Son dakika Doğu Timor haberleri, Doğu Timor son dakika, son dakika Doğu Timor

Son Dakika Doğu Timor Haberleri

 • Endonezya Seçimlerinde Prabowo Subianto Cumhurbaşkanı Seçildi
  15 Şub Endonezya Seçimlerinde Prabowo Subianto Cumhurbaşkanı Seçildi

  Endonezya'nın eski savunma bakanı Prabowo Subianto, resmi olmayan sonuçlara göre ülkenin yeni cumhurbaşkanı seçildi. İlk sonuçlara göre Subianto oyların yüzde 57'sini aldı. Ancak kesin sonuçların alınması haftalar sürebilir. Subianto'nun liderlik tarzı ve insan hakları ihlali iddiaları nedeniyle bazıları tarafından eleştiriliyor. Endonezya, coğrafi ve lojistik zorluklar nedeniyle dünyanın en geniş kapsamlı seçimini gerçekleştirdi.

 • İstanbul'a 2023'te 16 Milyon Yabancı Turist Geldi
  01 Oca İstanbul'a 2023'te 16 Milyon Yabancı Turist Geldi

  İstanbul'a 2023'ün ilk 11 ayında gelen yabancı turist sayısı, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artarak, 16 milyon 51 bin 324 oldu. İstanbul'a 2023'ün ocak-kasım döneminde 16 milyon 51 bin 324 yabancı turist geldi. Megakente, kasım ayında ise 1 milyon 288 bin 610 yabancı turist geldi. Turist sayısında Ruslar ilk sırada yer aldı.

 • Gazze'de yaşananlar karşısında uluslararası mahkemeler etkisiz kalıyor
  05 Ara Gazze'de yaşananlar karşısında uluslararası mahkemeler etkisiz kalıyor

  İsrail'in uluslararası hukuk kurallarını açıkça ihlal ederek, işgal ettiği Filistin topraklarında 7 Ekim ve sonrasında işlediği savaş suçları, insanlığa karşı suçlar ve soykırım suçları karşısında uluslararası mahkemelerin gerekli adımları atmadığı ve etkisiz kaldığı görülüyor.

 • 100 yaşında ölen Henry Kissinger, 5 milyondan fazla kişinin ölümünden sorumluydu
  30 Kas 100 yaşında ölen Henry Kissinger, 5 milyondan fazla kişinin ölümünden sorumluydu

  Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Henry Kissinger 100 yaşında hayatını kaybederken, hayatı boyunca eleştirilen isimden geriye kanlı bir geçmiş kaldı. Kamboçya, Doğu Timor ve Bangladeş'te soykırımları kolaylaştıran Kissinger, Afrika'da hızlanan iç savaşları, Güney Amerika'daki darbeleri ve ölüm mangalarını destekleyerek 5 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olmuştu.

 • İzmir Merkezli Makine Üreticisi 139 Ülkeye Kahve Kavurma Makinesi İhraç Ediyor
  19 Kas İzmir Merkezli Makine Üreticisi 139 Ülkeye Kahve Kavurma Makinesi İhraç Ediyor

  İzmir merkezli bir makine üreticisi, geliştirdiği kahve kavurma makinesiyle dünya genelinde 139 ülkeye ihracat yapmayı başardı. Türk firmaları, kahve kültürünün getirdiği bilgi birikimiyle kavurma sektöründe adından söz ettiriyor. Nurettin Karakundakoğlu tarafından kurulan firma, yurt dışından gelen talepler doğrultusunda kahve makineleri sektöründe uluslararası tanınırlığa ulaştı. Firma, özel tasarım üretimler yaparak dünyanın her yerinde makinelerine sahip olan müşterilere hizmet veriyor. Yılda ortalama 600 kahve kavurma ve işleme makinesi üreten firma, 500 kadarını ihraç ederek yıllık 3 milyon dolarlık gelir elde ediyor.

 • Mavi balinaların göçü iklim değişikliği nedeniyle gecikiyor
  14 Kas Mavi balinaların göçü iklim değişikliği nedeniyle gecikiyor

  Avustralyalı uzmanlar, okyanusların ısınmasının mavi balinaların göçünü geciktirdiği uyarısında bulundu. Doğu Timor kıyıları boyunca cüce mavi balina göçünde büyük gecikme görülmesi endişe yaratırken, deniz biyoloğu Karen Edyvane iklim değişikliği ile göçteki gecikmeyi ilişkilendirdi. Mavi balinaların sağlığının da etkilendiği belirtilirken, El Nino hava olayının balinalar için yiyecek kaynaklarını artırması gerektiği ifade edildi.

 • Katolik ne demek? Katolik hangi ülke ülkelerde var? Katolik hangi din?
  14 Kas Katolik ne demek? Katolik hangi ülke ülkelerde var? Katolik hangi din?

  Katolik Kilisesi, dünya genelindeki etkisiyle birçok kültürü etkilemeye devam ediyor. Bu büyük mezhebin küresel çapta yaygınlaşma süreci, dini ve kültürel dinamikleri derinlemesine etkileyerek, insanların günlük yaşamlarını şekillendiriyor.

 • Çin, Tayvan'ın bağımsızlığına izin vermeyeceğini bildirdi
  30 Eki Çin, Tayvan'ın bağımsızlığına izin vermeyeceğini bildirdi

  Çin'in en kıdemli generali, Tayvan'ın bağımsızlığına yönelik girişimlere asla izin vermeyeceklerini açıkladı. General Cang, Çin'in temel çıkarlarının merkezinde olan egemenlik ihtilafının Çin ana karası ile Tayvan arasında olduğunu vurguladı. Ayrıca, Çin ordusunun Tayvan'ı Çin'den ayırmaya çalışan herhangi bir girişime razı olmayacağını belirtti. General Cang, ABD'yi jeopolitik gerilimler yaratmakla suçlayarak, Rusya ile stratejik işbirliğini derinleştireceklerini ve ABD ile karşılıklı saygı temelinde askeri ilişkilerini sürdüreceklerini kaydetti.

 • Xi Jinping, Hangzhou Asya Oyunları'nın açılışını yaptı
  24 Eyl Xi Jinping, Hangzhou Asya Oyunları'nın açılışını yaptı

  Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Hangzhou Asya Oyunları'nın açılışını yaparak, 72 yıllık Asya Oyunları tarihinde en büyük sporcu katılımı ve etkinliklere sahip olan oyunları başlattı. Oyunlarda 45 ülkeden 12.000 sporcu 40 spor dalında yarışacak. Xi Jinping, sporun barış, birlik ve kapsayıcılığı teşvik etmede önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, Asya'nın dünya barışının dayanak noktası haline gelmesi gerektiğini belirtti.

 • Çin'de düzenlenen 19. Asya Oyunları başladı
  23 Eyl Çin'de düzenlenen 19. Asya Oyunları başladı

  Geçen yıl Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen 19. Asya Oyunları, Hangcou şehrinde düzenlenen açılış töreniyle resmen başladı. Ev sahibi Çin'in Devlet Başkanı Şi Cinping'in duyurduğu organizasyonda, çevre dostu önlemler alındı ve 886 sporcunun yer aldığı Çin kafilesi en geniş grup oldu. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, organizasyonun gelecek Asya Oyunları ve Olimpiyat Oyunları için örnek teşkil edeceğini belirtti.

 • Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, 19. Asya Oyunları'nın açılışını yaptı
  23 Eyl Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, 19. Asya Oyunları'nın açılışını yaptı

  Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen 19. Asya Oyunları, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in açılışını yaptığı törenle resmen başladı. Açılış töreninde sanatçılar görkemli performanslar sergilerken, birçok ülke lideri de törene katıldı. Bu yılki oyunlar, 45 ülkeden 12 binin üzerinde atletin katılımıyla gerçekleşecek ve tarihindeki en büyük organizasyon olacak. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, sporun barış ve dayanışma için önemine vurgu yaparak, Asya kıtasını dünya barışı için bir çapa haline getirmenin gerekliliğini ifade etti.

 • Çin ve Doğu Timor İlişkileri Kapsamlı Stratejik Ortaklığa Yükseltildi
  23 Eyl Çin ve Doğu Timor İlişkileri Kapsamlı Stratejik Ortaklığa Yükseltildi

  Çin ve Güneydoğu Asya ülkesi Doğu Timor, ikili ilişkilerinin seviyesini 'kapsamlı stratejik ortaklığa' yükselttiklerini bildirdi. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Doğu Timor Başbakanı Xanana Gusmao ile görüşerek bu kararı aldı. İki lider, ilişkilerin seviyesinin yükseltilmesinin işbirliğinin zamanı yakalaması için bir gereklilik olduğunu vurguladı. Ayrıca, Çin'in Doğu Timor'a daha fazla fayda sağlayacak modernleşme için el ele vermeye hazır olduğu ifade edildi.

 • 19. Asya Oyunları'na katılacak yabancı liderler Hangzhou'ya geldi
  23 Eyl 19. Asya Oyunları'na katılacak yabancı liderler Hangzhou'ya geldi

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'ya, 19. Asya Oyunları'nın açılış törenine katılacak yabancı liderlerin tamamı geldi. Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Doğu Timor Başbakanı Xanana Gusmao, Kamboçya Kralı Norodom Sihamoni, Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Johari bin Abdul, Güney Kore Başbakanı Han Duck-soo ve Nepal Başbakanı Pushpa Kamal Dahal Prachanda, Perşembe sabahından Cumartesi sabahına kadar olan süre içinde Hangzhou'ya uçakla ulaştı. 19. Asya Oyunları'nın açılış töreni Cumartesi akşamı Hangzhou Olimpik Spor Merkezi Stadyumu'nda gerçekleştirilecek.

 • Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Asya Oyunları açılış törenine katılacak
  21 Eyl Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Asya Oyunları açılış törenine katılacak

  Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Çin'in Hangcou şehrinde düzenlenecek 19. Asya Oyunları'nın yarınki açılış törenine katılacak. Şi, konuk ülkenin liderleri ve temsilcileriyle bir araya gelerek yemek daveti verecek ve ikili görüşmelerde bulunacak. Açılış törenine Kamboçya Kralı Norodom Sihamoni, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Kuveyt Veliaht Prensi Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Nepal Başbakanı Pushpa Kamal Dahal, Doğu Timor Başbakanı Xanana Gusmao, Güney Kore Başbakanı Han Duck-soo ve Malezya Meclis Başkanı Cohari bin Abdül gibi birçok ülkenin lideri ve temsilcisi de katılacak.

 • Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 19. Asya Oyunları'nın açılış törenine katılacak
  21 Eyl Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 19. Asya Oyunları'nın açılış törenine katılacak

  Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Hangzhou'da düzenlenecek olan 19. Asya Oyunları'nın açılış törenine katılacak. Açılış törenine katılacak yabancı liderler arasında Kamboçya Kralı Norodom Sihamoni, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Nepal Başbakanı Pushpa Kamal Dahal Prachanda, Doğu Timor Başbakanı Xanana Gusmao, Güney Kore Başbakanı Han Duck-soo ve Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Johari bin Abdul yer alıyor. Brunei Sultanı'nın temsilcisi Prens Haji Sufri Bolkiah, Katar Emiri'nin temsilcisi Şeyh Joaan Bin Hamad Bin Khalifa Al Thani, Ürdün Prensi Faysal bin Hüseyin, Tayland Prensesi Sirivannavari ve Kırgızistan Başbakan Yardımcısı Edil Baysalov da çeşitli etkinliklere katılacak.

 • Çin Donanmasına Ait Hastane Gemisi 'Peace Ark' Dostane Ziyaretlerini Tamamladı
  20 Eyl Çin Donanmasına Ait Hastane Gemisi 'Peace Ark' Dostane Ziyaretlerini Tamamladı

  Çin donanmasına ait hastane gemisi 'Peace Ark', Kiribati, Tonga, Vanuatu, Solomon Adaları ve Doğu Timor'a yaptığı dostane ziyaretleri ve insani yardım amaçlı tıbbi hizmetleri tamamlayarak Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Zhoushan kentindeki bir limana ulaştı. Gemi, 3 Temmuz'da yola çıkışından bu yana 79 gün boyunca 12.000 deniz milini aşan bir mesafe kat etti. Toplamda 41.358 kişiye tıbbi bakım sağlayan gemi, bölge sakinleri için 192 ameliyat gerçekleştirdi ve 47 sağlık ekibi göndererek yerel topluluklara tıbbi hizmet sunmuştur.

 • ABD ve Endonezya'nın Süper Garuda Kalkanı Tatbikatı Rekor Katılımla Gerçekleşti
  18 Eyl ABD ve Endonezya'nın Süper Garuda Kalkanı Tatbikatı Rekor Katılımla Gerçekleşti

  ABD ve Endonezya tarafından 2006 yılından bu yana düzenlenen 'Süper Garuda Kalkanı' askeri tatbikatı, bu yıl rekor sayıda askerin katılımıyla gerçekleşti. Tatbikata ABD, Endonezya, Avusturalya, Fransa, Japonya, Singapur ve Birleşik Krallık ülkelerinin askeri birlikleri yanı sıra diğer birçok ülkenin gözlemcileri de katıldı. Tatbikatta kara, hava ve deniz operasyonları yanı sıra doğal afet ve salgın hastalıklar alanlarında eğitimler düzenlendi. Tatbikat, son aylarda Güney Çin Denizi'nde yaşanan gerginlikler nedeniyle Çin'e yönelik bir gözdağı olarak yorumlanıyor.

 • Avustralya ve Endonezya, Java Adası'nda tank tatbikatı düzenledi
  10 Eyl Avustralya ve Endonezya, Java Adası'nda tank tatbikatı düzenledi

  Avustralya ve Endonezya, Java Adası'nda düzenlenen 'Garuda Kalkanı' tatbikatında muharebe tankları mevzilendirdi. Tatbikata ABD, Japonya, Singapur, İngiltere ve Fransa da katılıyor.

 • Endonezya, ASEAN dönem başkanlığını Laos'a devretti
  07 Eyl Endonezya, ASEAN dönem başkanlığını Laos'a devretti

  Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, ASEAN dönem başkanlığını Laos'a devrettiğini açıkladı. 44'ncü ASEAN zirvesi 2024'te Laos'ta düzenlenecek.

 • ASEAN, Myanmar'daki iç çatışma ve Çin-ABD rekabetinin gölgesinde toplanıyor
  04 Eyl ASEAN, Myanmar'daki iç çatışma ve Çin-ABD rekabetinin gölgesinde toplanıyor

  Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinin (ASEAN) 43. Zirvesi, Endonezya'nın başkenti Cakarta'da 5-7 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.

 • Endonezya, Myanmar sorununun çözümü için ASEAN üyelerini birlik olmaya çağırıyor
  04 Eyl Endonezya, Myanmar sorununun çözümü için ASEAN üyelerini birlik olmaya çağırıyor

  Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi, ASEAN dönem başkanlığı boyunca Myanmar sorununun çözümüne yönelik Birlik üyelerinin ortak hareket etmesi için çaba göstereceklerini söyledi. Marsudi, ASEAN Zirvesi öncesinde üye ülkeler Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda konuştu ve Myanmar sorununun çözümü için birlik olma çağrısı yaptı.

 • ABD ve Endonezya'nın yanı sıra 5 ülkenin katılımıyla 'Garuda Kalkanı' tatbikatı başladı
  31 Ağu ABD ve Endonezya'nın yanı sıra 5 ülkenin katılımıyla "Garuda Kalkanı" tatbikatı başladı

  Endonezya'nın Java Adası'nda ABD ve Endonezya öncülüğünde toplam 7 ülkenin katılımıyla "Garuda Kalkanı" tatbikatı başladı.

 • Doğu Timor, Myanmar'daki Ulusal Birlik Hükümeti'ne Destek Verdiği İçin Maslahatgüzarı Sınır Dışı Etti
  28 Ağu Doğu Timor, Myanmar'daki Ulusal Birlik Hükümeti'ne Destek Verdiği İçin Maslahatgüzarı Sınır Dışı Etti

  Doğu Timor hükümeti, Myanmar'daki askeri yönetimine karşı direnişi koordine eden Ulusal Birlik Hükümeti'ne destek verdiği gerekçesiyle maslahatgüzarın ülkeden ayrılmasını istedi. Myanmar Dışişleri Bakanlığı, Doğu Timor maslahatgüzarının sınır dışı edileceğini duyurdu.

 • İstanbul Temmuzda Son 10 Yılın En Yüksek Yabancı Turist Sayısına Ulaştı
  28 Ağu İstanbul Temmuzda Son 10 Yılın En Yüksek Yabancı Turist Sayısına Ulaştı

  İstanbul, temmuz ayında 1 milyon 873 bin 97 kişiyle son 10 yılın aylık bazında en yüksek yabancı turist sayısına ulaştı. İstanbul'a 2022'nin 7 aylık döneminde 8 milyon 514 bin 806 yabancı turist geldi. Turist sayısı bu yılın aynı döneminde yüzde 15 artarak 9 milyon 776 bin 635 oldu. Ruslar, temmuzda İstanbul'a gelen 185 bin 636 turistle geçen ay olduğu gibi ilk sırada yer aldı. Türkiye'yi ziyaret eden her 3 turistten 1'i İstanbul'a geldi.

 • Endonezya'da düzenlenen Müzik ve Dans Folklor Festivali büyük ilgi gördü
  24 Ağu Endonezya'da düzenlenen Müzik ve Dans Folklor Festivali büyük ilgi gördü

  Endonezya'nın Banten eyaletinin Güney Tangerang kentinde düzenlenen Güney Tangerang Uluslararası Müzik ve Dans Folklor Festivali'nde geleneksel halk dansları, farklı tarzlardaki müzikler ve rengarenk ulusal kostümler büyük beğeni topladı. Hindistan, Endonezya, Filipinler, Güney Kore, Sri Lanka ve Doğu Timor'dan gelen dansçılar performanslarıyla izleyenleri büyüledi.

 • Çin'den 'ASEAN'ın merkezi rolüne destek' mesajı
  20 Ağu Çin'den "ASEAN'ın merkezi rolüne destek" mesajı

  Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, ülkesinin, Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinin (ASEAN) bölgesel kalkınma ve bütünleşmedeki merkezi rolünü desteklediğini bildirdi.

 • Avustralya, ASEAN'a 530 milyon dolar kalkınma yardımı yapacak
  14 Tem Avustralya, ASEAN'a 530 milyon dolar kalkınma yardımı yapacak

  Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, Güneydoğu Asya Uluslar Birliği'ne (ASEAN) 530 milyon dolar kalkınma yardımı yapacaklarını açıkladı. Wong, ASEAN'a yeni katılan Doğu Timor da dahil olmak üzere yardım yapılacağını belirtti. Avustralya hükümeti, son dört yılda ASEAN'a 470 milyon dolar ek yardım sağlamıştır. Bu yıl da 530 milyon dolar ek yardım yapılacağı açıklandı. Avustralya, ASEAN ile güçlü bağlar kurmayı öncelik haline getirmiştir ve 2023-2024 döneminde yaklaşık 850 milyon dolar yardım yapmayı hedeflemektedir.

 • Rusya ve Hindistan Dışişleri Bakanları ASEAN Toplantısı'nda Görüştü
  13 Tem Rusya ve Hindistan Dışişleri Bakanları ASEAN Toplantısı'nda Görüştü

  Endonezya'nın başkenti Cakarta'da devam eden ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Hindistan Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishankar, ikili ilişkiler ve Ukrayna konusunu görüştü. ASEAN toplantısı, Endonezya'nın ev sahipliğinde gerçekleşiyor ve Doğu Timor'un birliğe katılımı da onaylanmıştı.

 • Güney Kore ve Japonya, Fukuşima atık suları ve Kuzey Kore'nin nükleer faaliyetleri hakkında görüştü
  13 Tem Güney Kore ve Japonya, Fukuşima atık suları ve Kuzey Kore'nin nükleer faaliyetleri hakkında görüştü

  Güney Kore Dışişleri Bakanı Park Jin ve Japon mevkidaşı Hayaşi Yoşimasa, Tokyo hükümetinin Fukuşima Dai-içi Nükleer Santrali'nin radyoaktif özellikli atık sularının okyanusa salınması planı ve Kuzey Kore'nin 'nükleer silah ve füze kışkırtmalarıyla' mücadele yollarını istişare etti. Park ve Hayaşi, ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda bir araya geldi ve atık su tahliye planının kontrol edilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Kuzey Kore'nin son füze denemesi de kınandı.

 • Çin, ASEAN serbest ticaret bölgesi anlaşmalarının güncellenmesi için müzakerelerin hızlandırılmasını istedi
  13 Tem Çin, ASEAN serbest ticaret bölgesi anlaşmalarının güncellenmesi için müzakerelerin hızlandırılmasını istedi

  Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkezi Dış İlişkiler Komisyonu Ofisi Direktörü Vang Yi, Güneydoğu Asya Uluslar Birliğine (ASEAN) serbest ticaret bölgesine dair anlaşmaların güncellenmesi için müzakerelerin hızlandırılması çağrısı yaptı. Vang, ASEAN'ın serbest ticaret anlaşmalarının Asya'da barış ve kalkınmaya katkı sunacağını dile getirerek, Çin-ASEAN Serbest Ticaret Bölgesi'ne dair anlaşmaların güncellenmesi için müzakerelerin hızlandırılması çağrısında bulundu. Ayrıca Vang, Singapur ile ikili ilişkilerini ve işbirliğini geliştirmek için adımlar atmaya istekli olduğunu belirtti. Çin Dışişleri Bakanı'nın katılmadığı toplantıya üst düzey diplomat Vang katıldı. Çin'in sağlık sorunları nedeniyle katılamadığı toplantılar, Bakan'ın nerede olduğuna dair soru işaretlerine neden oldu. ASEAN toplantısı bu yıl Endonezya'da gerçekleşiyor.

 • Doğu Timor, ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısına Katıldı
  11 Tem Doğu Timor, ASEAN Dışişleri Bakanları Toplantısına Katıldı

  Doğu Timor, Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) dışişleri bakanları toplantısına ilk kez katıldı. Toplantıda, yeşil ve dijital ekonomiler konusunda verimli görüşmeler yapıldığı ve Doğu Timor'un ASEAN'a katılım yol haritasının onaylandığı belirtildi. Endonezya Dışişleri Bakanı, bölgenin nükleer silahlardan arındırılması için çaba harcanması çağrısında bulundu.

 • Dünya Nüfus Günü'nde Türkiye verileri (1)
  06 Tem Dünya Nüfus Günü'nde Türkiye verileri (1)

  Dünya nüfusu 2022'de tahmini 8 milyara ulaşırken, Türkiye 85 milyon 279 bin 553 kişilik nüfusuyla 194 ülke arasında 18. sırada yer aldı.

 • Türkiye, dünya nüfusunun yüzde 1,1'ini oluşturuyor
  06 Tem Türkiye, dünya nüfusunun yüzde 1,1'ini oluşturuyor

  Türkiye, 85 milyon 279 bin 553 kişiyle nüfus büyüklüğünde 194 ülke arasında 18'inci sırada yer alırken dünya toplam nüfusunun yüzde 1,1'ini oluşturuyor. Türkiye'nin çocuk ve genç nüfus oranları AB üye ülkelerinden yüksek, yaşlı nüfus oranı ise düşük.

 • Çin Donanması Hastane Gemisi Kiribati ve Solomon Adaları'na İnsani Yardım İçin Yola Çıktı
  04 Tem Çin Donanması Hastane Gemisi Kiribati ve Solomon Adaları'na İnsani Yardım İçin Yola Çıktı

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletine bağlı Zhoushan kentindeki bir limandan yola çıkan Çin donanmasına ait hastane gemisi 'Peace Ark', Kiribati, Tonga, Vanuatu, Solomon Adaları ve Doğu Timor'da gerçekleştirilecek insani yardım amaçlı hastane misyonu için yola çıktı. Bu seferle birlikte ilk kez bir Çin donanma gemisi Kiribati ve Solomon Adaları'nı ziyaret ederek buralarda insani yardım amaçlı tıbbi hizmetler yürütecek. Hastane gemisi, söz konusu ülkelerde birer limana yanaşacak ve yerel halka, Çinli kurumların personellerine ve buralarda yaşayan Çinlilere bir hafta boyunca ücretsiz tıbbi hizmet sunacak.

 • Doğu Timor'un eski Cumhurbaşkanı Xanana Gusmao yeniden başbakan oldu
  01 Tem Doğu Timor'un eski Cumhurbaşkanı Xanana Gusmao yeniden başbakan oldu

  Bağımsız Doğu Timor'un ilk Cumhurbaşkanı ve eski Başbakan Xanana Gusmao'nun partisi Timor'un Yeniden Yapılanması Ulusal Kongresi (CNRT) parlamento seçimlerini kazandıktan sonra Gusmao yeniden başbakan olarak atandı. Gusmao, halkın kendisine verdiği görevleri yerine getireceğini ve Doğu Timorlulara hükümet programlarıyla refah kazandıracağını söyledi. Ülkede yoksulluk oranının yüksek olduğu ve çocuk ölümlerinin yaygın olduğu belirtiliyor.

 • Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, Doğu Timor Cumhurbaşkanı ile görüştü
  02 Haz Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, Doğu Timor Cumhurbaşkanı ile görüştü

  Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, Güneydoğu Asya'daki ada ülkesi Doğu Timor'un (Timor Leste) Cumhurbaşkanı Jose Ramos-Horta ile ikili ilişkiler ve Kuzey Kore'nin nükleer tehditleri hakkında görüşme yaptı.

 • ASEAN, Güney Çin Denizi'nde ihtilafları körükleyecek eylemlerden kaçınılması çağrısı yaptı
  12 May ASEAN, Güney Çin Denizi'nde ihtilafları körükleyecek eylemlerden kaçınılması çağrısı yaptı

  Endonezya'nın Labuan Bajo kentinde dün sona eren 42. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Zirvesi'nde, Güney Çin Denizi'nde ihtilafları körükleyecek eylemlerden kaçınılması çağrısı yapıldı.

 • ASEAN 42. Zirvesi Labuan Bajo'da sona erdi
  11 May ASEAN 42. Zirvesi Labuan Bajo'da sona erdi

  ASEAN üye ülkeleri, birliği ve merkeziyetini güçlendirme konusunda kararlılıklarını vurguladı. Zirvede bölgesel sorunların barışçıl çözümü ve siber suçlarla mücadele konuları ele alındı. Ayrıca Doğu Timor'un ASEAN'a katılımı da onaylandı.

 • ASEAN Zirvesinde Myanmar'daki Şiddet Konuşuldu
  11 May ASEAN Zirvesinde Myanmar'daki Şiddet Konuşuldu

  Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, ASEAN 42. Zirvesinde yaptığı konuşmada Myanmar'daki şiddetin devam ettiğini belirterek ülkedeki gelişmelerin yetersiz olduğunu söyledi. ASEAN liderleri, Myanmar'daki olaylar ve yerinden edilmiş kişilere yardım konvoyuna yapılan saldırı gibi konuları ele aldılar. Doğu Timor'un 11. üye olarak Birliğe katılımının yol haritası da zirvede konuşuldu.

 • ASEAN 42. Zirvesi Endonezya'da düzenleniyor
  10 May ASEAN 42. Zirvesi Endonezya'da düzenleniyor

  Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği'nin (ASEAN) 42. Zirvesi Endonezya'nın Labuan Bajo kentinde gerçekleştiriliyor. Zirvede, bölgesel barış ve ekonomik gelişim gibi konular ele alındı. ASEAN liderleri siber suç örgütleri ve çevrim içi dolandırıcılıklarla mücadele için daha sıkı önlemler alınması konusunda mutabık kaldı. Doğu Timor'un 11. üye olarak Birliğe katılımının yol haritası konusunda mutabakat sağlanması bekleniyor.

 • ASEAN zirvesi Endonezya'da başladı
  10 May ASEAN zirvesi Endonezya'da başladı

  Endonezya'nın doğusundaki Labuan Bajo kasabasında düzenlenen 42. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) zirvesinde üye ülkelerin liderleri, birliğin merkezi konumunu güçlendirme, ekonomik büyüme, gıda ve enerji güvenliği gibi konuları ele alacak. Zirvede Doğu Timor'un tam üyeliği için bir yol haritası hazırlanması bekleniyor.

 • Hibrit Güneş tutulması, Avustralya'da ilgiyle izlendi: 'Akıllara durgunluk verici'
  20 Nis Hibrit Güneş tutulması, Avustralya'da ilgiyle izlendi: 'Akıllara durgunluk verici'

  Nadir görülen bir Güneş tutulmasını izlemek için binlerce kişi dünyadaki en iyi görülecek yer olan Avustralya'nın batısındaki Exmouth'a akın etti.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, 10. Küresel Bakü Forumu'nda konuştu Açıklaması
  09 Mar Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, 10. Küresel Bakü Forumu'nda konuştu Açıklaması

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkesinde tüm azınlıkların anayasal güvence altında olduğunu, farklı dini ve etnik grupların barış içerisinde ve onurlu şekilde yaşadığını belirterek, "Azerbaycan'ın Karabağ bölgesindeki Ermenilerin hayatı da işgal döneminden daha iyi olacaktır.

 • Toplumsal Kalkınma İçin Dünya Üniversiteler Birliği deprem nedeniyle yardım kampanyası düzenleyecek
  20 Şub Toplumsal Kalkınma İçin Dünya Üniversiteler Birliği deprem nedeniyle yardım kampanyası düzenleyecek

  Kırklareli Üniversitesi'nin de üyesi olduğu Toplumsal Kalkınma İçin Dünya Üniversiteler Birliği (WUACD), "asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenler için yardım kampanyası düzenleyecek.

 • Toplumsal Kalkınma İçin Dünya Üniversiteler Birliği deprem nedeniyle yardım kampanyası düzenleyecek
  20 Şub Toplumsal Kalkınma İçin Dünya Üniversiteler Birliği deprem nedeniyle yardım kampanyası düzenleyecek

  Kırklareli Üniversitesi'nin de üyesi olduğu Toplumsal Kalkınma İçin Dünya Üniversiteler Birliği (WUACD), "asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenler için yardım kampanyası düzenleyecek.

 • APA 13. Genel Kurulu'nda ikinci gün oturumları başladı
  10 Oca APA 13. Genel Kurulu'nda ikinci gün oturumları başladı

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un ev sahipliğinde, Antalya'da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 13. Genel Kurulu'nda ikinci gün oturumları başladı.

 • Son Dakika: Endonezya'da 7.7 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı yapıldı
  09 Oca Son Dakika: Endonezya'da 7.7 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı yapıldı

  Son dakika: Endonezya'nın Tanımbar bölgesinde 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 97 kilometre derinlikte gerçekleşen şiddetli sarsıntı çevre ülkelerden de hissedildi. Deprem sonrası tsunami uyarısı yapıldı.

 • Asya Parlamenter Asamblesi 3. Genel Kurulu başladı
  09 Oca Asya Parlamenter Asamblesi 3. Genel Kurulu başladı

  Asya Parlamenter Asamblesi 3. Genel Kurulu başladı 9 adet karar tasarısı ve Antalya Deklarasyonu kabul edilecek TBMM Başkanı Başkanı Mustafa Şentop: "Sorunlarımız ortak" "Türkiye olarak tüm uluslararası meselelere yapıcı, sorunları çözücü ve ortak menfaatleri güçlendirici bir...

 • Şentop'tan APA ülkelerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Nobel Barış Ödülü için destek çağrısı
  09 Oca Şentop'tan APA ülkelerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Nobel Barış Ödülü için destek çağrısı

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) üye ülkeleri toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, başından bu yana Rusya-Ukrayna savaşının sona erdirilmesi, ateşkes, tahıl koridoru oluşturulması gibi konulardaki gayretlerini anlatarak 'Nobel Barış Ödülü' için...

 • TBMM Başkanı Şentop: 'Küresel sorunların çözümü işbirliği ve etkin çok taraflılık temelindeki ortak çabalara bağlıdır'
  09 Oca TBMM Başkanı Şentop: "Küresel sorunların çözümü işbirliği ve etkin çok taraflılık temelindeki ortak çabalara bağlıdır"

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Antalya'da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 13. Genel Kurulu'nda konuştu.

 • TBMM Başkanı Şentop, APA Genel Kurulu için Antalya'ya geldi
  08 Oca TBMM Başkanı Şentop, APA Genel Kurulu için Antalya'ya geldi

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, iki gün sürecek Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 13. Genel Kurulu'na katılmak için Antalya'ya geldi.

 • Doğu Timor, ASEAN'ın 11. üyesi olacak
  11 Kas Doğu Timor, ASEAN'ın 11. üyesi olacak

  Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliğinin (ASEAN) 11. üyesinin, Doğu Timor olması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

 • ASEAN'dan Doğu Timor kararı
  11 Kas ASEAN'dan Doğu Timor kararı

  Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN), Doğu Timor'u 11. üye olarak kabul etme konusunda anlaştı.

 • Dünya Liderlerinden Çkp Merkez Komitesi Genel Sekreterliği'ne Seçilen Xi Jinping'e Kutlama Mesajları
  28 Eki Dünya Liderlerinden Çkp Merkez Komitesi Genel Sekreterliği'ne Seçilen Xi Jinping'e Kutlama Mesajları

  BEİJİNG, 28 Ekim (Xinhua) -- Dünya genelinde siyasi parti ve hükümet liderleri ile devlet başkanları, Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) 20. Merkez Komitesi Genel Sekreteri seçilmesinden dolayı Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'e kutlama mesajları gönderdiler.

 • Naylon İpliklerin İthalatında Korunma Önlemi Uygulanacak
  19 Eki Naylon İpliklerin İthalatında Korunma Önlemi Uygulanacak

  Naylon veya diğer poliamidlerden ipliklerin ithalatında, 3 yıl süreyle korunma önlemi olarak ek mali yükümlülük uygulanacak. İthal edilen ürünlerde ek mali yükümlülük, kilogram başına 0,05 ile 0,27 dolar aralığında olacak.

 • Nobel ödüllü Katolik rahip 'cinsel istismarla' suçlandı
  29 Eyl Nobel ödüllü Katolik rahip "cinsel istismarla" suçlandı

  Nobel Barış Ödülü sahibi Katolik din adamı Carlos Filipe Ximenes Belo, Doğu Timor Başpiskoposluğu görevini yürüttüğü 1990'lı yıllarda küçüklere "cinsel istismar" yapmakla suçlandı.

 • Tokayev: 'Kazakistan her zaman nükleer güvenlik ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalacaktır'
  29 Ağu Tokayev: "Kazakistan her zaman nükleer güvenlik ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalacaktır"

  NUR Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, nükleer patlamaların Kazak topraklarında büyük hasarlara neden olduğunu vurgulayarak, "Ülkemiz her zaman nükleer güvenlik ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalacaktır.

 • ABD, Endonezya ve Avustralya ortak askeri tatbikat düzenliyor
  12 Ağu ABD, Endonezya ve Avustralya ortak askeri tatbikat düzenliyor

  KUALA ABD, Endonezya ve Avustralya askerleri, Çin'in Hint-Pasifik bölgesinde artan faaliyetlerinin gölgesinde, yıllık ortak muharebe tatbikatları kapsamında Endonezya'nın Sumatra Adası'nda atış tatbikatlarına başladı.

 • ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman, Filipinler'de devlet başkanı seçilen Marcos'la görüştü
  09 Haz ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman, Filipinler'de devlet başkanı seçilen Marcos'la görüştü

  ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, Filipinler'de devlet başkanı seçilen Ferdinand Romualdez Marcos'la görüştü.

 • Çin ve Malezya, Asean Merkezli Bölgesel İşbirliğini Koruma Taahhüdünde Bulundu
  05 Haz Çin ve Malezya, Asean Merkezli Bölgesel İşbirliğini Koruma Taahhüdünde Bulundu

  KOTA KİNABALU, 5 Haziran (Xinhua) -- Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, Cumartesi günü Malezya Dışişleri Bakanı Seyfeddin Abdullah ile telefonda görüştü ve her iki taraf da ASEAN merkezli iyi hazırlanmış bölgesel işbirliği çerçevesini koruma taahhüdünde bulundu.

 • Çin Dışişleri Bakanı Vang, Pasifik turunu Doğu Timor ziyaretiyle tamamladı
  04 Haz Çin Dışişleri Bakanı Vang, Pasifik turunu Doğu Timor ziyaretiyle tamamladı

  Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, 8 ülkeyi kapsayan Pasifik ada ülkeleri turunu Doğu Timor'u ziyaret ederek noktaladı.

 • İngiliz Askeri Bandosu Cakarta'daki İslami Yatılı Okulu'nda konser verdi
  30 May İngiliz Askeri Bandosu Cakarta'daki İslami Yatılı Okulu'nda konser verdi

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İngiliz Askeri Bandosunun konseri CAKARTA - İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in tahta geçişinin 70.

 • Çin Dışişleri Bakanı Vang, Kiribati ve Samoa'yı ziyaret etti
  28 May Çin Dışişleri Bakanı Vang, Kiribati ve Samoa'yı ziyaret etti

  Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, Pasifik ada ülkeleri turunda Solomon Adaları'nın ardından Kiribati ve Samoa'yı ziyaret etti.

 • Pasifik Ziyaretleri: Avustralya Dışişleri Bakanı Fiji'de, Çinli mevkidaşı Solomon Adaları'nda
  27 May Pasifik Ziyaretleri: Avustralya Dışişleri Bakanı Fiji'de, Çinli mevkidaşı Solomon Adaları'nda

  ABD, Avustralya ve İngiltere tarafından Pasifik bölgesinin güvenliğini amaçlayan Aukus Anlaşması sonrasında, bölgede Çin'e karşı adımlar atılmaya devam ediyor.

 • Endonezya'nın Doğusunda Şiddetli Deprem Meydana Geldi, Can Kaybı Bildirilmedi
  27 May Endonezya'nın Doğusunda Şiddetli Deprem Meydana Geldi, Can Kaybı Bildirilmedi

  CAKARTA, 27 Mayıs (Xinhua) -- Endonezya meteoroloji ajansı ve afet yetkilileri, ülkenin doğusundaki Maluku eyaletinde Cuma günü 6,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini, ancak herhangi bir can kaybı ve hasar bildirilmediğini açıkladı.

 • Çin ve Doğu Timor Cumhurbaşkanları Diplomatik İlişkilerin 20. Yıl Dönümünü Kutladı
  20 May Çin ve Doğu Timor Cumhurbaşkanları Diplomatik İlişkilerin 20. Yıl Dönümünü Kutladı

  BEİJİNG, 20 Mayıs (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Doğu Timor'lu mevkidaşı Jose Ramos-Horta, Doğu Timor'un bağımsızlığını geri kazanmasının ve iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 20. yıl dönümünü kutlamak için Cuma günü birbirlerine tebrik mesajları gönderdi.

 • Çin Cumhurbaşkanı Xi, Doğu Timor'da Cumhurbaşkanlığı Seçimini Kazanan Jose Ramos-Horta'yı Kutladı
  03 May Çin Cumhurbaşkanı Xi, Doğu Timor'da Cumhurbaşkanlığı Seçimini Kazanan Jose Ramos-Horta'yı Kutladı

  BEİJİNG, 3 Mayıs (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Salı günü, Doğu Timor Cumhurbaşkanlığı'na seçilmesinden dolayı Jose Ramos-Horta'ya bir tebrik mesajı gönderdi.

 • Son Dakika | Doğu Timor'daki cumhurbaşkanlığı seçimini Jose Ramos-Horta kazandı
  21 Nis Son Dakika | Doğu Timor'daki cumhurbaşkanlığı seçimini Jose Ramos-Horta kazandı

  Bir son dakika haberine göre Güneydoğu Asya'daki ada ülkesi Doğu Timor'da (Timor Leste), yapılan cumhurbaşkanlığı seçimini 72 yaşındaki Nobel Barış Ödülü sahibi Jose Ramos-Horta kazandı.

 • Doğu Timor'da cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu yapıldı
  19 Nis Doğu Timor'da cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu yapıldı

  Güneydoğu Asya'da bulunan ada ülkesi Doğu Timor'da, siyasi kriz ve ekonomik belirsizlikler sürerken cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu yapıldı.

 • İstanbul'a şubatta gelen turist sayısı 2021'in aynı ayına göre yüzde 173 arttı
  31 Mar İstanbul'a şubatta gelen turist sayısı 2021'in aynı ayına göre yüzde 173 arttı

  İstanbul'a şubatta gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 173 arttı.

 • İstanbul'a 2021 yılında 9 milyon 25 bin turist geldi
  02 Şub İstanbul'a 2021 yılında 9 milyon 25 bin turist geldi

  İstanbul, geçen yıl 9 milyon 25 bin 4, aralık ayında ise 1 milyon 44 bin 693 yabancı turisti ağırladı.

 • Son dakika haberleri... Doğu Timor'da ABD'li eski rahip çocuk istismarından 12 yıl hapse mahkum edildi
  21 Ara Son dakika haberleri... Doğu Timor'da ABD'li eski rahip çocuk istismarından 12 yıl hapse mahkum edildi

  Son dakika haberler... Güneydoğu Asya'da yer alan ada ülkesi Doğu Timor'da Amerikalı eski rahip, kız çocuklarına cinsel istismar gerekçesiyle 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 • Hollandalılar hala dünyanın en uzun insanları ancak boy ortalaması küçülüyor
  18 Eyl Hollandalılar hala dünyanın en uzun insanları ancak boy ortalaması küçülüyor

  Kadın ve erkekler arasında boy uzunluğu oranları açısından dünyada ilk sırada yer alan Hollandalıların, zaman içerisinde giderek kısaldığı belirlendi.

 • Japonya, Doğu Timor'a 170 bin doz Kovid-19 aşısı tedarik edecek
  14 Ağu Japonya, Doğu Timor'a 170 bin doz Kovid-19 aşısı tedarik edecek

  Japonya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelesine destek olmak amacıyla Doğu Timor'a 170 bin doz aşı sağlayacak.

 • Avustralya 'aşırı ve gereksiz' gizlilikle suçlanıyor
  20 Haz Avustralya "aşırı ve gereksiz" gizlilikle suçlanıyor

  Avustralya'nın medya ve kamuoyunun yakından takip ettiği olaylarla ilgili çok önemli bilgileri saklamaya çalışması, ülkenin dünyanın en kapalı demokrasilerinden biri haline geldiği yönünde eleştirilere neden oldu.

 • ASEAN ve Çin'den Güney Çin Denizi'nde itidal açıklaması
  08 Haz ASEAN ve Çin'den Güney Çin Denizi'nde itidal açıklaması

  KUALA Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ülkeleri ve Çin, hakimiyet tartışmalarının sürdüğü Güney Çin Denizi'nde itidalli hareket etme taahhüdünde bulundu.

 • Soykırımı nasıl tanımlamalı? Kaç soykırım yaşandı, kaçı yargılandı?
  29 May Soykırımı nasıl tanımlamalı? Kaç soykırım yaşandı, kaçı yargılandı?

  Almanya bu hafta 20. yüzyılın başlarında Namibya'da soykırım yaptığını ilk kez resmen kabul etti.

 • Japonya'dan 7 ülkeden gelen yabancılara yönelik giriş yasağı
  20 May Japonya'dan 7 ülkeden gelen yabancılara yönelik giriş yasağı

  Japonya hükümeti, Covid-19'un ülkedeki yayılışını engellemek üzere Tayland, Kamboçya, Sri Lanka, Seyşeller, Saint Lucia, Doğu Timor ve Moğolistan'dan gelen yabancılara ülkeye giriş yasağı uygulama kararı aldı.

 • Japonya Kovid-19'a karşı 6 ülkeden yabancı yolcuların ülkeye girişini durduracak
  20 May Japonya Kovid-19'a karşı 6 ülkeden yabancı yolcuların ülkeye girişini durduracak

  Japonya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yayılmasını önlemek için Tayland ve Sri Lanka dahil 6 ülkeden yabancı yolcuların ülkeye girişini durduracağı kaydedildi.

 • Avustralya'da etkisini sürdüren Seroja tropikal kasırgası, binlerce haneyi elektriksiz bıraktı
  12 Nis Avustralya'da etkisini sürdüren Seroja tropikal kasırgası, binlerce haneyi elektriksiz bıraktı

  Avustralya'nın batısını etkisi altına alan Seroja tropikal kasırgası, 31 bini aşkın hanede elektrik kesintisine neden oldu.

Advertisement