, etik kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle Cumhuriyetçi temsilci George Santos'un üyeliğini düşürdü. Santos, dolandırıcılık ve kara para aklama gibi suçlamalarla yargılanıyordu. Temsilciler Meclisi üyeliği, 114'e karşı 311 oyla düşürüldü. Santos, altıncı kişi olarak tarihe geçti ve partisinden 105 Cumhuriyetçi temsilcinin de aleyhinde oy kullanmasıyla üyeliğini kaybetti.

 • 30.11.2023 30 Kas 20:02 ABD'de Temsilciler Meclisi Üyesi George Santos, meslektaşı Jamal Bowman'ın Kongre'yle ilişkisinin kesilmesini istedi

  ABD'de Temsilciler Meclisi Üyesi George Santos, meslektaşı Jamal Bowman'ın Kongre'yle ilişkisinin kesilmesini istedi ABD'de New Yorklu Temsilciler Meclisi Üyesi George Santos, meslektaşı Jamal Bowman'ın Kongre'yle ilişkisinin kesilmesi çağrısında bulundu. Santos, Bowman'ın daha önce işlediği bir suç dolayısıyla ihraç edilmesi gerektiğini savundu. Santos, hakkında soruşturma yürüten Temsilciler Meclisi Etik Komitesini eleştirerek, iftira niteliğinde ve abartılarla dolu olduğunu söyledi. Bowman ise Kongre binasında işlediği suçu kabul etmiş ve para cezasına çarptırılmıştı.

 • 26.11.2023 26 Kas 21:37 ABD Kongre Üyesi George Santos, Kongre'deki suçlu ve ahlaksız üyeleri eleştirdi

  ABD Kongre Üyesi George Santos, Kongre'deki suçlu ve ahlaksız üyeleri eleştirdi ABD'de partisinden ihracı talep edilen ve dava süreci devam eden Cumhuriyetçi Kongre Üyesi George Santos, Kongre'de bulunan birçok suçlu ve ahlaksız geçmişe sahip üyeler olduğunu savundu. Santos, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda, Temsilciler Meclisi Etik Komitesi ve meslektaşlarına yüklenerek, bazı Kongre üyelerinin lobicilerle etik olmayan ilişkiler kurduğunu ve sarhoş halde oy kullandığını iddia etti. Santos, hakkındaki suçlamaları reddetmiş ve görevinden istifa etmeyeceğini açıklamıştı.

 • 18.11.2023 18 Kas 12:06 Belçika'da Flaman Sosyalist Parti lideri Roman toplumuna hakaret ettiği için istifa etti

  Belçika'da Flaman Sosyalist Parti lideri Roman toplumuna hakaret ettiği için istifa etti Belçika'da hükümet ortağı Flaman Sosyalist Parti lideri Conner Rousseau, Roman toplumuna yönelik hakaret içeren sözleri nedeniyle istifa etti. Rousseau'nun sözleri medyaya yansıdıktan sonra yoğun eleştirilere maruz kaldı ve hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Adli makamlar, Rousseau'ya kelime etkisi terapisi, toplama kampı ziyareti ve Roman toplumuyla arabuluculuk sürecine girmesi gibi cezalar verdi. Rousseau, sözlerini sarhoş zırvalaması olarak nitelendirerek özür diledi ve hakkındaki yasal süreci kabul ettiğini belirtti. Siyasi partilerden ise Rousseau'ya tepkiler arttı ve istifası cesur bir karar olarak değerlendirildi.

 • 09.11.2023 09 Kas 04:01 Ivanka Trump, sivil dolandırıcılık davasında ifade verdi

  Ivanka Trump, sivil dolandırıcılık davasında ifade verdi ABD eski Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, babası ve aile şirketleri hakkındaki sivil dolandırıcılık davası kapsamında verdiği ifadede, suç iddialarının temelini oluşturan mali tablolarla ilgili bilgisinin olmadığını söyledi. Ivanka Trump, Trump Organization şirketinin banka kredileri ve sigorta işlemleri konusunda daha iyi ticari şartlar elde etmek için fazla mal varlığı bildiriminde bulunmakla suçlandığı 250 milyon dolarlık dava kapsamında ifade vermek üzere New York'taki Manhattan Adliyesi'ne geldi.

 • 07.11.2023 07 Kas 01:22 Trump, dolandırıcılık davasında ifade verdi

  Trump, dolandırıcılık davasında ifade verdi Eski ABD Başkanı Donald Trump, emlak sektöründe dolandırıcılık suçlamalarıyla ilgili New York'ta devam eden davanın duruşmasında ifade verdi. Trump, iddiaları reddederek mal varlığını ve şirketlerini savundu.

 • 20.10.2023 20 Eki 12:35 Karim Benzema, Filistin'e verdiği desteğin ardından hedef haline geldi

  Karim Benzema, Filistin'e verdiği desteğin ardından hedef haline geldi Fransız futbolcu Karim Benzema, Filistin'e verdiği desteğin ardından ülkesindeki politikacıların hedefi oldu. Benzema'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Benzema'nın Müslüman Kardeşler ile bağlantısı olduğunu iddia etti. Bir senatör ise Benzema'nın Fransız vatandaşlığından çıkarılmasını talep etti. Benzema'nın avukatı ise bu iddiaları reddederek, Bakan Darmanin'e dava açacaklarını söyledi. Fransa'da Benzema'yı savunan bir milletvekili ise Benzema'ya karşı başlatılan cadı avını eleştirdi ve hukukun üstünlüğünü sorguladı.

 • 16.10.2023 16 Eki 21:42 Trump'ın dava hakkında konuşmasına sınırlama getirildi

  Trump'ın dava hakkında konuşmasına sınırlama getirildi Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın '2020 başkanlık seçimi sonuçlarına müdahale girişimi' suçlamasıyla yargılandığı dava hakkında kamuoyuna açık şekilde konuşmasına bazı sınırlamalar getirildi. Hakim Tanya Chutkan, Trump ve avukatlarının soruşturmaya ilişkin açıklama yapmasını kısıtladı.

 • 11.10.2023 11 Eki 14:32 ABD'li Cumhuriyetçi Kongre Üyesi George Santos, seçim kampanyasına bağış yapan destekçilerinin ödeme bilgilerini çalarak suçlandı

  ABD'li Cumhuriyetçi Kongre Üyesi George Santos, seçim kampanyasına bağış yapan destekçilerinin ödeme bilgilerini çalarak suçlandı ABD'de partisinden ihracı talep edilen ve dava süreci devam eden Cumhuriyetçi Kongre Üyesi George Santos, seçim kampanyasına bağış yapan destekçilerinin ödeme bilgilerini çalarak kişisel hesabına para geçirmekle suçlandı. Savcılık makamı, dava süreci devam eden Santos'a yönelik dolandırıcılık, kara para aklama, seçim kampanyası sırasında yalan ve yanlış beyanlarda bulunma, kamu fonlarının çalınması suçlamalarına bir yenisini ekledi. İddianamede, Santos'un seçim kampanyasına bağış yapan destekçilerinin ödeme bilgilerini çaldığı ve hesaplardan toplam 44 bin dolar çektiği belirtildi.

 • 06.10.2023 06 Eki 12:00 Trump, nükleer denizaltılar hakkında gizli bilgileri Avustralyalı iş insanı ile paylaştı

  Trump, nükleer denizaltılar hakkında gizli bilgileri Avustralyalı iş insanı ile paylaştı ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, görevden ayrıldıktan sonra Florida'daki bir kulüpte Avustralyalı iş insanı Antony Pratt ile ABD nükleer denizaltıları hakkında gizli bilgileri paylaştığı iddia ediliyor. İddiaya göre, Trump Pratt'e denizaltıların nükleer başlıklarını ve Rus denizaltılarına olan yakınlıklarını anlattı. Pratt'in bu bilgileri daha sonra çalışanları ve yabancı yetkililerle paylaştığı belirtiliyor.

 • 06.10.2023 06 Eki 09:52 Trump, Cohen'e karşı açtığı tazminat davasından vazgeçti

  Trump, Cohen'e karşı açtığı tazminat davasından vazgeçti Eski ABD Başkanı Donald Trump, eski avukatı Michael Cohen'e açtığı 500 milyon dolarlık tazminat davasından şimdilik vazgeçtiğini duyurdu. Trump'ın sözcüsü, Cohen'e karşı açılan davanın geçici olarak durdurulduğunu ve daha sonra yeniden açılacağını belirtti. Cohen ise Trump'ın bu kararını memnuniyetle karşıladığını ve hukuksuzluklarla mücadeleye devam edeceğini ifade etti.

 • 05.10.2023 05 Eki 19:11 Trump, suçlamaların düşürülmesini talep etti

  Trump, suçlamaların düşürülmesini talep etti Eski ABD Başkanı Donald Trump, film yıldızı bir kadına 2016 Başkanlık seçimleri sırasında 'sus payı' ödediği suçlamasıyla açılan cezai davanın düşürülmesini talep etti. Trump'ın avukatı, davanın siyasi motivasyonlu olduğunu ve 2024 başkanlık seçimlerinde önde giden adayın kampanyasını engellediğini savundu. Trump, ayrıca New York'ta açılan başka bir dava ile de mücadele ediyor.

 • 05.10.2023 05 Eki 03:20 Trump, Dolandırıcılık Davasının Üçüncü Gününde Mahkemeyi Terk Etti

  Trump, Dolandırıcılık Davasının Üçüncü Gününde Mahkemeyi Terk Etti ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, hakkındaki sivil dolandırıcılık davasının üçüncü gününde mahkemeyi terk etti. Trump, seçim anketlerinde Biden'ın önünde olması nedeniyle dava ile oyalandığını iddia etti. Başsavcı ve yargıcı eleştiren Trump, davanın kendisine yönelik bir siyasi suikast olduğunu savundu. Başsavcı James ise Trump'ın ifadelerini saldırganca ve temelsiz olarak nitelendirdi.

 • 03.10.2023 03 Eki 03:07 Trump, Sivil Dolandırıcılık Davası Sonrası Açıklama Yaptı

  Trump, Sivil Dolandırıcılık Davası Sonrası Açıklama Yaptı ABD eski Başkanı Donald Trump, hakkındaki sivil dolandırıcılık davasının duruşmasının ardından yaptığı açıklamada yanlış bir şey yapmadığını söyledi. Trump yaşananları 'seçime müdahale' olarak niteledi. Trump ve ekibi davaya konu ticari faaliyetlerle ilgili soruları yanıtlayarak iddiaları reddetti. Trump, Yargıç Arthur Engoron'u 'meslekten ihraç edilmesi gereken bir yargıç' olarak niteleyerek başkanlık seçimine müdahale ettiğini iddia etti. Trump, davanın 2024 seçimlerine müdahale etme çabalarının bir parçası olduğunu ifade etti. Davanın duruşması 22 Aralık'a dek sürmesi bekleniyor.

 • 02.10.2023 02 Eki 20:08 Eski ABD Başkanı Donald Trump Dolandırıcılık Davası İçin Mahkemede

  Eski ABD Başkanı Donald Trump Dolandırıcılık Davası İçin Mahkemede Eski ABD Başkanı Donald Trump, gayrimenkul imparatorluğunu kurarken yıllarca ve defalarca dolandırıcılık suçu işlediği suçlamasıyla New York Eyalet Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşması için mahkemeye çıktı. Trump, dava hakkında düzmece olduğunu iddia ederek medyaya mali bilançolarının muhteşem olduğunu belirtti. New York savcılığı, Trump'a 250 milyon dolar para cezası ve iş yapma yasağı talep ediyor. Trump ise suçlamaları reddediyor ve davayı siyasi bir cadı avı olarak nitelendiriyor.

 • 02.10.2023 02 Eki 18:02 Donald Trump, sivil dolandırıcılık davasını 'cadı avı' olarak nitelendirdi

  Donald Trump, sivil dolandırıcılık davasını 'cadı avı' olarak nitelendirdi ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, hakkındaki sivil dolandırıcılık davasının duruşması için geldiği adliyede yaptığı açıklamada, davayı 'cadı avı' olarak nitelendirerek, 'Sahtekar bir yargıcın huzuruna çıkmam gerekiyor' dedi. Trump, hakkındaki davayı açan New York Başsavcısı Letitia James'i yine 'ırkçı' olarak nitelendirdi. Savcılık ise en az 250 milyon dolar para cezası talep ediyor.

 • 11.09.2023 11 Eyl 14:43 Işid'in İnfaz Görüntüsünün Ortaya Çıktığı Antep'teki Yargılamada Mahkeme Kararından: İnfazcı Ahmet Güneş'e İyi Hal İndirimi Yapılmış, Işid Üyesinin...

  Işid'in İnfaz Görüntüsünün Ortaya Çıktığı Antep'teki Yargılamada Mahkeme Kararından: İnfazcı Ahmet Güneş'e İyi Hal İndirimi Yapılmış, Işid Üyesinin... 10 Ekim katliamı davası firari sanıklarından olan IŞİD terör örgütü yöneticisi Ahmet Güneş’in 2015 yılında Gaziantep 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılamada, dosyadaki infaz ve eğitim videolarına rağmen örgüt üyeliğinden aldığı cezada “iyi hal indirimi” yapıldığı ortaya çıktı. Mahkeme gerekçeli kararında infaz görüntüsündeki Güneş’in bir kişiye tüfekle ateş etmesini “terör örgütü üyeliğine” delil olarak gösterirken, bu infaza ilişkin ayrı bir soruşturma açılmadı. Güneş’in ise yargılamada infaz videosuna karşı; “O esnada benim de ateş etmemi söylediler. O esnada şahıs gruptakiler tarafından ateş edip öldürülmüştü. Bana da bu şekilde söylemeleri üzerine, ben de şahsı hedef almaksızın ateş edilip vurulmuş olan şahsın bulunduğunu yöne doğru ateş etmek zorunda kaldım” diyerek kendisini savundu. Mahkemenin Güneş ile birlikte yargılanan IŞİD’liler Ökkeş Durmaz ve Mustafa Delibaşlar hakkındaki beraat kararının gerekçesini ise “Güneş ile birlikte aynı araç içinde yakalanması haricinde delil olmaması” oluşturdu. IŞİD’li Delibaşlar’a ait kar maskesi ve harici bellekler de beraat kararı nedeniyle kendisine iade edildi.

 • 08.09.2023 08 Eyl 22:59 ABD'nin Georgia Eyaleti Jürisi, Trump'ın seçimlere müdahale davası hakkında suçlama önerisinde bulundu

  ABD'nin Georgia Eyaleti Jürisi, Trump'ın seçimlere müdahale davası hakkında suçlama önerisinde bulundu ABD'nin Georgia Eyaleti Jürisi, Eski Başkan Donald Trump'ın Georgia'daki 2020 seçimlerine müdahale davası hakkında yayınladığı raporda 3 senatörün de aralarında olduğu 21 kişiye daha suçlama yapılmasını önerdi.

 • 31.08.2023 31 Ağu 13:52 New York Başsavcılığı, Donald Trump'ın kişisel servetini fazla açıkladığını iddia etti

  New York Başsavcılığı, Donald Trump'ın kişisel servetini fazla açıkladığını iddia etti New York Başsavcılığı, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın bir yıllık kişisel servetini olması gerekenden 2,2 milyar dolara kadar fazla açıkladığını iddia etti. Savcılar, Trump'ın servetini yanlış veya yönlendirici belgeler kullanarak fazla gösterdiğini savundu.

 • 28.08.2023 28 Ağu 22:34 İspanya'da Kadın Milli Futbol Takımı Başkanı İstifa Etti

  İspanya'da Kadın Milli Futbol Takımı Başkanı İstifa Etti Dünya şampiyonu olan İspanya Kadın Milli Futbol Takımı oyuncularından Jennifer Hermoso'yu dudağından öptüğü için istifası istenen ve FIFA tarafından açılan soruşturma kapsamında geçici olarak görevinden uzaklaştırılan eski İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Luis Rubiales, İspanya gündeminin ilk sırasında yer alıyor.

 • 28.08.2023 28 Ağu 14:13 Kadın futbolcuyu dudağından öptüğü için ceza alan İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Rubiales'in annesi açlık grevine başladı

  Kadın futbolcuyu dudağından öptüğü için ceza alan İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Rubiales'in annesi açlık grevine başladı İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales'in, futbolcu Jenni Hermoso'yu öpmesi sonucu FIFA tarafından futbol etkinliklerinden men edilmesi, annesi Angeles Bejar'ın kiliseye kapanıp açlık grevi başlatmasına neden oldu. Angeles, oğluna destek vermek ve ''insanlık dışı cadı avı'' olarak nitelendirdiği muameleye karşı çıkmak amacıyla bu eylemi gerçekleştirdiğini söyledi.

 • 25.08.2023 25 Ağu 03:45 Eski ABD Başkanı Donald Trump, Georgia'da seçim sonuçlarına müdahale suçlamasıyla teslim oldu

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, Georgia'da seçim sonuçlarına müdahale suçlamasıyla teslim oldu Eski ABD Başkanı Donald Trump, Georgia eyaletindeki 2020 seçim sonuçlarına müdahale suçlamasıyla hazırlanan iddianame kapsamında teslim oldu. Trump, Fulton İlçe Hapishanesine gelerek gözaltı işlemlerini tamamladı. Hakkındaki suçlamalar nedeniyle 4. kez gözaltına alınan Trump'ın parmak izi alındı. Trump, kefalet bedelini ödeyerek hapishaneden ayrıldı. Trump'a 13 suç isnat edilmişti. Trump, basına yaptığı açıklamada seçim sonuçlarına karşı çıktığını ve buna hakkı olduğunu belirtti. Amerikan toplumu Trump davasıyla ilgili ikiye bölündü. Georgia'da Trump'a yeni suçlamalar isnat edilen iddianame 14 Ağustos'ta kamuoyuna açıklanmıştı.

 • 22.08.2023 22 Ağu 20:17 ABD'de Georgia seçimlerine müdahale davasında Trump'ın avukatları teslim oldu

  ABD'de Georgia seçimlerine müdahale davasında Trump'ın avukatları teslim oldu ABD'nin eski Başkanı Donald Trump ve 18 sanığın, Georgia eyaletindeki 2020 başkanlık seçimlerine müdahale etmekle suçlandığı davada, avukat John Eastman ve Trump'ın avukatı Sidney Powell için çalışan Scott Hall yetkililere teslim oldu. Hall, kefalet anlaşması gereği serbest bırakıldı. Eastman ise suçlamaları reddederek, hukuk ekibinin itiraz edeceğini belirtti. Sanıkların teslim olmaları için son gün Perşembe.

 • 22.08.2023 22 Ağu 13:51 Trump, Georgia'ya gideceğini ve gözaltına alınacağını söyledi

  Trump, Georgia'ya gideceğini ve gözaltına alınacağını söyledi Eski ABD Başkanı Donald Trump, Georgia'da 2020 başkanlık seçim sonuçlarına müdahale ettiği gerekçesiyle hakkında hazırlanan yeni iddianameye yönelik, 'Perşembe günü Georgia'nın Atlanta kentine gideceğim ve Radikal Solcu Bölge Başsavcısı Fani Willis tarafından gözaltına alınacağım' dedi. Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, bu durumu 'cadı avı' olarak nitelendirerek, yargı sürecinin Biden ve Adalet Bakanlığı tarafından koordine edildiğini iddia etti. Trump'a yöneltilen suçlamalar arasında kamu görevlisinin yeminini bozmaya teşvik, yalan beyanda bulunmak için komplo kurma ve eyaletin yolsuzluk ve şantajla mücadele ile ilgili kanunu ihlal etme gibi suçlamalar bulunuyor.

 • 22.08.2023 22 Ağu 12:15 Trump, Georgia'da gözaltına alınacağını açıkladı

  Trump, Georgia'da gözaltına alınacağını açıkladı Eski ABD Başkanı Donald Trump, Georgia'da 2020 başkanlık seçim sonuçlarına müdahale ettiği gerekçesiyle hakkında hazırlanan yeni iddianameye yönelik, 'Perşembe günü Georgia'nın Atlanta kentine gideceğim ve Radikal Solcu Bölge Başsavcısı Fani Willis tarafından gözaltına alınacağım' dedi. Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, iddiaların bir 'cadı avı' olduğunu öne sürdü ve yargı sürecinin Biden ve Adalet Bakanlığı tarafından koordine edildiğini iddia etti. Trump için kefalet bedeli 200 bin dolar olarak belirlendi ve duruşmaya kadar serbest kalabileceği belirtildi. Trump'ın teslim olması durumunda sıkı güvenlik önlemleri alınacak. Trump ve 18 sanık, 2020 seçimlerinde Georgia'daki sonuçlara müdahale ettikleri iddiasıyla 41 suçlama ile karşı karşıya. Trump, ceza davası ile karşı karşıya kalan ilk eski ABD başkanı oldu.

 • 22.08.2023 22 Ağu 09:27 Donald Trump, 2020 seçimlerine müdahale davası için mahkemeye çıkacak

  Donald Trump, 2020 seçimlerine müdahale davası için mahkemeye çıkacak Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2020 başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla yargılandığı dava kapsamında 24 Ağustos'ta Atlanta'da mahkemeye çıkacağını bildirdi. Trump, kendisine ait Truth Social isimli sosyal medya platformunda, hakkında açılan davalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Fulton Bölge Savcısı Fani Willis'i, 'radikal sol bölge savcısı' sözleriyle eleştiren Trump, Atlanta'da 'Amerikan tarihinin en büyük cinayet ve şiddet suçlarının işlendiğini' belirterek, Willis'in bu davalara bakmak yerine kendisini ifade vermeye çağırmasını eleştirdi.

 • 15.08.2023 15 Ağu 21:37 Trump, Georgia'daki seçimlerle ilgili raporun tamamlandığını açıkladı

  Trump, Georgia'daki seçimlerle ilgili raporun tamamlandığını açıkladı ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, Georgia eyaletindeki 2020 başkanlık seçimleriyle ilgili sahtekarlık iddialarının ardından yaptığı açıklamada, büyük ve çürütülemez bir raporun neredeyse tamamlandığını belirtti. Trump, raporun açıklanmasının ardından kendisine ve diğer sanıklara yönelik suçlamaların düşürülmesi gerektiğini ifade etti. Trump, son 4 ayda 3 kez hakim karşısına çıkmıştı.

 • 15.08.2023 15 Ağu 19:58 Trump, Georgia'daki seçim sahtekarlığıyla ilgili raporunu duyuracak

  Trump, Georgia'daki seçim sahtekarlığıyla ilgili raporunu duyuracak Eski ABD Başkanı Donald Trump, Georgia'da 2020 başkanlık seçimiyle ilgili yapıldığını öne sürdüğü sahtekarlıkla ilgili büyük, karmaşık, detaylı ama çürütülemez bir raporu pazartesi duyuracağını açıkladı. Trump, rapor sayesinde suçsuzluğunun tamamen ortaya çıkacağını savundu.

 • 15.08.2023 15 Ağu 11:22 ABD'de savcılık, Trump'a mahkemeye ifade vermesi için 25 Ağustos'a kadar süre tanıdı

  ABD'de savcılık, Trump'a mahkemeye ifade vermesi için 25 Ağustos'a kadar süre tanıdı ABD'de Fulton Bölge Savcısı Fani Willis, Georgia eyaletindeki 2020 Başkanlık Seçimi sonuçlarına müdahalede bulunduğu iddiasıyla hazırlanan iddianame kapsamında eski ABD Başkanı Donald Trump'a mahkemeye gelip ifade vermesi için 25 Ağustos'a kadar süre tanıdı.

 • 15.08.2023 15 Ağu 07:47 Eski ABD Başkanı Donald Trump'a yeni suçlamalar

  Eski ABD Başkanı Donald Trump'a yeni suçlamalar NEW Eski ABD Başkanı Donald Trump'a, Georgia eyaletindeki 2020 seçim sonuçlarına müdahalede bulunduğu iddiasıyla hazırlanan iddianamede aralarında "bir kamu görevlisinin yeminini bozmaya teşvik", "yalan beyanda bulunmak için komplo kurma" ve "eyaletin yolsuzluk ve şantajla mücadele ile...

 • 13.08.2023 13 Ağu 18:59 ABD'de oy makinalarıyla ilgili Trump'ın ekibi aleyhinde kanıt olduğu iddiası

  ABD'de oy makinalarıyla ilgili Trump'ın ekibi aleyhinde kanıt olduğu iddiası NEW ABD'nin Georgia eyaletinde, 2020 Başkanlık Seçimi sonuçlarını değiştirme girişimi iddiasını soruşturan Atlanta bölgesi savcılarının elinde, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın hukuk ekibinin, "oy makinalarıyla ilgili yaşanan bir ihlalle" doğrudan bağlantılı olduğunu gösteren mesaj ve...

 • 13.08.2023 13 Ağu 00:45 ABD'de Trump'a karşı dördüncü iddianame hazırlanıyor

  ABD'de Trump'a karşı dördüncü iddianame hazırlanıyor ABD'de en az iki kişinin Georgia eyaletinde mahkemede tanıklık etmeye çağrılması, Eski Başkan Donald Trump aleyhindeki dördüncü iddianamenin yakında sunulması ihtimalini güçlendirdi. Georgia Vali Yardımcısı Geoff Duncan ve bağımsız gazeteci George Chidi'nin tanıklık çağrıldığı belirtilirken, Trump'ın 2020 seçim sonuçlarına müdahale ettiği iddiasıyla hazırlanan iddianamenin yakında sunulması bekleniyor.

 • 11.08.2023 11 Ağu 21:16 Trump'ın açıklamalarıyla ilgili koruma kararı

  Trump'ın açıklamalarıyla ilgili koruma kararı Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, 2020 başkanlık seçimleri sonuçlarını kendi lehine çevirmeye çalıştığı iddiasına ilişkin açılan davada Yargıç Tanya Chutkan, Trump'ın açıklamalarının kısıtlı koruma altında olacağı kararını verdi. Chutkan, Trump'ın ifade özgürlüğü hakkının mutlak olmadığını belirtti ve bazı hassas materyallerin korunmasına hükmetti. Savcılar, Trump'ın sosyal medya paylaşımının tanıkları ve diğer kişileri etkileyebileceğini öne sürerek koruma emri talep etmişti.

 • 11.08.2023 11 Ağu 19:35 Trump'a yönelik davada yargılama tarihi talep edildi

  Trump'a yönelik davada yargılama tarihi talep edildi Eski ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik açılan davada, yargılama tarihinin 2 Ocak 2024 olarak belirlenmesi talep edildi. Savcılar, davayla ilgili önerdikleri takvimin, Trump'ın kendini savunması ve taraflar ile mahkemenin yargılama öncesi sürece hazırlanması için gerekli vakti sağlayacağını ileri sürdü.

 • 09.08.2023 09 Ağu 11:40 Trump, savcıların gizlilik kararı talebine rağmen konuşmaya devam edecek

  Trump, savcıların gizlilik kararı talebine rağmen konuşmaya devam edecek Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendisine açılan davalar hakkında konuşmaya devam edeceğini ve ifade özgürlüğü hakkını elinden alamayacaklarını belirtti. Savcılar, Trump'ın davayı etkilemeyi amaçladığına inandıkları için gizlilik kararı talep etmişti. Trump'ın hukuk ekibi ise ifade özgürlüğü hakkının ihlal edileceğini savunuyor.

 • 07.08.2023 07 Ağu 18:27 Florida Valisi Ron DeSantis, Trump'ın 2020 seçimlerini kaybettiğini söyledi

  Florida Valisi Ron DeSantis, Trump'ın 2020 seçimlerini kaybettiğini söyledi Florida Valisi Ron DeSantis, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın en yakın rakibi olarak öne çıktığı 2024 başkanlık seçimleri için Trump'ın 2020 seçimlerini kaybettiğini söyledi. DeSantis, Trump'ın kaybettiğini açıkça ifade ederken, 2024 seçimlerinin Başkan Joe Biden'ın politikaları ve başarısızlıkları konusunda bir referandum olacağını belirtti.

 • 06.08.2023 06 Ağu 22:33 Trump, yargıcın değiştirilmesini istedi

  Trump, yargıcın değiştirilmesini istedi Eski ABD Başkanı Donald Trump, Washington'da aleyhine açılan davanın yargıcı Tanya Chutkan'ın adil bir yargılama yapmasının imkansız olduğunu iddia ederek, değiştirilmesini istedi. Trump, Chutkan'ın davada adil yargılanmasının mümkün olmayacağını öne sürerek, hukuk ekibinin onun davadan çekilmesini isteyeceğini duyurdu. Trump, sosyal medya platformu Truth Social'da Chutkan'ı hedef alarak adil yargılanma hakkının olmadığını belirtti. Yargıç Chutkan, Trump'ın avukatına Adalet Bakanlığından gelen konuşmama ve bilgi paylaşmama talebini iletti ve cevap için süre tanıdı. Trump'ın sosyal medya paylaşımı üzerine Adalet Bakanlığı, Yargıç Chutkan'dan bir koruma emri çıkarmasını talep etti.

 • 05.08.2023 05 Ağu 22:35 ABD Adalet Bakanlığı, Trump'ın koruma emri talep etti

  ABD Adalet Bakanlığı, Trump'ın koruma emri talep etti ABD Adalet Bakanlığı, eski Başkan Donald Trump'ın sosyal medyada yaptığı paylaşım üzerine federal yargıçtan bir koruma emri çıkarmasını talep etti. Bakanlık savcıları, paylaşımın tanıklar, hakimler, avukatlar ve kendisine karşı bekleyen hukuki meselelerle ilgili diğer kişileri kapsadığını öne sürdü. Önerilen koruma emri, Trump ve avukatlarının hükümet tarafından sağlanan materyalleri yetkilendirilmemiş kişilere ifşa etmesini engellemeyi amaçlıyor.

 • 04.08.2023 04 Ağu 22:06 Trump, Yüksek Mahkeme'yi davalarına müdahale etmeye çağırdı

  Trump, Yüksek Mahkeme'yi davalarına müdahale etmeye çağırdı Eski ABD Başkanı Donald Trump, aleyhindeki suçlamalarla ilgili Yüksek Mahkeme'ye müdahale çağrısında bulundu. Kendisine karşı başlatılan yasal sürecin maliyetinin reklam ve mitinglere harcayabileceği kaynakları etkilediğini belirten Trump, seçimlere müdahale olduğunu savunarak Yüksek Mahkeme'nin bu konuya el atmasını istedi. Trump, daha önce de çeşitli suçlamalarla mahkemeye çıkmıştı ve yeni bir iddianamenin daha duyurulması bekleniyor.

 • 04.08.2023 04 Ağu 21:27 Georgia'da Trump'a karşı dördüncü iddianame bekleniyor

  Georgia'da Trump'a karşı dördüncü iddianame bekleniyor Georgia'da eski ABD Başkanı Donald Trump'a karşı dördüncü iddianamenin duyurulması bekleniyor. Fulton Bölge Adliyesi civarındaki yol bir süre araç trafiğine kapatılacak ve güvenlik önlemleri artırılacak. Savcı Fani Willis'in yürüttüğü soruşturma kapsamında iddianamenin duyurulması bekleniyor. Trump, 2020 seçim sonuçlarına müdahale ettiği iddiasıyla suçlanıyor.

 • 04.08.2023 04 Ağu 13:42 Eski ABD Başkanı Trump'ın dava süreçleri belirsizliklerle dolu

  Eski ABD Başkanı Trump'ın dava süreçleri belirsizliklerle dolu Son beş ayda farklı suçlamalarla üç kez hakim karşısına çıkan eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 başkanlık seçimlerine hazırlanırken dava süreçlerinin adaylığını nasıl etkileyeceği konusunda birkaç senaryo öne çıkıyor.

 • 02.08.2023 02 Ağu 04:39 Eski ABD Başkanı Trump'a 4 yeni suçlama

  Eski ABD Başkanı Trump'a 4 yeni suçlama NEW Eski ABD Başkanı Donald Trump'a, "ABD'yi yanıltmak için komplo kurma", "resmi bir süreci engellemek için komplo kurma", "resmi bir süreci engellemeye teşebbüs" ve "seçmenlerin anayasal haklarını kullanmalarını engellemek için komplo kurma" suçlamaları yöneltildi.

 • 27.07.2023 27 Tem 22:11 Trump, avukatlarıyla Adalet Bakanlığı yetkilileriyle görüştüğünü açıkladı

  Trump, avukatlarıyla Adalet Bakanlığı yetkilileriyle görüştüğünü açıkladı Eski ABD Başkanı Donald Trump, avukatlarının, kendisi hakkında yürütülen soruşturmalara özel yetkili uzman olarak atanan eski Başsavcı Jack Smith'in ekibiyle 'verimli bir görüşme' gerçekleştirdiklerini bildirdi. Trump, görüşmede kendisine suçlama yöneltileceğiyle ilgili ise herhangi bir bildirimde bulunulmadığını kaydetti.

 • 18.07.2023 18 Tem 17:49 Trump, Kongre olayları soruşturmasının hedefinde olduğunu iddia etti

  Trump, Kongre olayları soruşturmasının hedefinde olduğunu iddia etti Eski ABD Başkanı Donald Trump, Kongre olaylarıyla ilgili yürütülen soruşturmanın kendisinin hedefinde olduğunu ve üçüncü kez iddianame hazırlanıp gözaltına alınabileceğini bildirdi. Trump, sosyal medya hesabı TruthSocial'da yaptığı paylaşımda, eski Başsavcı Jack Smith'in avukatlarına gönderdiği mektupta Büyük Jüri'nin soruşturmasının hedefi olduğunu belirtti. Trump, Biden'ın kendisi hakkında üçüncü bir iddianame ve gözaltı uygulaması için harekete geçtiğini ileri sürdü.

 • 15.06.2023 15 Haz 17:36 İngiltere'de eski Başbakan Boris Johnson, kısıtlamaları çiğneyerek parti verdiği için parlamentoya girişi yasaklandı

  İngiltere'de eski Başbakan Boris Johnson, kısıtlamaları çiğneyerek parti verdiği için parlamentoya girişi yasaklandı İngiltere İmtiyazlar Komitesi, eski Başbakan Boris Johnson'ın korona virüs salgını döneminde kısıtlamaları çiğneyerek verdiği partilere ilişkin bir rapor yayınladı. Rapor doğrultusunda Komite, parlamentoyu kasten yanılttığını vurgulayarak, parlamentoya girişinin iptal edilmesini istedi. Komite ayrıca, İngiltere'de bir başbakanın parlamentoyu kasten yanılttığına dair örnek olmadığını belirtti.

 • 09.06.2023 09 Haz 21:04 Trump, Florida'daki malikanesinden çıkan 'gizli belgeler' soruşturmasıyla ilgili avukat ekibini değiştirdi

  Trump, Florida'daki malikanesinden çıkan 'gizli belgeler' soruşturmasıyla ilgili avukat ekibini değiştirdi Eski ABD Başkanı Donald Trump, Florida'daki malikanesinden çıkan 'gizli belgeler' soruşturmasıyla ilgili davayla ilgilenen avukat ekibinin değiştiğini duyurdu. Trump, 'tüm zamanların en büyük cadı avı' şeklinde nitelediği soruşturma kapsamındaki davada Avukat Todd Blanche ve daha sonra ismini açıklayacağı bir hukuk firması tarafından temsil edileceğini açıkladı.

 • 31.05.2023 31 May 12:29 Polonya'da Rusya müdahalesi komisyonu yasası eleştirileri beraberinde getirdi

  Polonya'da Rusya müdahalesi komisyonu yasası eleştirileri beraberinde getirdi Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'nın, Rusya'nın Polonya'ya ve ülkede sonbaharda düzenlenecek genel seçimlere müdahalesini engellemek adına bir komisyon kurulmasını öngören yasayı imzalamasının ardından eleştiriler ve endişeler dile getiriliyor.

 • 23.05.2023 23 May 23:47 Donald Trump yetişkin film yıldızına 'sus payı' davası kapsamında hakim karşısına çıktı

  Donald Trump yetişkin film yıldızına 'sus payı' davası kapsamında hakim karşısına çıktı Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2016 Başkanlık seçimleri esnasında yetişkin film yıldızı Stormy Daniels'e ödediği 'sus payı' suçlamasıyla yeniden hakim karşısına çıktı. Davanın duruşması Manhattan mahkemesinde görüldü ve Trump video konferans yoluyla katıldı. Davayla ilgili duruşmalar 25 Mart 2024'te başlayacak.

Advertisement