Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya tutumu sonrası ABD'den şaşırtan Türkiye sözleri - Son Dakika

Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya tutumu sonrası ABD'den şaşırtan Türkiye sözleri

17.05.2022 17:18

Türkiye, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği için attığı adımlara terör örgütleriyle bağlantıda olmaları sebebiyle karşı çıkarken, Erdoğan'ın "Bu iki ülkenin NATO'ya girmelerine 'Evet' demeyiz" restinden sonra ABD'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Türkiye'nin tepkisine rağmen NATO'nun, Finlandiya ve İsveç'in üyeliği konusunda fikir birliğine varacağından eminiz" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye'nin, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği için düştüğü şerhin yankıları devam ediyor. Konuya ilişkin son açıklama ABD'den geldi.

"NATO'NUN İKİ ÜLKENİN ÜYELİĞİ KONUSUNDA FİKİR BİRLİĞİNE VARACAĞINDAN EMİNİZ"

Habertürk'ün Beyaz Saray açıklamasına dayandırdığı haberine göre; yapılan açıklamada "Türkiye'nin tepkisine rağmen NATO'nun, Finlandiya ve İsveç'in üyeliği konusunda fikir birliğine varacağından eminiz" denildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: EVET DEMEYİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile yaptığı basın toplantısında; Finlandiya ve İsveç'in NATO adımına ilişkin olarak, "Teröristleri teslim etmeyeceklerine dair mesajları var. Bu iki ülkenin NATO'ya girmelerine 'Evet' demeyiz" demişti.

"YAPICI MÜZAKERELERLE DURUMU ÇÖZEBİLİRİZ"

Erdoğan'ın açıklaması sonrası bugün İsveç parlamentosunda konuşan Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, "Türkiye ile NATO'ya başvuru konusundaki durumu, yapacağımız yapıcı müzakerelerle çözeceğimizden eminim" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (4)
  • emrullah demirci: Nato nato diye diye bize uygulamadiklari ambargo yaptirim kalmadi neyin birligiymis bu 20 senedir ab ye girmek istiyoruz almiyorlar oyaliyorlar.Türkiye yi Rusya ya karsi kulllanmak ve Türkiye üzerinden cikarlar saglamak amaciyla natoda duruyoruz suanda Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Fethi Yıldırım: ABD BİZİM TÜRKİYE'NİN DOSTU DEĞİLDİR ORTADOGUYU KARİSTİRAN UKRANYAYİ YEM OLARAK RUSYA'YA ATAN ABD DİR 100 YİLARDAN BERİDİR HEP YAPIYOR GUVENMEYİN ABD YE EY REYİS Cevap Yaz 9 1 Yayından Kaldır
  • Davut Yavuz: Gelirin iyi heralde Tüzün kuru senin. Reyis falan... Seçimde görüşürüz. 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Son dakika haber: Stoltenberg: 'İsveç, Finlandiya, Türkiye arasında, silah ihracatı ve terörle mücadele de dahil (Türkiye'nin) güvenlik endişelerini ele almak için bir... Son dakika haber: Stoltenberg: 'İsveç, Finlandiya, Türkiye arasında, silah ihracatı ve terörle mücadele de dahil (Türkiye'nin) güvenlik endişelerini ele almak için bir... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg'le görüşmesinde İsveç ve Finlandiya'nın savunma sanayi ihracatında Türkiye'ye yönelik ambargoyu kaldırmayı taahhüt... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Stoltenberg'le görüşmesinde İsveç ve Finlandiya'nın savunma sanayi ihracatında Türkiye'ye yönelik ambargoyu kaldırmayı taahhüt...

Son Dakika Dünya Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya tutumu sonrası ABD'den şaşırtan Türkiye sözleri - Son Dakika


Advertisement