Kar yağdı, balık tezgahları şenlendi - Son Dakika

Kar yağdı, balık tezgahları şenlendi

23.01.2022 22:56

Düzce'de kar yağışının ardından denizlerde balık bolluğu yaşanıyor. Tezgahlar, çeşit çeşit balıklarla süsleniyor.

KAÇAN HAMSİLER KAR YAĞIŞIYLA GERİ GELDİ

Geçtiğimiz haftalarda başlayan kar yağışı denizlere de olumlu yönde yansımaya başladı. Gürcistan'a kaçan hamsi, kar yağışı ile birlikte yeniden Karadeniz'e döndü. Hem hamsi hem de diğer balık çeşitleri tezgahlarda yerlerini almaya başlayınca, balıkçıların tezgahları da şenlenmeye başladı.

YAĞIŞLARLA BİRLİKTE BALIKLAR ARTTI

Düzce'de de tezgahlar çeşit çeşit balıklarla süsleniyor. Balıkçı Hülya Kılıç, kar yağışı ile birlikte denizlerde ballık bolluğu yaşandığına dikkat çekti. Kılıç, "Beklediğimiz kar yağışı başladı. Çok şükür tezgahlar şenlendi. Balık bol, çupramız ve levreğimiz çok güzel. Tüm balıklar hem lezzetlendi hem de bollaştı. Denizde olup da tezgahımızda olmayan balık yok. Çok şükür tezgahlarda balık çok yüksek seviyede" dedi.

"BALIKLAR YAĞLANDI, LEZZETLENDİ"

Balıkların lezzetli olduğunu ifade eden Kılıç, "Deniz kar görünce balıkta yağlandı, lezzetlendi. Şu anda bütün taleplere ayak uyduruyoruz. Herkes ne istiyorsa, ne seviyorsa tezgahlarda mevcut. Fiyatlar tam istediğimiz kıvamda değil ama inşallah yavaş yavaş onu da halledeceğiz. Yine insanlara balık yedirmenin yollarını buluyoruz. Yine indirim, yine kampanyalar yapacağız" ifadelerini kullandı.
Düzce'de hamsi 25, istavrit 20, tırsi 15, lüfer 70, deniz levreği 60, deniz çipurası 50, kırma 70, mezgit 35, çinekop ve somon ise 80 liradan satılıyor.
Kar yağdı, balık tezgahları şenlendi
Kar yağdı, balık tezgahları şenlendi
Kar yağdı, balık tezgahları şenlendi
Kar yağdı, balık tezgahları şenlendi
YORUMLAR
500
Gençler Ekin Uzunlar konseriyle coştu Gençler Ekin Uzunlar konseriyle coştu Samsun'da denize düşen karaca kurtarıldı Samsun'da denize düşen karaca kurtarıldı Ardahan'da kar ve yoğun tipi ulaşımı aksatıyor Ardahan'da kar ve yoğun tipi ulaşımı aksatıyor

Son Dakika Ekonomi Kar yağdı, balık tezgahları şenlendi - Son Dakika


Advertisement