İso'nun Yeni Başkanı Bahçıvan Oldu - Son Dakika
Ekonomi

İso'nun Yeni Başkanı Bahçıvan Oldu

İso\'nun Yeni Başkanı Bahçıvan Oldu

Bahçıvan:"İSO sanayinin nöbetçi eczanesi gibi davranmak zorunda"

29.05.2013 22:47

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) yeni başkanı Erdal Bahçıvan, İSO'nun sanayinin nöbetçi eczanesi gibi davranmak zorunda olduğunu söyledi.

İSO Odakule'de gerçekleştirilen seçimlerden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçıvan, son yapılan düzenlemelerden sonra oda bünyesinde 46 meslek komitesi olduğunu belirtti.

İSO gibi bir kurumda seçimlere 2-3 gün kala adaylık açıklanmasını doğru bulmadığını belirten Bahçıvan, son seçimlerin değişimin ilk görüntüsü olduğunu dile getirdi.

Seçimin stresinden dolayı bir takım ileri geri konuşmalar olabileceğini aktaran Bahçıvan, sözlerine şöyle devam etti:

"Ama herşey kamuoyunun önünde cereyan etti. Geçmiş dönemde görev yapan Tanıl Küçük bey, uzun yıllardan beri sanayi odasından arkadaşımdır. Sanayi odasına hizmetleri için teşekkür ediyorum.

Artık bundan sonrasına bakacağız. Temel olay İstanbul Sanayi Odası'nı Türkiye'de sanayinin en güçlü lobisi haline getirebilmek. Bu marka bunu hak ediyor. Biz Türkiye'de sanayii düşünen, sanayiciyi düşünen, sanayii düşündüren, sanayiciyi düşündüren bir iletişim ve düşünce yumağı oluşturmak durumundayız."

-"40-50 yıl vadeli projelerimiz olacak"-

İSO Başkanı Bahçıvan, İSO'nun sanayinin nöbetçi eczanesi gibi davranmak zorunda olduğunu söyledi.

" 'İnsanlar sanayi odası ne yapar'ı bize sormamalı" diyen Bahçıvan, fikirlerle, projelerle sanayiyi düşündüreceklerini, Türk sanayisine uzun vadeli katkı yapacak projeler ortaya koyacaklarını, 40-50 yıl vadeli projeleri olacağını ifade etti.

Yönetim kurulunu sektör dağılımını dikkate alarak yaptıklarına dikkati çeken Bahçıvan, şunları kaydetti:

"Yönetim Kuruluna ilk defa enerji sektörünü temsil eden bir sanayici girdi. Sektörlerinde, sivil toplum örgütlerinde yönetici olan arkadaşlarımız da yönetimde var. Meclis üyesi, yönetim kurulu üyesi ve meclis başkanı olarak İSO'da 27 yıldır hizmet veriyorum. 27 yıllık sorumluluğun sonucunda aday olmaya karar verdim.

İSO markasına yakışır bir seçim oldu. Ben her zaman İSO'nun güçlü bir marka olduğuna inandım. Meclis başkanlığına bir bayan arkadaşımızın seçilmesi de beni sevindirdi. Zeynep hanımla uyumlu bir çalışma yürüteceğimize inanıyorum."

-Okyay, İSO tarihindeki ilk kadın Meclis Başkanı

İSO'nun yeni başkanının Erdal Bahçıvan olduğu seçimlerde, İSO Meclis Başkanlığı'na da Zeynep Bodur Okyay seçildi. Tek aday olarak seçime giren Okyay, 104 üyenin 91'inin oyunu alarak İSO'nun yeni meclis başkanı oldu.

Okyay'ın İSO'nun tarihindeki ilk kadın Meclis Başkanı olduğu seçimlerde, Meclis Başkan Yardımcılıklarına İsmail Gülle ile Hasan Büyükdede, Katip Üyeliğe de Serdar Urfalılar seçildi.

Öte yandan İSO seçimlerinden TOBB'a 24 delege gitti. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İso'nun Yeni Başkanı Bahçıvan Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement