Diyarbakır'da Olaylı Maç - Son Dakika

Diyarbakır'da Olaylı Maç

07.03.2010 14:50

1
Lig'in 24. haftasında Diyarbakırspor- Bursaspor karşılaşması çıkan olaylar nedeniyle maçın 17. dakikasında tatil edildi.
2
Gergin başlayan karşılaşmanın hemen başında sahaya taş ve pet şişe yağdıran taraftarlar maçın da sık sık durmasına neden oldu. Bu şartlarda devam eden maçın 17. dakikasında bir köşe atışı sırasında karşılaşmanın yardımcı hakemi Kemal Yılmaz'ın başına isabet eden taş sebebiyle, orta hakem Mustafa Kamil Abitoğlu mücadeleyi durdurarak soyunma odasına gitti. Ve ardından da maçı tatil ettiğini açıkladı.

3
Bursaspor takımı konakladığı otelden stada polis araçlarıyla getirilirken, stadyum önünde bazı taraftarların taşlarla saldırdığı görüldü. Gerginlik çıkaranlardan bazılarını gözaltına aldı.
4
Bursaspor takımı kaldığı otelde stada iki polis midibüsüyle geldi. Yoğun güvenlik önemlerinin alındığı bir güzergahta stadyuma gelen Bursaspor, zorlu dakikalar yaşadı. Takımı gelişi sırasında stat çevresinde ve türbinlerde bulunan bazı taraftarlar taşlarla saldırdı.
5
Maçın tatil edilmesinin ardından bazı taraftarlar tribünlerden sahaya inmek istedi. Bunun üzerine polis, bu taraftarlara biber gazı ile müdahale etti. Ancak sahaya inmelerini önleyemedi.

6
Sahaya inen yaklaşık 100 kişilik bir grup, güvenlik önlemlerine rağmen Bursaspor bayrağını indirdi, saha ortasına gelerek ateşe verdi. Bursaspor'un yanan bayrağıyla stat içinde tur atan grup daha sonra dışarı çıktı.
7
Seyircilerin stadı terk etmesi üzerine olaylar stat dışına taştı. Stat çevresindeki cadde ve sokaklar bir anda savaş alanına döndü. Polisi taş yağmuruna tutan göstericilere güvenlik güçleri biber gazıyla müdahale etti. Atılan taşlar, birçok kişinin yaralanmasına yol açtı. Başı kanayan bir gence ilk müdahaleyi polis yaptı.
8
MaçTa tribünden atılan taşlardan biri Diyarbakır'da muhabir olarak görev yapan Ajans Habertürk çalışanı Mehmet Kayahan'a isabet etti. Diyarbakır'da ilk müdahalesi yapılan Kayahan, göz sinirlerinde ezilme ve kopma tespit edildi ve İstanbul'a sevk edildi.
9
Olaylar nedeniyle 6 dakika geç başlayan karşılaşmanın ilk dakikasında Bursaspor kalecisi İvankov'a isabet eden taş nedeniyle hakem Mustafa Kamil Abitoğlu, güvenlik güçlerinden yardım istedi. Çevik kuvvet ekipleri kaleciyi korumak için sahanın kenarında gittiği sırada tribünlerden taş yağmuru başladı.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45

Son Dakika Diyarbakır'da Olaylı Maç - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dünyada tek! Bu kasabaya erkekler yalnızca hafta sonu girebiliyor Bal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptu "1915 Çanakkale Köprüsü"nün yüksekliği 300 metrelik Eyfel Kulesi'ni geçti Bircan sonunu hesap edemedi! Sadakatsiz'in Derin'ine yaptığı "Tokatlayacağım" yorumu ortalığı karıştırdı Yıldız Savaşları'nın Darth Vader'ı David Prowse hayatını kaybetti