İçkili masada "Kadir Gecesi" paylaşımı yapan çalışanlar işten çıkarıldı - Son Dakika

İçkili masada "Kadir Gecesi" paylaşımı yapan çalışanlar işten çıkarıldı

29.04.2022 15:38

Kadir Gecesi'nde Pegasus çalışanlarının alkol masasında yaptığı paylaşım büyük tepki çekmişti. Skandal paylaşımı yapanların tamamı Pegasus tarafından işten atıldı. İstanbul Başsavcılığı, o paylaşımı yapanlar hakkında soruşturma başlattı.

Pegasus çalışanlarının 27 Nisan Kadir Gecesi'nde alkol masasında kadeh kaldırıp "Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin" paylaşımı yapması Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Olay kısa sürede gündeme otururken, vatandaşlar paylaşıma ateş püskürdü. Pegasus çalışanları tepkilerin ardından hesaplarını kapatsa da, sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Birçok kullanıcı havacılık devini söz konusu çalışanlarını işten çıkarmaya davet etti.

PEGASUS'TAN AÇIKLAMA

Tepkilerin ardından dün Pegasus konu hakkında bir açıklama yaptı. Paylaşımın kişisel olduğunu belirten şirket, gerekenin yapılacağını duyurdu.

"GEREKEN YAPILACAK"

Paylaşımın kesinlikle kabul edilemez olduğu belirtilen açıklamada, "27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın, farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz. Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur. Pegasus Hava Yolları olarak; ilgili paylaşımda yer alan dini inanç, toplumsal düşünce ve fikirlerle atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını, gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz. Kurullarımız, tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır." denildi.

PAYLAŞIMI YAPAN İŞTEN ÇIKARILDI

Herkes İslam alemi için önemli bir yere sahip olan Kadir Gecesi'ne dil uzatan çalışanların akıbetini merak ederken, Pegasus'ta örgütlü olan Nakliyat İş Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu olayla ilgili son durumu paylaştı. Küçükosmanoğlu, paylaşımı yapan kişinin işten çıkarıldığını, diğer çalışanlarla ilgili şirketin etik kurulunun disiplin sürecinin devam ettiğini söyledi.

ANADOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Öte yandan Pegasus çalışanları hakkında soruşturma başlatıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan başlatılan soruşturma çerçevesinde İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünce tahkikat yürütüldüğü öğrenildi.

Pegasus çalışanların tepki çeken paylaşımı:

Pegasus, Kadir Gecesi'ne dil uzatan paylaşımı yapan çalışanını kovdu
YORUMLAR (6)
  • Gokay Cay: Şu en önde sigara içen antipatik varya, onu tanıyan Pegasus da eğitmen bir arkadaşım var, kendisi hakkında kötü yorum yapmıştı. Hak etti bence, Ne mal olduğu yüzünden belli değil mi ? İçkini iç kardeşim bize ne de, milletin böyle gözüne sokmaya gerek var mı birde öyle mübarek bir gecede Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Bilinmeyenkisi: İnşallah doğrudur. Kimin ne yaptığı bizi ilgilendirmez fakat islama dil uzatildigi an müdahale edilmesi gerekiyor. Kovulmalarina hiç uzulmedim. Cevap Yaz 13 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Arkadaşı tarafından öldürülen çay bahçesi sahibinin, 24 yıl önce öldürülen ünlü ismin katili olduğu ortaya çıktı Arkadaşı tarafından öldürülen çay bahçesi sahibinin, 24 yıl önce öldürülen ünlü ismin katili olduğu ortaya çıktı Lgbt Bayrağı Açınca Tepki Gösterenlere Bakın Ne Yaptı? Lgbt Bayrağı Açınca Tepki Gösterenlere Bakın Ne Yaptı? İstanbul'da korkunç cinayet: Uyardığı arkadaşı tarafından kalbinden bıçaklandı İstanbul'da korkunç cinayet: Uyardığı arkadaşı tarafından kalbinden bıçaklandı

Son Dakika Ekonomi İçkili masada 'Kadir Gecesi' paylaşımı yapan çalışanlar işten çıkarıldı - Son Dakika


Advertisement