Netapp'ın 2014 Öngörüleri - Son Dakika

Netapp'ın 2014 Öngörüleri

15.01.2014 19:30

NetApp, 2014'te hibrit bulut, flash, tümleşik ve entegre mimarilere yönelik BT çözümlerinin büyük bir patlama...

1
NetApp, 2014’te hibrit bulut, flash, tümleşik ve entegre mimarilere yönelik BT çözümlerinin büyük bir patlama yapacağını açıkladı. NetApp, yeni yılda işletmelerin kurumsal depolama sistemlerini mobilden buluta kadar birçok yenilik ile buluşturacaklarının da müjdesini verdi.

Kaynak :

2
5. Sanal Depolama Sistemleri veri hareketliliği ve uygulama çevikliği sağlayacak

Sanal Makineler nasıl çalışan uygulamaların fiziksel sunucular arasındaki hareketini mümkün kıldıysa, Sanal Depolama Sistemleri de verileri belirli fiziksel depolama alanlarından çıkarıp ona özgürlük sağlayabilecek. Bu sanal veri taşıyıcıları, iş yüklerinin kümelenmiş depolama sistemleri arasında taşınmasını kolaylaştırıyor ve yoğunluk yaşanan alanlarda kümelenmiş depoları erişilebilir kılıyor.

3
7. Veri hakimiyeti ile ilgili soru işaretleri Özel ve Genel Bulut Depolama'yı etkileyecek

Bulut bilişimin ve depolama hizmetlerinin yaygın kullanımı, geleneksel coğrafi sınırları zorlar hale geldi. Bu da birçok ülkede faaliyet gösteren büyük işletmelerin, hükümetlerin telif hakkı kanunlarına tabi olan sahip oldukları veriler konusunda endişelenmelerine neden oluyor. ABD dışındaki işletmeler, bu nedenle, hem verinin hakimiyetinin kendilerinde kalmasını hem de bulut bilişim ekonomilerinden faydalanmalarını sağlayan hibrit bulut çözümlerine eğilmeye başlayacaklar.

4
8. Veri merkezlerindeki 40GbE patlaması

Ethernet evrimindeki bir sonraki aşama olan 40 Gb, veri merkezlerinde daha fazla benimsenecek. Daha yüksek bantgenişliği, daha geniş veri setlerinin daha hızlı ve daha kolay bir şekilde hareket etmesini kolaylaştıracak. Bu da verinin büyümesini teşvik edecek.

5
9. Büyük Veri artık eldeki verilerin analizinden toplanan ek verilerin etkin kullanımına doğru evrim geçiriyor

Şirketler mevcut veriden analitikler yoluyla değer çıkarmaya çalıştıkça, içgörülerini geliştiren ek veriler de toplamaya başlayacaklar. Müşteri davranışları, endüstriyel süreçler ve doğal fenomenler hakkında daha fazla veri toplayabilen yeni cihazlar piyasaya çıkacak. Bu veri kaynakları, içgörüleri geliştirmek amacıyla mevcut analitikler ile kullanılabilecek ve böylece yeni analitik uygulamalara yol açacaklar.

6
10. Kümelenmiş Depolama, Tümleşik Altyapılar, Nesne Depolama, Bellek İçi Veritabanları 2014'te ivme kazanacak

2013 boyunca heyecan uyandıran birçok teknoloji, önümüzdeki yıl büyüme ibareleri gösterecek. Kümelenmiş Depolama ve Nesne Depolama kullanımları artarken, Tümleşik Altyapılar veri merkezi altyapılarının yapı taşlarından biri haline gelecek. Bellek içi veritabanları ise SAP Hana'nın popülerliği sayesinde ana akıma dahil olacak.

Son Dakika Netapp'ın 2014 Öngörüleri - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement