Ayetullah Kaşani: "İran Düşmanları Bilimsel İlerlememizden Mutlu Değil" - Son Dakika
Dünya

Ayetullah Kaşani: "İran Düşmanları Bilimsel İlerlememizden Mutlu Değil"

Tahran Cuma namazı yedek hatibi Ayetullah Muhammed İmami Kaşani, bugünkü hutbesinde İranlı nükleer bilimcilerin suikasta kurban gitmesinin milletleri uyandıracağını belirtti.

13.01.2012 16:16

Tahran Cuma namazı yedek hatibi Ayetullah Muhammed İmami Kaşani, bugünkü hutbesinde İranlı nükleer bilimcilerin suikasta kurban gitmesinin milletleri uyandıracağını belirtti.

Bugün Tahran Üniversitesi yerleşkesindeki ilk vaazını veren Kaşani, İranlı bilim adamı Mustafa Ahmedi Ruşen suikastıyla ilgili olarak "İslam'ın ve İslami ideolojinin düşmanları, İran İslam Cumhuriyeti'ne engel olmak için böyle şeyler yapıyorlar" ifadelerini kullandı. Aynı zamanda İran Uzmanlar Meclisi üyesi olan Kaşani, İran'ın adaletsizliğe karşı mücadeleyi başlattığı için saldırıya uğradığını belirtti.

İranlı bilim adamı Mustafa Ahmedi Ruşen'in ölümünün İran düşmanlarının politikalarıyla uyumlu olduğunu kaydeden Kaşani, "Bilim adamımızın şehadeti, İran düşmanlarının bilimsel ilerlememiz ve bağımsızlığımızdan mutlu olmadığını gösterdi. Onların politikaları İran'ın bilimsel gelişimine karşı çıkmaya dayalı" ifadelerini kullandı.

Kaşani, İran düşmanlarının artık bütün Müslüman ülkelere düşman olduğunu iddia ettiği konuşmasında bu düşmanlığın sebebinin adaletsizliğe karşı mücadelenin bütün İslam toplumlarına yayılması olduğunu belirtti.

İran'ın dini lideri Ali Hamaney'e ve ölen bilim adamı Ahmedi Ruşen'in ailesine suikastla ilgili başsağlığı dileklerini sunan Kaşani, bilim insanlarının korunması gerektiğini de sözlerine ekledi. - TAHRAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Ayetullah Kaşani: 'İran Düşmanları Bilimsel İlerlememizden Mutlu Değil' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement