16 Yıl Sonra Teslim Oldu - Son Dakika
Dünya

16 Yıl Sonra Teslim Oldu

16 Yıl Sonra Teslim Oldu

Japonya'nın başkenti Tokyo'da metro istasyonlarına sarin gazıyla saldırı düzenleyen "Yüce Gerçek" tarikatının 16 yıldan uzun süredir aranan eski üyesi polise teslim oldu.

01.01.2012 12:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Japonya'nın başkenti Tokyo'da metro istasyonlarına sarin gazıyla saldırı düzenleyen "Yüce Gerçek" tarikatının 16 yıldan uzun süredir aranan eski üyesi polise teslim oldu.

Kyodo ajansının haberinde, Makoto Hirata'nın Mayıs 1995'ten bu yana polisin arananlar listesinde bulunduğu belirtildi.

Hirata'nın yeni yıla girdikten birkaç dakika sonra başkentteki bir karakola teslim olduğu bildirildi.

Hemen tutuklanan Hirata, çok uzun süredir kaçak yaşadıktan sonra buna bir son vermek isteğini söyledi.

Makoto Hirata, "Yüce Gerçek" tarikatının halen kaçak üç eski üyesinden biriydi. Polis, Hirata'nın ulusal Polis Kurumu Başkanının 1995'te vurulduğu olayla ilgisi olduğunu da sanıyor.

Tokyo'daki 5 metro istasyonuna 20 Mart 1995'te eş zamanlı olarak yapılan sinir gazı saldırısında 12 kişi ölmüş, binlerce kişi hastalanmıştı. - TOKYO

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya 16 Yıl Sonra Teslim Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Esvatini Kralı: Türkiye, Afrika ile bütünüyle ilgileniyor
    18:19 Esvatini Kralı: Türkiye, Afrika ile bütünüyle ilgileniyor

    Esvatini'nin Kralı 3. Mswati, Türkiye'nin Afrika'nın bir bölgesiyle değil bütünüyle ilgilendiğini ve eğitim ve ticaret gibi birçok alanda iyi ilişkilere sahip olduğunu belirtti. Mswati, Türkiye ile Afrika Birliği çerçevesinde birlikte çalıştıklarını ve Türkiye'nin teknolojide ileri bir ülke olarak bilgi ve tecrübe paylaşımının Afrika ülkeleri için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. Ayrıca, Kral Mswati, Antalya Diplomasi Forumu'nun dünya liderlerinin fikir alışverişinde bulunabileceği önemli bir platform olduğunu vurgulayarak, diplomasinin kritik öneme sahip olduğunu söyledi.

  • Belarus Asıllı Alena Kochyihit, Antalya'da Müslüman Oldu
    18:05 Belarus Asıllı Alena Kochyihit, Antalya'da Müslüman Oldu

    Antalya'nın Finike ilçesinde yaşayan Belarus asıllı Alena Kochyihit, Müslüman olmak istediğini belirterek İlçe Müftülüğüne başvurdu. İlçe Müftülüğünde düzenlenen ihtida merasiminde Kochyihit, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu ve Elanaz adını aldı. Müftü, Kochyihit'e ihtida belgesini takdim ederken, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından oluşan bir set hediye etti.


Advertisement