Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem haberleri, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem son dakika, son dakika Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem

Son Dakika Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Haberleri

Son dakika Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son güçlendirilmiş parlamenter sistem haberleri anında burada.


 • 23.11.2023 23 Kas 14:27 Babacan: Gelin, bu sistemi değiştirelim Babacan: Gelin, bu sistemi değiştirelim

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 50+1 tartışması ile ilgili, "Gelin bu sistemi değiştirelim. Ülkemizi, 100 yılı aşmış Cumhuriyetimizi, 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' ile taçlandıralım" dedi.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:51 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara insani ara verecek uzlaşmaya ilişkin, "Bugün itibarıyla esir takasıyla alakalı 4 günlük bir ateşkes olacak ama bu savaşın bittiği anlamına gelmiyor.

 • 21.11.2023 21 Kas 11:03 MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'İsrail ile Filistin arasında ateşkes olması için daha kaç mazlumun ölmesi lazım?' MHP Genel Başkanı Bahçeli: "İsrail ile Filistin arasında ateşkes olması için daha kaç mazlumun ölmesi lazım?"

  MHP Genel Başkanı Bahçeli: "İsrail ile Filistin arasında ateşkes olması için daha kaç mazlumun ölmesi lazım?"

 • 04.11.2023 04 Kas 15:13 Kılıçdaroğlu: 'Sırtımdaki Hançerlerle Seçime Girmek Zorunda Kaldım' Kılıçdaroğlu: "Sırtımdaki Hançerlerle Seçime Girmek Zorunda Kaldım"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, “İş, cumhurbaşkanlığı adaylığının seçimine gelince hepinizin malumu olan masadan kalkmalar ve masaya yeniden dönmeler geldi. Fazla ayrıntılara girmek istemiyorum. Ancak sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım. Usta Nazım'ın dediği gibi ateşi ve ihaneti gördük ama yılmadık, yıkılmadık, çalıştık. Yapılan bütün kumpaslara rağmen, beşli çetelere rağmen, vatandaşlık verilen milyonlarca sığınmacıya rağmen, saray devletinin harcadığı milyarlara rağmen çalıştık, yılmadık, yıkılmadık, asla ve asla boyun eğmedik. Çünkü, şuna inanıyordum ve hep inandım: Yolu doğru olanın yükü ağır olur. Yükümüz ağırdı. Üstelik hançerlerle beraber yükümüz ağırdı. Ama beni asıl üzen sırtımdaki yük değildi arkadaşlar. Sırtımdaki hançerlerdi” dedi.

 • 31.10.2023 31 Eki 11:50 Mustafa Varank: 'Cumhuriyet coşkuyla kutlandı' Mustafa Varank: 'Cumhuriyet coşkuyla kutlandı'

  Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, muhalefetin 'Cumhuriyet coşkuyla kutlanmadı' eleştirilerine meclis kürsüsünden cevap vererek, Üsküdar sahilinin havadan çekilmiş fotoğrafını gösterdi ve milyonlarca vatandaşın cumhuriyete sahip çıktığını belirtti. Varank, ayrıca yapılan yatırımları hatırlatarak cumhuriyetin kutlandığını vurguladı. Konuşmasında muhalefetin genel başkanlarının mecliste olmamasını eleştiren Varank, muhalefet açığını dile getirdi.

 • 30.10.2023 30 Eki 18:57 12. Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulunda 12. Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, "Bugün ülkemizin 12. Kalkınma Planı'nı Gazi Meclisimizde tartışırken, muhalefet partilerinin genel başkanları burada yoklar.

 • 11.10.2023 11 Eki 12:33 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti. Kabul, Kurtulmuş'un Meclis'teki makamında gerçekleşti ve basına kapalı olarak devam etti. Kabulde, CHP Grup Başkanvekilleri Ali Mahir Başarır ve Burcu Köksal da yer aldı. Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, TBMM Başkanı Kurtulmuş ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, düşüncelerini aktardıklarını ve umarım siyasetin belirli bir uzlaşma zemini içerisinde Türkiye'nin sorunlarını çözeceğini ifade etti.

 • 11.10.2023 11 Eki 11:56 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Kılıçdaroğlu, görüşmede fikirlerini Meclis Başkanı'na aktardıklarını ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışmasını kendisine takdim ettiklerini belirtti.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:51 Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2) Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin gerçek anlamda güçlendirilmiş bir parlamenter sisteme ihtiyacı var. Milletvekillerinin ve yasama organının güçlü olduğu, yürütme organının emrinde olmadığı; güçler ayrılığının sağlıklı bir şekilde uygulandığı bir sistemi öneriyoruz.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:48 Kemal Kılıçdaroğlu: 'Erdoğan Gerçek Anlamda Demokratik ve Sivil Bir Anayasa Filan İstemiyor. Onun Kafasında Başka Şeyler Var' Kemal Kılıçdaroğlu: "Erdoğan Gerçek Anlamda Demokratik ve Sivil Bir Anayasa Filan İstemiyor. Onun Kafasında Başka Şeyler Var"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısına mevcut Anayasa’nın maddelerini okuyarak ve TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tutukluluğuyla ilgili 83. maddeyi anımsatarak yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan gerçek anlamda demokratik ve sivil bir anayasa filan istemiyor. Onun kafasında başka şeyler var. Burada yola çıkarak acaba biz muhalefeti ve milleti nasıl kandırırız arayışı içinde. Ama unutma biz diğer siyasal parti gibi senin önünde biat eden, koşulsuz davranan kişiler değiliz. Biz aklımızı, yeteneklerimizi kullanan, ülkemizi düşünen bir siyasi gelenekten geliyoruz. Biz MHP değiliz” dedi. Kılıçdaroğlu, Bilal Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik sözleriyle ilgili "Sen kimsin? Gücünü babandan alıyorsan, sen zaten adam değilsin" diye konuştu.

 • 02.10.2023 02 Eki 19:01 CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Yarın TÜİK'in açıklayacağı aylık enflasyon da İTO'yla tutarlı olursa, bir önceki ay olduğu gibi, 12 aylık enflasyon yılın bitmesine 3 ay kala yüzde 62'ye ulaşacak.

 • 02.10.2023 02 Eki 18:47 Faik Öztrak: 'Yargıtay'ın Verdiği Bu Karardan Sonra, Hükümete Karşı Her Protestonun, Delil Aranmadan Hükümete Karşı Suç Sayılmasının Önünü Açılmıştır' Faik Öztrak: "Yargıtay'ın Verdiği Bu Karardan Sonra, Hükümete Karşı Her Protestonun, Delil Aranmadan Hükümete Karşı Suç Sayılmasının Önünü Açılmıştır"

  CHP Sözcüzü Faik Öztrak, “Şimdi de Yargıtay, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararlarını görmezden gelerek hain FETÖ’nün dinlemelerini, tatil tarihlerini, çekilmemiş belgeselleri ve hatta tiyatro oyunlarını kanıt sayan bir dosyayı, Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını da eğip bükerek, eleştirerek onayladı. Bir hukuk katliamına ortak oldu. Vatandaşın protesto hakkı ile hükümete karşı suç arasındaki çizgi, bir delilin varlığıdır. Yargıtay’ın verdiği bu karardan sonra, hükümete karşı her protestonun, delil aranmadan hükümete karşı suç sayılmasının önünü açılmıştır. Bu kararlar, ülkemizin bir hukuk devleti olduğu konusunda, içeride ve dışarıda ciddi endişelere neden olmaktadır” dedi.

 • 02.10.2023 02 Eki 18:02 CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Anayasa laflarının altında seçim hesabı var CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Anayasa laflarının altında seçim hesabı var

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, anayasa konusunda gizli bir ajandaları olmadığını söyleyerek, 'Dünkü çocuk değiliz. Bu anayasa laflarının altında nasıl bir seçim hesabı olduğunu, gayet iyi biliriz, görürüz' dedi.

 • 02.10.2023 02 Eki 11:04 Eski TBMM Başkanı Kahraman'dan 'onarım değil yeni anayasa' önerisi Açıklaması Eski TBMM Başkanı Kahraman'dan "onarım değil yeni anayasa" önerisi Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye'nin, bir onarım anayasasına ihtiyacının olmadığını belirterek, "Kendi özüne ait anayasa yapacaksın.

 • 27.09.2023 27 Eyl 15:06 Ünal Karahasan: 'Chp Genel Başkan Adaylığı Açıklamaya Ama Özü İtibarıyla CHP Genel Sekreterliği'ni İnşa Etmeye ve Orada Hizmet Etmeye, Aday Olmaya... Ünal Karahasan: "Chp Genel Başkan Adaylığı Açıklamaya Ama Özü İtibarıyla CHP Genel Sekreterliği'ni İnşa Etmeye ve Orada Hizmet Etmeye, Aday Olmaya...

  Ünal Karahasan, bugün CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısı ile CHP Genel Başkanlığı’na aday olacağını açıkladı. Karahasan, “Ben CHP’de önemli bir tartışmanın açılmasını önermeye geldim. Kibir, otoriteryan bir bakış üreten, zaten oryantal bir toplum olmanın kodlarından hepimize zaman zaman sirayet eden benmerkezciliği aşan, taşan yeni bir anlama yönelmeyi düşünmeye, tartışmaya geldim. 38. Kurultay’ımızda genel başkanlık organının kaldırılarak genel sekreterlik yaklaşımına geçilmesini önermeye geldim. CHP genel başkanlığını genel sekreterlikle dönüştürerek örgüt tabanının ve örgüt organlarının aşağıdan yukarıya birleşik özne yaklaşımıyla onarılmasını Türkiye'ye böyle bir yöntemin önerilmesini dünya siyasal tarihinde yeni bir çığır açmasını sağlamaya, belki bugün Genel Başkan adaylığı açıklamaya ama özü itibarıyla CHP Genel Sekreterliğini inşa etmeye ve orada hizmet etmeye, aday olmaya geldim” dedi.

 • 30.05.2023 30 May 18:56 AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun seçim döneminde yaptığı 'Alevi' çıkışına tepki: Sakıncalı ve sorumsuzca bir davranış AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun seçim döneminde yaptığı "Alevi" çıkışına tepki: Sakıncalı ve sorumsuzca bir davranış

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 28 Mayıs seçimlerinin ardından gerçekleştirilen ilk MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Kılıçdaroğlu'nun seçim döneminde "Ben Aleviyim" çıkışı yapmasını eleştiren Çelik, "İlk defa siyasi parti genel başkanı mezhepçi yaklaşımları seçim sürecinin parçası haline getirmeye çalışmıştır. Adlarımız mezheplerimiz farklı olabilir ama biz siyasal alanda konuşuyoruz. Karşımızdaki aday tarafından bu yapılmıştır. Bu sakıncalı, sorumsuzca bir davranıştır" dedi.

 • 30.05.2023 30 May 17:41 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eski Türkiye ittifakı, milletten 2'nci kez kırmızı kart yemiştir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eski Türkiye ittifakı, milletten 2'nci kez kırmızı kart yemiştir

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 79'uncu Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, seçimlerin demokrasiye yakışır bir olgunlukla gerçekleştiğini belirterek, 'Elbette seçim sürecini tüm yönleriyle enine boyuna değerlendireceğiz. Aynı şekilde sokaklardaki o eşi benzeri görülmemiş coşkunun arkasında yatan sebepleri de çok iyi analiz edeceğiz.' dedi.

 • 30.05.2023 30 May 16:41 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eski Türkiye ittifakı sandıkta milletten 2'nci kez kırmızı kart yedi Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eski Türkiye ittifakı sandıkta milletten 2'nci kez kırmızı kart yedi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 79'uncu Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, seçim maratonunun kazananının Türk demokrasisi ve Türk milleti olduğunu belirterek, "Eski Türkiye ittifakı sandıkta milletten 2'nci kez kırmızı kart yemiştir." dedi.

 • 30.05.2023 30 May 16:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eski Türkiye ittifakı, sandıkta milletten ikinci kez kırmızı kart yemiştir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eski Türkiye ittifakı, sandıkta milletten ikinci kez kırmızı kart yemiştir

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleleri'nde düzenlenen Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni'nde yaptığı konuşmada, eski Türkiye ittifakının sandıkta milletten ikinci kez kırmızı kart yediğini söyledi. Erdoğan, milletin kararını verdiği konularda dayatmalarda bulunmaktan vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 30.05.2023 30 May 16:12 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vize sorununu en kısa sürede çözeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vize sorununu en kısa sürede çözeceğiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB 79. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada vize sorununu en kısa sürede çözeceklerini söyledi. Ayrıca Türkiye'nin son 21 yılda kaydettiği başarıların kamu-özel sektör dayanışması sayesinde gerçekleştiğini belirtti.

 • 29.05.2023 29 May 14:03 İYİ Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Partisinden İstifa Etti İYİ Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Partisinden İstifa Etti

  İYİ Parti Aydın Milletvekili aday adayı ve Nazilli İlçe Teşkilatı kurucularından Mehmet Reşat Taşdemir, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Taşdemir, Meral Akşener'in Başbakanlık talebinin hayalden öteye gidemediğini belirterek, istifa sebebini açıkladı.

 • 27.05.2023 27 May 19:29 Bahçeli: 2023'te Cumhurbaşkanı doğru adam Erdoğan olacak Bahçeli: 2023'te Cumhurbaşkanı doğru adam Erdoğan olacak

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Etimesgut ilçesinde düzenlediği açık hava toplantısında, 28 Mayıs 2023 tarihinde seçilecek Cumhurbaşkanı ile Türk ve Türkiye Yüzyılı'nın sayfalarının açılacağını ve bu Cumhurbaşkanının doğru adam Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacağını söyledi. Bahçeli, ayrıca 14 Mayıs'taki seçimleri ve Cumhur İttifakı'nın TBMM'de çoğunluğu kazandığını belirtti.

 • 27.05.2023 27 May 19:08 Bahçeli: 'Tarihi yürüyüş yarıda kalmamalıdır' Bahçeli: 'Tarihi yürüyüş yarıda kalmamalıdır'

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde yurttaşlara seslenirken, 'Tarihi yürüyüş yarıda kalmamalıdır. Eser ve hizmet siyaseti yol kazasına uğramamalıdır. Yasama ile yürütme arasında muhakkak surette bir denge ve uyumun olması lazımdır. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde desteği yoktur. Türkiye'yi güven ve istikrar içinde yönetmesi imkansızdır. Kaldı ki güçlendirilmiş parlamenter sistem hedefi Türk milleti tarafından reddedilmiştir' dedi.

 • 27.05.2023 27 May 18:16 Bahçeli, Etimesgut Mitinginde Konuştu Bahçeli, Etimesgut Mitinginde Konuştu

  Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, Etimesgut'ta düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nin 2. turuna ilişkin açıklamalarda bulundu ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

 • 24.05.2023 24 May 21:55 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Bursa Küçükbalıklı'da konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Bursa Küçükbalıklı'da konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ona buna cumhurbaşkanı yardımcılığı dağıttılar.

 • 23.05.2023 23 May 16:31 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın "Biz cehennemin kapılarını kapatmaya hala çalışıyoruz" sözlerine ilişkin, "Kapanacak kapılar terörün kapılarıdır.

 • 22.05.2023 22 May 15:33 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanlığı'nda konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanlığı'nda konuştu Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk tur seçimleriyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmalarının artık geride kaldığını belirterek, "Biz inanıyoruz ki vatandaşımız ikinci turda, büyük bir çoğunlukla, büyük bir teveccühle Sayın Cumhurbaşkanımızı sandıklardan çıkaracak ve...

 • 22.05.2023 22 May 00:07 'Ülkenin anahtarı HDP/PKK değil, aziz milletimizdir' "Ülkenin anahtarı HDP/PKK değil, aziz milletimizdir"

  AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, 14 Mayıs seçimlerinin ardından ikinci tura gidilirken Millet İttifakı'nın söylem değişikliklerini "Mevsimlik milliyetçilik" sözleriyle eleştirdi.

 • 18.05.2023 18 May 19:23 Adalet Bakanı Bozdağ: Değişmesi gereken iktidar değil muhalefettir Adalet Bakanı Bozdağ: Değişmesi gereken iktidar değil muhalefettir

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da yaptığı açıklamada, 14 Mayıs seçim sonuçlarının bir değişim sürecinin de başlangıç tarihi olduğunu belirterek, 'Değişmesi gereken iktidar değil muhalefettir' dedi.

 • 18.05.2023 18 May 13:38 Başkan Gültak, seçim sonuçlarını değerlendirdi Başkan Gültak, seçim sonuçlarını değerlendirdi

  Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Cumhur İttifakı'nın hem Türkiye hem de Mersin genelinde büyük başarıyla seçimden çıktığını söyledi.

 • 17.05.2023 17 May 16:21 İyi Parti Sözcüsü Zorlu: 'Partimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun İkinci Turda 13. Cumhurbaşkanı Olması İçin Var Gücüyle Çalışmaya Devam Edecektir' İyi Parti Sözcüsü Zorlu: "Partimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun İkinci Turda 13. Cumhurbaşkanı Olması İçin Var Gücüyle Çalışmaya Devam Edecektir"

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Önümüzdeki 11 günlük süreçte öncelikle ikinci tur cumhurbaşkanı seçimine odaklanacağız ve inşallah 28 Mayıs'ta cumhurbaşkanlığı seçimini kazacağız. Altını çizerek söylüyorum ikinci tur seçimleri Millet İttifakı kazanacaktır. Ardından milletimizin tercihi ve çıkardığımız sonuçlar doğrultusunda yaklaşık 10 ay sonra gerçekleşecek olan mahalli idareler seçimlerine de hazırlanmaya başlayacağız parti olarak. Bu doğrultuda partimiz Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikinci turda 13. Cumhurbaşkanımız olması için var gücüyle çalışmaya devam edecektir. Tüm mensuplarımız ve teşkilatlarımızla 28 Mayıs günü sandıkların başında olacağımızı vurgulayarak altını çizerek ifade etmek istiyoruz" dedi.

 • 13.05.2023 13 May 16:31 Devlet Bahçeli: Zillet ittifakı paydasında buluşan partilerin hepsinin ağzı PKK ağzıdır Devlet Bahçeli: Zillet ittifakı paydasında buluşan partilerin hepsinin ağzı PKK ağzıdır

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesinde zillet ittifakını eleştirdi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na verilecek her oy Mehmetlerimize sıkılmış kurşundur dedi ve terör örgütü PKK'ya destek vermekle suçladı. Ayrıca, Türk milletinin birlik ve beraberliğine vurgu yaptı ve zillet ittifakının Türkiye'yi bölme amacı güttüğünü söyledi.

 • 13.05.2023 13 May 15:38 AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Lapseki'de mitingde konuştu Açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Lapseki'de mitingde konuştu Açıklaması

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesi sürecine ilişkin, "Dün bir açıklama yaptı Kılıçdaroğlu; 'Rusya yaptı bunu' dedi, 'Rusya yaptı' dedi.

 • 13.05.2023 13 May 14:29 MHP leader Bahçeli: Linking terrorism to Kurdish people is an insult and betrayal MHP leader Bahçeli: Linking terrorism to Kurdish people is an insult and betrayal

  MHP leader Devlet Bahçeli spoke at a rally in Isparta, criticizing CHP leader Kemal Kılıçdaroğlu and the opposition alliance, and emphasizing that terrorism should not be associated with Kurdish people. He also stated that Turkey's enemies are lining up against President Erdoğan, but he is a strong leader who will not be defeated.

 • 13.05.2023 13 May 14:08 MHP Genel Başkanı Bahçeli, Isparta'da konuştu Açıklaması MHP Genel Başkanı Bahçeli, Isparta'da konuştu Açıklaması

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kılıçdaroğlu, çocuklarımızı yetim bırakan teröristlerle emel ve hedef birlikteliği içindedir.

 • 13.05.2023 13 May 14:02 Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na verilecek her oy Mehmetlerimize sıkılmış kurşundur Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na verilecek her oy Mehmetlerimize sıkılmış kurşundur

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu'na verilecek her oyun Mehmetlerimize sıkılmış kurşun olduğunu söyledi. Bahçeli, ayrıca terör örgütleri ve zillet ittifakıyla ilgili eleştirilerde bulundu.

 • 13.05.2023 13 May 13:49 Bahçeli: Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir, ihanettir Bahçeli: Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir, ihanettir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir, ihanettir. Şu hususun özellikle bilinmesini isterim. Kürt kökenli kardeşlerimle bölücü terör örgütü PKK'nın en küçük bağı ve bağlantısı yoktur. Kürt kökenli kardeşlerim, Türk milletinin şerefli mensuplarıdır' dedi.

 • 13.05.2023 13 May 13:45 Bahçeli: 'Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir' Bahçeli: 'Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir'

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta'daki seçim mitinginde yaptığı konuşmada terörizmin Kürt kökenli insanlarla ilişkilendirilmesinin haksızlık olduğunu söyledi. Bahçeli ayrıca, Kılıçdaroğlu'na verilen her oyun bölünmeye davet olduğunu belirtti.

 • 12.05.2023 12 May 20:23 Kılıçdaroğlu: Benim cumhurbaşkanı olmamı istemeyen iki kesim var Kılıçdaroğlu: Benim cumhurbaşkanı olmamı istemeyen iki kesim var

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı olarak Samsun'da düzenlenen mitingde konuştu. Kılıçdaroğlu, uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağını söylerken, kaynakları doğru ve yerinde harcayacaklarını belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da mitingde konuştu.

 • 12.05.2023 12 May 17:44 Ahmet Davutoğlu: Türkiye'nin her sandığında müşahidimiz temsilcimiz olacak Ahmet Davutoğlu: Türkiye'nin her sandığında müşahidimiz temsilcimiz olacak

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Samsun'da yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her sandığında müşahidimiz temsilcimiz olacağını söyledi. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile miting düzenledi.

 • 12.05.2023 12 May 17:10 MHP Lideri Bahçeli: 'Sözde Kürdistan projesinin figüranı Kılıçdaroğlu'dur' MHP Lideri Bahçeli: "Sözde Kürdistan projesinin figüranı Kılıçdaroğlu'dur"

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Vakit yaklaştıkça zillet ittifakının ve bu ittifakın yanında yöresinde konuşlanan mihrakların ileri düzeyde korkuya kapılarak provokasyonlardan medet umduklarını ve çok tehlikeli hamleler yaptıklarını görüyoruz.

 • 12.05.2023 12 May 16:42 Bahçeli: 'Erdoğan gitmeli' diyen The Economist'a cevap 14 Mayıs'ta verilecek Bahçeli: 'Erdoğan gitmeli' diyen The Economist'a cevap 14 Mayıs'ta verilecek

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karaman'da yurttaşlara seslenirken, 'İngiliz The Economist dergisi, 'Erdoğan gitmeli' diyormuş. Bu haçlı zihniyetine kimin gideceğini, nasıl gideceğini, gittiğinde nasıl hesap vereceğini 14 Mayıs'ta gösterecek olan büyük Türk milletidir.' dedi.

 • 11.05.2023 11 May 23:02 Akşener'den, Muharrem İnce Açıklaması: 'İstifasına Elbette Saygı Duyuyorum Ama İstifasına Götüren, Belden Aşağı Vuran Konuların Artık Bitmesi... Akşener'den, Muharrem İnce Açıklaması: "İstifasına Elbette Saygı Duyuyorum Ama İstifasına Götüren, Belden Aşağı Vuran Konuların Artık Bitmesi...

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesine ilişkin; “Millet İttifakı’nın içinde yer alsa nasıl olur, soruları ile karşılaştım. O soruya da hep, çok memnun olacağımı ifade ettim. Önce bunu bir hatırlatayım. Dolayısıyla bugün istifasına elbette saygı duyuyorum ama istifasına götüren, bu belden aşağı vuran bu tür konuların Türkiye açısından artık bitmesi gerektiğini, çok çirkin olduğunu ifade etmek isterim” diye konuştu.

 • 11.05.2023 11 May 22:02 MHP leader Bahçeli: Strengthened parliamentary system is a crisis MHP leader Bahçeli: Strengthened parliamentary system is a crisis

  MHP leader Bahçeli spoke at a rally in Ordu, criticizing the parliamentary system and calling for support for the presidential government system. He also accused the opposition of working with terrorists and trying to undermine the upcoming elections. Bahçeli also mentioned the discovery of oil and gas reserves in Turkey, which he said was causing discomfort for the opposition.

 • 11.05.2023 11 May 20:22 Bahçeli: Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem peşinde koşanlar FETÖ ve PKK'nın dümen suyuna giren yozlaşmış siyasi partilerdir Bahçeli: Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem peşinde koşanlar FETÖ ve PKK'nın dümen suyuna giren yozlaşmış siyasi partilerdir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tokat'ta yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne itiraz edenleri eleştirerek, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem peşinde koşanların FETÖ ve PKK'nın dümen suyuna giren yozlaşmış siyasi partiler olduğunu söyledi.

 • 11.05.2023 11 May 19:57 MHP Genel Başkanı Bahçeli: Terör örgütlerinin adayı Kılıçdaroğlu felaketin mümessilidir MHP Genel Başkanı Bahçeli: Terör örgütlerinin adayı Kılıçdaroğlu felaketin mümessilidir

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tokat'ta düzenlediği mitingde terör örgütlerinin adayı olarak gördüğü Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, Cumhuriyet rejimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

 • 11.05.2023 11 May 19:33 Bahçeli: Kılıçdaroğlu felaketin mümessilidir Bahçeli: Kılıçdaroğlu felaketin mümessilidir

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk bayrağına, Türk vatanına, Türk milletine milli ve manevi değerlere düşman olan terör örgütlerinin adayı Kılıçdaroğlu felaketin mümessilidir dedi. Ayrıca, Türkiye'de rejimin adı Cumhuriyet, hükümet sisteminin adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu belirtti.

 • 11.05.2023 11 May 16:50 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ordu'da konuştu Açıklaması MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ordu'da konuştu Açıklaması

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Son günlerde 14 Mayıs'ı kundaklamak için karanlık eller devrededir.

 • 11.05.2023 11 May 16:37 MHP lideri Bahçeli: Namussuz montajcılar, özel hayat cellatları işbaşındadır MHP lideri Bahçeli: Namussuz montajcılar, özel hayat cellatları işbaşındadır

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Son günlerde 14 Mayıs'ı kundaklamak için karanlık eller devrededir.

 • 11.05.2023 11 May 16:02 Devlet Bahçeli, Muharrem İnce hakkında çıkan kaset iddialarına sert sözlerle yüklendi: Namussuz montajcılar, özel hayat cellatları işbaşında Devlet Bahçeli, Muharrem İnce hakkında çıkan kaset iddialarına sert sözlerle yüklendi: Namussuz montajcılar, özel hayat cellatları işbaşında

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ordu'da düzenlediği mitingde Muharrem İnce hakkında çıkan kaset iddialarına ateş püskürdü. Bahçeli, "Son günlerde 14 Mayıs'ı kundaklamak için karanlık eller devrededir. Namussuz montajcılar, özel hayat cellatları işbaşındadır" ifadelerini kullandı.

Advertisement