Nejat Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu - Son Dakika
Ekonomi

Nejat Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Nejat Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Nejat Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü’nün sahipleri Yrd. Doç. Dr. Deniz Atasoy ve Doç. Dr. Ethem Murat Arsava oldu.

05.10.2015 13:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Nejat Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü'nün sahipleri Yrd. Doç. Dr. Deniz Atasoy ve Doç. Dr. Ethem Murat Arsava oldu. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doğan Üren de Tıp Öğrencileri Proje Ödülü'ne değer bulundu.

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri sahiplerini buldu. Bilimsel Kurul'un 2015 ödüllerine yapılan başvuruları değerlendirmeleri sonucunda Medipol Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Fizyoloji Anabilim Dalı'ndan Yrd. Doç. Dr. Deniz Atasoy ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Ethem Murat Arsava Tıp Teşvik Ödülü'nü kazanırken, Abdullah Gül Üniversitesi Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Yusuf Baran Bilimsel Araştırma Destek Ödülü'nün sahibi oldu. Ayrıca proje yürütücüleri olarak, tıp öğrencileri Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Miray Nilüfer Cimşit, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doğukan Koç ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doğan Üren, Tıp Öğrencileri Proje Ödülü'ne değer bulundu.

Bugün düzenlenen ödül töreninde konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, 1959'dan bugüne değin 32 Eczacıbaşı Tıp Bilim Ödülü, 41 Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü verildiğini ve çoğu, alanlarının en saygın dergilerinde yayına dönüşmüş bulunan 176 çalışmaya destek ödülleri kapsamında gerekli finansmanın sağlandığını belirterek, "Yarım asrı aşan 'bilime katkı, başarıya ödül' geleneğimizi başlatan kurucumuz Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nı dünyamızdan ayrılışının 22. yılında, saygı ve rahmetle anıyoruz. Tıp ve eczacılık camiasına karşı bu toplumsal sorumluluğumuzu aynı ilkelerle sürdürmeyi kurumsal önceliklerimiz arasında sayıyoruz" dedi.

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Tıp Ödülleri, Bilimsel Değerlendirme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Kansu da, "Alanında kurumsallaşmanın ilk örneği olan kökleşmiş bu uygulamanın 2002'den başlayarak geleceğin bilim insanları olarak gördüğümüz başarılı tıp öğrencilerimizi ayrıca ödüllendirerek bilim dünyasına duyurmanın büyük teşvik unsuru olduğuna inanıyoruz" diye konuştu.

Eczacıbaşı Topluluğu ülkemizde tıp ve eczacılık bilimlerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 1959'dan bu yana bilimsel araştırma projelerini desteklerken, başarılı bilim insanlarını ve 2002'den bu yana da tıp öğrencilerini ödüllendiriyor. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Nejat Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ankara Ticaret Odası, sağlık turizmi potansiyelini dünyaya tanıtmak için işbirliği protokolü imzaladı
  11:59 Ankara Ticaret Odası, sağlık turizmi potansiyelini dünyaya tanıtmak için işbirliği protokolü imzaladı

  Ankara Ticaret Odası (ATO), Türkiye Organ Nakli Vakfı (TONV) ve Sağlık Diplomasisi Derneği (SDD) ile işbirliği protokolü imzalayarak, Ankara'nın sağlık hizmetleri, medikal teknoloji ve sağlık yatırımı kabiliyetinin uluslararası alanda tanıtımını amaçlıyor. Protokol kapsamında Ankara'nın sağlık potansiyeli, 'Health Ankara' markası adı altında birçok ülkede tanıtılacak. ATO Başkanı Gürsel Baran, işbirliğiyle 'Health Ankara' markasını dünya çapında tanıtacaklarını belirtti ve Ankara'nın medikal sektördeki ihracatının artmasına katkı sağlayacaklarını vurguladı. TONV Başkanı Dr. Eyüp Kahveci ise Türk sağlık sisteminin rekabet avantajının en yüksek olduğu alanlardan biri olan sağlık turizminde kapasite geliştirme, insan kaynaklarının yetiştirilmesi ve teknik yardım gibi konulara odaklanacaklarını ifade etti.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  11:43 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu 2024'te düzenlenen "Enerji Güvenliğinde Değişen Paradigmalar" başlıklı panelde enerji jeopolitiğinde yaşanan paradigma değişiklikleri, Ukrayna'daki savaşın dünya enerji piyasaları ve enerji siyasetine etkileri, temiz enerjiye geçiş ve sıfır emisyon hedefleri ile...

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı ve Korkuteli'de Seçim Koordinasyon Merkezlerinin Açılışını Gerçekleştirdi
  11:42 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı ve Korkuteli'de Seçim Koordinasyon Merkezlerinin Açılışını Gerçekleştirdi

  Başkan Böcek, ekonomik sıkıntı yaşayan halka destek olduklarını belirterek, eğitim bursu ve su fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. CHP Döşemealtı Belediye Başkan adayı Menderes Dal'ın seçim koordinasyon merkezinin açılışı da yapıldı. Başkan Böcek ve Menderes Dal, hizmetlerini anlattı ve destek istedi. Ayrıca, Korkuteli'de de CHP Belediye Başkan adayı Saniye Caran'ın seçim koordinasyon merkezi açıldı.

 • Rize'nin Çayeli ilçesi Aşıklar köyü üzümden yapılan pekmez ile tanınacak
  11:41 Rize'nin Çayeli ilçesi Aşıklar köyü üzümden yapılan pekmez ile tanınacak

  Çayeli ilçesine bağlı Aşıklar Köyü, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle pekmez ve kokulu üzüm şırası üretmek için tarımsal kalkınma kooperatifini kurdu. Köy halkı, israf olan meyveleri pekmez, meyve suyu, şıra ve reçel haline getirerek ek gelir elde etmeyi hedefliyor. Projeyle kırsalda yaşayan nüfusun geliri artırılarak kente göçün azaltılması amaçlanıyor.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca Metrosu'nda Çalışmaları İnceledi
  11:37 İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca Metrosu'nda Çalışmaları İnceledi

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca Metrosu'nun General Asım Gündüz İstasyonu'ndaki çalışmaları yerinde inceledi. Soyer, bu büyük raylı sistem yatırımının İzmirlilere armağan olacağını belirtti.

 • Romanya Dışişleri Bakanı Türkiye ile İlişkileri Geliştirmek İçin Çalışıyor
  11:24 Romanya Dışişleri Bakanı Türkiye ile İlişkileri Geliştirmek İçin Çalışıyor

  Romanya Dışişleri Bakanı Luminita Odobescu, Türkiye ile ekonomi ve Karadeniz'de güvenliğin sağlanması gibi alanlarda ikili ilişkileri geliştirmek için yakın şekilde çalıştıklarını söyledi. Odobescu, Türkiye'nin Romanya için stratejik bir ortak olduğunu vurgulayarak, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 10 milyar dolara ulaştığını belirtti. Ayrıca, Karadeniz'deki mayın temizliği çalışmalarının Ukrayna'nın transit geçişine yardımcı olacağını ifade etti.

 • Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Traktör Sürücülerine Güvenli Tarım Eğitimi Verdi
  11:18 Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Traktör Sürücülerine Güvenli Tarım Eğitimi Verdi

  Gaziantep İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Jandarması tarafından, Nurdağı ilçesinde 42 traktör sürücüsüne 'Robs demirinin kullanımının önemi ve traktörlerde kullanılacak aydınlatmalar ile genel trafik güvenliği' hakkında eğitim semineri düzenlendi. Ayrıca traktör sürücülerine 50 adet reflektör dağıtımı yapılarak reflektif yelek kullanımında farkındalık sağlandı.

 • Türkiye pazarında da yer alıyordu! Ev eşyaları satan Christmas Tree Shops iflas bayrağını çekti
  11:05 Türkiye pazarında da yer alıyordu! Ev eşyaları satan Christmas Tree Shops iflas bayrağını çekti

  Türkiye pazarında da oldukça güçlü bir satıcı konumunda yer alan ABD merkezli ev eşyaları perakende zinciri Christmas Tree Shops küresel krize dayanamayıp iflas bayrağını çekti. 50 yılı aşkın süredir ev mobilyaları ve oyuncaklar üreten dev firma 72 şubesini kapatmak zorunda kaldı.

 • BIST 100 Endeksi Son 10 Yılda Karışık Performans Sergiledi
  11:05 BIST 100 Endeksi Son 10 Yılda Karışık Performans Sergiledi

  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, son 10 yılın mart aylarında karışık bir performans sergilerken, endeks artış kaydettiği 4 ayda ortalama yüzde 9,44 değer kazandı. Son 5 yılda BIST 100 endeksine göre her yılın mart ayında daha iyi getiri sağlayan hisseler arasında Prizma Press, İnfo Yatırım, Ersu Meyve ve Gıda, Pınar Et ve Un Sanayi ile Merko Gıda öne çıktı.

 • Vahap Seçer, 2. Dönem Aday Tanıtım Toplantısı'nda Projelerini Kamuoyuna Anlattı:
  11:02 Vahap Seçer, 2. Dönem Aday Tanıtım Toplantısı'nda Projelerini Kamuoyuna Anlattı: "Sözümüzdür: Mersin Metrosu Tamamlanacak"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘2. Dönem Tanıtım Toplantısı’nda, gelecek 5 yılda hayata geçirecekleri projeleri kamuoyuna tanıttı. Sosyal belediyecilikte Türkiye’ye örnek olduklarını belirten Seçer, “Her alanda çığır açtık. Kafalar değişti ne çok değişti. İnovatif, vizyoner, yenilikçi bir anlayış getirdik. Sözümüzdür: Mersin metrosu tamamlanacak, Mersinlilerin hizmetine girecek” dedi.

 • Enflasyon Beklentileri Bozuluyor, Döviz Talebi Artıyor
  10:56 Enflasyon Beklentileri Bozuluyor, Döviz Talebi Artıyor

  ANKA’NIN EKONOMİ KOORDİNATÖRÜ ERDAL SAĞLAM’IN KALEMİNDEN HAFTALIK EKONOMİ ANALİZİ: YÜKSEK ENFLASYON VE BEKLENTİLERDE BOZULMA DEVAM EDİYOR.


Advertisement