Son moda Sevgililer Günü hediyesi: Anti koronavirüs buketi! - Son Dakika

Son moda Sevgililer Günü hediyesi: Anti koronavirüs buketi!

10 gün önce

Koronavirüs salgını dünyaya sinsice yayılırken Sevgililer Günü'nde sadece çiçek göndermek yeterli olmayabilir. İşte bu sebeple bugün birçok kişi virüsün yayılmasına engel olmak için çiçek, çikolata yerine maske, dezenfektan, diş macunu ve sabun buketi yolladı.

1
Çin'de yeni tip Koronavirüs salgınında can kaybı dünya çapında bin bin 350'yi aştı. Virüs korkusu nedeniyle hastalığın ortaya çıktığı Vuhan da dahil olmak üzere başkent Pekin, Şanghay ve diğer büyük kentlerde insanlar mümkün olduğunca dışarı çıkmıyor. Zira bu korku Çinli çiftlerin sevgililer günü kutlama alışkanlıklarını da etkilemiş durumda.
2
Ülkedeki ölümcül salgın romantizmi tamamen durdurabilmiş değil. Bunun bir kanıtı da Çin'in popüler sosyal medya platformu Weibo'dan geldi. Bugün platforma 5 milyondan fazla aşk mesajı yağdı. Bazı kullanıcılar sevgilileri için özel mesajlar paylaşırken, 'herkesin bu sene uzak ilişki yaşadığı' esprisi de en çok beğenilen yorumlar arasında yer aldı.
3
Ülkedeki en yaygın online sipariş platformu Meituan Dianping'in verilerine göre, bu sene çifler birbirlerinin evlerine en çok maske buketi, dezenfektanlar ve koruyucu gözlük gönderiyor. Verilere göre ayrıca, 10 Şubat'tan itibaren üzerine güzel dilekler yazılmış maskeler de en çok satanlar arasında.
4
İkinci sırada ise mide ilaçları, sebze ve meyveler yer alıyor. Platforma göre ayrıca, evlerinden çıkmak istemeyen çiftler birbirlerine sık sık abur cubur paketleri yolluyor.

5
6
7
8
9
10
11

Haber Yayın Tarihi: 14.02.2020 03:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bez takan ve biberondan süt içen 25 yaşındaki sosyal medya fenomenini görenler hayret ediyor Bir döneme damgasını vuran Huysuz Virjin, yıllar sonra ev haliyle ortaya çıktı Bu ülkeye turist olarak gidiyorsanız dikkat! Halkla konuşmanız yasak Ünlü yıldız, babasını kocasıyla yatakta bastı! İşte ünlülerin skandallarla dolu geçmişi Kraliçe'den veto yiyen Prens Harry ve asi gelin Meghan: Kraliyet kelimesi kraliçenin malı değil!