Kinder Sürpriz Avrupa'da paniğe neden oldu! Firma Türkiye için açıklama yaptı: Tehlike yok! - Son Dakika
Dünya

Kinder Sürpriz Avrupa'da paniğe neden oldu! Firma Türkiye için açıklama yaptı: Tehlike yok!

İngiltere'de salmonella şüphesiyle Kinder Süpriz ürünlerini toplatma kararı verilmişti. Firmanın Türkiye için yaptığı açıklama ise gönüllere su serpti. Açıklamada "Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithal edilen ve satışa sunulan hiçbir ürün bahsi geçen durumdan etkilenmemektedir" ifadeleri kullanıldı.

06.04.2022 15:58  Güncelleme: 16:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çikolata üreticisi Ferrero'nun bünyesinde olan ve Türkiye'de de üretilen Kinder Süpriz isimli yumurta şekilli çikolatalarda salmonella şüphesi Avrupa'da panik yarattı. Özellikle çocukların hastaneye kaldırıldığı duyuruldu. İngiltere'de 63 salmonella vakası çıkmasıyla birlikte belirli boyut ve paketlerdeki Kinder Süpriz ürünlerinin geri toplatılmasına karar verildiği öğrenildi.

"TÜRKİYE'DE SATILAN ÜRÜNLERİMİZ DURUMDAN ETKİLENMİYOR"

Ferrero Çikolata Türkiye, konuya ilişkin yazılı açıklama yaparak, "Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithal edilen ve satışa sunulan hiçbir ürün bahsi geçen durumdan etkilenmemektedir. Kinder Süpriz ürünlerinin bazı ülkelerde çıkan Salmonella vakalarıyla olası bağlantısına ilişkin devam eden kalite süreçlerinde yerel otoritelerle iş birliği içerisinde hareket ediyoruz. Her ne kadar yapılan testler ve analizlerde piyasaya sürülen hiçbir Kinder ürününde Salmonella bulunduğuna dair bir bulguya rastlanmasa da tüketici sağlığını birincil önceliğimiz olarak kabul ederek bu konuyu çok ciddiye alıyoruz. Bu çerçevede, Belçika fabrikamızda üretilen ve tavsiye edilen tüketim tarihi 11 Temmuz 2022 ve 7 Ekim 2022 arasında olan ürünlerimizi istemli olarak toplatıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

"KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURUYORUZ"

Açıklamanın devamında, "Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithal edilip Türkiye'de satışa sunulan Kinder Süpriz tekli ve Kinder Süpriz 3'lü paket ürünleri Almanya fabrikamızda üretilmektedir, Kinder Süpriz Maxi ürünlerimiz ise Belçika fabrikasında üretilmekte olup tavsiye edilen tüketim tarihleri ise yukarıda belirtilen tarihlerin dışındadır. Kinder Mini Egg, Kinder Egg Hunt Kit ve Kinder Schokobons ürünleri ise Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithal edilmemektedir. Dolayısıyla, Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithal edilen ve satışa sunulan hiçbir ürünümüzün bahsi geçen durumdan etkilenmediğini kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz" denildi.

Kinder Sürpriz Avrupa\'da paniğe neden oldu! Firma Türkiye için açıklama yaptı: Tehlike yok!
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Kinder Sürpriz Avrupa'da paniğe neden oldu! Firma Türkiye için açıklama yaptı: Tehlike yok! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement