Son dakika Ercan Geçmez haberleri, Ercan Geçmez son dakika, son dakika Ercan Geçmez

Son Dakika Ercan Geçmez Haberleri

 • İstanbul Okmeydanı'nda polis tarafından öldürülen Uğur Kurt'un davası yeniden görüldü
  14:44 İstanbul Okmeydanı'nda polis tarafından öldürülen Uğur Kurt'un davası yeniden görüldü

  İstanbul Okmeydanı'nda bir cemevi avlusunda polisin silahından çıkan kurşunla ölen Uğur Kurt'un davası yeniden görüldü. Polis memuru S.K., 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kurt'un eşi ve avukatları karara tepki gösterdi.

 • CHP Genel Başkanı Özel, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfını ziyaret etti
  13 Ara CHP Genel Başkanı Özel, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfını ziyaret etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfına ziyarette bulundu.

 • Kuşadası'nda Alevi vatandaşların sorunları ele alındı
  03 Ara Kuşadası'nda Alevi vatandaşların sorunları ele alındı

  Kuşadası'nda düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Eğitim ve Danışma Çalıştayı'nda Türkiye'de Alevi vatandaşların sorunları ve talepleri ele alındı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, çalıştaya katılan vakıf başkanlarına teşekkür etti.

 • Kuşadası'nda Alevi Eğitim ve Danışma Çalıştayı Başladı
  02 Ara Kuşadası'nda Alevi Eğitim ve Danışma Çalıştayı Başladı

  Kuşadası'nda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından düzenlenen eğitim ve danışma çalıştayı başladı. Çalıştayda, Alevi vatandaşların sorunları ve talepleri ele alınacak.

 • Kuşadası'nda Alevi Eğitim ve Danışma Çalıştayı Başladı
  01 Ara Kuşadası'nda Alevi Eğitim ve Danışma Çalıştayı Başladı

  Kuşadası'nda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından düzenlenen eğitim ve danışma çalıştayı başladı. Çalıştayda, Alevi vatandaşların sorunları ve talepleri ele alınacak.

 • Kocaeli'de Yeni Tavşantepe Cemevi Açıldı
  11 Kas Kocaeli'de Yeni Tavşantepe Cemevi Açıldı

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski binanın ihtiyacı karşılayamaması üzerine projelendirilerek yapılan Tavşantepe Cemevi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cemevi, Alevi vatandaşların yanı sıra İzmit'te yaşayan herkesin kullanımına açık olacak.

 • Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali, Yarın Yenikapı'da Başlayacak
  13 Eki Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali, Yarın Yenikapı'da Başlayacak

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) ev sahipliğinde düzenlenecek Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali yarın Yenikapı Etkinlik Alanı'nda başlayacak. İki gün sürecek festivalde 28 sanatçı sahne alacak. Festivalde ayrıca söyleşi ve panellerin yanı sıra film ve belgesel gösterimlerinin yanı sıra özel sergiler düzenlenecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci gününde festival alanında olacak. Festivale katılmak isteyen İstanbullular ‘İstanbul Senin’ uygulaması üzerinden ücretsiz biletlerini temin edebilecek.

 • Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Kendi Çizdiği Cemevi Projesinin İhale Aşamasında
  31 Ağu Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Kendi Çizdiği Cemevi Projesinin İhale Aşamasında

  Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, projesi bizzat kendisi tarafından çizilen cemevinin ihale aşamasında olduğunu söyleyerek, en kısa sürede tamamlanıp ibadete açılacağını duyurdu.

 • Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Alevi İbadethanelerinin Kabul Edilmesini İstedi
  07 Ağu Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Alevi İbadethanelerinin Kabul Edilmesini İstedi

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi tarafından düzenlenen aşure etkinliğine katıldı. Başkan Çetin, Alevilerin ibadetlerini rahatça yapabilmeleri ve kendilerini özgürce ifade edebilmeleri için cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi gerektiğini belirtti. Aşure etkinliğinde dostluk, barış ve kardeşlik mesajları veren Çetin, Alevi inancının Anadolu'nun birleştirici gücü olduğunu vurguladı.

 • Çukurova Belediye Başkanı Aşure Etkinliğinde Barış ve Kardeşlik Mesajları Verdi
  07 Ağu Çukurova Belediye Başkanı Aşure Etkinliğinde Barış ve Kardeşlik Mesajları Verdi

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi'nce düzenlenen aşure etkinliğinde, barış ve kardeşlik mesajları verdi. Başkan Soner Çetin, aşurenin birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü olduğunu belirterek, Türkiye'nin tüm farklılıklarıyla kardeşçe yaşadığını ifade etti. Alevilerin ibadetlerini özgürce yapabilmeleri için cem evlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Çorum'da 1980 olaylarında hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlendi
  03 Tem Çorum'da 1980 olaylarında hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlendi

  Çorum Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'nda toplanan katılımcılar, 43 yıl önceki olaylarda hayatını kaybeden 57 kişiyi anmak için Kadeş Barış Meydanı'na yürüdü. Anma töreninde çerağ yakma ritüeli gerçekleştirildi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı cem ekibi semah döndü. Vakıf başkanı Nurettin Aksoy, olayları unutmamak ve unutturmamak için toplandıklarını belirtti ve asıl suçluların ortaya çıkarılması talebinde bulundu. Programa çeşitli siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

 • Çorum Olayları 43. Yıl Dönümünde Anıldı
  03 Tem Çorum Olayları 43. Yıl Dönümünde Anıldı

  Çorum olaylarının 43'üncü yıl dönümünde, hayatını kaybeden 57 kişi, düzenlenen etkinlik ile anıldı. Kentte 1980 yılında yaşanan ve 57 kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı olaylar için anma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Katılımcılar Bahabey Caddesi'nden Kardeş Barış Meydanı'na yürüyerek hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu. Anmada, 'Çorum'u unutmadık, unutturmayacağız' yazılı döviz ve pankartlar da açıldı.

 • Döşemealtı'na Cemevi ve Kültür Merkezi
  22 Mar Döşemealtı'na Cemevi ve Kültür Merkezi

  Döşemealtı Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı.

 • Meral Akşener, Alevi Bektaşi Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ile Görüştü
  23 Kas Meral Akşener, Alevi Bektaşi Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ile Görüştü

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Aslan, Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Başkanı Haydar Baki Doğan, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Genel Başkanı Cuma Erçe ve Demokratik Alevi Dernekleri Genel Başkanı Mustafa Karabudak'ı İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki makamında kabul etti.

 • İstiklal Caddesi'ni ziyaret eden Alevi STK temsilcileri, terör saldırısını kınadı
  16 Kas İstiklal Caddesi'ni ziyaret eden Alevi STK temsilcileri, terör saldırısını kınadı

  Alevi sivil toplum örgütleri temsilcileri, İstiklal Caddesi'nde terör saldırısının meydana geldiği alanı ziyaret ederek, kurulan platforma karanfil bıraktı.

 • ALEVİ DERNEKLERİ ÜYELERİ SALDIRI NOKTASINA KARANFİL BIRAKTI
  16 Kas ALEVİ DERNEKLERİ ÜYELERİ SALDIRI NOKTASINA KARANFİL BIRAKTI

  ALEVİ dernekleri üyeleri İstiklal Caddesi'nde terör saldırısının bulunduğu noktaya gelerek karanfil bıraktı.

 • Babacan'dan Alevi Kurumlarına Geçmiş Olsun Telefonu
  08 Kas Babacan'dan Alevi Kurumlarına Geçmiş Olsun Telefonu

  Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bugün Alevi kurumlarının TBMM’nin önündeki basın açıklamasına polis müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Fırat’ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Babacan, “Fikirleri dinlemek yerine susturanlar hiçbir meselemizi çözemezler” dedi.

 • 'Çorum olayları'nın 42. yılında, hayatını kaybedenler anıldı
  03 Tem "Çorum olayları"nın 42. yılında, hayatını kaybedenler anıldı

  Çorum'da, 1980 yılında yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlendi.

 • Demokratik Alevi Hareketi bileşenlerinden LGBT+ açıklaması: Cemevlerimizde hiçbir ayrımcılık yoktur, kapımız LGBTİ+'lara ve cenazelerine açıktır
  16 May Demokratik Alevi Hareketi bileşenlerinden LGBT+ açıklaması: Cemevlerimizde hiçbir ayrımcılık yoktur, kapımız LGBTİ+'lara ve cenazelerine açıktır

  Demokratik Alevi Hareketi bileşenleri adına konuşan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, LGBTİ+'lara cemevlerinde ayrımcılık yapılmayacağını ve cenazelerinin de cemevlerinden hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan kaldırılabileceğine söyledi.

 • Cemevlerine gelen yüksek faturalar hakkında açıklama yapan Ercan Geçmez: Bu yeni bir konu değil
  15 Şub Cemevlerine gelen yüksek faturalar hakkında açıklama yapan Ercan Geçmez: Bu yeni bir konu değil

  Ticarethane statüsünde oldukları için gelen fatura rakamlarının yüksek olmasıyla ilgili Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Haberler.com'dan Dicle Doğan'a açıklamalarda bulundu. Zamlardan önce normal elektrik faturalarının 3000-5000 TL arasında olduğunu ifade eden Geçmez, "Zamlar sonrası 11 bin 650 TL'ye çıktı. Tüm etkinlikleri azaltmamıza rağmen." dedi.

 • Cemevi'ne katkı sunanlara tesekkur
  04 Eyl Cemevi'ne katkı sunanlara tesekkur

  Kuşadası Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından Kuşadası Cemevi'nin açılışı dolayısıyla birlik ve dayanışma yemeği düzenlendi.

 • TÜRKİYE'NİN 3'NCÜ BÜYÜK CEMEVİ KUŞADASI'NDA AÇILDI
  02 Eyl TÜRKİYE'NİN 3'NCÜ BÜYÜK CEMEVİ KUŞADASI'NDA AÇILDI

  AYDIN'ın Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in göreve gelmesinin ardından, 28 yıl önce temeli atılmasına rağmen ancak tamamlanabilen Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kuşadası Cemevi, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde törenle açıldı.

 • Türkiye'nin en büyük 3. Cemevi Kuşadası'nda açıldı
  02 Eyl Türkiye'nin en büyük 3. Cemevi Kuşadası'nda açıldı

  Türkiye'nin en büyük 3. Cemevi Kuşadası'nda açıldı Kuşadası'nda 28 yıl önce temeli atılmasına rağmen Belediye Başkanı Ömer Günel'in göreve gelmesinin ardından tümüyle tamamlanabilen Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kuşadası Cemevi, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde düzenlenen bir törenle açıldı.

 • AVCILAR'DA CEMEVİNDE AŞI
  14 Ağu AVCILAR'DA CEMEVİNDE AŞI

  KORONAVİRÜS ile mücadele kapsamında Avcılar'da cemevinde de aşı çalışması yapıldı.

 • Gülseven'in ismi Derince'deki parka verildi
  13 Ağu Gülseven'in ismi Derince'deki parka verildi

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, 2020 yılında vefat eden Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Sekreteri ve Derince Cem Evi Başkanı Hüseyin Gülseven'in isminin verildiği parkın açılışını yaptı.

 • Başkan Büyükakın, Canlarla buluştu, iftar yaptı
  13 Ağu Başkan Büyükakın, Canlarla buluştu, iftar yaptı

  Başkan Büyükakın, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Gültepe Yunus Emre Cemevi'nde muharrem orucu iftarına katıldı.

 • 'Çorum olayları'nın 41. yılında hayatını kaybedenler anıldı
  03 Tem "Çorum olayları"nın 41. yılında hayatını kaybedenler anıldı

  Çorum'da, 1980 yılında "Çorum olayları" olarak anılan olaylarda yaşamını yitirenler törenle anıldı.

 • Maraş olaylarında yaşamını yitirenler anıldı
  21 Ara Maraş olaylarında yaşamını yitirenler anıldı

  Maraş olaylarında yaşamını yitirenler anıldıKAHRAMANMARAŞ'ta 41 yıl önce meydana gelen olaylarda hayatını kaybedenler, düzenlenen programla anıldı.

 • DHA YURT BÜLTENİ - 13
  21 Ara DHA YURT BÜLTENİ - 13

  Oğullarından birini öldürüp, 2'sini yaralayan baba tutuklandı OSMANİYE'de tartıştığı oğullarından İsmail Çokan'ı (42), tabancayla vurarak öldürüp, diğer oğulları Hüseyin (35) ve Muhammet Çokan'ı (31) yaralayan Ahmet Çokan (66), tutuklandı.

 • Maraş olaylarında yaşamını yitirenler anıldı
  21 Ara Maraş olaylarında yaşamını yitirenler anıldı

  KAHRAMANMARAŞ'ta 41 yıl önce meydana gelen olaylarda hayatını kaybedenler, düzenlenen programla anıldı.

 • 'Canlar' sevgide buluştu
  22 Eyl 'Canlar' sevgide buluştu

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cem Vakfı ve Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı tarafından bu yıl 14.'sü düzenlenen 'Sevgide Buluşalım' etkinliği vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

 • Btp Ankara Adayı Pak: Bütün Projelerimizin Merkezinde İnsan Var
  22 Mar Btp Ankara Adayı Pak: Bütün Projelerimizin Merkezinde İnsan Var

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Pak, seçim çalışmaları kapsamında Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'nı ziyaret etti.

 • Çetin: 'Tüm İnançlara Saygılı ve Eşit Mesafedeyiz'
  26 Şub Çetin: "Tüm İnançlara Saygılı ve Eşit Mesafedeyiz"

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, tüm inançlara saygılı ve eşit mesafede bir belediyecilik anlayışına sahip olduklarını söyledi.

 • Kocaeli'de Binler 13. Kez Sevgide Buluştu
  30 Eyl Kocaeli'de Binler 13. Kez Sevgide Buluştu

  - Kocaeli'de binler 13. kez sevgide buluştuKOCAELİ - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 13.'sü gerçekleştirilen Sevgide Buluşalım etkinliğinde binlerce vatandaş bir kez daha sevgide buluştu.

 • Kocaeli'de Binler 13. Kez Sevgide Buluştu
  30 Eyl Kocaeli'de Binler 13. Kez Sevgide Buluştu

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen Sevgide Buluşalım etkinliğinde binlerce vatandaş bir kez daha sevgide buluştu.

 • Bu Yıl Birlik ve Beraberlikle Sevgide Buluşalım!
  25 Eyl Bu Yıl Birlik ve Beraberlikle Sevgide Buluşalım!

  ''Sevgide Buluşalım'' etkinliğinin bu yıl 13.'sü, 30 Eylül Pazar günü Uluslararası Fuar Merkezi(İnterteks)'nde gerçekleştirilecek.

 • Muharrem Ayı Orucunu Körfez Cem Evi'nde Açtı
  19 Eyl Muharrem Ayı Orucunu Körfez Cem Evi'nde Açtı

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Muharrem ayı dolayısıyla Körfez Cem Evi’nde gerçekleşen iftar programına katıldı.

 • Merzifon'da Cemevi Temel Atma Töreni
  22 Haz Merzifon'da Cemevi Temel Atma Töreni

  Amasya'nın Merzifon ilçesinde, cemevi yapmak için temel atma töreni gerçekleştirildi.

 • Hacı Bektaş Ziyaretleri Devam Ediyor
  17 Haz Hacı Bektaş Ziyaretleri Devam Ediyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle 2005 yılından bu yana her yıl yapılan Hacı Bektaş Veli’yi anma ziyaretleri bu yıl da devam ediyor.

 • Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Heyetini Kabul Etti
  03 Eki Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Heyetini Kabul Etti

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez İkili görüşmeden detaylar ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

 • Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Üyeleriyle Görüştü
  03 Eki Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Üyeleriyle Görüştü

  Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı üyeleriyle görüştüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

 • Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Üyeleriyle Görüştü
  03 Eki Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Üyeleriyle Görüştü

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

 • Akbük Cemevinin Temeli Atıldı
  13 Tem Akbük Cemevinin Temeli Atıldı

  Didim’e bağlı Akbük Mahallesinde Akbük Cemevi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

 • Çorum Olaylarında Hayatını Kaybedenler Anıldı
  03 Tem Çorum Olaylarında Hayatını Kaybedenler Anıldı

  1980 yılında yaşanan Çorum olaylarında hayatını kaybedenler anıldı.

 • Türkiye Nereye Gidiyor?' Paneli
  30 May Türkiye Nereye Gidiyor?" Paneli

  Çukurova Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği “Türkiye Nereye Gidiyor?

 • Tekin ve Yüceer Türkiye Gündemini Adana'da Değerlendirecek
  26 May Tekin ve Yüceer Türkiye Gündemini Adana'da Değerlendirecek

  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği “Türkiye Nereye Gidiyor?

 • Konteyner Kent Gerginliği
  14 May Konteyner Kent Gerginliği

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kent dışından gelen otobüslerin durdurulması Askere direnenlerin gözaltına alınması Askerin anonslu uyarısı Kahramanmaraş'ta konteyner kent gerginliği Kahramanmaraş'ta yapımı devam eden konteyner kent inşaatını protesto etmek için kent dışından gelen grubun bölgeye geçişine izin verilmedi.

 • Kahramanmaraş'ta Konteyner Kent Gerginliği
  14 May Kahramanmaraş'ta Konteyner Kent Gerginliği

  Kahramanmaraş'ta yapımı devam eden konteyner kent inşaatını protesto etmek için şehre 6 otobüsle 300 kişi geldi. Jandarmanın müdahalesiyle gerginlik yaşandı, 4 kişi gözaltına alındı.

 • Kahramanmaraş'ta 'Sivricehöyük' Gerginliği
  14 May Kahramanmaraş'ta 'Sivricehöyük' Gerginliği

  Kahramanmaraş'ta 'Sivricehöyük' gerginliğiTÜRKİYE'nin değişik illerinden Sivricehöyük Mahallesi'nde Suriyelilerin barınacağı konteyner kentin yapılmasını protesto etmek amacıyla Kahramanmaraş'a gelen 300 kişilik grup kente alınmadı.

 • Kahramanmaraş'ta 'Sivricehöyük' Gerginliği
  14 May Kahramanmaraş'ta 'Sivricehöyük' Gerginliği

  Türkiye'nin değişik illerinden Sivricehöyük Mahallesi'nde Suriyelilerin barınacağı konteyner kentin yapılmasını protesto etmek amacıyla Kahramanmaraş'a gelen 300 kişilik grup kente alınmadı.

 • Alevi Örgütlerinden Belediyeye Ziyaret
  14 Oca Alevi Örgütlerinden Belediyeye Ziyaret

  Diyarbakır'a gelen Alevi örgütlerinin temsilcileri, Eş Başkanlar Gültan Kışanak ile Fırat Anlı'yı ziyaret etti.

 • Alevi Örgütlerinden Kışanak ve Anlı'ya Ziyaret
  13 Oca Alevi Örgütlerinden Kışanak ve Anlı'ya Ziyaret

  Bölgedeki olayları yerinde incelemek amacıyla Diyarbakır’a gelen Alevi örgütlerinin temsilcileri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanlar Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’yı ziyaret etti.

 • Alevi Örgütleri Diyarbakır'da
  20 Eyl Alevi Örgütleri Diyarbakır'da

  Diyarbakır'a gelen Alevi Alevi dernekleri temsilcilerinden oluşan bir heyet, Eş Başkanlar Kışanak ile Anlı'yı ziyaret etti.

 • Çhp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Açıklaması
  10 Eyl Çhp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, son günlerde Doğu kökenli vatandaşların saldırılara maruz kaldıklarını, bu saldırıların polisin gözetiminde yapıldığını iddia etti.

 • Başkan Kocamaz, Güneykent'te Yapılacak Cemevi'nin Temelini Attı
  22 Ağu Başkan Kocamaz, Güneykent'te Yapılacak Cemevi'nin Temelini Attı

  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Mersin Şubesi’nin merkez Toroslar ilçesi Güneykent Mahallesi’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapılacak olan cemevinin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

 • İstanbul Valiliği'nde 'Gazi Mahallesi'ndeki Cenaze Gerginliği' Görüşmesi
  27 Tem İstanbul Valiliği'nde "Gazi Mahallesi'ndeki Cenaze Gerginliği" Görüşmesi

  * Aralarında CHP'li 2 milletvekilinin de bulunduğu Alevi - Bektaşi Federasyon ve derneklerinin temsilcileri vali yardımcısıyla 1 saat görüştü Çıkışta konuşan bir temsilci bugün yapılacak törenin Valiliğin izniyle yapılacağını söyledi.

 • Valilikte Gazi Mahallesi'ndeki Cenaze Gerginliği Görüşmesi
  27 Tem Valilikte Gazi Mahallesi'ndeki Cenaze Gerginliği Görüşmesi

  Çeşitli Alevi Bektaşi federasyonu ve derneklerinin temsilcileri ile CHP İstanbul Milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Hilmi Yarayıcı'nın aralarında bulunduğu bir grup Bağcılar'da öldürülen Günay Özarslan'ın cenazesinin kaldırılması için saat 11.30'da İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ile görüştü.

 • Hacı Bektaş Veli Dergahı İbadete Açılsın' Talebi
  04 Tem Hacı Bektaş Veli Dergahı İbadete Açılsın" Talebi

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Alevi sivil toplum örgütlerinin başkanlarının Kırklar Meydanı'nda toplanması,- Semah gurubunun gösterisi,- Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Doğan Demir'in açıklamaları, "Hacı Bektaş Veli Dergahı ibadete açılsın" talebi- Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Demir: -"Hacı Bektaş Veli Dergahı Alevi inancının kalbidir.

 • Çorum Olaylarında Hayatını Kaybedenler Anıldı
  03 Tem Çorum Olaylarında Hayatını Kaybedenler Anıldı

  1980 yılında meydana gelen Çorum olaylarında hayatını kaybedenler, düzenlenen törenle anıldı.

 • Çorum Olayları'Nın 35. Yılı
  03 Tem Çorum Olayları"Nın 35. Yılı

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yürüyüş'den detay görüntü, - Katılımcıların slogan atması, - HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker'in konuşması, "Çorum Olayları"nın 35. yılı- Çorum'da 1980 yılında 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarda hayatını kaybedenler anıldı Çorum'da 1980 yılında 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarda hayatını kaybedenler için anma yürüyüşü düzenlendi.

 • Sivas Olaylarının 22. Yılında Yaşamını Yitirenler Anıldı
  02 Tem Sivas Olaylarının 22. Yılında Yaşamını Yitirenler Anıldı

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Madımak Oteli önündeki konuşmalar- Kalabalıktan detay görüntüler-Semah gösterisi Sivas olaylarının 22. yılı- Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı- Olaylarda hayatını kaybedenlerin aileleri ile HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu, Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP'li ve HDP'li bazı milletvekilleri, merkezin önüne karanfil bıraktı- Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarından bazıları, eski Madımak Oteli kapısı önünde bekleyerek, içeriye kimsenin girmesine izin vermedi Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı.

 • Ailelerin Eski Madımak Oteli Kapısındaki Bekleyişi
  02 Tem Ailelerin Eski Madımak Oteli Kapısındaki Bekleyişi

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Otel önünden görüntü-Vatandaş görüntüsü-Kapı önünde oturan aileler-Açıklama -Genel detaylar Sivas olaylarının 22. yılı- Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı- Olaylarda hayatını kaybedenlerin aileleri ile HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, CHP Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu, Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP'li ve HDP'li bazı milletvekilleri, merkezin önüne karanfil bıraktı- Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarından bazıları, eski Madımak Oteli kapısı önünde bekleyerek, içeriye kimsenin girmesine izin vermedi Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, kentte düzenlenen programda anıldı.

 • Sivas Olayları'nın 22'inci Yılı Nedeniyle Sıkı Önlem (3)
  02 Tem Sivas Olayları'nın 22'inci Yılı Nedeniyle Sıkı Önlem (3)

  "UTANÇ MÜZESİ OLANA KADAR BURADAYIZ" Alevi Dernekleri öncülüğünde çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan gruplar, Seyrantepe Mahallesi üzerinde toplandıktan sonra Ethembey Parkı önünde toplanarak yürüyüşe geçti.

 • İzmit'te Ev İşaretlenmesi Protesto Edildi
  15 Haz İzmit'te Ev İşaretlenmesi Protesto Edildi

  İzmit'te ev işaretlenmesi protesto edildi İZMİT Tavşantepe Semti'nde iki gün önce iddiaya göre alevilerin çoğunlukta kaldığı mahallede bazı evlerin kapı ve duvarlarına kırmızı boya ile çarpı işareti yapılması bugün dernek başkanları ve mahalle sakinleri tarafından protesto edildi.

 • İzmit'te Ev İşaretlenmesi Protesto Edildi
  15 Haz İzmit'te Ev İşaretlenmesi Protesto Edildi

  İzmit Tavşantepe Semti'nde iki gün önce iddiaya göre alevilerin çoğunlukta kaldığı mahallede bazı evlerin kapı ve duvarlarına kırmızı boya ile çarpı işareti yapılması bugün dernek başkanları ve mahalle sakinleri tarafından protesto edildi.

 • Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi'nin Temeli Törenle Atıldı
  26 May Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi'nin Temeli Törenle Atıldı

  Muratpaşa Belediyesi, Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi’nin temelini, Yeşildere Mahallesi’nde attı.

 • HDP'den Alevi-Bektaşi Seçim Bildirgesi
  30 Nis HDP'den Alevi-Bektaşi Seçim Bildirgesi

  Halkların Demokratik Partisi, 15 maddeden oluşan Alevi-Bektaşi seçim bildirgesini açıkladı, "HDP, Alevi kimliğini hiçbir koşul ileri sürmeksizin tanıyacak." dedi.

 • Sarıyer Belediyesi'nden Ruhani Liderlere ve Konsoloslara Yeni Yıl Yemeği
  10 Ara Sarıyer Belediyesi'nden Ruhani Liderlere ve Konsoloslara Yeni Yıl Yemeği

  Fener Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos, "Gelmiş olduğumuz bu günden geçmişe bakıp, önyargılardan ve şartlanmışlıklardan arınmış olarak, o günleri kavrayabilmemiz çok önemlidir" dedi.

 • Sarıyer Belediyesi'nden Ruhani Liderlere ve Konsoloslara Yeni Yıl Yemeği
  10 Ara Sarıyer Belediyesi'nden Ruhani Liderlere ve Konsoloslara Yeni Yıl Yemeği

  Sarıyer Belediyesi yeni yıl dolayısıyla Türkiye'deki dini cemaatlerin ruhani liderlerine ve çok sayıda ülkenin İstanbul Konsoloslarına yemek verdi. Fener Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos, "Gelmiş olduğumuz bu günden geçmişe bakıp, önyargılardan ve şartlanmışlıklardan arınmış olarak, o günleri kavrayabilmemiz çok önemlidir" dedi.

 • Adana Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Hizmet Binası Açıldı
  16 Kas Adana Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Hizmet Binası Açıldı

  Adana Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı hizmet binası açıldı- CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya: "Şuanda en çok ihtiyaç duyduğumuz toplumsal barıştır.

 • Adana'da Cemevi Açılışı
  16 Kas Adana'da Cemevi Açılışı

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’nin en büyük cemevi ile ilk semt kreşini Mevlana, Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’den deyişler okuyarak açtı.

 • Başkent'teki 'Eğitimde Yaşanan Hak İhlallerine Hayır' Mitingi Sona Erdi
  12 Eki Başkent'teki "Eğitimde Yaşanan Hak İhlallerine Hayır" Mitingi Sona Erdi

  Alevi derneklerinin çağrısıyla Sıhhiye Meydanında düzenlenen “Eğitimde Yaşanan Hak İhlallerine Hayır” mitingi sona erdi.

 • Sıhhiye Meydanı'nda Miting
  12 Eki Sıhhiye Meydanı'nda Miting

  Sıhhiye Meydanı'nda miting-Alevi derneklerinin çağrısıyla bir araya gelen kalabalık, IŞİD saldırıları ile eğitimde hak ihlallerine tepki gösterdiANKARA (AA) - Alevi derneklerinin çağrısıyla başkentte düzenlenen mitingde, IŞİD saldırıları ile eğitimde hak ihlalleri protesto edildi.

 • Burhaniye'de Cem Evi Temeli Atıldı
  15 Haz Burhaniye'de Cem Evi Temeli Atıldı

  Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfının gerçekleştirdiği ilk Kültür ve Cem evi’ temeli atıldı.

 • Uğur Kurt Sivas'ta Toprağa Verildi 1
  24 May Uğur Kurt Sivas'ta Toprağa Verildi 1

  İstanbul Okmeydanı'nda önceki gün yaşanan olaylar sırasında açılan ateş sonucu başına isabet eden kurşunla öldürülen 30 yaşındaki Uğur Kurt, memleketi Sivas'ın Hafik İlçesi'ne bağlı Üzeyir köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.

 • Kurt'un Kardeşlerinden Slogan Atanlara Tepki
  24 May Kurt'un Kardeşlerinden Slogan Atanlara Tepki

  İstanbul Okmeydanı'ndaki olaylar sırasında başından silahla vurularak ölen Kurt'un cenazesi, memleketi Sivas'ın Hafik ilçesinde defnedildi.

 • Uğur Kurt'un Vurulduğu Cemevi Avlusunda Alevi Derneklerinden Açıklama
  23 May Uğur Kurt'un Vurulduğu Cemevi Avlusunda Alevi Derneklerinden Açıklama

  "ilk defa cemevinde bir canımız katlediliyor" Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Selahattin Özel, "Başbakan nefret suçu işliyor" Haber: Özgür ALTUNCU - Kamera: Ünsal ÇAKİN, İstanbul - DHA Uğur Kurt'un vurulduğu Okmeydanı Cemevi avlusunda Alevi dernekleri yöneticileri açıklama yaptı.

 • Alevi Dernekleri: Bu Ölüm Cami Avlusunda Olsa Ne Yapardınız
  23 May Alevi Dernekleri: Bu Ölüm Cami Avlusunda Olsa Ne Yapardınız

  Alevi dernekleri, Uğur Kurt'un vurulduğu cemevinde düzenlediği basın toplantısında "Siz cami avlusunda öldürülseydiniz ne yapardınız" diye sordu.

 • Alevi Dernekleri: Bu Bir Cami Avlusunda Olsa Ne Yapardınız
  23 May Alevi Dernekleri: Bu Bir Cami Avlusunda Olsa Ne Yapardınız

  Alevi dernekleri, Uğur Kurt'un vurulduğu cemevinde düzenlediği basın toplantısında "Siz cami avlusunda öldürülseydiniz ne yapardınız" diye sordu.

 • 20 Polisin Silahı Alındı
  23 May 20 Polisin Silahı Alındı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, olayın olduğu perşembe günü yaptığı açıklamada, "Polislerin kullandığı silahların balistik muayenesinin yapılacağını ve Uğur Kurt'un başındaki kurşunun tespit edilerek sorumlular hakkında takibatın sonuçlanacağını" söylemişti.

Advertisement