İdareci Bürokratlar Birliğinden "Dost Meclisi Toplantısı" - Son Dakika
Genel

İdareci Bürokratlar Birliğinden "Dost Meclisi Toplantısı"

- İdareci Bürokratlar Birliğinden "Dost Meclisi Toplantısı" Gazeteci Yazar Necati Çavdar: "Darbelerden özellikle kadınlar zarar görmüştür"ANKARA - Gazeteci Yazar Necati Çavdar, "Darbeler huzuru, barışı, kardeşliği bozmuştur, insanlara ve insanlığa zarar vermiştir.

01.03.2017 01:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

- İdareci Bürokratlar Birliğinden "Dost Meclisi Toplantısı"

Gazeteci Yazar Necati Çavdar:

"Darbelerden özellikle kadınlar zarar görmüştür"

ANKARA - Gazeteci Yazar Necati Çavdar, "Darbeler huzuru, barışı, kardeşliği bozmuştur, insanlara ve insanlığa zarar vermiştir. Darbeler kardeşliğe her yönden zarar vermiştir. Darbeler savunulamaz, darbelerden herkes zarar görmüştür, özellikle de kadınlar zarar görmüştür" dedi.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen ve İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği tarafından yürütülen Kardeşlik Sınır Tanımaz Projesi kapsamında gerçekleştirilen Dost Meclisi toplantısı 28 Şubat Türküsü üzerine gerçekleştirildi. Gazeteci Yazar Necati Çavdar, toplantıya konuk olarak katıldı.

İdareci ve Bürokratlar Birliği Derneği Genel Başkanı Yücel Can, "Kardeşlik Sınır Tanımaz" diyerek Irak ve Suriye'den gelenlere kucak açtıklarını, zamanla şehit ve muhtaç aileleri de kapsadığını, kardeşliğin sadece maddi olarak algılanmaması gerektiğini, bu tür çalışmaların İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesince desteklenmesinin anlamlı ve önemli olduğunu anlattı. Can bu anlamda darbelere tanık olan biri olarak gazeteci ve yazar olan Necati Çavdar'ı takdim etti.

"Darbelerden özellikle kadınlar zarar görmüştür"

28 Şubat ve diğer darbelerin kardeşliğe. birlik ve beraberliğe asla katkı sağlamadığını kaydeden Çavdar, "Darbeler huzuru, barışı, kardeşliği bozmuştur, insanlara ve insanlığa zarar vermiştir. Darbeler kardeşliğe her yönden zarar vermiştir. Darbeler savunulamaz, darbelerden herkes zarar görmüştür, özellikle de kadınlar zarar görmüştür. O dönem Metin Bostancıolu Milli Eğitim Bakanlığını işgal ediyordu. Yukarıdan gelene 'emredersin', aşağıdan gelene de 'arz ederim' diyordu. Bir gün heykel açılışı vardı Hukuk Fakültesinde. Dışarıda da hava güzeldi, kokteyl veriliyordu. Yanında rektör, dekan bir de ben vardım. Ben, 'Evde bir hanım var, okuma yazma bilmiyor ama başörtülü olduğu için hiçbir yere almıyorlar' dedim. Bostancıoğlu, 'Benin anam başörtülü, babaannem de çok güzel kuran okur' dedi. 'Senin annen buraya gelse Hukuk Fakültesi'nin içine alır mısın' diye sordum. Hemen suratları bozuldu ve bizim toplantı da bitti" şeklinde konuştu.

31 Mart ayaklanması ve 28 Şubat'ı birbirine benzeten Çavdar, "31 Mart bir darbedir ve 28 Şubat darbesiyle aynıdır. Bu iki darbede de Sultan Abdülhamit ve Erbakan, insanlara zarar gelmemesi için zorunlu olarak sessiz kalmıştır" ifadelerini kullandı. (ME-

İdareci Bürokratlar Birliğinden "Dost Meclisi Toplantısı"
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel İdareci Bürokratlar Birliğinden 'Dost Meclisi Toplantısı' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Ramazan Bayramı Tatili Tedbirlerini Açıkladı
  07 Nis Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Ramazan Bayramı Tatili Tedbirlerini Açıkladı

  Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle alınan tedbirler hakkında bilgi vererek, her gün 2 bin 700 güvenlik personelinin trafik güvenliğini sağlamak için sahada olacağını, vatandaşların da bayram neşesini üzüntüye döndürmemeleri için özellikle kurallara uymasını istedi. Ülke genelinde olduğu gibi Mersin'de de Ramazan Bayramı nedeniyle vatandaşların 9 günlük tatillerini huzurlu ve güvende geçirmesi için ek tedbirler alındı. Özellikle trafik yoğunluğunun yaşandığı bölgelerde uygulamalar yoğunlaşarak vatandaşlar hem polis hem de jandarma ekipleri tarafından bilgilendirilmeye başlandı.

 • Borsa İstanbul'da Yılın İlk Çeyreğinde 9 Şirket Halka Arz Oldu
  07 Nis Borsa İstanbul'da Yılın İlk Çeyreğinde 9 Şirket Halka Arz Oldu

  Borsa İstanbul'da yılın ilk üç ayında 9 şirket halka arz olurken, halka arza katılan 27 milyon 617 bin 661 yatırımcıdan 18 milyar 391,4 milyon lira finansman sağlandı. Halka arzlar güçlü şekilde devam ediyor.

 • Geyve Belediye Başkanı Makam Aracını Satışa Çıkardı
  07 Nis Geyve Belediye Başkanı Makam Aracını Satışa Çıkardı

  Mahalli İdareler Genel Seçiminde Geyve Belediye Başkanı seçilen Selçuk Yıldız, israfın önüne geçeceklerini belirterek, makam aracını satışa çıkardıklarını açıkladı.

 • Bir kentimizde nisan karı! Her yer beyaza büründü
  07 Nis Bir kentimizde nisan karı! Her yer beyaza büründü

  Soğuk geçen kışlarıyla bilinen Kars'ta nisan ayında da kar yağdı. Yağışın ardından bazı köyler beyaza bürünürken kentin yüksek kesimlerinde kar yağışının etkisi sürüyor.

 • Gelibolu'da Güneyli Köyünde İftar Programı Düzenlendi
  07 Nis Gelibolu'da Güneyli Köyünde İftar Programı Düzenlendi

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak'ın katılımıyla Güneyli köyünde iftar programı düzenlendi. Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Güneyli'de üçüncü kez muhtar seçilen Cahit Kayışoğlu, köydeki düğün salonunda iftar verdi. Programa katılan Gelibolu Belediye Başkanı Soyuak, yaptığı konuşmada, 'Bu güzel günde sizlerle olmaktan ben de çok mutlu oldum. Ramazan ayı birlik ve paylaşma ayıdır. Rabb'im nice ramazan aylarını nasip etsin.' dedi. Muhtar Kayışoğlu da ramazan ayının coşkusunun son günlerinin yaşandığını hatırlatarak, 'Bugünlerde sizlerle birlikte olmak çok güzel. Ayrıca iftar programına katılan ve bizleri onurlandıran Gelibolu'nun yeni Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak'a da çok teşekkür diyorum.' diye konuştu.

 • Bakan Yumaklı, vatandaşlardan korunan alanlara gereken hassasiyeti göstermelerini istedi
  07 Nis Bakan Yumaklı, vatandaşlardan korunan alanlara gereken hassasiyeti göstermelerini istedi

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ramazan Bayramı tatilini değerlendirerek tabiatla iç içe vakit geçirmek isteyen vatandaşlardan korunan alanları ziyaretleri sırasında gereken hassasiyeti göstermelerini beklediklerini belirtti. Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü bünyesindeki milli parklar ve tabiat parkları, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde doğayla iç içe olmak isteyen ziyaretçilerini bekliyor. Genel Müdürlüğün yetki ve sorumluluğundaki milli parklar ve tabiat parkları, vatandaşlara eğlenme, dinlenme ve boş zamanlarını değerlendirme imkanı sunuyor. DKMP yönetiminde 662 korunan alan bulunuyor ve bu alanlar, özellikle hafta sonları ve tatil dönemlerinde vatandaşlar için cazibe merkezi haline geliyor. Bakan Yumaklı, vatandaşlardan korunan alanları ziyaret ederken hassasiyet göstermelerini ve orman yangınlarına sebebiyet verecek ihmallerden kaçınmalarını istedi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çalışanlara ve Öğrencilere Bayram Hediyesi Gönderdi
  07 Nis Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çalışanlara ve Öğrencilere Bayram Hediyesi Gönderdi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, 11 bin çalışanın yanı sıra Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden faydalanan 7 bin 200 öğrencinin velilerine ve muhtarlara bayram öncesi hediye gönderdi.

 • Bitlis'te Kaymakam Özçelik, Seçilen İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarlarla İftar Yaptı
  07 Nis Bitlis'te Kaymakam Özçelik, Seçilen İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarlarla İftar Yaptı

  Bitlis'in Hizan Kaymakamı Nurhalil Özçelik, seçilen il genel meclis üyeleri ve muhtarlarla birlikte iftar programında bir araya geldi. Kaymakam Özçelik, birlik ve beraberlik duygularının önemine vurgu yaparak, katılımcılara teşekkür etti.

 • Arnavutköy Belediye Başkanı Mustafa Candaroğlu Göreve Başladı
  07 Nis Arnavutköy Belediye Başkanı Mustafa Candaroğlu Göreve Başladı

  AK Parti'nin Arnavutköy Belediye Başkan adayı olan Mustafa Candaroğlu, seçimlerde yüzde 42 oy oranıyla Arnavutköy Belediye Başkanı seçildi ve mazbatasını alarak görevine başladı. Candaroğlu, halka teşekkür iftarı düzenledi ve görevine dürüstlük ve doğruluk ilkelerine bağlı kalarak devam edeceğini söyledi.

 • Enerji Projeleri İçin Taşınmazların Kamulaştırılması Kararlaştırıldı
  07 Nis Enerji Projeleri İçin Taşınmazların Kamulaştırılması Kararlaştırıldı

  Türkiye'nin çeşitli illerindeki enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Cumhurbaşkanı Kararları ile Türkiye Elektrik İletim AŞ ve Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi tarafından enerji nakil hatları ve dağıtım tesisleri için taşınmazlar kamulaştırılacak. Ayrıca, Şebinkarahisar İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı projesi ve Niğde'deki maden sahası için de kamulaştırma kararı alındı.

 • Kara yollarında yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor
  07 Nis Kara yollarında yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

 • Karayolları Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş'ta taşınmazları acele kamulaştıracak
  07 Nis Karayolları Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş'ta taşınmazları acele kamulaştıracak

  Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesindeki bazı taşınmazları acele kamulaştıracak. Narlı-Pazarcık 8. Bölge Hududu Devlet Yolu yapımı için Pazarcık ilçesindeki taşınmazlar ve üzerlerindeki müştemilat, KGM tarafından acele istimlak edilecek.


Advertisement