Son dakika Marmara Üniversitesi haberleri, Marmara Üniversitesi son dakika, son dakika Marmara Üniversitesi

Son Dakika Marmara Üniversitesi Haberleri

 • TMPK, engelli gençlerin güçlenmesini hedefleyen uluslararası bir proje başlattı
  15:18 TMPK, engelli gençlerin güçlenmesini hedefleyen uluslararası bir proje başlattı

  Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK), engelli gençlerin ve genç sporcuların güçlenmesini hedefleyen bir uluslararası proje başlattı. Proje, çevresel sürdürülebilirlik ve afetlere karşı dayanıklılık konularında farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Proje kapsamında, engelli gençler ve paralimpik sporcuların yanı sıra gençlik çalışanları, antrenörler ve çevresel sürdürülebilirlik ile afetlere karşı dayanıklılık konularında faaliyet gösteren kurumlar arasında iş birliği ve özgün çalışmalar gerçekleştirilecektir.

 • Diyarbakır Anneleri, Çocuklarının Dağa Kaçırılmasını Protesto Ediyor
  22 Şub Diyarbakır Anneleri, Çocuklarının Dağa Kaçırılmasını Protesto Ediyor

  Diyarbakır anneleri, çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia ederek evlat nöbetlerini sürdürüyor. Aileler, bin 634 gündür HDP il binası önünde mücadelelerini devam ettiriyor. Anneler, çocuklarına 'teslim ol' çağrısı yaparak devletimize teslim olmalarını istiyor.

 • Feyza Altun içeri valiziyle mi girdi? Dün farklı bugün farklı kürkle poz verdi
  20 Şub Feyza Altun içeri valiziyle mi girdi? Dün farklı bugün farklı kürkle poz verdi

  Sosyal medyadan şeriatla ilgili paylaşım yapan ve gözaltına alınan Avukat Feyza Altun adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Altun'un gözaltına alınırken sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildiği sırada üzerindeki kürkü dikkat çekmişti. Altun bugün ise adliyeden çıkarken üzerinde başka bir kürk ile kameralara takıldı.

 • AA'nın 'Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar' paneli (2)
  20 Şub AA'nın "Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar" paneli (2)

  Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar" adlı panelde, Gazze'de yaşanan zorluklar ve Batı medyasının tutumu ele alındı.

 • Felsefe alanında birçok çalışmaya imza atan Prof. Dr. Nermi Uygur'un vefatının üzerinden 19 yıl geçti
  20 Şub Felsefe alanında birçok çalışmaya imza atan Prof. Dr. Nermi Uygur'un vefatının üzerinden 19 yıl geçti

  Felsefe alanında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Nermi Uygur'un vefatının üzerinden 19 yıl geçti. Uygur, Türkiye'de felsefe doktorası yapan ilk isim olmuş ve dil, felsefe, varlık, kültür ve sanat gibi konularda birçok eser kaleme almıştır.

 • Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin
  20 Şub Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin

  Karadenizli sanatçı Onay Şahin, halk müziğinde usta-çırak ilişkisinin önemine değinerek, müzikte evrenseli kazandıkça yöreyi de kaybedeceğimizi söyledi. Şahin, kemençe icracılığından türkü bestelemeye nasıl başladığını ve Karadeniz müziğinin geleceği hakkında konuştu. Ayrıca, Karadeniz müziğinin ulusallaşma sürecini ve sosyal medyanın etkisiyle yöresel müziklerin yayılmasını da değerlendirdi.

 • 31. İzmir Avrupa Caz Festivali 7-20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek
  16 Şub 31. İzmir Avrupa Caz Festivali 7-20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek

  İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen festival, Ella Fitzgerald Gecesi etkinliğiyle başlayacak ve birçok ünlü caz sanatçısını ağırlayacak. Ayrıca, Caz Afiş Yarışması'nın kazananı ve 14 yaş altı katılımcıların eserleri de sergilenecek.

 • Ahmet Misbah Demircan büyükelçi olarak atandı
  16 Şub Ahmet Misbah Demircan büyükelçi olarak atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yapılan atama kararlarına göre, eski Beyoğlu belediye başkanı Ahmet Misbah Demircan Tunus Büyükelçisi olarak atandı. Demircan, Türkiye ve Tunus arasındaki ilişkileri güçlendirmek için çalışacaklarını belirtti. Ayrıca, Kuzey Makedonya, Slovakya, Portekiz, Cibuti, Suudi Arabistan, Dominik, Somali, Çad ve Gambiya büyükelçiliklerine de yeni atamalar yapıldı.

 • Kırşehir'de Üniversite Sporları Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Tamamlandı
  15 Şub Kırşehir'de Üniversite Sporları Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

  Kırşehir'de düzenlenen Üniversite Sporları Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'nda, Süper ve 1. Lig müsabakaları bugün oynanan maçlarla tamamlandı. Şampiyonada 54 üniversiteden 600'e yakın sporcu mücadele etti. Nişantaşı Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi birinci oldu.

 • Ortak Bir İnancın Hikayesi: İMES Belgesel ve Kitap Projesi
  15 Şub Ortak Bir İnancın Hikayesi: İMES Belgesel ve Kitap Projesi

  İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları (İMES) Sanayi Sitesinin 50 yılı aşkın süren başarılı yolculuğunu konu alan belgesel ve kitap projesi tanıtıldı. İMES'in sanayi tarihine ışık tutan proje, Türkiye'nin sanayi sektöründeki gelişimini anlatıyor. Proje kapsamında hazırlanan kitap ve belgesel, İMES'in geçmişten günümüze başarı ve tecrübelerini aktarıyor.

 • İmamoğlu: 'Evet Sisi'mi Binali mi Kendisi Sisi'den Yana Tercihte Bulundu Onu Görüyoruz. Ne Olacak Şimdi?'
  15 Şub İmamoğlu: "Evet Sisi'mi Binali mi Kendisi Sisi'den Yana Tercihte Bulundu Onu Görüyoruz. Ne Olacak Şimdi?"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin Beykoz Belediye Başkan adayı Alaattin Köseler ile birlikte İBB Miras tarafından kültür ve yaşam alanına dönüştürülen ve 10 Mart’ta açılması planlanan Beykoz Çubuklu silolarındaki çalışmaları inceledi. Soruları cevaplayan İmamoğlu: Tabi şunu söyleyeyim yani daha dün Kanal İstanbul meselesinde ya-pa-ca-ğız diye heceleyen bir anlayış şimdi vatandaşın gündeminde olmayan bizim de gündemimizde yoktur diyebiliyor. Ama bu “U” dönüşlerinin uzağında bir yapı değil o yapı. Bu “U” dönüşünün en somut örneğini dün Sevgililer Günü'nde yaşadık. Yani Sisi’mi Binali’mi diyen Sayın Cumhurbaşkanı dün Mısır'da sevgili kardeşim diyerek 14 Şubat Sevgililer Gününde Mısır'ı ziyaret etmiştir. Bu U dönüşüne alışkınız. Ama biz memleketimizin aleyhine yapılması muhtemel bu tür tavır ve davranışları sergileyecek insanlara “U” dönüşü şansını bile vermeyeceğiz. “U” dönüşü şansını bile vermeyeceğiz. Onları geri vitesiyle inşallah ait oldukları yere göndereceğiz. Evet Sisi’mi Binali mi kendisi Sisi'den yana tercihte bulundu onu görüyoruz. Ne olacak şimdi?" dedi.

 • Trakya Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Nurper Özbar, Fransa'da düdük çalacak
  12 Şub Trakya Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Nurper Özbar, Fransa'da düdük çalacak

  Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurper Özbar, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek yaz olimpiyat oyunlarında voleybol hakemi olarak görev yapacak. Özbar, Türkiye tarihinde bu branşta olimpiyatlarda düdük çalacak ilk kadın hakem olacak.

 • Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, rezerv yapı ilan edilen arsa için mücadeleye devam edeceklerini söyledi
  12 Şub Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, rezerv yapı ilan edilen arsa için mücadeleye devam edeceklerini söyledi

  Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Şişli Merkez Mahallesi'nde 72 katlı rezidans yapılması için rezerv yapı ilan edilen arsa hakkında yapılan basın toplantısında konuştu. Keskin, bu projenin rant odaklı olduğunu ve Şişli'nin kentsel dönüşümünün mağduriyetine sebep olacağını belirtti. Ayrıca, Taş Yapı'nın Şişli Belediyesi Ana Hizmet binasına dahil etmek istediği bilgisini paylaştı.

 • Pendik'te iki otomobilin çarpışması sonucu 1'i çocuk 3 kişi yaralandı
  11 Şub Pendik'te iki otomobilin çarpışması sonucu 1'i çocuk 3 kişi yaralandı

  Pendik'te meydana gelen trafik kazasında, Bilal C'nin kullandığı bir otomobil ile Kaan Mert Ş. yönetimindeki başka bir otomobil çarpıştı. Kazada, sürücülerden Kaan Mert Ş. ile 1'i çocuk 2 kişi yaralandı. Olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi ve yaralılar Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

 • Yeniden Refah'tan İstanbul hamlesi! AK Partili Metin Külünk'e adaylık teklif ettiler
  08 Şub Yeniden Refah'tan İstanbul hamlesi! AK Partili Metin Külünk'e adaylık teklif ettiler

  AK Parti ile ittifakta anlaşamayıp İstanbul, Ankara ve İzmir'de kendi adaylarını çıkaracağını duyuran Yeniden Refah Partisi'nden sürpriz bir hamle daha geldi. Partinin İBB Başkan adaylığı için Metin Külünk'e teklif götürdüğü ortaya çıktı. Murat Kurum'un İstanbul adaylığı açıklanmadan önce AK Parti'ye aday adaylığı başvurusu yapan Külünk Yeniden Refah'ın teklifini reddetti.

 • YÖK Başkanı Erol Özvar, Ürdün'de Yükseköğretim Forumu'na katıldı
  07 Şub YÖK Başkanı Erol Özvar, Ürdün'de Yükseköğretim Forumu'na katıldı

  Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, Ürdün Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Mahafzah ile bir araya gelerek Türkiye-Ürdün Yükseköğretim Forumu'na katıldı. İki ülke arasında yükseköğretim alanındaki iş birliğinin geliştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca, Türk üniversitelerinin rektörleri ile Ürdün üniversitelerinin temsilcileri arasında öğrenci ve akademisyen değişimi konusunda görüş alışverişi yapıldı.

 • Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Özvar'dan Ürdün'e ziyaret
  07 Şub Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Özvar'dan Ürdün'e ziyaret

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Ürdün Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Azmi Mahafzah'ın davetlisi olarak Ürdün'ü ziyaret etti. Yapılan görüşmelerde Türkiye ile Ürdün arasında yükseköğretim alanındaki işbirliği mutabakat muhtırasının tamamlanması konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca Türkiye-Ürdün Üniversiteleri Forumu düzenlendi ve Türk öğrencilerle bir araya gelindi.

 • Kriz İletişiminde Dezenformasyonla Mücadele Sempozyumu Düzenlendi
  06 Şub Kriz İletişiminde Dezenformasyonla Mücadele Sempozyumu Düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Asrın Afetinin 1. Yılında Afet İletişimi Sempozyumu'nda, kriz iletişiminde dezenformasyonla mücadelenin önemi üzerine panel düzenlendi. Panelde, depremlerde hayatını kaybedenler için saygı duruşu yapıldıktan sonra dezenformasyonla mücadele konusu ele alındı. Anadolu Ajansı Türkiye Haberleri Direktörü Hüseyin Yılmaz, depremin etkileri ve medyanın rolü hakkında değerlendirmelerde bulunarak yapı denetimi ve güvenliği konusuna dikkat çekti. Ayrıca, gazetecilerin bilgileri teyit etmeden paylaşmamaları gerektiğini vurguladı. Sempozyumda, alanında uzman akademisyenler de konuşma yaptı.

 • Erzurum'da Geliştirilen Balatasız Fren Sistemi Türk Patent ve Marka Kurumu Tarafından Patentlendi
  03 Şub Erzurum'da Geliştirilen Balatasız Fren Sistemi Türk Patent ve Marka Kurumu Tarafından Patentlendi

  Erzurum'da 25 yıllık motorlu araçlar teknolojisi öğretmeni Necati Aygün, geliştirdiği 'balatasız fren sistemi' için Türk Patent ve Marka Kurumundan patent aldı. Aygün'ün geliştirdiği NTC adlı fren sistemi, mevcut sistemdeki dezavantajları ortadan kaldırarak daha uzun ömürlü, çevreci ve ekonomik bir alternatif sunuyor. Aygün, sistemin otomotiv sektörü ve ağır tonajlı araçlarda kullanılmasını hedefliyor.

 • Atık Suların Halk Sağlığı Takibinde Kullanılması Önem Kazanıyor
  02 Şub Atık Suların Halk Sağlığı Takibinde Kullanılması Önem Kazanıyor

  Yaklaşık 4 yıldır süren koronavirüsün atık sulardaki varlığının araştırılma çalışmalarında yeni gelişmeler yaşandı.

 • Atık suların halk sağlığı takibinde kullanılması zaruri hale getirilecek
  02 Şub Atık suların halk sağlığı takibinde kullanılması zaruri hale getirilecek

  Yaklaşık 4 yıldır süren koronavirüsün atık sulardaki varlığının araştırılma çalışmalarında yeni gelişmeler yaşandı.

 • Atık sulardaki koronavirüs araştırmaları 'tek sağlık' projesine dönüştü
  02 Şub Atık sulardaki koronavirüs araştırmaları 'tek sağlık' projesine dönüştü

  Yaklaşık 4 yıldır süren koronavirüsün atık sulardaki varlığının araştırılma çalışmalarında yeni gelişmeler yaşandı.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Kağıthane'de saldırıya uğrayan üniversite öğrencisine yardım sözü verdi
  27 Oca AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Kağıthane'de saldırıya uğrayan üniversite öğrencisine yardım sözü verdi

  Kağıthane'de geçtiğimiz ay gece yarısı kaslı bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan üniversite öğrencisi Aslıhan Zengin, saldırganın bulunması için AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'dan yardım istedi. Kurum, olayın en kısa sürede çözüleceğini ve huzurlu bir yaşam sağlanacağını söyledi.

 • Abdi İbrahim Uluslararası Pazarlar Ekibinde 2 Üst Düzey Atama
  23 Oca Abdi İbrahim Uluslararası Pazarlar Ekibinde 2 Üst Düzey Atama

  Abdi İbrahim, yurt dışı pazarlarda büyüme vizyonu doğrultusunda 2 üst düzey yönetici ataması gerçekleştirdi. Barış Güven Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Körfez Ülkeleri Bölge Direktörü olarak atanırken, Cemal Battal ise Balkan ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü görevine getirildi. Haberde, atanan yöneticilerin kariyerleri ve deneyimleri hakkında bilgiler de yer alıyor.

 • Uğur Mumcu ve Katledilen Aydınlar Anısına Düzenlenecek 31. Adalet ve Demokrasi Haftası'nın Teması 'Adalet, Demokrasi, Laiklik' Olarak Belirlendi
  23 Oca Uğur Mumcu ve Katledilen Aydınlar Anısına Düzenlenecek 31. Adalet ve Demokrasi Haftası'nın Teması "Adalet, Demokrasi, Laiklik" Olarak Belirlendi

  Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag), 24-31 Ocak günleri arasında düzenlenecek 31. Adalet ve Demokrasi Haftası’nın temasını “Adalet, Demokrasi, Laiklik” olarak belirledi. 31. Adalet ve Demokrasi Haftası, 24 Ocak günü saat 10.00’da Batıkent Metro’dan Uğur Mumcu Parkı’na yürüyüş ile başlayacak. Aynı gün saat 11.00’de Uğur Mumcu Anıtı’nda anma töreni düzenlenecek. Ailesi, dostları ve sevenleri, saat 12.15’te Mumcu’yu 30 yıl önce katledildiği yerde karanfiller ve mumlar ile anacak, 14.30’da ise Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki anıtmezarı ziyaret edilecek. Hafta, 31 Ocak’ta 34 yıl önce öldürülen siyasetçi ve hukukçu Muammer Aksoy’un anması ile sona erecek.

 • Marmara Üniversitesi Rektörlük Binasının Restorasyonunda İşçilerin Ateş Yakması Görüntülendi
  22 Oca Marmara Üniversitesi Rektörlük Binasının Restorasyonunda İşçilerin Ateş Yakması Görüntülendi

  Marmara Üniversitesi rektörlük ve ek hizmet binalarının restorasyon işlemleri sırasında işçilerin duvarın hemen dibinde yaktıkları ateş havadan çekilen görüntülere yansıdı. Restorasyon sürecinde ortaya çıkan görüntüler 'bu kadarına pes' dedirtti.

 • Cumhur İttifakı'nın İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu
  20 Oca Cumhur İttifakı'nın İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu

  İstanbul'da Mahalli İdareler Seçimi için AK Parti'nin 37 ve MHP'nin 2 olmak üzere Cumhur İttifakı'nın 39 ilçe belediye başkan adayı belli oldu.

 • AK Parti'nin Bayrampaşa Belediye Başkan adayı İlknur Kovaç Bayraktar oldu
  20 Oca AK Parti'nin Bayrampaşa Belediye Başkan adayı İlknur Kovaç Bayraktar oldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen törende AK Parti'nin İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Bayrampaşa ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Atilla Aydıner'in yerine İlknur Kovaç Bayraktar aday gösterildi.

 • AK Parti Güngören Belediye Başkan Adayı Bünyamin Demir Kimdir?
  20 Oca AK Parti Güngören Belediye Başkan Adayı Bünyamin Demir Kimdir?

  AK Parti'nin Güngören Belediye Başkan adayı Bünyamin Demir, 1982 İstanbul doğumlu ve aslen Trabzon Akçaabatlıdır. Eğitim hayatına Almanya'da başlayan Demir, serbest mimarlık yapmış ve siyasette farklı kademelerde görev almıştır. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Güngören Belediye Başkanlığı'na seçilen Demir, sosyal sorumluluk projeleri ve şehir planlamasındaki deneyimleriyle dikkat çekmektedir.

 • AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy Kimdir?
  20 Oca AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy Kimdir?

  AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayını açıkladıktan sonra Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı olarak Ömer Arısoy'u gösterdi. Arısoy, siyaset ve bürokrasi alanında uzun bir kariyere sahiptir. 31 Mart 2019 seçimlerinde Zeytinburnu ilçesinin belediye başkanı seçilen Arısoy, 2024 seçimleri için tekrar aday gösterilmiştir.

 • AK Parti Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Serkan Toper
  20 Oca AK Parti Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Serkan Toper

  AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına Murat Kurum'u aday gösterirken, Beşiktaş Belediye Başkan Adayı olarak Serkan Toper'i belirledi. Serkan Toper, avukatlık kariyerinin yanı sıra siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında da görev yapmıştır.

 • AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı İlknur Kovaç
  20 Oca AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı İlknur Kovaç

  AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayını açıkladıktan sonra Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı olarak İlknur Kovaç'ı gösterdi. İlknur Kovaç, avukatlık mesleğinin yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilatı'nda da aktif olarak görev almış ve 2019 yılında Bayrampaşa Belediye Meclisi üyesi seçilmiştir.

 • Kartal Belediyesi Muhtarları Aşevi ve Afet İşleri Müdürlüğü'nde Ağırladı
  20 Oca Kartal Belediyesi Muhtarları Aşevi ve Afet İşleri Müdürlüğü'nde Ağırladı

  Kartal Belediyesi, ilçede görev yapan 20 mahalle muhtarını, Kartal Belediyesi Neriman-Sami Türkdoğan Aşevi-Gıda Bankası ve Afet İşleri Müdürlüğü'nde ağırladı. Muhtarlar, aşevinde üretilen yemeklerin hazırlanma sürecini ve afetlere yönelik yapılan faaliyetleri görme fırsatı buldu. Ayrıca, muhtarlara aşevinde üretilen sıcak yemeklerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün servis edildiği bilgisi verildi. Afet İşleri Müdürlüğü ziyaretinde ise Kartal Belediyesi'nin afetlere karşı yaptığı hazırlıklar ve toplanma alanları hakkında bilgilendirme yapıldı.

 • İLKE Vakfı Yeni Yönetim Kurulunu Atadı
  16 Oca İLKE Vakfı Yeni Yönetim Kurulunu Atadı

  Eğitim, sivil toplum, iktisat ve toplum alanlarında araştırma ve yayın faaliyetleri yürüten İLKE Vakfı'nda Mütevelli Heyet yeni yönetim kurulunu atadı. Yeni yönetim kurulunda akademi, sivil toplum, hukuk ve iş dünyasından önemli isimler yer alıyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Prof. Dr. Lütfi Sunar'dan devralan Ahmet Sait Öner ve yeni yönetim kurulu, görevine başladı.

 • Milli İstihbarat Akademisi, güz döneminde öğrenci almaya başlayacak
  11 Oca Milli İstihbarat Akademisi, güz döneminde öğrenci almaya başlayacak

  Milli İstihbarat Akademisi, 6 Ocak 2024 tarihi itibarıyla faaliyetine başladı. Akademi, 2024 yılı güz döneminde yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci almaya başlayacak. Adaylar, istihbarat, güvenlik, bölge çalışmaları, siber güvenlik ve kriptoloji gibi programlara başvurabilecek. Akademi aynı zamanda bilimsel araştırmalar yapacak ve Türkiye'de istihbarat alanının geliştirilmesine katkı sunacak.

 • Trafik kazasında hayatını kaybeden gazetecilerin adı sokağa verildi
  10 Oca Trafik kazasında hayatını kaybeden gazetecilerin adı sokağa verildi

  TRT Haber kameramanı ve Edirne Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Berk Söylemez'in adı, evinin bulunduğu sokağa verildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Söylemez'in ismini evinin olduğu sokağa verirken gurur ve hüznü bir arada yaşadıklarını belirtti. Söylemez'in trafik kazasında hayatını kaybettiğini söyleyen Gürkan, onun anısının yaşaması için bu kararı aldıklarını ifade etti. Törene, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve basın mensupları da katıldı.

 • AK Parti'nin 26 il belediye başkan adayı belli oldu
  07 Oca AK Parti'nin 26 il belediye başkan adayı belli oldu

  İstanbul'da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için aralarında İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Eskişehir'in de aralarında bulunduğu 11 büyükşehir ile 15 ilin belediye başkan adayı açıklandı.

 • AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Aydın Ayaydın oldu
  07 Oca AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Aydın Ayaydın oldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul dahil 26 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Eski CHP Milletvekili Prof. Dr. Aydın Ayaydın, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi.

 • Dolandırıcılar Arkadaşlık Tuzaklarıyla Mağdurları Dolandırıyor
  29 Ara Dolandırıcılar Arkadaşlık Tuzaklarıyla Mağdurları Dolandırıyor

  Dolandırıcılar, sanal telefon numaraları veya sahte e-posta adresleri üzerinden hedef seçtikleri insanlara arkadaşlık teklifi gönderip para istiyor. Dolandırıcılar, ağabey veya kız kardeşlerine arkadaş veya eş aradıklarını belirterek mesaj atıyor. Mağdurların fotoğraflarını ele geçiren dolandırıcılar, şantajla para istiyor. Uzmanlar, bu tür mesajlardan uzak durulması ve adli makamlara başvurulması gerektiğini belirtiyor.

 • Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi'nde Ücretsiz Sanat Eğitimleri Başladı
  29 Ara Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi'nde Ücretsiz Sanat Eğitimleri Başladı

  Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi, çocuk, genç ve yetişkinlere sanat eğitimleri vermektedir. Yeni dönemde 30 farklı branşta 568 öğrenciyle gerçekleştirilen eğitimler, 1-3 yıl aralığında ücretsiz olarak devam edecektir. Akademide, çocuklara resim, güzel sanatlara hazırlık ve ebru gibi branşlarda eğitimler verilirken, yetişkinlere ise 16 farklı branşta akademik sanat eğitimi sunulmaktadır. Güzel Sanatlar Akademisi, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile iş birliği yaparak başarı sertifikası veya katılım belgesi takdim etmektedir.

 • Dolandırıcılar, arkadaşlık teklifiyle tuzağa düşürüyor
  29 Ara Dolandırıcılar, arkadaşlık teklifiyle tuzağa düşürüyor

  Dolandırıcılar, sanal telefon numaraları veya sahte e-posta adresleri üzerinden hedef seçtikleri insanlara arkadaşlık teklifi gönderip para istiyor. Dolandırıcılar, ağabey veya kız kardeşlerine arkadaş veya eş aradıklarını belirterek mesaj atıyor. Uyarıda bulunan uzmanlar, bu tür durumlarla karşılaşan kişilerin mesaj atan numarayı engellemesini ve adli makamlara başvurmasını önerdi.

 • Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi'nde Ücretsiz Eğitimler Başladı
  29 Ara Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi'nde Ücretsiz Eğitimler Başladı

  Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi'nde çocuk, genç ve yetişkinlere sanat eğitimleri verilmeye başlandı. Akademide 30 farklı branşta, 568 öğrenciyle eğitimler gerçekleştiriliyor.

 • 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahiplerini buldu
  27 Ara 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahiplerini buldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri"ne layık görülen bilim insanlarına ödüllerini törenle takdim etti.

 • Kağıthane'de Üniversite Öğrencisi Genç Kız Kasklı Saldırgan Tarafından Bıçaklandı
  27 Ara Kağıthane'de Üniversite Öğrencisi Genç Kız Kasklı Saldırgan Tarafından Bıçaklandı

  Kağıthane'de bir üniversite öğrencisi olan 20 yaşındaki genç kız, gece yarısı yeni taşınan arkadaşlarının evine gireceği esnada kendisini takip eden kasklı saldırgan tarafından bıçaklandı. Genç kızın 3 organı zarar gördü ve hastanede tedavi altına alındı. Polis, saldırganın peşine düştü.

 • Marmara Üniversitesi öğrencileri şehit askerler için yürüdü
  25 Ara Marmara Üniversitesi öğrencileri şehit askerler için yürüdü

  Marmara Üniversitesi öğrencileri, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerler için yürüyüş düzenledi.

 • NKÜ'de Egzersiz ve Spor Psikolojisi Semineri Düzenlendi
  25 Ara NKÜ'de Egzersiz ve Spor Psikolojisi Semineri Düzenlendi

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde (NKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda 'Egzersiz ve Spor Psikolojisi' semineri düzenlendi. Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Küçük'ün konuşmacı olarak katıldığı seminerde, egzersizlerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri ele alındı. Seminer sonunda Prof. Dr. Veysel Küçük'e plaket verildi. Seminere NKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Psikoloji Bölüm Başkanı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 • NKÜ'de Egzersiz ve Spor Psikolojisi Semineri Düzenlendi
  25 Ara NKÜ'de Egzersiz ve Spor Psikolojisi Semineri Düzenlendi

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde (NKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda 'Egzersiz ve Spor Psikolojisi' semineri düzenlendi. Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Küçük'ün konuşmacı olarak katıldığı seminerde, egzersizlerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri ele alındı. Seminer sonunda Prof. Dr. Veysel Küçük'e plaket verildi. Seminere NKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Psikoloji Bölüm Başkanı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 • Pendik'te Namus Kavgası Hastane Kapısında
  24 Ara Pendik'te Namus Kavgası Hastane Kapısında

  Pendik'te iki aile arasında namus meselesinden çıkan kavga, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yaşandı. Kavgada tekme ve yumruklar havada uçuştu. Yaşlı bir kişinin bastonla saldırması dikkat çekti. Polisin müdahalesiyle kavga sona erdi.

 • Prof. Dr. Fatma Özkul, TCMB Para Politikası Kurulu üyeliğine atandı
  23 Ara Prof. Dr. Fatma Özkul, TCMB Para Politikası Kurulu üyeliğine atandı

  Prof. Dr. Fatma Özkul, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Merkez Bankası Para Politikası Kurulu üyeliğine atandı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ali Yılmaz Örnek'in cenaze törenine katıldı
  21 Ara TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ali Yılmaz Örnek'in cenaze törenine katıldı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Refah Partisi eski İstanbul İl Başkanı Ali Yılmaz Örnek için düzenlenen cenaze törenine katıldı. Örnek için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Kurtulmuş'un yanı sıra İstanbul Valisi Davut Gül, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve diğer birçok isim katıldı. Kurtulmuş, konuşmasında Örnek'i zarafet, istikamet ve samimiyetle özetledi.

 • Şerdil Dara Odabaşı gidici! CHP'de Kadıköy adaylığına Mesut Kösedağı göz kırpıyor
  21 Ara Şerdil Dara Odabaşı gidici! CHP'de Kadıköy adaylığına Mesut Kösedağı göz kırpıyor

  Yerel seçimler için geri sayım devam ederken CHP'nin İstanbul'daki kalelerinden biri olarak gösterilen Kadıköy'de kimi aday göstereceği herkes tarafından merak ediliyor. Mevcut Başkan Şerdil Dara Odabaşı'nın yeniden aday gösterilme ihtimalinin zor olduğu, onun yerine İBB Grup Sözcüsü Mesut Kösedağı'n aday olarak tercih edileceği konuşuluyor.

 • Edirne'ye iskan edilen mübadiller kent tarımına büyük katkı sağladı
  20 Ara Edirne'ye iskan edilen mübadiller kent tarımına büyük katkı sağladı

  Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül İnginar Kemaloğlu, Edirne'ye iskan edilen mübadillerin kent tarımına büyük katkı sağladığını belirtti. Kemaloğlu, mübadillerin tarım alanlarını artırarak tarımsal üretimi ciddi şekilde artırdığını ifade etti.

 • Prof. Dr. Rıdvan Akın: Türkiye, Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi'ni başarıyla çözdü
  20 Ara Prof. Dr. Rıdvan Akın: Türkiye, Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi'ni başarıyla çözdü

  Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıdvan Akın, Türk-Yunan Nüfus Mübadelesi Sözleşmesi'nin Yunanistan'da büyük sorunlara yol açarken Türkiye'nin bu süreci başarıyla çözdüğünü söyledi. Akın, Türkiye ve Yunanistan arasında tarih boyunca yaşananların siyasi ve toplumsal hayata önemli etkileri olduğuna dikkati çekti.

 • Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Evlenecek Gençlere 150 Bin Lira Kredi Desteği
  19 Ara Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Evlenecek Gençlere 150 Bin Lira Kredi Desteği

  Cumhurbaşkanlığı kararıyla Resmi Gazete'de yayımlanan ve yeni evlenecek gençlere, 150 bin lira tutarında 2 yıl geri ödemesiz verilecek krediyle ilgili Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından Aile ve Gençlik Fonu paneli düzenlendi.

 • Eğitimde 'yapay zeka' dönemi, fırsatları ve tehditleri barındırıyor
  19 Ara Eğitimde "yapay zeka" dönemi, fırsatları ve tehditleri barındırıyor

  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar, eğitim öğretim ortamlarında yapay zeka kullanımının her zaman göz önünde bulunması gerektiğini belirtti.

 • DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - İstanbul trafiği ruh ve beden sağlığını bozuyor
  18 Ara DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - İstanbul trafiği ruh ve beden sağlığını bozuyor

  Milyonlarca insanın ve aracın seyir halinde olduğu İstanbul trafiği zaman kaybının yanı sıra solunum, işitme ve ruh sağlığı üzerine de olumsuz etkilere neden oluyor.

 • Türk Nöroloji Derneği Yeni Yönetim Kurulu Oluşturuldu
  16 Ara Türk Nöroloji Derneği Yeni Yönetim Kurulu Oluşturuldu

  Türk Nöroloji Derneği'nin yeni yönetim kurulu, 59. Ulusal Nöroloji Kongresi'nde belirlendi. Prof. Dr. Murat Terzi başkanlığa seçilirken, Prof. Dr. İbrahim Öztura başkan yardımcısı oldu. Ayrıca, derneğin genel sekreteri Prof. Dr. Şebnem Bıçakcı, saymanı ise Prof. Dr. İpek Midi oldu. Derneğe yeni üye olarak Prof. Dr. Saime Füsun Domaç, Prof. Dr. Hacer Durmuş Tekçe ve Dr. Ahmet Onur Keskin katıldı. Ayrıca, Prof. Dr. Fethi İdiman'a Türk Nöroloji Derneği Bilim ve Hizmet Ödülü verildi.

 • Çin'in Bütüncül Kalkınma Modeli Diğer Ülkeler İçin Örnek Olabilir
  15 Ara Çin'in Bütüncül Kalkınma Modeli Diğer Ülkeler İçin Örnek Olabilir

  Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Barış Doster, Çin'in toplumun yararını ön planda tutan bütüncül kalkınma modelinin diğer gelişmekte olan ülkeler için örnek olabileceğini belirtti. Çin'in çevre, doğa, kültür ve tarihsel dokuyla uyumlu bir gelişme modeli sergilediğini vurgulayan Doster, bu başarının planlı, programlı ve toplumun geniş kesimlerini lehine kullanma yaklaşımıyla ilgili olduğunu ifade etti.

 • Yenişehir Belediyesi, 0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimleri'ni tamamlayanlara sertifikalarını verdi
  15 Ara Yenişehir Belediyesi, 0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimleri'ni tamamlayanlara sertifikalarını verdi

  Mersin Yenişehir Belediyesi, 2019 yılında başlattığı Erken Çocukluk Gelişimi Projesi kapsamında düzenlediği 0-3 Yaş MABEP Aile Eğitimleri'ni tamamlayan anne ve babalara sertifikalarını verdi. Marmara Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen eğitimler, çocukların sağlıklı gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

 • İyileştiren Kütüphane Projesi, Rami Kütüphanesinde tanıtıldı
  14 Ara İyileştiren Kütüphane Projesi, Rami Kütüphanesinde tanıtıldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Rami Kütüphanesi ile Marmara Üniversitesi ortaklığında hazırlanan "İyileştiren Kütüphane" Projesi'nin (İKÜP) tanıtımı yapıldı.

 • 'İsrail'in ayrımcı politikaları tereddütsüz insanlığa karşı suçtur'
  14 Ara "İsrail'in ayrımcı politikaları tereddütsüz insanlığa karşı suçtur"

  Yakın dönemde sıcak çatışmaların yaşandığı özellikle İsrail'in Filistin'e saldırısı ile Rusya-Ukrayna Savaşına dikkat çekilerek nefret söylemleri Yaşar Üniversitesinde düzenlenen "Düşünceyi İfade Özgürlüğü ve Nefret Söylemi" isimli sempozyumda tartışıldı.

 • Pendik'te İETT otobüsü otomobile çarptı, 1 kişi yaralandı
  09 Ara Pendik'te İETT otobüsü otomobile çarptı, 1 kişi yaralandı

  Pendik'te seyir halindeki İETT otobüsü, park halindeki bir otomobile çarptı. Kazada otomobil sürücüsü hafif şekilde yaralandı. Olay yerine sağlık ekipleri ve polis sevk edildi.

 • Bodrum Belediyesi, Sivil Strateji Sempozyumu'nda sunum yaptı
  09 Ara Bodrum Belediyesi, Sivil Strateji Sempozyumu'nda sunum yaptı

  Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 7. Sivil Strateji Sempozyumu'nda Bodrum Belediyesi, 'Afetlerde Belediyelerin Rolü: Bodrum Belediyesi Örneği' sunumuyla katıldı. Bodrum Belediyesi'nin afetlerde yürüttüğü hizmetler detaylı olarak ele alındı.

 • Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında Türkiye'den 17 kurum var
  09 Ara Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında Türkiye'den 17 kurum var

  İngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Quacquarelli Symonds'un 2024 Sürdürülebilirlik Sıralaması'na ilişkin raporunda, dünyadaki en iyi 500 üniversite arasında 6, ilk bin arasına ise toplam 17 Türk üniversitesi yer aldı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın 'Memur-Sen Tez Ödülleri' töreninde konuştu Açıklaması
  08 Ara Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın "Memur-Sen Tez Ödülleri" töreninde konuştu Açıklaması

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Üniversitelerle işbirliği anlaşması yaparak, akademik bilgiyle sendikal birikimi harmanlayarak daha yeni yolculuklara, yeni heyecanlara, yeni seferlere, yeni zaferlere vesile kılmak istiyoruz.

 • THY'nin CFO'su Türkiye'nin en başarılı 50 CFO'su arasında
  08 Ara THY'nin CFO'su Türkiye'nin en başarılı 50 CFO'su arasında

  Türk Hava Yolları (THY) Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker, Türkiye'nin en etkin 50 CFO'su arasında gösterildi. Şeker, ödülünü İstanbul Çırağan Sarayı'nda düzenlenen törenle aldı.

 • MÜ'de 7. Sivil Strateji Sempozyumu düzenleniyor
  07 Ara MÜ'de 7. Sivil Strateji Sempozyumu düzenleniyor

  Marmara Üniversitesi'nde düzenlenen 7. Sivil Strateji Sempozyumu'nda 'Afet Sonrası İşbirliği ve Koordinasyon' temasıyla oturum ve paneller gerçekleştiriliyor. Sempozyumda, afetler konusunun anlaşılır hale gelmesi ve rasyonel politikaların geliştirilmesine katkı sunulması hedefleniyor.

 • İBB Şehir Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne Oytun Askeroğlu getirildi
  07 Ara İBB Şehir Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne Oytun Askeroğlu getirildi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne, genel müdür yardımcısı Oytun Askeroğlu atandı. Askeroğlu, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, İBB'de çeşitli görevlerde bulunmuştur.

 • Engelli Sporcuların Hayatını Değiştiren Antrenör
  03 Ara Engelli Sporcuların Hayatını Değiştiren Antrenör

  Düzce'de güreş ve halter antrenörü Mesut Yılmaz, engelli bireylerin topluma kazandırılmasına yönelik çalışmalarıyla 9 yılda sporla tanıştırdığı 17 engelli gencin hayatını değiştirdi. Yılmaz, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluğu hedefleyen engelli sporcuları çalıştırmaya devam ediyor.

 • FETÖ'nün TSK imamı Öksüz'le aynı fakültede görevli akademisyen hakkında iddianame hazırlandı
  29 Kas FETÖ'nün TSK imamı Öksüz'le aynı fakültede görevli akademisyen hakkında iddianame hazırlandı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün TSK imamı Adil Öksüz'le aynı fakültede görev yapan akademisyen Recep Kaymakcan hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

 • Filistinli akademisyen, eşi ve çocuklarına İstanbul'da kavuştu
  27 Kas Filistinli akademisyen, eşi ve çocuklarına İstanbul'da kavuştu

  On yıl önce eğitim için Türkiye'ye gelen ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Filistinli Dr.

 • Bakan Kacır, Yetenek İstanbul Mali Destek Programı İmza Töreni'nde konuştu Açıklaması
  25 Kas Bakan Kacır, Yetenek İstanbul Mali Destek Programı İmza Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Yetenek İstanbul Programı kapsamında, gençlere sadece eğitim veren değil aynı zamanda onların istihdam edilmelerini sağlayan kuruluşlara destek ödemesi yaptıklarını belirterek, "Bugüne kadar 20 projeye destek kararı verdik.

 • Tıp literatürüne girecek ameliyatla hayata tutundu! Kalbi açıkta 24 saat izlendi
  25 Kas Tıp literatürüne girecek ameliyatla hayata tutundu! Kalbi açıkta 24 saat izlendi

  Kanama bozukluğu ile en kanlı kalp ameliyatlarından birine alınan Emrullah Çiftçi, kalbi açıkta bırakılarak yoğun bakımda tam 24 saat izlendi. Zorlu vaka, tıp literatürüne girecek.

 • Oktay Çanak kimdir? Oktay Çanak kaç yaşında, nereli? Oktay Çanak hayatı ve biyografisi!
  24 Kas Oktay Çanak kimdir? Oktay Çanak kaç yaşında, nereli? Oktay Çanak hayatı ve biyografisi!

  Siyaset gündemine dair yorumları ile dikkatleri çeken Oktay Çanak izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, Oktay Çanak kaç yaşında, nereli? Oktay Çanak hayatı ve biyografisi! Oktay Çanak kimdir?

 • ODTÜ, Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi Araştırma Üniversiteleri Performans Sıralamasında İlk Üçte Yer Aldı
  23 Kas ODTÜ, Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi Araştırma Üniversiteleri Performans Sıralamasında İlk Üçte Yer Aldı

  YÖK tarafından açıklanan Araştırma Üniversiteleri Performans Sıralaması'na göre, ODTÜ birinci, Koç Üniversitesi ikinci ve Sabancı Üniversitesi üçüncü sırada yer aldı. Bu üniversiteleri İTÜ, Bilkent ve Boğaziçi takip etti. Ayrıca, 2023 yılında 351 projeye 250 milyon lira destek sağlandı ve 2024 yılında bu destek miktarı 400 milyon liraya yükseltildi.

 • Eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu
  22 Kas Eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu

  Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adayı olduğunu duyurdu. Metin Külünk, ''Neden adaylık yoluna çıktım? Çünkü ben bir İstanbulluyum. Yola çıkmakla emr olundum.'' dedi.

 • IF Wedding Fashion İzmir, 17. kez kapılarını açtı
  22 Kas IF Wedding Fashion İzmir, 17. kez kapılarını açtı

  Avrupa'nın en büyük moda fuarlarından IF Wedding Fashion İzmir, 17. kez dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçisiyle kapılarını açtı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in Türkiye gelinlik üretiminin yüzde 70'ini tek başına yaptığını belirterek, sektörde üretim yapan firmaları bir araya getirerek ihracat hacmini büyütmeyi hedeflediklerini söyledi. Fuar, Türkiye'nin 11 ilinden ve 7 ülkeden 228 katılımcıyla profesyonel ziyaretçileri ağırlayacak ve 24 Kasım'a kadar devam edecek.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: 'Hedef Daha Fazla İhracat'
  21 Kas İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: "Hedef Daha Fazla İhracat"

  Avrupa’nın en büyük moda fuarlarından IF Wedding Fashion İzmir, 17. kez dünyanın dört bir yanından katılımcı ve ziyaretçisiyle kapılarını açtı. İzmir'in Türkiye gelinlik üretiminin yüzde 70'ini tek başına yaptığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Hedefimiz sektörde üretim yapan firmaları, perakendeci, toptancı ve zincir mağazalar ile bir araya getirerek ihracat hacmimizi daha da büyütmek” dedi. Fuarın açılışında genç tasarımcıların gelinlikleri sergilenirken dereceye girenlere ödülleri verildi.

 • Düzey'de görev değişiklikleri yaşandı
  21 Kas Düzey'de görev değişiklikleri yaşandı

  Koç Holding'in hızlı tüketim sektöründeki en büyük satış ve dağıtım şirketi Düzey'de, Ev Dışı Tüketim Satış Direktörlüğüne Hasan Aydın, Geleneksel Kanal Satış Direktörlüğüne Ertunç Dalgıç, atıştırmalık kategorisinde Ticari Pazarlama Direktörlüğüne Tuba Tözün, temel gıda kategorisinde ise Ticari Pazarlama Direktörlüğüne Gökhan Gültekin atandı. Görev değişiklikleri Kasım ayından itibaren geçerli olacak.

 • Osmanlı döneminde üretilen Edirne kırmızısı ekolojik kıyafetlerde tercih ediliyor
  20 Kas Osmanlı döneminde üretilen Edirne kırmızısı ekolojik kıyafetlerde tercih ediliyor

  Osmanlı döneminde formülü casusluk olaylarına konu olduğu için 'efsane renk' olarak anılan Edirne kırmızısı, kök bitkiden elde edilerek ekolojik kıyafetlerde kullanılmaya başlandı. Edirne kırmızısıyla ilgili akademik ve sektörel çalışmalar sürerken, bu doğal boya maddesi tekstil, kozmetik ve eczacılık ürünlerinde de kullanılmaya başlandı. Edirne kırmızısı, doğal ve ekolojik ürünlerin tercih edildiği günümüzde popülerliğini artırmaya devam ediyor.

Advertisement