Özhaseki'den doğal gaz açıklaması: Doğal gazda en ucuz ülkeyiz - Son Dakika
Ekonomi

Özhaseki'den doğal gaz açıklaması: Doğal gazda en ucuz ülkeyiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki katıldığı canlı yayında doğalgaz faturası ile ilgili konuştu. Özhaseki, 1000 liralık bir doğalgaz faturasının aslında 4000 lira olduğunu, yüzde 75'ini devletin karşıladığını açıkladı. Özhaseki, "Doğal gazda en ucuz ülkeyiz. Kesin bu" ifadelerini kullandı.

14.02.2022 23:05  Güncelleme: 00:21

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki A Haber ekranlarında yayınlanan Sebep Sonuç programında Melih Altınok'un sorularını yanıtladı. Özhaseki'nin açıklamalarında en dikkat çeken bölüm ise doğal gaz faturalarıyla ilgili bölüm oldu. "Doğal gazın yüzde 75'ini devlet karşılıyor" diyen Özhaseki, "Doğal gaz bir vatandaşa 1000 liralık geliyorsa aslında o fatura 4000 liralık" ifadelerini kullandı.

"DOĞAL GAZDA EN UCUZ ÜLKEYİZ"

Faturalara toplam maliyetin yazılmasını isteyen Özhaseki, Avrupa'da en ucuz doğal gazın Türkiye'de olduğunu savunarak, "Doğal gazda en ucuz ülkeyiz. Kesin bu" dedi.

FATURALARIN YARISINI DEVLET ÖDÜYOR

2022 sonunda enflasyonun tek haneye düşeceğini belirten Özhaseki, "Elektrik ve doğalgaz faturasının yarısını devlet ödüyor" şeklinde konuştu.

AK PARTİ'NİN OY ORANINI VERDİ

Özhaseki, AK Parti'nin oy oranıyla ilgili ise"Şu anki oyumuz yüzde 37 civarında. Ama gelecekte atacağımız adımlarla kararsızlardan gelecek destekle yüzde 40'ların üstüne çıkacağız." tahmininde bulundu.

Özhaseki\'den doğal gaz açıklaması: Doğal gazda en ucuz ülkeyiz

Son Dakika Ekonomi Özhaseki'den doğal gaz açıklaması: Doğal gazda en ucuz ülkeyiz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Emekli Tahminci: Ey beyim sen nerede yaşıyorsun ocağımızda incir agaci dikiyorlar iyiyiz diyorsun,marketler kdv indirimi gelmede % arasi zami kakaladilar siz yine iyi yaptik deyip seviniyorsunuz,yine olan bize oldu,muhalefet gizli gizli calisiyor siz uyuyun devam böyle bir 3600 ek gosterge 4 yil oldu hala çalışıyoruz hikayeyi birakin verin 1.in 4 une bitsin 2 dereceyede 3000 i ver yorulma buda okumayi tesvik ettirir insallah 0 0 Yanıtla
  • bedir arslan: acaba biz nerede yaşıyoruz her şey ucuz bizim haberimiz yok 0 0 Yanıtla
  • Ümit Şimşek: Ya algilayamadiklari sukii ucuz ülkeyiz digruda alım gücüne niye bakmiyonuzz alım gücümüz iyi olsun gaz olsun metre küpü 5tl sorun yokki Avrupa'da pagli ama alım gücü varr yanii sorun zamlar deyil alım gucu 0 0 Yanıtla
  • Koray Demir: asgarı ucrettede dunyanın en dusuk ulkesıyız ama ? nasıl olcak bu işler 0 0 Yanıtla
  • Necati Kaya: Ne duruyorsunuz. Zam yapın o zaman. 0 0 Yanıtla

Advertisement