arabam.com'da Ocak Ayında İkinci El Araç Fiyatları Düştü - Son Dakika
Ekonomi

arabam.com'da Ocak Ayında İkinci El Araç Fiyatları Düştü

arabam.com\'da Ocak Ayında İkinci El Araç Fiyatları Düştü

arabam.com'un açıklamasına göre, ocak ayında ikinci el araçların fiyatları yüzde 2,6 düşerek ortalama 667 bin 952 lira oldu. En çok ilan verilen markalar Fiat, Renault, Volkswagen, Ford ve Opel oldu. Clio, Astra, Megane ve Focus ise en çok ilan verilen otomobil modelleri oldu. Nissan Qashqai ise en çok ilan verilen araç oldu. 10 yaş ve üzeri araçların ilanları artarken, 500 bin lira ve altı araçların ilan oranı ise azaldı.

14.02.2024 11:37  Güncelleme: 11:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

arabam.com, ocak ayının ikinci el ilan verilerini paylaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, arabam.com'daki ilanlarda yer alan ikinci el araçların ortalama fiyatı 667 bin 952 lira olurken, 2023'ün aralık ayında gözlemlenen yüzde 2 düşüşe ek olarak ocak ayında ilanlardaki araçların fiyatları yüzde 2,6 daha düştü.

arabam.com ilanlarında en çok görülen markalar sırasıyla Fiat, Renault, Volkswagen, Ford, Opel, Hyundai, Peugeot, Toyota, Honda ve Citroen oldu. İlanların model özelinde bakıldığında ise ocakta en çok ilan verilen otomobil modelleri sırasıyla Clio, Astra, Megane, Focus, Corolla, Egea, Honda Civic ve Volkswagen Polo oldu.

Şirketin ilanlarında yayınlanan ikinci el arazi, SUV, pickup ilanlarının oransal olarak değerlendirmesine bakıldığında, ocakta Nissan Qashqai en çok ilan verilen araç oldu. Qashqai'yi sırasıyla Dacia Duster, Kia Sportage, Volkswagen Tiguan, Egea Cross, Hyundai Tucson, Peugeot 3008, Peugeot 2008, Chevrolet Captiva ve Nissan Juke izledi.

10 yaş üzerindeki araçların ilanı arttı

Ocakta 10 yaş ve üzerindeki araç ilanları arttı. Yüzde 28,4 oranı ile en fazla ilan 10-15 yaş aralığındaki araçlar için verildi. 6-9 yaş arası otomobiller yüzde 19,5 ile ikinci sırada yer alırken, 20 yaş ve üzeri araçlar yüzde 18,6 ile üçüncü sırada yer aldı. 16-20 yaş arası araçların ilanı yüzde17,1 ve 5 yaşa kadar olan araçların oranı yüzde 16,5 oldu.

500 bin lira ve altı araçların ilan oranı 2023 ortalamasına göre yüzde 5,2 azaldı. 500 bin 1 lira – 600 bin lira aralığındaki araçlar ilanlarda yüzde 12,9 ile yer alırken, 600 bin 1 lira – 700 bin lira aralığındaki araçların oranı yüzde 11,4 oldu. 1 milyon lira ve üzeri araçların oranı ise yüzde 11,3 olarak gerçekleşti.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi arabam.com'da Ocak Ayında İkinci El Araç Fiyatları Düştü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Edirne'de Balkan İş Forumu düzenlendi
  14:23 Edirne'de Balkan İş Forumu düzenlendi

  Edirne Valiliği Balkan Şehirleri İş Birliği Edirne Platformu tarafından düzenlenen Balkan İş Forumu, Edirne Valisi Yunus Sezer'in açılış konuşmasıyla başladı. Sezer, Edirne'nin Türkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı olduğunu vurgulayarak, bölgenin ticaret ve sanayi potansiyelinin her yıl arttığını belirtti. Forumun kalıcı hale getirilmesi amacıyla bir fuar düzenleneceğini de söyleyen Sezer, Edirne'nin Balkanlar'la köprü olma vazifesine talip olduğunu ifade etti. Forum kapsamında iş insanları arasında ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirilecek.

 • Gaziantep Ticaret Odası ve TSKB iş birliğiyle dünya ve Türkiye ekonomisine bakış toplantısı düzenlendi
  14:05 Gaziantep Ticaret Odası ve TSKB iş birliğiyle dünya ve Türkiye ekonomisine bakış toplantısı düzenlendi

  Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve Türkiye Sanayi Kalkınma Bankası (TSKB) iş birliği ile küresel ekonomik gelişmeler, Türkiye'nin küresel ekonomideki konumu, Gaziantep'in potansiyeli ve gelecek planlarının tartışıldığı 'Dünya ve Türkiye Ekonomisine Bakış' toplantısı düzenlendi. Toplantıda, ekonomiye etki eden faktörler, girdi maliyetleri, kur değerlemesi ve Gaziantep'in ekonomik önemi üzerine konuşmalar yapıldı.

 • Aydın'da 11. Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı Açıldı
  14:05 Aydın'da 11. Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

  Aydın'da bu yıl 11'ncisi düzenlenen 550 markanın katıldığı Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı açılış töreni ile kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuar, tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerindeki ulusal ve uluslararası firmaları bir araya getiriyor. Aydın Ticaret Borsası Başkanı, fuarın ziyaretçi hedefinin 500 binin üzerinde olduğunu belirtti.

 • Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer Yeni Belediye Binasını İnceledi
  14:02 Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer Yeni Belediye Binasını İnceledi

  Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, yeni belediye binası inşaatında incelemelerde bulunarak, Aksaray'ın hem bugününe hem de geleceğine yatırımlar yapıldığını söyledi.

 • Mersin Erdemli'de Serada Yetiştirilen Üzümler Hasat Edildi
  13:59 Mersin Erdemli'de Serada Yetiştirilen Üzümler Hasat Edildi

  Mersin'in Erdemli ilçesinde serada yetiştirilen 'Yalova incisi' cinsi üzümler hasat edildi. İlk ürünler iç piyasaya pazarlandıktan sonra Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinden sipariş bekleniyor. Üreticiler, yeni sezonda ürün verimi ve kalitesinden memnun olduklarını belirtti.

 • Tarım ve Orman Müdürü Enver Aydın, Sarıkamış'ta incelemelerde bulundu
  13:56 Tarım ve Orman Müdürü Enver Aydın, Sarıkamış'ta incelemelerde bulundu

  Tarım ve Orman Müdürü Enver Aydın, Sarıkamış İlçe Müdürlüğü personeli ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı ve fikir alışverişinde bulundu. Ayrıca, yeni atanan Sarıkamış İlçe Tarım Müdürü Musa Bastem'e hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit edildi
  13:55 Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit edildi

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şimdiye kadar gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit ettiklerini açıkladı. Şimşek, beyanname vermeyen mükellefleri ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet etti.

 • ING Türkiye'de Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığına Tuğçe Bora Kılıç atandı
  13:54 ING Türkiye'de Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığına Tuğçe Bora Kılıç atandı

  ING Türkiye'de Operasyon Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev yapan Tuğçe Bora Kılıç, Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Kılıç, ING'nin Türkiye'nin en sevilen dijital bankası olma hedefine liderlik edecek.

 • Aksaray'da kaçak cep telefonu aparatlarını satan iş yerine operasyon düzenlendi
  13:46 Aksaray'da kaçak cep telefonu aparatlarını satan iş yerine operasyon düzenlendi

  Aksaray'da kaçak cep telefonu aparatlarını satan bir iş yerine jandarma tarafından düzenlenen operasyonda çok sayıda kaçak ürün ele geçirildi. Operasyonda 7 adet gümrük kaçağı cep telefonu, 6 adet akıllı saat, 37 adet cep telefonu şarj aleti, 38 adet kulaklık, 7 adet hoparlör ve 9 adet araç telefon tutacağı bulundu. İş yeri sahibi gözaltına alındı ve olayla ilgili tahkikat devam ediyor.


Advertisement