Son dakika Erdal Bahçıvan haberleri, Erdal Bahçıvan son dakika, son dakika Erdal Bahçıvan

Son Dakika Erdal Bahçıvan Haberleri

 • İSO Başkanı: Sermaye akımlarında toparlanma eğilimi var
  28 Şub İSO Başkanı: Sermaye akımlarında toparlanma eğilimi var

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, sermaye akımlarında belirli bir toparlanma eğilimi olduğunu belirtti. Bahçıvan, yerel seçimlerle birlikte siyasi belirsizliğin azalması, CDS primlerinin düşmesi, enflasyonun gerilemesi ve rasyonel ekonomi politikalarının kararlı bir duruş sergilemesinin önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca, İSO Meclisi'nin toplantısında Türkiye ekonomisinin küresel gelişmeler ışığında değerlendirilmesi ve sanayicilerin talepleri ve çözüm önerilerinin ele alınması ana gündem maddesi oldu.

 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat toprağa verildi
  22 Şub Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın babası Şevki Bolat toprağa verildi

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat'ın babası Şevki Bolat, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Şevki Bolat için düzenlenen cenaze törenine siyaset ve iş dünyasından birçok isim katıldı. Cenaze namazının ardından Şevki Bolat, Topkapı Çamlık Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 • Türk Eximbank'ın yeni genel müdürlük binasının açılışı yapıldı
  21 Şub Türk Eximbank'ın yeni genel müdürlük binasının açılışı yapıldı

  Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Osman Çelik, Ticaret Bakanlığıyla yürüttükleri çalışmalar kapsamında Türk Eximbank'ın sermaye yapısını güçlendirdiklerini belirtti. Bankanın sermayesi 13,8 milyar liradan 35,7 milyar liraya çıkarıldı. Ayrıca, ihracatçılara teminat kolaylığı sağlayarak kredi maliyetlerini azaltacak çalışmalar da sürdürülüyor. Türk Eximbank, güçlenen sermaye yapısıyla ihracat ekosistemine destek sağlamayı hedefliyor.

 • Ortak Bir İnancın Hikayesi: İMES Belgesel ve Kitap Projesi
  15 Şub Ortak Bir İnancın Hikayesi: İMES Belgesel ve Kitap Projesi

  İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları (İMES) Sanayi Sitesinin 50 yılı aşkın süren başarılı yolculuğunu konu alan belgesel ve kitap projesi tanıtıldı. İMES'in sanayi tarihine ışık tutan proje, Türkiye'nin sanayi sektöründeki gelişimini anlatıyor. Proje kapsamında hazırlanan kitap ve belgesel, İMES'in geçmişten günümüze başarı ve tecrübelerini aktarıyor.

 • İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti
  14 Şub İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, İstanbul'un kararlarını İstanbul'daki dinamik yapının içinde alması gerektiğini vurguladı ve demokratik bir sürece talip olduklarını belirtti. Ayrıca, İmamoğlu'nun bir gençle olan diyalogu da kameralara yansıdı.

 • İso Başkanı Bahçıvan'ı Ziyaret Eden İmamoğlu: İstanbul, Merkezi İdare Tarafından Alınan Bir Düzenle Yönetilmemelidir. Bu Büyük Bir Tehdittir
  14 Şub İso Başkanı Bahçıvan'ı Ziyaret Eden İmamoğlu: İstanbul, Merkezi İdare Tarafından Alınan Bir Düzenle Yönetilmemelidir. Bu Büyük Bir Tehdittir

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında açıklama yapan İmamoğlu, “İstanbul, düzenli gelişmeye ve korunmaya muhtaç bir şehir. İstanbul'da hiçbir karar, akşamdan sabaha, merkezi idare tarafından alınan bir düzenle yönetilmemelidir. Bu büyük bir tehdittir” dedi.

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti
  14 Şub İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu'nda bulunan İstanbul Sanayi Odası'nı (İSO) ziyaret etti. İmamoğlu, ziyaretin ardından İstanbul'un kararlarını İstanbul'daki dinamik yapısıyla alması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, İmamoğlu genç bir iş arayanın talebini geri çevirmedi.

 • İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti
  14 Şub İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nı ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, İstanbul'un kararlarını İstanbul'daki dinamik yapının içinde alması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, İmamoğlu'nun bir gençle olan diyalogu da kameralara yansıdı.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, 'Yeşil İstanbul' projesini tanıttı
  14 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, 'Yeşil İstanbul' projesini tanıttı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Yeşil İstanbul projesinin tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019 yılında adil, yeşil ve yaratıcı İstanbul vizyonuyla yola çıktıklarını belirterek, şehirdeki yeşil alanları artırdıklarını ve çevre koruma faaliyetlerine odaklandıklarını söyledi. İmamoğlu, ayrıca İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan'ı ziyaret etti.

 • İliç'teki Maden Faciası ve Gündemdeki Diğer Gelişmeler
  14 Şub İliç'teki Maden Faciası ve Gündemdeki Diğer Gelişmeler

  ANKA HABER AJANSI 14 ŞUBAT 2024 ÇARŞAMBA GÜNDEMİ

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, 'Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması: Sorunlar ve Çözüm Önerileri Paneli'nde konuştu Açıklaması
  08 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması: Sorunlar ve Çözüm Önerileri Paneli'nde konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, enflasyonda aylık bazda düşüşlerin devam edeceğini ve yıl ortasından itibaren yıllık bazda belirgin bir düşüş beklediklerini söyledi. Yılmaz, Türkiye'nin sanayi sektörünün büyümesine vurgu yaparak, sigortacılık sektörünün önemine dikkat çekti ve sigortacılık bilincinin yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Enflasyonda düşüşler devam edecek
  08 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Enflasyonda düşüşler devam edecek

  TÜRKİYE'de Sanayinin Sigortalanması ve Çözüm Önerileri Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Aylık bazda enflasyonda düşüşler başlamıştı, Ocak ayında istisnai bir durum oldu.

 • Sanayinin Sigortalanması ve Çözüm Önerileri Programı
  08 Şub Sanayinin Sigortalanması ve Çözüm Önerileri Programı

  TÜRKİYE'de Sanayinin Sigortalanması ve Çözüm Önerileri Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Aylık bazda enflasyonda düşüşler başlamıştı, Ocak ayında istisnai bir durum oldu.

 • 'Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması Çözüm Önerileri' toplantısı
  08 Şub "Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması Çözüm Önerileri" toplantısı

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, 2024'te küresel büyüme ortamındaki iyileşmenin desteğiyle sigorta sektöründeki toparlanma trendinin güçlenerek devam edeceğini belirterek, "2023 sonunda prim gelirleri hacmi 7 trilyon doları aşarak zirve yenilemiş ve salgından...

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Önümüzdeki aylarda enflasyonda düşüşler göreceğiz
  08 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Önümüzdeki aylarda enflasyonda düşüşler göreceğiz

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'de Sanayinin Sigortalanması ve Çözüm Önerileri programında yaptığı konuşmada, önümüzdeki aylarda enflasyonda aylık bazda kademeli bir şekilde düşüşlerin görüleceğini belirtti. Yılmaz, ayrıca Türkiye'nin sanayi sektörünün büyümesi ve sigortacılık sektörünün gelişmesi için yapılan çalışmalara değindi.

 • İSO Başkanı: 2024'te enflasyon yüzde 70'lere çıkacak
  31 Oca İSO Başkanı: 2024'te enflasyon yüzde 70'lere çıkacak

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "2024 yılının ilk aylarında, asgari ücret zammı ve vergi ayarlamalarının etkisiyle aylık enflasyonun seyrinde yeniden bir bozulma göreceğiz ve muhtemelen yıllık enflasyon yıl ortalarına doğru yüzde 70'ler düzeyinde yeni bir...

 • Murat Kurum: İstanbul'u gerçek belediyecilikle yeniden halkın belediyesi yapacağız
  16 Oca Murat Kurum: İstanbul'u gerçek belediyecilikle yeniden halkın belediyesi yapacağız

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "İstanbul'umuzu lafla, polemiklerle değil gerçek belediyecilikle, bu manada sosyal adaletin, halkın, kadınların ve gençlerin belediyesi konumuna geri döndüreceğiz.

 • İstanbul Sanayi Odası, Ticaret Bakanlığı ile İSO Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı düzenledi
  11 Oca İstanbul Sanayi Odası, Ticaret Bakanlığı ile İSO Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı düzenledi

  İstanbul Sanayi Odası (İSO), Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar ve bakanlık bürokratlarıyla bir araya gelerek, sanayi sektörünün güncel konularını konuştu ve çözüm odaklı öneriler sundu. Toplantıda, 28 İSO meslek komitesi temsilcisi, sorunlarını aktardı ve çözüm önerilerini paylaştı. Ticaret Bakan Yardımcısı Ağar, sanayicilerin görüşlerinin önemli ve yol gösterici olduğunu belirtti. İSO Başkanı Bahçıvan ise Eximbank'ın güçlendirilmesi ve İhracatı Geliştirme Fonu modelinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

 • İSO Başkanı Bahçıvan: 2024'ten itibaren daha sağlıklı bir tablo bekliyoruz
  27 Ara İSO Başkanı Bahçıvan: 2024'ten itibaren daha sağlıklı bir tablo bekliyoruz

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO Meclisi'nin aralık ayı toplantısında yaptığı konuşmada, 2024 yılından itibaren daha sağlıklı bir ekonomik tablonun ortaya çıkabileceğini belirtti. Bahçıvan, Türkiye'nin ekonomi politikalarında yapısal reformlara odaklanması gerektiğini vurgulayarak, üretimde verimlilik ve teknoloji açığını kapatmak için kapsamlı bir reform sürecine ihtiyaç olduğunu ifade etti.

 • İSO Başkanı Bahçıvan'dan 'Türkiye'nin 2024'te yabancı sermayeyi tekrar kazanacağı' vurgusu Açıklaması
  21 Ara İSO Başkanı Bahçıvan'dan "Türkiye'nin 2024'te yabancı sermayeyi tekrar kazanacağı" vurgusu Açıklaması

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye'nin birçok sektörde yabancı sermaye açısından gözlenen ve özlenen bir ülke olduğunu belirterek, "Yabancı sermayeyi Türkiye tekrar kazanacak.

 • Milli Eğitim Bakanı Tekin 'İstanbul Mesleki Eğitim Zirvesi'nde konuştu Açıklaması
  08 Ara Milli Eğitim Bakanı Tekin "İstanbul Mesleki Eğitim Zirvesi"nde konuştu Açıklaması

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sektörden gelecek her türlü öneriye ve yeniliğe açık olduklarını belirterek, "Buralarda yetiştirdiğimiz çocuklarımızın istihdam edileceğine dair sektörün bize taahhütte bulunması gerekiyor.

 • Milli Eğitim Bakanı, mesleki eğitimde istihdam garantisi talep etti
  08 Ara Milli Eğitim Bakanı, mesleki eğitimde istihdam garantisi talep etti

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul Mesleki Eğitim Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, çocukları işsiz bırakmamak ve istihdam imkanları sunmak için sektörden destek beklediklerini belirtti. Ayrıca, mesleki eğitimdeki algıyı güçlendirecek adımların atılması çağrısında bulundu.

 • İSO Başkanı: TCMB politikaları Türkiye'nin kredibilitesine yansımaya başladı
  29 Kas İSO Başkanı: TCMB politikaları Türkiye'nin kredibilitesine yansımaya başladı

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) politikalarının Türkiye'nin kredibilitesine yansımaya başladığını belirtti. Bahçıvan, finansal istikrarın sağlanması için Merkez Bankasının bağımsızlığını ve ilkeli duruşunu önemsediklerini vurguladı.

 • TCMB Başkanı Erkan: 'TL'ye geçiş zamanının geldiğine inanıyoruz. Bunun en doğrudan yansımalarını mevduat gelişmelerinde görüyoruz'
 • Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan: Enflasyon Gerileyecek
  29 Kas Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan: Enflasyon Gerileyecek

  Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, İSO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, enflasyonun mayıs ayındaki baz etkisiyle tepe noktasına ulaştıktan sonra 2024'ün ikinci yarısında gerileyeceğini belirtti. Ayrıca, enflasyondaki düşüş sürecinin birçok kanalla kendini göstereceğini söyledi.

 • TCMB Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan İSO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'na katılacak
  24 Kas TCMB Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan İSO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'na katılacak

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan, 29 Kasım'da İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'na katılacak. Toplantıda, Erkan'ın konuşma ve sunum yapması bekleniyor.

 • İSO Başkanı: Türkiye, Sanayi Yatırımlarına Yoğunlaşmalı
  22 Kas İSO Başkanı: Türkiye, Sanayi Yatırımlarına Yoğunlaşmalı

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye'nin yarınlarını oluşturacak, katma değerler verecek, döviz yaratacak, nitelikli istihdam yaratacak olan sanayi yatırımlarına yoğunlaşılması gerektiğini belirtti. Bahçıvan, ekonomik büyümenin 'nasıl' sorusuyla birlikte tartışılması gerektiğini ve sürdürülebilir finansmanı destekleyecek kurumsal düzenlemelerin hayata geçirilmesi için kamunun öncü ve yol gösterici rolünün önemli olduğunu vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İSO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  22 Kas Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İSO Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Yatırım Taahhütlü Avans Kredileri konusunda Merkez Bankası, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile ilgili tüm kurumların uzun süredir bir hazırlık içinde olduklarını belirterek, "Son aşamalara gelmiş durumdayız.

 • İTÜ, İSO Başkanı Erdal Bahçıvan'a fahri doktora unvanı verdi
  21 Kas İTÜ, İSO Başkanı Erdal Bahçıvan'a fahri doktora unvanı verdi

  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan'a fahri doktora unvanı verdi. Bahçıvan, Türk sanayisinin gelişmesine ve rekabet gücünün artırılmasına yaptığı katkılar nedeniyle bu unvanı aldı.

 • Ülker tarafından yenilenen İSOV Sabri Ülker Spor Salonu açıldı
  15 Kas Ülker tarafından yenilenen İSOV Sabri Ülker Spor Salonu açıldı

  İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV) Sabri Ülker Spor Salonu, Ülker tarafından yenilenerek açıldı. Yıldız Holding ve İSO çalışanları arasında bir basketbol dostluk maçıyla açılış gerçekleştirildi. Spor salonunun yenilenmesi kapsamında aydınlatma, zemin, tribünler, soyunma odaları ve çatı tamir edildi. İSO Başkanı Bahçıvan ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, açılış maçını takip etti ve desteklerinden dolayı Ülker'e teşekkür etti.

 • İstanbul'da sel felaketinden etkilenen KOBİ'lere faizsiz kredi desteği
  01 Kas İstanbul'da sel felaketinden etkilenen KOBİ'lere faizsiz kredi desteği

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul'da yaşanan sel felaketinden etkilenen KOBİ'lerin desteklenmesi için KOSGEB tarafından 'Acil Destek Kredisi Programı'nın devreye alındığını duyurdu. KOBİ'lerin kullanacakları 1 milyon liraya kadar krediler, faizsiz, 12 ay geri ödemesiz, 24 ay vadeli olacak.

 • İstanbul Sanayi Odası 100. Yıl Cumhuriyet Anaokulu Açıldı
  30 Eki İstanbul Sanayi Odası 100. Yıl Cumhuriyet Anaokulu Açıldı

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yapılan İstanbul Sanayi Odası 100. Yıl Cumhuriyet Anaokulu, İstanbul Valiliğinin '500 Anaokulu Hedefi Projesi' kapsamında açıldı. Okulun açılışı, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 • Bakan Tekin: Çocuklarınızın başarısı için eğitim öğretim sürecini biraz daha yakından takip edin
  30 Eki Bakan Tekin: Çocuklarınızın başarısı için eğitim öğretim sürecini biraz daha yakından takip edin

  Sancaktepe'de düzenlenen toplu okul açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Çocuklarımız başarılı olsun istiyorsak, evimizde çocuklarımız var, onlarla biraz daha fazla zaman geçirelim. Çocuklarımıza biraz daha iyi örnek olalım.

 • Mili Eğitim Bakanı Tekin, Sancaktepe'de yapımı tamamlanan okulların toplu açılışında konuştu Açıklaması
  30 Eki Mili Eğitim Bakanı Tekin, Sancaktepe'de yapımı tamamlanan okulların toplu açılışında konuştu Açıklaması

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, akademik çalışmalarda okulların eğitim-öğretimdeki payının yüzde 50'lerin üzerine çıkamadığını belirterek, "Asıl pay evde.

 • Bakan Tekin, Sancaktepe'de toplu okul açılış törenine katıldı
  30 Eki Bakan Tekin, Sancaktepe'de toplu okul açılış törenine katıldı

  Sancaktepe'de düzenlenen toplu okul açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Sadece bu binalar bir okul değil. Hepimizin evi aynı zamanda bir okuldur.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Bolat'ın yaptığı 'indirim çağrısına' iş dünyasından destek artıyor
  30 Eki Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Bolat'ın yaptığı "indirim çağrısına" iş dünyasından destek artıyor

  MEHMET KADİR KILINÇ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın yaptığı "indirim çağrısına" ticaret ve sanayi odalarından perakendecilere, zincir marketlerden farklı sektörlere kadar destek giderek artıyor.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ve Heyetini Kabul Etti
  20 Eki KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ve Heyetini Kabul Etti

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan ve beraberindeki heyeti kabul etti. Tatar, heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, KKTC'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliği ve bölgedeki doğal kaynakların Avrupa'ya geçişi açısından önemini vurguladı. İSO Başkanı Bahçıvan ise KKTC'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin desteğiyle geliştiğini ve daha güçlü bir döneme başlayacağını belirtti. Ayrıca, KKTC Başbakanı Ünal Üstel de İSO heyetiyle bir araya gelerek, Türkiye ile KKTC arasındaki ekonomi bağının güçlendirilmesi için istişarelerde bulundu.

 • Savunma Sanayi Başkanı Görgün: 'Hedefimiz, savunma sanayisinde tam bağımsız Türkiye olabilmektir'
  17 Eki Savunma Sanayi Başkanı Görgün: "Hedefimiz, savunma sanayisinde tam bağımsız Türkiye olabilmektir"

  Savunma Sanayi Başkanı Görgün: "Hedefimiz, savunma sanayisinde tam bağımsız Türkiye olabilmektir" Haluk Bayraktar: "Ülkemizin güçlü bir savunma sanayine sahip olması, dünya barışı açısından çok kritik öneme sahip" Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve SAHA İstanbul Yönetim...

 • Savunma Sanayii Başkanı Görgün '5. Savunma Sanayii Buluşmaları'nda konuştu Açıklaması
  17 Eki Savunma Sanayii Başkanı Görgün "5. Savunma Sanayii Buluşmaları"nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı Haluk Görgün, Türkiye'nin, savunma sanayisi alanında artık bir pazar değil güçlü bir aktör konumuna geldiğini belirterek, "Ülkemizin dünyada savunma sanayisi alanında en gelişmiş 10 ülke arasına girme hedefine her gün adım adım yaklaşıyoruz.

 • 5. Savunma Sanayii Buluşmaları
  17 Eki 5. Savunma Sanayii Buluşmaları

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, terör ve şiddeti ilkesel olarak reddettiklerini belirterek, "Kimden ne amaçla geliyorsa gelsin kabul edilemez.

 • TCMB, reeskont kredilerinde finansman maliyetini düşürdü
  05 Eki TCMB, reeskont kredilerinde finansman maliyetini düşürdü

  İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın reeskont kredilerinde finansman maliyetini düşürmesi ve firma limitlerini yükseltmesinin ihracatçı ve sanayici adına sevindirici bir karar olduğunu belirtti. Bahçıvan, TCMB'nin bu kararıyla ihracatçıların önemli bir finansman kaynağı olan reeskont kredilerinin daha erişilebilir hale geleceğini ve üretim hayatına olumlu katkı sağlayacağını ifade etti.

 • İSO Başkanı: Sanayicilere Yeni Üretim Tarzında Büyük Görevler Düşüyor
  28 Eyl İSO Başkanı: Sanayicilere Yeni Üretim Tarzında Büyük Görevler Düşüyor

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, teknoloji odaklı, sürdürülebilir yeşil ekonominin, yaratıcılığın ve katma değerli ürünlerin öne çıktığı yeni üretim tarzı sürecinde sanayicilere büyük görevler düştüğünü belirtti. İSO'nun açıkladığı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'nın sonuçlarına göre, Bahçıvan, sanayinin teknolojik yapısı ve AR-GE harcamaları konusunda önemli ipuçları verdi. Ayrıca, Orta Vadeli Programın başarısının ülkenin dış kaynak akışını artıracağına dikkat çekti.

 • TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU AÇIKLANDI
  26 Eyl TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU AÇIKLANDI

  İSTANBUL Sanayi Odası (İSO)'nın 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'nda Tüpraş ilk sırada yer aldı.

 • Gaziantep'ten 28 Firma Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında Yer Aldı
  26 Eyl Gaziantep'ten 28 Firma Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında Yer Aldı

  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından gerçekleştirilen 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması'na göre Gaziantep'ten 28 firmanın ilk 500 firma arasında yer aldığını kaydetti. Ünverdi, Gaziantep'in üretim hacmi ile örnek şehir olmaya devam ettiğini belirterek, pandemi, deprem ve küresel krizlere rağmen üretim, ihracat ve istihdamı öncelediklerini ve Sanayi 4.0, dijitalleşme ve yeşil dönüşüm hedefleriyle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Ünverdi, deprem bölgesi olarak yaşadıkları zorluklara rağmen finansman desteklerinin üretim, ihracat ve istihdam açısından önem taşıdığını vurgulayarak, İSO 500 araştırmasının deprem bölgesindeki firmaların katılımını sağlaması için teşekkürlerini iletti.

 • Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması (3)
  26 Eyl Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması (3)

  İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) hazırladığı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması'na göre, en büyük 500 sanayi kuruluşunun istihdamı geçen yıl 2021'e göre yüzde 4,1 artarak 800 bin kişiye ulaştı.

 • 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' Araştırması (2)
  26 Eyl "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" Araştırması (2)

  İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) hazırladığı "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması"na göre, en büyük 500 sanayi kuruluşunun üretimden satışları geçen yıl, 2021'e göre yüzde 119 artarak 4 trilyon 485 milyar liraya yükseldi.

 • TÜPRAŞ, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu oldu
  26 Eyl TÜPRAŞ, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu oldu

  İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması'na göre, TÜPRAŞ, 418,4 milyar liralık üretimden satışla en büyük sanayi kuruluşu oldu. Star Rafineri ikinci, Ford Otomotiv ise üçüncü sırada yer aldı.

 • Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında zirve yine Tüpraş'ın
  26 Eyl Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında zirve yine Tüpraş'ın

  İstanbul Sanayi Odası'nın Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması'na göre, TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 418,4 milyar lirayla en büyük sanayi kuruluşu oldu.

 • Sanayide yeşil dönüşüm Türkiye için bir fırsatı da beraberinde getiriyor
  24 Eyl Sanayide yeşil dönüşüm Türkiye için bir fırsatı da beraberinde getiriyor

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Önümüzdeki dönemde bireysel ve kurumsal hayatın en önemli bileşeni olmaya devam edecek olan sürdürülebilirlik, ülkemiz sanayisi için yeni bir fırsat penceresi sunuyor.

 • İTO Başkanı Avdagiç'ten OVP değerlendirmesi
  06 Eyl İTO Başkanı Avdagiç'ten OVP değerlendirmesi

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "3 yıllık Orta Vadeli Program, piyasa beklentilerinin yönetilmesi için önemli bir çıpa vazifesi görecek.

 • İSO Meclis Toplantısı
  23 Ağu İSO Meclis Toplantısı

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, eylülde açıklanması beklenen Orta Vadeli Programı (OVP) çok önemsediklerini belirterek, "Mevcut küresel rekabet ortamında sanayici ve ihracatçımızın ihtiyaç duyduğu yapısal reformları içermesi programdan en büyük beklentilerimizdir.

 • Bakan Bolat: 'Bu yıl ihracat hedefimiz 265 milyar dolar'
  23 Ağu Bakan Bolat: "Bu yıl ihracat hedefimiz 265 milyar dolar"

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Mal ihracatımızı 400 milyar dolara, hizmetler ihracatımızı 200 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 'Temel çerçevemiz sürdürülebilir, istikrarlı kalkınma süreci'
  15 Ağu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Temel çerçevemiz sürdürülebilir, istikrarlı kalkınma süreci"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "YOİKK önerilerinden doğan mevzuat paketlerini yapısal reform çalışmaları kapsamında yeni dönemde meclisimizin gündemine sunmayı planlıyoruz" dedi.

 • YOİKK Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başladı
  15 Ağu YOİKK Toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başladı

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın başkanlık ettiği Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) Toplantısı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başladı. Toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhakesi, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Abdülkadir Uraoğlu, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

 • Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İKV Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi
  11 Ağu Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İKV Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

  Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. İKV'nin 61. Genel Kurulu İstanbul'da gerçekleşti ve yeni Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi. Çapraz, bu göreve layık görüldüğü için teşekkür etti ve ülkenin kalkınması için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 • İktisadi Kalkınma Vakfı 61. Genel Kurulu
  10 Ağu İktisadi Kalkınma Vakfı 61. Genel Kurulu

  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Şekib Avdagiç, iş dünyasının Türkiye-Avrupa Birliği (AB) bütünleşme sürecinin lokomotifi durumunda olduğunu belirtti.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'İş dünyası için öngörülebilirlik ve geleceğe dair yol haritası önemli'
  27 Tem TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'İş dünyası için öngörülebilirlik ve geleceğe dair yol haritası önemli'

  TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, iş dünyası için öngörülebilirlik ve geleceğe dair yol haritasının önemli olduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu, ekonominin yol haritası niteliğindeki ve Eylül ayında açıklanması beklenen OVP'ye dair önerilerini ilettiklerini söyledi. Ayrıca, ticari kredilerin aniden ve sert bir şekilde kesilmemesi gerektiğini vurguladı.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ekonominin Yol Haritasına Dair Önerileri İletti
  26 Tem TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ekonominin Yol Haritasına Dair Önerileri İletti

  TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, İstanbul Sanayi Odası Meclisi'nin toplantısında, Eylül ayında açıklanması beklenen OVP'ye dair önerilerini ilettiğini belirtti. Hisarcıklıoğlu, sanayinin ayakta kalması ve büyümesi için istikrar ve güvenin sağlanmasının önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca, ticari kredilerin kesilmemesi ve KDV sisteminin düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: 'Ticari krediler aniden ve çok sert bir şekilde kesilmemeli'
  26 Tem TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Ticari krediler aniden ve çok sert bir şekilde kesilmemeli"

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KOBİ kredilerinde yaşanan daralmanın zincirleme etkiyle ülkenin ve sektörlerin tamamına olumsuz yansıdığını belirterek, "Buna dikkat edilmesi gerekiyor.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İş Dünyası Temsilcileri ile İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
  21 Tem Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İş Dünyası Temsilcileri ile İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, serbest piyasa kuralları içinde israfı önleyici, tasarrufları güçlendirici, ekonominin rekabet gücünü ve verimliliğini artırıcı politikalar uygulamayı sürdüreceklerini belirterek, "Türkiye'nin insan kaynağı, lojistik ve alt yapı gibi...

 • Hain darbe girişiminin 7. yılında iş dünyasından 'milli irade' mesajı Açıklaması
  14 Tem Hain darbe girişiminin 7. yılında iş dünyasından "milli irade" mesajı Açıklaması

  İş dünyası temsilcileri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı Türk milletinin demokrasiden yana tavır alarak, yönetimi belirleme gücüne sahip çıktığını belirterek, milli irade ve milli birlik mesajı verdi.

 • ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 14 Temmuz 2023
  14 Tem ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 14 Temmuz 2023

  Hain darbe girişiminin 7. yılında iş dünyasından "milli irade" mesajı: DEİK Başkanı Nail Olpak: "O kara gecede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde milletimizin tek vücut halinde egemenliğine kayıtsız, şartsız sahip çıktığına bir kez daha tanıklık ettik.

 • ATO'nun 'ATONET Üye Hizmet Platformu' dünya birincisi oldu
  24 Haz ATO'nun 'ATONET Üye Hizmet Platformu' dünya birincisi oldu

  Ankara Ticaret Odası'nın 'ATONET Üye Hizmet Platformu' uygulaması, '2023 Dünya Odalar Yarışması'nda dünya birinciliği kazandı. Uygulama, 'En İyi Oda Sistemi İnovasyon Projesi' kategorisinde birinci oldu. ATO Başkanı Gürsel Baran, 'ATONET Üye Hizmet Platformu'nun dünya şampiyonu olmasından büyük mutluluk duyduğunu bildirdi. Proje ekibine teşekkür eden Baran, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası'nı da kutladı.

 • ATO'nun ATONET Üye Hizmet Platformu, Dünya Odalar Yarışması'nda birinci oldu
  24 Haz ATO'nun ATONET Üye Hizmet Platformu, Dünya Odalar Yarışması'nda birinci oldu

  Ankara Ticaret Odası'nın ATONET Üye Hizmet Platformu projesi, 2023 Dünya Odalar Yarışması'nda 'En İyi Oda Sistemi İnovasyon Projesi' kategorisinde birinci oldu. ATO Başkanı Gürsel Baran, 100'üncü yılımızı şampiyonlukla taçlandırmaktan, Başkent'imize ve ülkemize dünya birinciliği kazandırmaktan büyük gurur duyuyoruz dedi. ATONET Üye Hizmet Platformu uygulaması ile ATO üyeleri, birçok hizmeti elektronik ortamdan alabiliyor ve zamandan, mekandan, nakitten, vakitten tasarruf edebiliyor.

 • İş dünyası TCMB'nin kararını nasıl karşıladı?
  22 Haz İş dünyası TCMB'nin kararını nasıl karşıladı?

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararına ilişkin, 'Finansal istikrarın oluşmasına ve istikrarlı bir şekilde sürdürülmesine dönük atılmış bir adım olarak görüyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

 • İSO Başkanı Bahçıvan: TCMB faiz kararı finansal istikrar için atılmış bir adım
  22 Haz İSO Başkanı Bahçıvan: TCMB faiz kararı finansal istikrar için atılmış bir adım

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, TCMB'nin faiz kararını finansal istikrarın oluşması ve sürdürülmesi için atılmış bir adım olarak değerlendirdiğini belirtti. Bahçıvan, alınan kararla birlikte orta vadede enflasyonla mücadele ve finansal istikrar döneminin başlamasını arzu ettiklerini ifade etti.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: 'Yüksek teknolojili ürünlerde tam bağımsızlığı hedefliyoruz'
  21 Haz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: "Yüksek teknolojili ürünlerde tam bağımsızlığı hedefliyoruz"

  - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: "Yüksek teknolojili ürünlerde tam bağımsızlığı hedefliyoruz" "Yeşil dönüşüm ve dijital dönüşüm sanayimizde ana istikametimiz olmalı" "Dünya ticaretinden aldığımız pay 20 yılda iki katına çıktı" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Önümüzdeki...

 • İSO Meclisi haziran ayı olağan toplantısı
  21 Haz İSO Meclisi haziran ayı olağan toplantısı

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Türk sanayisinin rekabet gücünü destekleyecek bütün bu yapısal politikaları ve sektörel stratejileri hayata geçirmenin en önemli koşullarından birisi sağlıklı, sürdürülebilir bir makro-finansal istikrar ortamının tesis edilmesidir.

 • İş dünyası temsilcileri yeni kabineyi değerlendirdi
  03 Haz İş dünyası temsilcileri yeni kabineyi değerlendirdi

  DEİK Başkanı Nail Olpak ve İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi hakkında açıklamalarda bulundu. Olpak, yeni kabine için hayırlı olması temennisinde bulunurken, Bahçıvan ise önceliklerinin ekonomi ve üretim hayatındaki sorunların çözümü olduğunu belirtti.

 • İSO Başkanı Bahçıvan, seçim sonrası Türkiye için adımların atılmasını temenni etti
  15 May İSO Başkanı Bahçıvan, seçim sonrası Türkiye için adımların atılmasını temenni etti

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunun tamamlanmasının ardından başta ekonomi olmak üzere Türkiye'nin temel meseleleri ile ilgili adımların atılmasını temenni ettiğini bildirdi.

 • Bayraktar KIZILELMA belgeseli ilk gösterimde tam not aldı
  11 May Bayraktar KIZILELMA belgeseli ilk gösterimde tam not aldı

  Baykar tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA'nın hikayesi ve Baykar'ın insansız hava aracı geliştirme yolculuğunu anlatan Hedef KIZILELMA belgeselinin ilk gösterimi İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Belgesel, üst düzey davetliler tarafından tam not alındı ve Türk savunma sanayisinin başarı hikayesi anlatıldı.

 • OECD İstanbul Merkezi açıldı
  30 Mar OECD İstanbul Merkezi açıldı

  OECD'in İstanbul Merkezi'nin resmi açılışı Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann'ın kurdele kesimi ile gerçekleşti.

 • İş dünyasından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi paylaşımı
  18 Mar İş dünyasından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi paylaşımı

  İş dünyasının önde gelen temsilcileri 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümüne ilişkin paylaşımlarda bulundu.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İSO'yu ziyaret etti
  15 Mar KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İSO'yu ziyaret etti

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.

 • İş dünyasından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'a taziye mesajları
  12 Mar İş dünyasından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'a taziye mesajları

  İş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a, babası Ali Haydar Varank'ın vefatı dolayısıyla taziyelerini iletti.

 • İSO Başkanı Bahçıvan'dan depremle ilgili yeni vergisel tedbirlere ilişkin açıklama Açıklaması
  09 Mar İSO Başkanı Bahçıvan'dan depremle ilgili yeni vergisel tedbirlere ilişkin açıklama Açıklaması

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, borçların yapılandırılması teklifine depremden etkilenenlere yönelik eklenen maddelere ilişkin, "Depremin ağır yükü için akla gelen ilk kaynağın, geriye dönük ve de özellikle nitelik artırıcı yatırım fikir ve...

 • TOBB Sanayi Odalarından deprem bölgesine 5 proje
  06 Mar TOBB Sanayi Odalarından deprem bölgesine 5 proje

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki 12 Sanayi Odasının Başkanları olarak TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında, İstanbul Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde depremden etkilenen 11 ilin ekonomilerinin yeniden canlandırılması ve normalleşmesi sürecine katkı sağlamak...

 • İso Başkanı Bahçıvan: 'Beklenen Marmara Depremi, Türkiye'nin Milli Gelirinin Yarısına Etki Edecek'
  22 Şub İso Başkanı Bahçıvan: "Beklenen Marmara Depremi, Türkiye'nin Milli Gelirinin Yarısına Etki Edecek"

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Beklenen Marmara depremi, Türkiye’nin milli gelirinin yarısına etki edecek. Depremi afete dönüştüren insan faktörüdür. Etkili yöntemlerle riski kabul edilebilir bir seviyeye indirmezsek, bedelini ülke olarak hepimiz ödeyeceğiz. Kaybedecek zamanımız yok. Bu coğrafyanın en büyük riski olan depreme yönelik kaliteli ve nitelikli çözüm arayışı Deprem Bakanlığı ya da Deprem Bilim Kurulu ile mi olur, mutlaka gündeme getirmeliyiz” dedi.

 • İso'dan Deprem Bölgesinde Bin Konteynerlik 'İso Yaşam Kenti'
  14 Şub İso'dan Deprem Bölgesinde Bin Konteynerlik 'İso Yaşam Kenti'

  İstanbul Sanayi Odası (İSO), Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma neden olduğu bölgede bin konteynerlik bir “İSO Yaşam Kenti” oluşturacaklarını açıkladı. İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “İSO Yaşam Kenti’nin kurulacağı şehir ve arazi konusunda ilgili makamlarla en üst seviyede görüşmelerimiz en kısa sürede sonuçlandırılmak üzere devam ediyor” bilgisini paylaştı.

 • Kahramanmaraş merkezli deprem
  06 Şub Kahramanmaraş merkezli deprem

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "Depremin yaralarının en kısa sürede sarılabilmesi için devletimizin yaptığı çalışmalara destek olmaya,...

Advertisement