Yeni Astra Çok İddialı - Son Dakika

Yeni Astra Çok İddialı

24.10.2014 11:06

Geniş, konforlu ve sportif duruşuyla gençlere ve ailelere hitap edebilen yeni Opel Astra'nın tüm teknik özelliklerine bu fotogalerimizden ulaşabilirsiniz. Dış görünümüyle araç kullanıcılarını cezbeden Opal Astra'nın yeni otomobili, geniş ve konforlu oluşuyla da tercih sebebi olacak gibi duruyor.

1
Yıllardır çizgisini bozmadan başarısını koruyabilen ender modellerden biri olan Opel Astra, motoru ve konforu ile iddiasını sürdürüyor. Habeler.Com okurları için Yeni Opel Astra'yı test ettik. İşte yeni Astra…

2
Yeni Astra konforu ve sunduğu yaşam alanı ile ailelere hitap ederken sportif duruşu ile gençlere de göz kırpmakta.

3
Opel Astra'nın ön kısmında far grubunda ki damla formu tasarım ve far üstü zenonlar araca çekici bir hava katmış.

4
Logonun bulunduğu bölgedeki kromajlar tek parça haline getirilerek bütünlük sağlanmış. Sis farları üstünde küçük gündüz farları konumlandırılmış.

5
Yan kısımda oldukça sportif duran Astra, arka kısıma doğru daralan bir cam yapısına sahip. 17' lik jantlar araca güçlü bir hava katmış

6
Arka bölümde bagaj kapağı ile bölünen derli toplu stop grubu dikkat çekiyor. Aracın sportif ruhunu en fazla arka bölümde görebiliyoruz.

7
Makyajlı Opel Astra iç mekânda yabancı olmadığımız bir tasarım ile bizleri karşılıyor. Kullanılan deri ve yumuşak malzemeler iç mekânın kalite çıtasını yükseltmiş.

8
İnsignia'da da aynı malzemeyi kullanması model açısından bir avantaj diyebiliriz.

9
Artık sadeliğin önem kazandığı günümüzde orta konsoldaki düğmeler eskiden olduğu gibi hala gereğinden fazla olmasını yanlış bir tercih olduğunu düşünüyoruz.

10
Kapı kenarlarında, orta konsolda ve vitesin hemen önünde irili ufaklı gözler kabin içini daha kullanışlı kılmış.

11
Ele iyi oturan 3 kollu direksiyon büyük yapısı ile farklı bir sürüş deneyimi yaşatıyor.

12
Geri viteste orta bölümdeki ekranın geri kamerası görüntüsünü yansıtması artık yeni otomobillerde bir alışkanlık ama büyük kolaylık

13
Hatckback bir otomobil olan test aracımızın arka koltukları oldukça ferah. Diz ve baş mesafesindeki ferahlık yanında ön koltuk arkasındaki cepler oldukça kullanışlı.

14
Yeni Astra sedanın kalbinde 1.3 litre CDTi motor bulunuyor. Bu motor 4.000 d/d'da 95 bg güç, 1.750 ila 3.250 d/d'da ise 190 Nm tork değeri üretiyor.

15
Bu değerler ile 0-100 Km/s hızlanmasını 14.6 saniyede tamamlarken maksimum 180 Km/s'lik bir hız değerine sahip.

16
İşin açıkçası 1.3 litrelik bir motor tercihi performanstan ziyade tasarruf amaçlı bir kullanım için ideal olduğu düşünebiliriz.

17
Özellikle kalkışlarda ağır kalan otomobil yakıt açısından oldukça başarılı.

18
Testimiz süresince karma yakıt tüketim değeri 5.2 litre olan yakıt değeri gayet makul.

19
Orta sertlikte bir süspansiyonun kullanıldığı araç bozuk yollarda zaman zaman yolu hissettirebiliyor.

20
Süspansiyonlar özellikle virajlarda fazla gövde salınımına sebep olsa da, ekonomi odaklı bir araç olduğu için bunun çok bir problem olacağını düşünmüyoruz.

21
Yeni Astra Sedan Edition donanım paketinde 54.990 tl'den satılırken, Cosmo donanım paketinde 64.494 tl'den satılmakta

YORUMLAR
500

Son Dakika Yeni Astra Çok İddialı - Son Dakika


Advertisement