Tekgıda-İş, Şube Başkanlarını Almanya'ya Eğitime Gönderiyor - Son Dakika
Ekonomi

Tekgıda-İş, Şube Başkanlarını Almanya'ya Eğitime Gönderiyor

Tekgıda-İş Sendikası, Alman Gıda İşçileri Sendikası (NGG) ile ortak düzenlediği uluslararası sendikal eğitim projesi kapsamında 23 şube başkanını 8-13 Ocak tarihleri arasında Almanya'ya eğitime gönderecek Tekgıda-İş Sendikası, Alman Gıda İşçileri Sendikası (NGG) ile ortak düzenlediği uluslararası sendikal eğitim projesi kapsamında 23 şube başkanını 8-13 Ocak tarihleri arasında Almanya'ya eğitime gönderecek.

04.01.2012 12:30
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tekgıda-İş Sendikası, Alman Gıda İşçileri Sendikası (NGG) ile ortak düzenlediği uluslararası sendikal eğitim projesi kapsamında 23 şube başkanını 8-13 Ocak tarihleri arasında Almanya'ya eğitime gönderecek Tekgıda-İş Sendikası, Alman Gıda İşçileri Sendikası (NGG) ile ortak düzenlediği uluslararası sendikal eğitim projesi kapsamında 23 şube başkanını 8-13 Ocak tarihleri arasında Almanya'ya eğitime gönderecek.

Sendikadan yapılan açıklamada, Türk sendika tarihinde bir ilk olacağı belirtilen eğitim projesinin ilk bölümünün 10-14 Ekim 2011 tarihleri arasında Almanya'dan gelen Alman Gıda İşçileri Sendikasının (NGG) eski genel sekreteri Klaus Jessolat'ın verdiği derslerle İstanbul'da tamamlandığı ve projenin ikinci ayağının Almanya'da gerçekleştirileceği kaydedildi.

-"GEZİYE DEĞİL EĞİTİME"-

Tekgıda-İş Genel Başkan Danışmanı Yard. Doç. Dr. Engin Ünsal, konuya ilişkin açıklamasında, şube başkanlarının Almanya'ya geziye değil, eğitim çalışmasına gittiklerine dikkat çekti.

Türk sendikacılık tarihinde ilk defa bir sendikanın tüm şube başkanlarını çağın gereklerine göre eğitilmek üzere yurt dışına göndermekte olduğunu söyleyen Ünsal, "Böylesi girişimlerin çoğalması ile sendikacılığımızın ufkunun açılacağına, yöneticilerin ve sendika üyelerinin aydınlanacağına ve Türk sendikacılığının toplum içinde etkili bir konuma geleceğine inanıyoruz" dedi.

Projenin ikinci bölümünde NGG'nin Almanya'daki merkezini ziyaret edecek olan şube başkanlarının küreselleşme ve yeni dünya düzeninde Alman işçi sınıfının deneyimlerini paylaşma, örgütlenme ve eğitim gibi konularda uluslararası tecrübeleri yerinde görme fırsatına sahip olacakları kaydedildi. - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Tekgıda-İş, Şube Başkanlarını Almanya'ya Eğitime Gönderiyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • DENİB Akademi, Stratejik Ekip Yönetimi ve Performans Kategorileri Eğitimi Düzenledi
  09:34 DENİB Akademi, Stratejik Ekip Yönetimi ve Performans Kategorileri Eğitimi Düzenledi

  Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Akademi tarafından düzenlenen 'Stratejik Ekip Yönetimi ve Performans Kategorileri' eğitimi, iş süreçlerinin hızlı ve doğru işlemesinde önemli bir etken olan stratejik ekip yönetimi ve performans kategorilerine odaklandı. Eğitimde liderlik modelleri, performans odaklı takım geliştirme, liderlik ihtiyaç analizi ve geri bildirim gibi konular ele alındı.

 • Bandırma Ticaret Borsası Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri Düzenledi
  09:29 Bandırma Ticaret Borsası Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri Düzenledi

  Bandırma Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri'nde, Türkiye'nin karbon emisyonlarını azaltma taahhüdü ve Avrupa Birliği'nin karbon düzenlemesi konuları ele alındı. Seminerde, tarım sektörünün iklim değişikliğinden en çok etkilenen ve neden olan sektörlerden biri olduğu vurgulandı. Konuşmacılar, karbon emisyonlarının azaltılması ve sürdürülebilirliğin, doğal alanların korunması ve iyileştirilmesiyle mümkün olduğunu belirtti. Seminerde ayrıca, iş insanları ve uzmanlar tarafından konular değerlendirildi ve katılımcılara plaket verildi.

 • Kırklareli Valisi Birol Ekici, ziyaretlerde bulundu
  09:25 Kırklareli Valisi Birol Ekici, ziyaretlerde bulundu

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Burhan Üstünkol ve Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Lütfi Akca'yı makamında kabul etti. Vali Ekici, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca Kırklareli'nde yaya geçitlerinde yapılan denetimlerde öğrencilere eğitim verildi.

 • Türkiye, Mavi Ekonomi ile Karadeniz'de lider ülke olmayı hedefliyor
  09:11 Türkiye, Mavi Ekonomi ile Karadeniz'de lider ülke olmayı hedefliyor

  Türkiye, Avrupa Birliği projesi olan 4BIZ Projesi çerçevesinde 'Mavi Ekonomi' ile kıyı turizmi, gemi inşa, limanlar ve su ürünleri sektörü gibi önemli sektörleri içinde barındıran Karadeniz'de lider ülke olmayı hedefliyor. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından hazırlanan raporda, Mavi Ekonomi kavramının ortaya çıkışı, Karadeniz'e yansımaları ve bölgedeki su ürünleri yetiştiriciliği sektörünün liderliği gibi konular ele alınıyor.

 • Erzincan Belediyesi'nden toplu taşıma indirimi
  09:08 Erzincan Belediyesi'nden toplu taşıma indirimi

  Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun'un başkanlığında alınan karar ile Erzincan Belediyesi sınırları içerisinde toplu taşıma yapılan tüm güzergahlarda ilk 35 dakika içerisinde yapılacak olan aktarmalı seyahatler ücretsiz olacak.

 • Afetzede Kadın Buğday Saplarından Tepsiler Yaparak Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor
  08:44 Afetzede Kadın Buğday Saplarından Tepsiler Yaparak Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor

  Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaşayan afetzede Neriman Şahan, renklendirdiği buğday saplarını örerek yaptığı tepsilerle aile ekonomisine katkı sağlıyor. Şahan'ın el emeği olan tepsiler, 150 TL ile 300 TL arasında alıcı buluyor. Ayrıca, Şahan evde doğal reçeller yaparak da aile geçimine katkıda bulunuyor.


Advertisement